Digitálna fotografia

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3678 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4062 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
mam zaujem o kupu noveho dig.fataku poradi mi niekto?
<br/>dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4067 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Dolezite je aj napriklad, ake su ceny servisu v pripade poruchy a aka je dostupnost nahradnych dielov, ci nie je problem zohnat ich a ci nie su drahe.Viem, ze ked moj kamos kupoval ten Olympus, ktory som tu opisal, tak mal aj ine moznosti, ale nie kazda aj znama znacka je OK, dolezite je porovnat si aj celkovu vybavu fotaku a cenu, je dobre si najprv nastudovat nejake recenzie, navstivit par obchodov a zistovat, minimalne tie veci, ktore som uviedol na zaciatku. Faktorov na vyber pre a proti je vela. Ja osobne keby som mal naviac money, beriem asi ten olympus, videl som co dokaze, ale da sa vybrat aj ine, zalezi na co to chces.8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4068 od schill
Odpoveď od schill na tému Digitálna fotografia
Martinhodom, odporúčam, aby si si kúpil časopis WAT-FOTO VÍDEO. (78,- Sk). Tam v každomčísle je hodnotenie niekoľko typov digiťákov s cenami a technickými parametrami. Okrem toho sú tam praktické články o používani týchto aparátov. Človek sa diví, koľko odlišností si treba uvedomiť pri ich používaní.
<br/>Nemá smysel ísť na vysoké Mb, ale skôr na rýchlosť reakcie po stlačení spúšte, lebo u niektorých to môže byť až 1 sekunda a za ten čas máš v zábere niečo celkom iné ako si chcel mať. Výhodou digit je rýchle spracovanie záberu, aj máš počítač (dnes už ani to nie je podmienkou), tak máš fotku za niekoľko mínút - potrebuješ aparát, ktorý sa dá priamo napojiť USB káblom na tlačiareň. Samozrejme tlačiareň musíš mať! Odporúčam slušný PSC pd HP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4069 od schill
Odpoveď od schill na tému Digitálna fotografia
Brano, ja osbne mám Olympus 5000 5 mega. S tým servisom a súčiastkami je to tak, že na dobrý foťäk by si ich nemal potrebovať. Dnes máš 2-ročnú záruku a Olypus dáva 2,5 roka a za ten čas sa casy tak zmenia, že za cenu opravy dostaneš prakticky nový aparát. Dôležitá je spoľahlivosť a to sa dozvieš nie v predajniach, ale v hodnoteniach aj v tom WATT-FOTO VIDEO. Ešte je dôležité sa porozprávať s niekým skúsenejším, ktorý používa dig. foťák dlhšiu dobu a to nielen sviatočne, ale intenzívne. Ak je MARTINHODON v blízkosti TAKI-ho, ten používa dig. foto, resp. už dávno robí dobré fotky, obráť sa na neho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4072 od donmarko
Odpoveď od donmarko na tému Digitálna fotografia
martinhodon: velmi zalezi na co budes fotit. ak to chces na fotenie ulovkov a povecsite statickej fotografie treba sa pozret po kompaktnom dig. ale ak chces fotit zver v prirode urcite by si mal uvazovat nad nejakou dig. zrkadlovkov, su podstatne rychlejsie ako aj pri zapinani a foteni. dalej maju podstatne viac moznosti nadstavenia fotoaparatu. samozrejme bude asi zalezat aj na financiach ktore chces to toho dat..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4079 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Dôležité je ako vážne sa chceš digitálnej fotografii venovať, aké námety chceš fotiť a taktiež koľko financií chceš do toho investovať. Na produkovanie pekných záberov z prírody treba aj určité teoretické vedomosti o fotografovaní a spracovaní na PC. Je rozdiel, či chceš fotiť krajinky alebo divú zver na veľké vzdialenosti. Tomu musíš prispôsobiť aj svoju výbavu.
<br/>Veľa informácií nájdeš na www.fotografovani.cz a www.fotoroman.cz. Na internete je toho strašne veľa, len treba hľadať a študovať. Ak si chceš pokecať o fotografovaní príď dnes večer po 20.00 na pokec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4081 od miso
Odpoveď od miso na tému Digitálna fotografia
www.diginews.sk/
<br/>na tejto stranke je prehlad mnohych fotakov...aj ja som cerpal namety odtialto a nebanujem..
