Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52407 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Vie niekto poradit,ako je mysleny vypocet clenskeho pre uzivatelov reviru do komory? Z tej tabulky mi to nie je jasne. V prvom stlpceku je napisane "zaradenie reviru" a pod tym bonita. V dalsich len "druh zveri/Eur/rok/ha" a sadzby. Ak sme jelenia oblast,ale lovime aj srnciu,mame uvazovat pre vypocet clenskeho aj sadzbu pre jeleniu a aj srnciu zver? Alebo len jeleniu. Pytam sa to preto,lebo su 2 nazory. Jeden,ze pouzijeme sadzbu len pre jeleniu zver a malu a srnciu neberieme do uvahy. Druhy,ze aj jelenie a srnciu. Z tej tabulky mne vychadza,ze asi ta druha moznost.Preco? Lebo v zakone sa vyraz "zaradenie reviru" spaja s kvalitativnou triedou a nie s chovnou oblastou. Ak ma niekto vyklad k uvedenej tabulke,nech ho tu zverejni. Dakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52408 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
doplnam, cize v jelenej oblasti lovime 2 druhy zveri z tabulky.Ale vobec sa tam nehovori o tom,ze v jelenej oblasti plati pre nas len sadzba za jeleniu zver a sadzba za ostatne druhy nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52412 od rastik121
Odpoveď od rastik121 na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Pozor, o včelách niečo viem, tam to začalo už vlani, je jedno či si člen niektorej organizácie, alebo nie, musíš byť registrovaný v centrálnom registry, hlavne treba uviesť koľko máš včelstiev (2xročne), potom si možno DÚ zráta koľko si asi predal medu....
<br/>Je to síce trochu mimo témy, ale vidím v tom istú paralelu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52415 od PeterBeles
Odpoveď od PeterBeles na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Navrhujem vytvorit Slovensku polovnicku alianciu, ktora bude dobrovolnou organizaciou a bude chranit prava a zaujmy polovnikov zdruzenych v polovnickych organizaciach. Myslim, ze na tejto stranke sa objavili viaceri schopni a akcieschopni ludia s dobrym umyslom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52416 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
tiez som nad tym tlacenim uvazoval, len mi nie je celkom jasny postup cislovania tychto dokladov. Ci je nejaky unifikovany ciselnik celoslovensky, ktory zabezpeci jedinecnost cisla vydanej povolenky alebo si uzivatel reviru ktory vydava povolenku moze zvolit vlastne cislovanie pre vlastnu evidenciu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52420 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
skús číslovať od 1 ...jednotky a nech ju má predseda;)... a treba to dvojmo, jednu evidenčnú pre hospodára a druhú poľovníkovi. vybavené. a nech monopoly puknú od závisti;) a môžeš ich robiť aj vo farebných mutáciach, prípadne aj s bezpečnostnými prvkami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52423 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Druh zveri v tabulke opolatkoch do SPK je hlavný druh zveri pre danú oblasť. Pojmy ako poľovná oblasť, poľovná lokalita, poľovný revír, hlavný druh zveri a iné môžeš nájsť v § 2 www.polovnictvo.com/images/upload/Image/...on_o_polovnictve.pdf[/]zákona o poľovníctve

