Digitálna fotografia

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8723 od vrkocik
Odpoveď od vrkocik na tému Digitálna fotografia
Ahojte, prispejem svojim nazorom: fotim zver a prirodu asi 3 roky, dlho som na zaciatku spekuloval co kupit, ale ako tu aj vo fore bolo spomenute, ide o to, co chce fotograf fotit, na ake vzdialenosti, akych svetelnych podmienok a od toho sa odvijaju naroky na samotny pristroj a jeho optiku, v pripade zrkadlovky je velka flexibilita na sklo (to je asi ta najdolezitesia zlozka, ktora urcuje kvalitu).
<br/>Momentalne prechadzam na digitalnu zrkadlovku, ale moja skuesenost z posledneho roka je s digitalnym kompaktom s ultrazoomom - o tejto skusenosti budem pisat.
<br/>po dlhych uvahach pred rokom a pol som sa rozhodol pre Panasonic Lumix, FZ 20. To co rozhodlo bolo sklo - Leica a svetelnost tohto objektivu, dalej zoom 12 nasobny a stabilizator. Ostatne technicke data sa daju najst na prislusnych www, nebudem sa rozpisovat, ale za poslednych 18 mesiacov som nafotil cca 1600 fotiek z vacsiny ktorych mam mimoriadnu radost. Ide hlavne o fografie srncej zveri, muflonej na vzdialenosti cca 50 - 150m.
<br/>Preto, ak niekto hlada fotoaparat za cenu kt. je prijatelna, tak fz20ka je idealna.
<br/>Ak mate dost prostriedkov, tak potom cesta k zrkadlovke je idealny prechod, ale uz spominane naroky na ohniskove vzdialenosti objektivov zenu financie radovo do desiatok tisicov a viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8724 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Digitálna fotografia
s fotoaparatmi je to ako so zbranami, najprv si treba rozmysliet co chcete fotit, potom sa treba pozriet do penazenky kolko sme ochotny investovat. Najkvalitnejsia a najlepsia cesta je zrkadlovka, ktora vsak stoji naozaj pekny balik penazi. Ja preferujem zrkadlovku, je to neporovnatelne s kompaktom. Takze osobne odporucam zrkadlovku napr. OLYMPIC, CANON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8730 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
no ja som sa rozhodoval medzi fz7 a fz30 = nastupca fz20,zobral som fz7, az na vyklopny display, manualne zaostrovanie a zoom je rovnaka, foti skvelo a 12 zoom, pri 3Mpx 16,5 zoom mi uplne postacuje. zrkadlovka je naj,ale kupou tela sa to len zacina,tam su naklady uz slusne,mne preto ako amaterovi staci aj fz7,da sa s tym slusne fotit
<br/>
<br/>pokial chce niekto fotit pre radost,zrkadlovku nepotrebuje,12 zoom je uz slusny aj na fotenie z vacsej dialky a video to robi tiez skvele

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8737 od steffan
Odpoveď od steffan na tému Digitálna fotografia
mal som možnosť použiť na pár dní fz7 a je to naozaj dobrý stroj. Ale pred pár dňami som sa stal štastným majiteľom digitálnej zrkadlovky Canon a musím povedať že je to super.Je pravdou že objektívy sú dosť drahé ale na toto telo foťáku je ich slušný výber a niektoré sa dajú zohnať aj lacnejšie.Takže jednosznačne odporúčam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8738 od miso
Odpoveď od miso na tému Digitálna fotografia
Ja fotím s FZ 20 a hral som sa už aj s FZ30 a musím uznať,že má navrch. Má viac Mpix, lacnejšie príslušenstvo(telepredsádku) a celkovo eliminuje niektoré chyby FZ20. Akurát je na tom trošku horšie so svetelnosťou pri väšiom zoome.Odporúčam k nej dokúpiť polarizačný filter. Zrkadlovky s výmennými objektívmi sú super,akurát ta cena. Pre začiatočníka,ktorý však len začína so serioznejším fotením poďľa mňa foťáky typu FZ20,FZ30,príp.foťáky Fuji,Olympus a od nich odvodené kompakty bohate postačujú. Ja som zatial s FZ20 mimoriadne spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8740 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
