Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52348 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Johny, za koho sa skrz tieto poplatky hanbíš pred kamarádmi z Moravy? Za SPK alebo za SPZ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52355 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
hooop, . v čom spočíva logika takéhoto členského poplatku? v zásluhovosti SPK voči poplatníkovi? v solidárnosti? sme podnikatelia? sme si rovní v povinnostiach a právach? alebo je to len nehorázne prevzatie pravidiel stavovských komôr? kto to tu stavia poľovníctvo na jednu úroveň s podnikaním? aháááá, prepáč, zákon:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52356 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
citujem:
<br/>Túto dokumentáciu a potrebné tlačivá si zabezpečuje užívateľ poľovného revíru na vlastné náklady. /viď včera o 20.35 /
<br/> nikomu nevrav, ale skús si povolenku vytlačiť z prílohy vyhlášky na laserovke, a potom napíš, či má niekto s takou povolenkou problém;)
<br/> pokiaľ ministerstvom vybraná organizácia nevytlačí niečo poriadne, dovtedy ti bude stačiť aj takáto. a aj potom;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52357 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
juj, ušlo mi:-o .... to je odpoveď johnymu na povolenky... včera 21.23

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52359 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
kto to tu stavia poľovníctvo na jednu úroveň s podnikaním
<br/>Nás učili, že i poľovníctvo je hospodárska činnosť a tečú v ňom nemalé peniaze. A Vás?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52360 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
nie celkom ti asi rozumiem, skús po lopate vysvetliť:-o... učili vás napr., že revír je vec? že poľovníctvo je podnikanie? asi som to naozaj nepochopil:-o... alebo čo si mal tým na mysli?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52362 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Po lopate: ak založíš tému o hospodárení v poľovníctve, môžeme v nej o.i. prebrať aká vec je revír a aká osoba je PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52363 od eso
Odpoveď od eso na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
neviem čo sa stále stažujete, veď tieto poplatky a celý cirkus odhlasovali naši delegáti, delegovaní nami nie??? Opravte ma ak sa mýlim. ;/ PS: berte to ako pokus o vtip, ale boľavý:-o Tam sa treba sťažovať. Len kua, neviem, kto za mňa bol na sneme. Takže neviem komu sa sťažovať:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52369 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Vtipnejší vyhráva: Eso, nazri do zákona a možno prídeš na konkrétneho vinníka, na ktorého možno podať žalobu za porušenie zákona 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52370 od gataca
Odpoveď od gataca na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
aká chyba sa vloudila pri povolenkách?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52374 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Zvýšene poplatky za revir pre SPK treba na VČS preniesť na tých čo si to odsúhlasili na sneme SPK , tiež neviem kto im dal mandát na takéto rozhodnutie, neverím že ich tam delegovala čl. základňa s tým aby odsúhlasili takúto hlúposť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52377 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Podla mojho nazoru vysku clenskeho do SPK moze zvratit len Snem SPK. Hoci aj momoriadny.Ale hacik vidim v tom, ako sa vlastne takyto snem zvola. V stanovach je v§11 ...2.Snem zvoláva prezídium najmenej raz za rok alebo mimoriadne, ak o to požiada viac ako tretina členov SPK. Jednou tretinou členov SPK sa rozumie jedna tretina OPK. Prezídium zvolá mimoriadny snem do 60 dní od doručenia žiadosti. A to je ten hacik. Ale prostrednictvom akeho organu OPK poziada prezidium o mimoriadny snem? Nasiel to niekto v Stanovach SPK??? Precital som si poslanie vsetkych organov OPK,ale ani jeden to tam nema,za ma toto opravnenie. Najvyssi organ OPK je konferncia.Mozno by sa to dalo nasit na §17 bod i). Mozno.A co ked nie? Ale skor ma zujima,ako budu platit clenske tie PZ v strukturach SPZ,co su uzivatelia reviru, ale podla nazorov z PP nebudu clenmi komory,lebo nie su PO podla §34 noveho zakona.Bude to len SPZ.Tie PO,co su mimo SPZ aspon maju jasno v tom,ze budu platit &quot;vypalne&quot;. Tie ostatne PZ stale len tapaju v mutnych vodach... Cim dalej tym viac mam nejasno v celej tejto groteske. Jedine co mi z toho vychadza je,ze zakon aj stanovy mali robit odbornici minimalne na pravo a mali to dat jedno z druhym do suladu.Aspon terminologicky,ked uz logicky to nedali. Niekedy,ked som studoval informacne systemy,tak sme museli robit vyvojove diagramy.Tie museli zohladnit vsetky moznosti,ake vobec mozu nastat a aj ich riesneie. Ten,kto vytvoril tento zmatok asi o tom este vobec nepocul.Alebo mal veleeemi zleeee vysvedcenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52383 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