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52436 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Ved prave to a mam v tych pojmoch jasno. Ale ja som sa pytal na vyklad tej tabulky vzhladom na pojmy,ktore pouziva zakon. Takze po lopate. Co je to kvalitativna oblast? No asi ta bonita v tom stlpceku a nie jelenia,srncia...oblast. Nie?Oblast je nieco ine, dufam ze suhlasis? Dalej druh zveri. Mas tam napsinane,ze sa berie do uvahy len ten druh, podla zaradenia do polovnej oblasti? V tabulke ani polovna oblast nie je spomenuta. Ked lovime z tabulky 2 druhy zveri,mas tam napisane ,ze sa to vztahuje len k druhu zveri podla zaradenia do prislusnej chovnej oblasti??? Ja to tam nevidim a preto sa pytam,ci ma niekto vyklad k tomu a nie na §2 a na pojmy,ktore by mali byt kazdemu jasne a aj tomu,kto tu tabulku navrhol a aj tebe. A ak mu boli pojmy jasne, tak tabulka je nejasna. A toto ma stale potom zvadza k spekulaciam,lebo nie je tu jednoznacny vyklad vzhladom k pojmom,ktore tabulka pouziva. A ked nie je jednoznacnost, tak sa moze s tym dlho &quot;sachovat&quot;. A to nechcem,aby som bol figurkou. Dko,az budes na pokeci a das mi tam tel,zavolam ti.Bude to lepsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52449 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Milosko, naša debata o &quot;výpalníckej tabuľke&quot; možno zaujme viacerých. Vidím to tak, že ju stvorila nejaká administratívna sila, ktorú nikto zodpovedný neskontroloval. Napr. u nás nemáme skupiny ochrany, ale stupne ochrany (prírody) a poznámka o odpustení poplatku za územia nachádzajúce sa v 4. a 5. stupni ochrany platí pre všetky bonity na týchto územiach, a nie iba pre pre bonity 4 a 5.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52452 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Suhlasim! S tou tvorbou tabulky administrativnou silou. A to ma vie rozculit, ked zakon pozna pojmy a v tabulke sa objavi nieco,co ja osobne neviem identifikovat alebo zaradit. Ked nam stanovili na OLU najomne,tak to presne pomenovali, zaradili, vynasobili...ocakaval som rovnaky postup aj od komory. A to o tom pasme ochrany,co si spomenul, ma zneistuje este viac. Tak co je to ten prvy stlpec? Je to podla kvalitativnej triedy,podla chovnej oblasti alebo stupna ochrany? No som tam,kde som aj bol.V neistote. V zakone sa pise v suvislosti so zaradenin reviru o kvalitativnych triedach (napr.§8). Myslim,ze stupen ochrany tam ani nie je.Ten pozna iny zakon (napr.o ochrane prirody). O to sa mi zda menej logicke,preco by tam mal byt zakomponovany stupen ochrany. A ak to tak &quot;administrativna sila&quot; myslela, preco nazvala prvy stlpec &quot;zaradenie reviru&quot;. Este raz, zaradenie reviru z noveho zakona je kvalitativna trieda a nie stupen ochrany. Ale dobre si upozornil,ze v poslednych 2 riadkoch s &quot;*&quot; a pod tabolkou je spominany aj stupen ochrany. A vratim sa k jednemu mojmu prispevku. Zakon a vystupy z komory nie su terminologicky previazane. A zase prepojennie na clenske. Mam platit za toto? Odlahcim to. Komora by mala kazdemu vystavit &quot;zarucny list&quot;. A riesenie zarucnych vad by sa malo riadit Obcianskym zakonnikom. Oprava,vymena,odstupenie od zmluvy....ze by som rad pouzil to posledne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52459 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
O to sa mi zda menej logicke,preco by tam mal byt zakomponovany stupen ochrany.