<br/>treba zistit naco sa bude fotak vyuzivat a potom len hladat..urcite sa da vybrat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4094 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
diky moc za radi.vazim si toho ze je tu par ludi ktori radi poradia.este raz dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4096 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Myslim si, ze ten kto predava fotaky, by mal o tom aj cosi vediet, takze aj predajca fotakov ti moze poskytnut uzitocne rady, je vela predajcov, ktory sa tomu naozaj venuju a maju prehlad, bol by to zly predajca, keby ti vedel povedat len zakladne udaje, profesional ma znalosti prakticke aj teoreticke, niekedy to moze usetrit kopu casu ako hladat vsade info.Je fakt ze casy sa menia rychlo a ceny este rychleisie, ale nemyslim si,ze po zarucnej dobe v pripade poruchy ide kazdy kupovat radsej novy stroj, zalezi aj kto co kupil, mam kamarata, ktory sa foteniu venuje dost intezivne a ten tiez nemeni stroj kazde dva roky, vie co kupil, a radsej zvoli opravu, pokial je to vyhodne, preto je aj dolezite vediet ako sa vo vseobecnosti pohybuju ceny servisu.
<br/>A dostupnost suciastok- moze sa totiz stat, ze sa ti pokazi v zarucne dobe a na opravu si pockas slusny cas. Spolahlivost je dolezita,ale pokazit sa moze aj ten naj stroj. Moj kamos obisiel viacerych manikov, co fotia a aj predajca u ktoreho fotak kupoval mu poskytol cenne informacie a len potvrdil, co sa dozvedel inde.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4108 od schill
Odpoveď od schill na tému Digitálna fotografia
Brano, máš v podstate pravdu. Foťák si človek nekupuje každé dva roky, ale uvedom si že cena servisov ide rýchlo hore a ceny výrobkov z elektroniky dolu aj pri rozširovní ich schopností. Konkretne digitálne foťáky budú v priebehu dvoch rokov cenove ca na polovičke terajších a výrobcovia majú záujem predávať nové a nie opravovať staré. Samozrejme ak si niekto kúpi profesionálnu zrkadlovku za 50 tis. a viac, tak predpokladá a správne, že do 5 - 6 rokov na ňu nemusí zháňať opravu. Preto je dôležité si radšej vybrať zavedenú značku za mierne vyššiu cenu, než neznámu za nižšiu, ale s rizikom nízkej kvality a malej životnosti.
<br/>Na inú tému: Nedávno si pisal, že môžeš tlačiť obrázky do 2 m. Ak sa pozrieš ale na rozlíšenie, tak budeš vidieť, že to je v rozlíšení 72 dpi, čo na obrazovke dáva slušný obraz, ale pri tlači potrebuješ minimálne 150dpi aby to nebolo rozostrené. Ja som dal vytačiť obrázok na rozmer 60x45 cm z 5 megapix foťáku a je to ešte veľmi slušné. Pri rozmere 2x2 m z menšej vzdialenosti ale už určite vidieť pixely.
<br/>Hodne zdaru prajem pri fotení!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4115 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Je to normalny vyvoj ze o 2 roky je dnesny produkt za polovicu,staci pozriet pocitace, ale aj pri osvedcenej znacke sa kludne moze stat, ze sa pokazi a niektora zavedena znacka moze mat prave problem ohladom nahradnych dielov, tedu tu, na Slovensku, viem, ze sa najdu fotaky znamej znacky, u ktorych tento problem je, na tu tlac, ja tlacit nemozem, nie je to moj fotak, kamarat tvrdil,ze u toho typu pri maximalnej kvalite v 6Mpx sa to da, je jasne, ze ked sa pozries na taky plagat z blizka, tak to asi nebude celkom &quot;cool&quot;, na to aby to bolo super je treba iny stroj, ale myslel som to tak, ze vytlacit sa to da, ide o to, ze ak si chcem dat velky plagat a nebudem sa nan divat s 20 cm, tak to kludne splni svoj ucel-napr ako pozadie, ak chcem mat super kvalitu aj z blizka, tak nevytlacim mega plagat pokial na to nemam mechaniku.
