Digitálna fotografia

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9107 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Digitálna fotografia
..Kvalita tohto pristroja sa preukazuje! Dufam ze to predavas len za to ze kupujes nieco lepsei!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9109 od godi
Odpoveď od godi na tému Digitálna fotografia
Presne tak stefan, aparát je v 100percentnom stave,ale mám výhodnú ponuku na niečo lepšie:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21619 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Aby sme "nekazili" tému "Jelenia ruja 2007", dovolil by som si preniesť debatu o správaní fotografov v prírode sem.
<br/>Tiež trochu občas fotím, väčšinou dravce, sem tam aj zver a iné krásy prírody.
<br/>Už dlhé roky sa držím zásady, že v revíroch v ktorých sa najviac potulujem som najprv nadviazal korektné vzťahy s poľovníkmi a lesníkmi. A počas hlavnej poľovníckej sezóny im na rujoviská večer neleziem. Ak by som chcel fotiť ruju, tak to najprv predebatím s domácimi jágrami. Väčšinou sú to normálny ľudia a dá sa s nimi dohodnúť.
<br/>Ono by to chcelo asi viac osvety medzi verejnosťou. Dnes asi každý vlastní nejaký digi kompakt a každý hneď túži po kapitálnych úlovkoch. Keby ale &quot;civili&quot; vedeli, že odrazený projektil z guľovnice má smrtiace účinky ešte veľa sto metrov, tak by za súmraku v lese boli opatrnejší.
<br/>A určite sa nenájde taký homo sapiens, ktorý by sa vedel pohybovať v lese tak, že by zver o ňom nevedela. Každý výskyt človeka v lese je rušívý. Svojim správaním môžeme to rušenie len obmedziť na únosnú mieru.
<br/>Čo ma ale najviac štve sú motorkári. Proti tým sú aj otravní fotografi neviniatka. Keď okolo mňa prefrčí taký revúci a smrdiaci votrelec, tak ľutujem, že ten môj teleobjektív nedokáže vystreľovať aspoň gumené broky. Vyriešenie tohto problému je to, čo naša príroda akútne potrebuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21620 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Digitálna fotografia
Bohuzial aj sami polovnici su niekedy velmi rusivym elementom v reviri a ani o tom nemusia vediet. Kto ma pravo rusit zver a kto nie? aj ked budete oponovat, ze polovnikom to vyplyva z vykonu prava polovnictva, nie je to celkom tak.
<br/>Co sa tyka fotografov, tak clovek, ktory chce aspon trochu seriozne fotografovat divozijucu zver, musi mat znalosti o etologii-spravani sa zveri vo volnej prirode. Bez tychto znalosti by sa mal zamysliet nad dopadmi svojej cinnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21713 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Digitálna fotografia
Da sa v polovnictve lepsie a Ty ako polujes?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21717 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému Digitálna fotografia
servus gogi,prezrad co si ides kupovat....pri tvojich fotkach si myslim ze uz vies co chces :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21831 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
Pridam sa k diskusii .
<br/>Jovic ma pravdu ak mate dobre stahy z miestnymi polovnikmi tak neni problem .
<br/>Ja som si vypestoval da sa povedat celkom dobre priatelstvo medzi nasimi polovnikmi a nemam problem ked niekam idem a este mi aj davaju niekedy typi na vyskyt zvery.
