Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52295 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
mozes mi dat link na uvedeny clanok.dik!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52296 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
nedivil by som sa, ak by znela napr. nech členovia PZ založia občianske združenie s právnou subjektivitou, zaregistrujú si stanovy tohoto obč.zdr. sa na MV SR a vytvoria tak PO, ktorej je možné prideliť IČO. Táto PO môže kľudne fungovať popri PZ a sama si prenajať revír, tzn. nie prostredníctvom SPZ. Nikde predsa nie je napísané, že člen PZ SPZ nemôže byť zároveň členom PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52297 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52298 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
... kedze je uz ucinny novy zakon, tak nech si zalozia PO podla §§32-34 a registruju na MP SR.PO presli spod MV na MP. Ale to uz vobec nie je nutne ,aby potom este nejake PZ fungovalo v ramci SPZ. PZ vystupi zo struktur SPZ, zaregistruje vlastne upravene stanovy (ocistene od "nanosov" SPZ) bude mu pridelene ICO na statistike a to je vsetko.
<br/>K Petrovi - vacsina zmluv bola uzatvorena pocas stareho zakona. V nom sa hovori len o zdruzeni(vo vztahu k PZ,mozno tym bolo myslene OZ,ale napisane to tam nie je), bez odvolavky napr. na zak.83/1990. Problem ja nevidim v statutarovi a v ICO. Stary zakon tiez neriesil pravnu formu uzivatela reviru. Skor vidim problem tu. Podla mna statutar je statutar, urceny stanovami a zakonom. PZ ako take (bez ohladu na pravnu formu) mali(maju) pravnu subjektivitu delegovanu Stanovami SPZ (pre ich org,jednotky) a v sulade (vtedy) so zak. 83/1990 (podla neho vzniklo SPZ). Cize PZ su pravnickymi osobami a tie zastupuje statutar (i) v pravnych vztahoch. Na zaver, skor vidim jeden a ten isty problem i podla stareho i noveho zakona. Je pravna forma &quot;organizacna jednotka zdruzenia (organizacie)&quot; tou formou, ktorej je mozne postupit vykon prava polovnictva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52299 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
len doplnam, PZ je pravnickou osobou s pravnou subjektivitou,ktora mu bola delegovana stanovami,zakonom... Pravna forma tejto pravnickej osoby je &quot;organizacna jednotka zdruzenia a nie polovnicka organizacia (podla noveho zakona) a ani obcianske zdruzenie (podla stareho zakona). A v tomto smere su chore aj Stanovy SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52300 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
alebo takto: hlad po revíroch je veľký, revírov málo a lepičov plagátov moc..... a najlepšie sa loví v kalných vodách.
<br/> alebo takto: čo sa stane, keď napr. súd pozastaví činnosť SPZ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52305 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
čo sa stane, keď napr. súd pozastaví činnosť SPZ?
<br/> Preco SPZpreco nie SPK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52309 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
myslím, že je to takto: len ústavný súd môže niečo robiť so zákonom, teda aj s SPK, keďže vznikla zo zákona. situácia bude naozaj úsmevná, ale tí, čo sú poľovníckymi organizáciami sa báť nemusia. ale budú nejakí tí nezamestnaní......:]
<br/> no ak by bola pozastavená činnosť SPZ /a na to stačí súd ako taký/, tak by podľa môjho názoru bola automaticky pozastavená činnosť aj jeho organizačných jednotiek. a to by sa už spamätali aj tí, čo ešte veria..... lebo poľovníckou organizáciou je SPZ a nie jej organizačné jednotky, tie sú PO len sprostredkovane cez SPZ. teda v kocke asi tak.