milosko, nájdi ma na pokeci, prosím;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52384 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Este k clenskemu.Ak nebude PZ pod SPZ clenom komory,tak nemoze platit clenske (to je z nazorov z PP). Ale clenmi komory budeme ako fyzicke osoby. Kedze nas je asi 55tis., tak pridam trochu matematiky. 55000x20Eur(clenske FO)=1100000Eur. Zapisne 55000x30Eur=1650000Eur. To je spolu 2750000Eur (82846500 Sk). Nooo, je to dost na rozbeh v prvom roku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52385 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
zabúdaš napríklad na povinné účelové príspevky typu -žitnoostrovské poľovnícke dni- ktoré budeš musieť zaplatiť súkromnej spločnosti pod písomnou hrozbou trestom vyhodenia z SPK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52386 od johny
Odpoveď od johny na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
A ak by si náhodou odmietol zaplatiť ... nuž ideš proti záujmom SPK a vyletíš ... ale čo potom? Ak doteraz niekoho vyliali z SPZ tak mal možnosť ísť do DIANY alebo iných svätých, alebo si zaplatiť poistku a fungoval ďalej ak sa nemýlim .... Teraz ale podľa mojho sedliackeho rozumu prídem po vylúčení z SPK o poľovný lístok, tým pádom o zbrojný preukaz na poľovné účely a zbrane úspešne za 15 EUR za kus odovzdám do úschovy na OR PZ alebo popredám. Alebo sa mýlim???? Nemalo by v demokracii platiť že máš vždy na výber? Ak nechcem platiť dialničnú známku tak idem po cestách 1. triedy ... čo ak nechcem byť členom SPK??? Aká je iná možnosť? A ešte doterajší reálny účinok toľko ospevovaného zákona, ktorý má zachovať naše poľovníctvo - okrem toho že budeme platiť zvýšené nájomné kým nás v roku 2013 po skončení platnej zmluvy niekto neprebije tak budeme platiť už aj výpalné komore, to sa prejavilo na tom, že v najbližších dňoch obdržia členovia nážho PZ poukážku na 100 EUR. Jasné, čo je to 100 EUR, ale môj otec má dôchodok 300 mesačne ... Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tvorbe zákona pre nás, začína byť čoraz citeľnejší. V dobe keď sa zver začala spamätávať po neistote v 90tych rokoch, kvalitatívne a aj kvantitatívne išla hore že sme dokonca začali uvažovať nad zmenou kritérií selektívneho lovu prichádza tá istá doba. Hádajte čo urobí poľovník, ktorému príde 9 ročný 200 bodový chovný jeleň .... nuž strelí ho ... môže to byť totiž jeho posledný. A už len jedno či sa niekto urazí alebo nie, na Slováka treba palicu, sme národ hlupákov ktorí sa nevedia zjednotiť a obhájiť si svoje práva. Starý ocko, prepáč ... začínam chovať včielky, tam si môžem vybrať či chcem byť členom včelárskej organizácie alebo nie ... a teraz úprimne - je mi do plaču ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52387 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
len krátko: ak chceš aspoň pri včelách vydržať, bojuj, aby spolok neovládli poslanci sociálnej strany. od pravicových sa to dá principiálne očakávať. spravia ti z toho komoru. možno budú mať aj európske ambície.a poplatky budeš mať od včely....... to je hovadina, však? rovnaká ako s výpalným od komory... tá má tiež prd spoločné s bonitou revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52391 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Možno sa mýlim, ale členské fyzických osôb bez poľovných revírov budú platiť iba noví, ktorí neboli k 23.1.2010 príslušníkmi žiadnej poľovníckej oganizácie. Podobne to asi bude aj so zápisným, kedže zápisné odjakživa platili iba vstupujúci. Rozbeh SKP teda pôjde prevážne z členského užívateľov revírov podľa oblasti, výmeri a bonity.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52401 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Možno si SPK už bude môcť dovoliť zamestnať nejakého právnika, čo bude vedieť odpovedať na nejaké otázky čleskej základne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52406 od ORI
Odpoveď od ORI na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Prvý zápisný príspevok pre právnické osoby - 165 € musia na začiatku zaplatiť všetky právnicke osoby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 314 návštevníkov a žiadni členovia on-line