<br/>
<br/>Ale ma to jeden hacik, ako uz spominal Jovic zbludila gulka je dost nebezpecna tak pri kazdom vstupe do reviru by mali o vasom vyskyte vediet polovnici aby vedeli kde nemaju strielat inac to moze dopadnut dost zle. :)
<br/>Prajem dobre svetlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21855 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Digitálna fotografia
Uz dlhsi cas zhanam niekoho kto by mi vedel nahrat ceske alebo slovenske menu do Panasonic Lumix fz 50.Neviete o niekom???:xdik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21999 od Igelit
Odpoveď od Igelit na tému Digitálna fotografia
Moze mi prosim niekto poradit aky objektiv treba na fotenie zvery na 100 metrov,aby sa to dalo bezproblemov priblizit?dakujem za nazory

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22006 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Digitálna fotografia
igelit: zalezi co presne myslis pod pojmom fotenie zveri. Ak budes fotit na 100m dvojmetroveho jelena - je to ine ako ked budes fotit na 100m 50 cm vysoku lisku. Urcite by som sa pozrel po nejakom 400mm objektive, mensi nema zmysel (ak teda ratam tych 100m) - mozno aj to bude v urcitych situaciach velmi malo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22017 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Digitálna fotografia
No najlepsi a asi aj najdostupnejsi objektiv pre obycajneho smrtelnika , urceny hlavne na fotografovanie zveri je Canon EF 400mm/5,6 L USM. Je to sice 45 - 50 tis., ale kvalita vyslednych foto je spickova. Samozrejme za predpokladu, ze je kvalitny fotograf. A na 100 metrov by si potreboval trochu ine sklo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22036 od Igelit
Odpoveď od Igelit na tému Digitálna fotografia
Nasiel som taky set na pixmania.sk,,,, CANON EOS 400D + EF-S 18-55 mm + EF 55-200mm + napájací grip BG-E3 ,,,,mohlo by mi to stacit pre zaciatocnika aj keby to nebolo na tych sto metrov? cena je tam 32 tisic,,,,dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22041 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Digitálna fotografia
igelit: pre zaciatocnika to urcite stacit bude, ale za mesiac za dva zistis, ze ohnisko 200 je ti velmi malo. Sam som mal nazaciatku objektiv 18-200 a predal som ho asi za 3 mesiace po kupe... Ako som pisal ja aj lesak, aj ohnisko 400 by ti bolo &quot;malo&quot; ale je to onhisko, ktore sa da asi ako jedine kupit za &quot;rozumne&quot; peniaze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22042 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Digitálna fotografia
igelit: ako pisal lesak: objektiv Canon EF 400mm/5,6 L USM je asi jediny ktory sa da kupit za relativne dobru cenu a ma vynikajuce vysledky. Myslim, ze ho ma vacsina ludi, ktori sa venuju fotografovaniu prirody aspon troska vazne... a pouzivaju techniku Canon samozrejme. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22043 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Igelit, set objektívy od Canonu sa začnú na jeseň dodávať so stabilizátorom obrazu. Ja by som si počkal na nové modely, stabilizátor je dobrá vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22044 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Digitálna fotografia
Jovic: mne sa ale zda, ze tie setaky s IS zacnu davat len k novym modelom, cize zacnu 40D...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22060 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Ťažko predvídať aké kombinácie budú predajcovia pred Vianocami ponúkať. A vždy sa dá kúpiť telo a objektív osobitne. Tých 200 mm je aj tak krátke ohnisko na divožijúce živočíchy. Ešte tak do ZOO by to stačilo. Ja používam na vtákov 400 mm a aj to je častokrát málo. Dobrá varianta (cenou) je ešte Tamron 200-500, alebo Sigma 50-500, len tá je trochu ťažšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22061 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Digitálna fotografia
Ja som s Tamronom zatial spokojny.. ale ISko je dobra vec, len je to otazka penazi. 500 mm mi zatial bohate staci, problem som mal len s tym, ze zver v horucavach vychadzala neskoro a to uz bolo menej svetla. Pekne fotky sa mi podarili az pocas ruje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22128 od schill
Odpoveď od schill na tému Digitálna fotografia
V časopise QUARK číslo 9 je dobrý článok na str. 12: DESAŤ TYPOV PRE FOTOGRAFOVANIE V PRÍRODE Dá sa najsť aj na adrese: www.quark.sk. Kto má záujem o fotografovanie v prírode najde tam veľa dobrých rád.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22343 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Digitálna fotografia
Igelit, môj názor je taký, že by som preferovala v prípade tela zrkadlovky Nikon resp. Canon, úroveň modelu v závislosti od tvojej peňaženky. Niekomu vyhovuje viac Nikon, niekomu Canon, závisí od toho, ako ti to bude sedieť do ruky. Čo sa týka objektívu, pre fotografovanie zveri je potreba aspon 300 mm. Svetelnosť 5.6 sa mi zdá pre fotenie zveri nízka, nezabúdajme, že zver je fotografivateľná často iba za zníženej svetelnosti - večer resp. ráno. Ja by som išla max. do 4rky. Kvalita objektívov je veľmi rozdielna. Preto ti odporučam sledovať review zahraničných stránok, kde fotografi empiricky hodnotia kvalitu jednotlivych modelov výrobcov, napr. dobra stranka je dpreview, www.dpreview.com, samozrejme ak vieš po anglicky. Potom sa musíš rozhodnúť, či si kúpiš fix alebo zoom. Moja skúsenosť je taká, že pri veľkých ohniskách je brilancia fotografií vyššia u objektívov s pevným ohniskom. Myslím, že by ti mohla stačiť 300mm resp. 400 mm, prípadne použiť 1.4 resp. 2 konvertor. Konvertor mierne zníži svetelnosť, takže nato treba dať pozor.Ináč pre peňaženku je dobrá možnosť kúpiť kvalitný objektív z druhej ruky, napr. na eBay, tam som nakúpila dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 375 návštevníkov a žiadni členovia on-line