problem u fz30 vidim v tom, ze tolko megapixelov natlacili na tak maly cip, to su tie Mpx potom nanic, ked to fotak softwerovo upravuje kvoli sumu a tym tie Mpx degraduje, ale ten isty problem ma viac fotakov v podobnom zlozeni, maly cip a vela Mpx, Panasonic ma ale skvelu optiku, Leica je super, to kamos ma Olympus, super fotak, menej sumi ale predsa, napriklad ta moja fz7 uz ma funkcie, ze tu trosku viac sumu hravo prekusnem,ale Olympus je tiez celkom slusna znacka a zrkadlovka, to je uz ina kapitola, ale slusne fotky sama technika len nespravi, treba si o tom aj co to nastudovat a skusat, potom aj klasicky 10, 12 zoom digital ukaze co v nom je, Mpx nie je vsetko, vela ludi vybera len na zaklade toho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8741 od miso
Odpoveď od miso na tému Digitálna fotografia
V tomto s tebou súhlasim,dúfam že ak bude mať FZ30 nástupcu tak to nebude honba za Mpix a pod, ale popracujú práve na čipe a iných drobnostiach. Mohli by rozšíriť sortiment príslušenstva,hlavne preto že na Lumix okrem originálov pasuje len veľmi málo cudzích značiek a napríklad tiež 72mm filtre vychádzajú draho a ak chce človek ušetriť musí to riešiť formou redukčných krúžkov a pod. A pravdou je,že najväčšou prednosťou je u Panasonicu objektív,najmä jeho svetelnosť. Čo sa týka zoomu do 30-40 m sa s ním dá zver obstojne odfotiť najmä ak sa s fotografiou človek pohrá aj na PC. Na bežné fotenie to určite stačí,netreba nosiť náhradné objektívy alebo telepredsádky,veď každé kg vo výstroji cítiť.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8742 od vrkocik
Odpoveď od vrkocik na tému Digitálna fotografia
ahoj, len kratko, vzhladom na svetelnost uprednostnil by som tento parameter aj pred mpixlami, teda 20ku pred 30kou. s tym sumom je totiz podobne fz 20 ako aj 30, preto radsej 20, i ked uzivatelsky komfort je vyssi u 30ky.rozdiel je i v nadobudacej cene.
<br/>Ak teda neberieme do uvahy zrkadlovky, ale len kompakty, fz20 je do prirody idealna = optika, svetelnost, zoom, stabilizator (nepodcenoval by som tuto vlastnost), hmotnost ale opat a opat sklo... Leica , nie kvoli znacke ale kvoli kvalite.
<br/>treba pozriet porovnavacie testy (foto) s fuji, sony alebo olympusom, rozdiely v kresbe uvidite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8745 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
no a prave prisla na trh fz50, nastupca fz30, ma 10Mpx, funkcie skoro rovnake ako fz30, takze pani s panasonicu sklamali, tych 10Mpx je tam zbytocnych, zas to bude sumiet kvoli mini cipu,ale strategiu dali dobru, stiahli s predaja fz30,lebo ak by nechali vedla fz50 aj fz30, pochybujem ze by ludia sli po fz50tke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8750 od miso
Odpoveď od miso na tému Digitálna fotografia
Akurát som si prečítal správu od Panasonicu. Je pravdou,že sa páni nezapreli a pokračovali v zbytočnom zvyšovaní Mpix, ale na druhej strane konečne niečo urobili proti šumu na fotkách. A to tým, že zvýšili ISO až na 1600, pričom moja FZ 20 má asi 400;/ Ďalej je tam množstvo drobností, ktoré zvýšia uživáteľskú hodnotu a čo ma potešilo je že video sa už dá snímať aj vo formáte RAW a dá sa zoomovať počas natáčania.To znamená, že FZ50 je vlastne zrkadlovka a priemerná videokamera v jednom-užitočná vec keď chce človek natočiť zaujímavú situáciu v prírode.Viac sa dá dozvedieť na :
<br/>www.panasonic.sk/main.php@nav=STREDISKO_...d=139&itemid=175

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8751 od miso
Odpoveď od miso na tému Digitálna fotografia
Oprava: Tu je tá adresa správne.
<br/>
<br/>www.panasonic.sk/main.php?@nav=STREDISKO_NOVINIEK&amp;newsid=139&amp;itemid=175

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8753 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
zvysenim iso na 1600 pre redukciu sumu nespravili nic, ja mam fz7 a iso 1600 tiez, tak vysoke iso sa sice da pouzit tam, kde nie je mozne pouzit blesk, ale ta fotka je skutocne len z nudze cnost, cim vyssie iso, tym vacsi sum, ked pouzijes tak vysoke iso, tak budes mat zasnezenu fotku,ak ju odsumis v softe, tak budes mat olejomalbu
<br/>pre redukciu sumu by museli zvacsit cip, ten co tam je, ta venus 3jka nestaci na tych 10 Mpx.