<br/>Ozaj, ja mam doma staru Flexaretu, a este stale sa foti na tychto masinkach, a je po nich aj dopyt a to nie len preto ze je to &quot;stary kusok&quot;, dokonca aj film k tomu fotaku sa stale vyraba,aj ked uz nie je dostat vsade. Dnesne masinky, to je sama jemna mechanika, a kopec elektroniky a ta sa kazi tak u znackovych ako aj u nie prave naj-znackovych. Ved aj dnesne mobilne tel. sama fajnova elektronika,ale aj s pocutia sa kazia omnoho viac ako tie, ktore take pretechnizovane neboli, a znacka kolkokrat tiez nepomoze. Prikladov je viacej. Cena servisov ide potom hore preto,aby si v pripade potreby ten servis vobec nevyuzil,ale rovno kupil novy fotak.A nie je servis ako servis, prave tie nahradne diely mozu mat hlavne slovo ohladom konecnej ceny servisu.Cena elektroniky sa moze menit, aj u pocitacov nie vzdy novy vyvoj znamena aj pokles cien, niekedy to ide opacne,na to posobia mnohe faktory. Mimochodom, prave som videl reklamu na fotak, ktory ma sa mi zda, 39Mpx, jedna fotka ma 50 Mb, takze technika brutalna, cena radsej nezverejnena8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4116 od laci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4117 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Tak to je ina tarifa:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4138 od schill
Odpoveď od schill na tému Digitálna fotografia
Brano, to je práve to o čom je reč. Ty sa musíš trafiť do niečoho. Ak si mal dobré informácie a vlastné vedomosti, tak je väčšia pravdepodobnosť, že si kúpiš niečo čo ti bude dobre adlho slúžiť, ak nie tak si mal pech.
<br/>Ano filmové foťáky sa stále používajú. čo má svoje opodstatnenie lebo sú veci, ktoré digitálom nezvládneš tak ako s filmovým. Ešte si ale pozri posledné ceny klasických foťákov! 20 - 25% ceny digitálky a tu je vzťah cena aparátu - servis- životnosť.
<br/>Dostupnosť náhradných súčiastok už nie je problematická, teda nie ako za soc. Dnes má každá renomovaná firma centrálny sklad súčiastok v strednej europe a nový diel je v servise za 3 -5 dní. Snáď otázka je kde ten servis majú, či na Slovensku, Česku v Rakúsku, alebo posielajú do výrobného závodu v Japonsku, v Tajvane, alebo v Singapúre. Aj o toto sa treba zaujímať úri kúpe.
<br/>Myslím si, že Martinhodonovi tak zamotali hlavu, že obrázky si bude radšej kresliť, než by kupoval digitál. Nebojsa ale smelo do toho niečo ti z toho výde. :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4140 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
O.K. , the end of the discussion, it is better than to confuse somebody:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4144 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Martinhodon, nenechaj sa odradiť počiatočnou teoretickou zložitosťou digitálnych fotoaparátov. Treba začať fotiť a spracovávať fotky na PC a postupne, praxou sa všetko naučíš. DIGIFOTO je nádherný koníček a pri love s foťákom prežiješ veľa vzrušujúcich zážitkov.
<br/>Ak máš ešte nejaké konkrétne otázky, napíš ich sem a dostaneš na ne odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4147 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
no ja mam Olimpus C 745 Ultra Zoom.10x opticky zoom.
<br/>je to celkom dost ale ked dam na maximalne priblizenie co je 30x priblizenie
<br/>ale ked dam az na maximum tak tie fotky niesu take kvalitne.a ked pouzijem len 10xzoom tak to je dost malo.rozmislam ze si spravim niake zastity a budem cakavat.
<br/>ale este neviem a zisli by sa niake rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4149 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Digitálna fotografia
Jovic, nevieš kde by som kúpil cez internet predsádku na SONY DSC H1? Skúšal som cez megafoto, lebo tam to reklamujú, ale ich služby nestoja za nič. Nemajú asi vlastný sklad a 3 týždne nič. Ak by si vedel nejakú solídnu firmu, kde by to mali za normal. cenu. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4151 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Z Olympusom nemam vlastné skúsenosti. Ale zrejme okrem optického má aj digitálny zoom. Digitálny zoom nepoužívaj, kresba a ostrosť výsledného snímku sa vtedy výrazne zhoršujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.154 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 272 návštevníkov a žiadni členovia on-line