<br/>zakomponovanie 4. a 5. stupňa ochrany má logiku v jeho poľovnom využívaní. Tuším v 5.-ke už nesmieš ani soliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52464 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
V poriadku,ale ja som premyslal o tom, ze preco s pojmom zo zakona o zaradeni reviru spojili stupen ochrany z ineho zakona. Preco tu hviezdicku dali len na do riadku so 4. a 5. bonitou. A ozaj,kolko mame kvalitativnych tried do ktorych sa zaraduje revir??? Pasiem ochrany je to tusim 5. Ako sa spaja s terminom pasmo ochrany termin bonita? Chapes,ja tu nie som preto,aby som si nieco dokazoval, ja len chcem mat jasno vo veci a to som uz pisal preco. Tabulka mi nie je jasna, nerad som v neistote.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52471 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
a este,mozno logiku by to malo v najomnom. ale v clenskom do komory???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52476 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Ty hľadáš zmysel v časti predpisu o členskom, pre iného to môže byť celé nezmyselné, ja to beriem ako fakt, ktorý nie je nemenný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52497 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Za poslednú dobu odišlo z SPZ veľké množstvo ľudí a s nimi aj finančne prostriedky. odišlo bi ešte viac, vedia prečo, Jediný spôsob ako dostať neposlušné ovečky a eura speť je SPK . Naviac si SPK delimitovalo z OU OLH vydavanie poľovných lístkov, to pre prípad že bi niekto neposlúchal, alebo sa rozhodol znovu emigrovať .Tu je zoznam tých , čo prestali vyhadzovať svoje eura pre SPZ a nie je ich málo. To je jediný dôvod prečo vznikla komora
<br/>www.land.gov.sk/sk/index.php?navID=1&...93%3Cbr/%3E%3Cbr/%3E

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52510 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Peter, však si si ty ten zoznam nepozrel? Takýmto huckaním proti SPK zosmiešňuješ sám seba 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52525 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Nebudem posudzovať kto hucká (ale je to skôr proti SPZ ako SPK, ale to je asi v podstate jedno) alebo sa zosmiešňuje, ale jedno ja fakt:
<br/>Prečo SPZ už dávno z toho titulu, že naozaj PZ nevedia čo majú robiť, nevydalo zoznam organizácií, ktoré sú jeho organizačné zložky s tým, ža sa nemusia báť zaniknutia, že sa nemusia báť, že nebudú môcť obnoviť - uzatvoriť zmluvy o nájm poľovného práva, že sú regulárne organizácie podľa nového zákona ? Naozaj to vyzerá tak, že SPZ sa stará o všeličo a hadam ani takýto zoznam nemá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52532 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Prosím ťa, prečítaj si aký je to zoznam a k akému dátumu je aktualizovaný. Ja som to pochopil ako zoznam tých, ktorým by hrozila likvidácia, ak by si do konca januára nedali do poriadku stanovy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52533 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Inak podľa toho čo viem a i ten zoznam mi to nepriamo potvrdil, si dovolím tvrdiť, že drvivá väčšina PZ SPZ má nájomné zmluvy platné do konca roku 2013, tzn. ešte skoro 4 roky, tak ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52547 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
(9) Občianske združenie registrované na výkon práva
<br/>poľovníctva podľa osobitného predpisu50) je poľovníckou
<br/>organizáciou podľa tohto zákona.
<br/>(10) Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky odovzdá
<br/>ministerstvu do 30. septembra 2009 dokumentáciu
<br/>poľovníckych organizácií založených podľa osobitného
<br/>predpisu.50)
<br/>(11) Ministerstvo rozdistribuuje dokumentáciu podľa
<br/>odseku 10 príslušným obvodným lesným úradom do
<br/>31. októbra 2009 na registráciu podľa tohto zákona.
<br/>(12) Poľovnícka organizácia podľa odseku 9 je povinná
<br/>do 31. januára 2010 uviesť svoje stanovy do súladu
<br/>s týmto zákonom a predložiť jeden ich výtlačok príslušnému
<br/>obvodnému lesnému úradu. Poľovnícku organizáciu,
<br/>ktorá si túto povinnosť nesplní, obvodný lesný
<br/>úrad zapíše v registri poľovníckych organizácií s dodatkom
<br/>„v likvidácii“ k 1. februáru 2010 a poľovnícka organizácia môže
<br/>vykonávať len úkony smerujúce k jej zániku
<br/>
<br/>Stále sa motáme okolo toho istého. ide o to, aby PZ neboli zlikvidované, lebo sa nezaregistrovali ako PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 239 návštevníkov a žiadni členovia on-line