<br/> ale možno sa mýlim, no ubezpečujem ťa, že revírov je naozaj málo. no lepičov plagátov a sponzorov neúrekom. ono aj to politické zloženie troch najvyšších predstaviteľov SPK má pre mňa nejakú vypovedaciu hodnotu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52317 od PeterBeles
Odpoveď od PeterBeles na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Otvor si stranku Ministerstva podohospodarstva SR a vlavo si klikni na minister a potom na forum ministerstva a mas to. Odpoved bude urcite vyhybava a zlozita ine ani necakam, ale podla skusenosti aj v takejto odpovedi bude nieco, co nas posunie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52318 od PeterBeles
Odpoveď od PeterBeles na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Zakon o zdruzovani umoznuje mat organizacne zlozky, jednotky alebo odbocky tam nie je problem. Problem je v pravnej subjektivite, ci mohli tieto organizacne jednotky uzatvarat najomne zmluvy na vykon prava polovnictva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52320 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Zdravi ta Peter, tu je link na velmi dobry clanok o pravnej subjektivte org.zloziek zdruzenia www.akchalupa.cz/clanky/1998_1.htm. I ked je to ceska stranka,vychadza tento rozbor z toho isteho zakona ako platil na Slovensku. Je to doposial najlepsi clanok tykajuci sa pravneho postavenia OJ, ktory som cital. Mozno tam najdes aj ciatocne ( a mozno aj uplne ) odpoved na svoju otazku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52322 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Ďakujem za podporu Zuzanka a zároveň sa pýtam? Je tu niekto komu tá KOMORA až tak chýbala, že musela vzniknúť zo zákona?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52323 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Papo,trosicku by si mi mohol objasnit,preco by mal sud pozastavit cinnost SPZ? Aku cinnost myslis? Podla mna, SPZ posobi v zmysle zakona,co o komore celkom nemozem povedat. Presnejsie,nie vsetko , co je v novom zakone o komore sa mi zda v sulade so zakonom a ustavou. Ale je to aj nasa chyba. Myslim tym vsetkych polovnikov a ich pravneho vedomia. Nemusime byt vsetci pravnici,to nie,ale zlyhali sme ako obcania. Tak ako napisal zakladatel tejto temy, ze nie je dobytok vedeny na jatku... ale tak sme sa spravali. Cest vynimkam,ktori ste tu upozornovali na nedostatky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52325 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Prosí Vás čo je to ta somarina !!! Poplatky za užívatelia poľovného revíru (právnické alebo fyzické osoby) podľa výmery a bonity

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52340 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Prosí Vás čo je to ta somarina !!! Poplatky za užívatelia poľovného revíru (právnické alebo fyzické osoby) podľa výmery a bonity. To máme platiť SPK zato ,že poľujeme na svojom? Tak tej naozaj výpalníctvo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52341 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
veru tak, trefne si to pomenoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52342 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
trochu z iného súdka..... citujem z úvodnej strany:
<br/>
<br/>Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky upozorňuje všetkých užívateľov poľovných revírov, že tlačivá podľa § 22 ods. 1 vyhlášky MP SR č. 344/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve (ďalej len „vyhláška“) tvoria dokumentáciu, vedenú užívateľom poľovného revíru.
<br/>Túto dokumentáciu a potrebné tlačivá si zabezpečuje užívateľ poľovného revíru na vlastné náklady. Ministerstvo pôdohospodárstva SR v záujme zabezpečenia jednotnej tlače uvedených tlačív oslovilo niektoré organizácie a dohodlo, že na základe zaslanej písomnej objednávky užívateľa poľovného revíru alebo hromadnej objednávky (Lesy SR, š.p., VLM š.p., ŠL TANAP- u, Oko SPZ, alebo RgO SPZ) bude vyhotovovať a dodávať:
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>I. ZVEREX spol. s. r. o.
<br/> Nitrianska 1757
<br/> 927 05 Šaľa
<br/>
<br/>prosím vás, zorientujte ma, toto je oznam, že prebehlo nejaké výberové konanie? a SPZ to vyhralo na základe najlepšej ceny?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52343 od johny
Odpoveď od johny na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
A to ešte nevieš že tlačivá povoleniek už boli ale pre chybu ich stiahli a tlačia nové a ja nemôžem ísť na líšky ani na diviaky pretože mi hospodár nemá na čo vypísať povolenku a stará vraj už neplatí .... tak mi to dnes bolo interpretované ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52344 od johny
Odpoveď od johny na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
A poľovný lístok pre cudzincov ... 150 EUR za rok ... ja mám Lovecký lístek pro cizince na rok 2010 za necelých 40 EUR aj s poistením vybavený za jeden deň ... hanbím sa pred kamarátmi z Moravy aký sme my národ zdieračov. Neoplatím im to, nemám za čo ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52347 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Peter, aj doteraz sa platilo za poľovanie na svojom a kancelárie OPK potrebujú z niečoho fungovať. Podľa zákona preberajú na seba agendu OkO a RgO a niečo aj z OLÚ.
<br/>Predpokladám, že poplatky boli stanovené podľa oblasti, výmery a bonity ako tzv. isté príjem, ktorý sa dá ľahko vypočítať. Poplatky by mohli byť určené aj inak, napr. by mohli zohľadňovať plány lovu a to by bolo iné kafe 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 255 návštevníkov a žiadni členovia on-line