<br/>10Mpx je len reklamny tah na ludi, co o fotakoch nevedia vobec nic a zda sa im super ma 10 Mpx. Pocitam, ze uz okolo iso 400 to bude slusne sumiet a dalej ani nehovorim. Ja som raz fotil na iso 800 doma vecer, pri skoro ziadnom svetle, nic extra,od panasonicu je zbytocne hnat iso tak vysoko ked stale nepochopili, ze ten cip je maly.
<br/>fz50 sa na zrkadlovku chce podobat, ale je to oproti zrkadlovke stale len druha trieda, to radsej ako fz50 je vyhodneisia kupa fz7, vsetko skoro tak iste, a cena prijatelneisia, to, co by kto dal za fz50, tak to uz radsej skutocnu zrkadlovku, tie najlacneisie uz stoja pribliznu hodnotu, aj ked dokupenim objektivov sa naklady zvysuju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8755 od miso
Odpoveď od miso na tému Digitálna fotografia
Je samozrejme ze &quot;digitálne zrkadlovky&quot; v cenovej relácii panasonicu sa nedajú porovnávať so zrkadlovkami,ktorích len telo stojí toľko čo celá FZ 50:) Na druhej strane foťáky Lumix sú venované &quot;náročným fotoamamatérom&quot; a v tejto kategórii majú poďla mňa prvenstvo. Pre poľovníka,ktorý rád fotí zver a zážitky v prírode úplne postačujú.Časom by som si rád kúpil niečo lepšie napr. nejakú zrkadlovku od Nikonu či Canonu a k tomu riadny objektív, avšak treba ešte veľa šetriť. Foteniu v zveri sa aktívnejšie venujem asi 2 roky takže fotografovanie len spoznávam a nato Lumix zatiaľ postačuje. Je len škoda,že troška viac na tej FZ 50 nepopracovali-mohla získať viac priaznivcov a tým by sa Panasonicu zvýšili aj tržby. Otázne je, či by sa nezvýšila cena foťáku keby investovali do tvorby nového čipu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8758 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
keby pani s panasonicu investovali do vacsieho cipu, tak som si isty, ze trzby by mali omnoho lepsie,pretoze mnoho ludi aj s fotografickeho fora sa vyjadrilo, ze by si radsej priplatili, potom by bol ten fotak super a schoval by ine znacky. Napr. Sony ma teraz objektiv Carl Zeiss a napriek menu je ta optika nie prave naj, aberuje jak svina, Vacsi cip, stabilizator Mega OIS a Leica a Panasonic by to tu valcoval a potom aj taka fz50 by bola velkom slusna nahrada za zrkadlo. FZ50 odflakli, kozmeticke upravy,bral by som len to zoomovanie pocas videa, to mi na fz7 chyba, lebo video to robi fakt super, to sa tesim na jesen na ruju, netreba ani kameru, narobim fotky a zaroven natocim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9028 od D4
Odpoveď od D4 na tému Digitálna fotografia
cawte, mate nafotene pekne obrazky z prirody? napiste mi na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a poradim vam nieco, kam ich dat - poznam dobru fotosutaz s fotkami o polovnictve, no keby som to napisal sem, admin by to asi vymazal. dik - majte sa a hlavne fotte! ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9032 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Digitálna fotografia
Prečo by to mal vymazať? Bežne sa sem dávajú odkazy na iné stránky.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9033 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Digitálna fotografia
Keby bol admin taky ako píšeš, tak by Ti vymazal aj tento Tvoj prvy prispevok.. Na tejto stranke sa polovníctvo propaguje, vrátane foto, ale nehádžu sa polená pod nohy ľuďom, ktorí robia podobné veci, ak tieto, /resp. ktoré/ napomôžu vzťahu človek-príroda. Aspoň toľko doterajšia moja skúsenosť.. :liar:;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9038 od laci
Odpoveď od laci na tému Digitálna fotografia
ved napis ze je to tvoja najsms.studnet.sk[/]stranka, kde je ta sutaz, a aj vyhru co ponukas.
<br/>D4, minule sme o tom kecali, tak viem aky mas plan s tymi fotkami..
<br/>najprv zhanas odbornikov, potom obrazky k tomu? alebo ti staci navstevnost na tvoju stranku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9076 od jageRR
Odpoveď od jageRR na tému Digitálna fotografia
čavte!
<br/>Má z Vás niekto praktickú skúsenosť s Nikon COOLPIX 8800
<br/>Dopredu dakujem za info.Pekný deň:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9106 od godi
Odpoveď od godi na tému Digitálna fotografia
Predám digizrkadlovku NIKON D70 + teleobjektív Tamron 200-500 výborný na fotenie zvierat a vtákov vo voľnej prírode. Fotky z tejto fototechniky sú v mojej galériji.Konkrétnejšie informácije na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 206 návštevníkov a žiadni členovia on-line