Digitálna fotografia

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4152 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Ako som uz spomenul, moj kamos ma tiez Olympus, a on si kupil na fotenie do dialky predsadku.Ma tiez 10xzoom, ale niekedy to do dialky tiez nie je prave naj, tak na take vzdialenosti pouziva tu spominanu predsadku. Okrem optickeho ma este aj digitalny zoom, ten priblizi viacej, ale nie tak kvalitne.Ozaj, Olympus ma aj svoj program na upravu fotiek, on ho dostal spolu s fotakom, tam sa da vselico poupravovat, ak ho mas aj ty, tak skusaj upravovat aj v nom,ale programov na upravu foto je dost;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4161 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Akela, so zn. SONY nemám žiadne skúsenosti (používam Canon). Skús ale preštudovať diskusné fórum na www.fotografovani.cz. Je tam rozsiahla diskusia aj pre Sony (aj o telepredsadkach).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4162 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
brano mne sa nedaju davat predsadky na fotak, a myslim ze 10xzoom je dost malo ked nemam telepredsadky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4170 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Pozeral som na Olympus stranke tvoj fotak, nenasiel som ten typ ani v archive, takze neviem ti povedat ake prislusenstvo tam je mozne dat, napr, bol tam typ C 740 a na ten sa predsadka dala dat. ale vyzera to tak, ze ten tvoj typ je uz starsieho data, lebo aj na webe ho uz mnohe net obchody nevedu. Jedine ze by si ten tvoj predal a kupil novy, kde sa uz da dokupit aj prislusenstvo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4171 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
ano to planujem , chcem ho predat a kupit uz nieco lepsie co by si mi odporucal
<br/>ale aby to zas nebolo moc drahe .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4172 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Zalezi, kolko chces na fotak obetovat.Dnes sa tie ceny stale menia, ten Olympus, o ktorom som tu pisal, dnes stoji o par tisic menej ako ked ho kupoval moj kamos a to je tak 3 mesiace rozdiel.Ja s inymi fotakmi skusenosti nemam,ale s toho Olympusu mojho kamosa som uneseny, naozaj to robi super fotky a vyhoda je, ze dokaze fotit pohybujuce sa objekty, ze si to same dokaze zaostrit a spravit fotku, takze kludne s tym odfotis aj pohybujucu sa zver.Pozri si ten typ na Olympus stranke, tam je o nom vsetko.A ak chces znovu Olympus, tak na tej stranke si mozes vybrat fotak aky by si chcel, a na net obchodoch,alebo aj v normalnych - fyzickych, si najdi cenu, lebo ono sa to meni, niekde je lacneisi, inde drahsi, oplati sa riadne prekutrat net a zistit kde sa predava najlacneisie,alebo si ho kup na splatky, napr cez Euronics, tak ho kupoval aj moj kamos, naklepsie je ked sa kupi priamo od dealera, je to najlacneisie.Mam pocit ze dnes stoji okolo 13 000Sk, co uz nie je zle a je to super masinka.Alebo mozes hladat v recenziach, porovnavat a vyberat. Ja by som bral hned ten Olympus, na to vyuzitie, ake to pouzivame(ziadny profesionalny fotografi),ale fota su super,aj iny co videli chvalia.Predsadka nan sa da kupit v pohode, vcera sme s nou fotilli, odfotili sme jelenice pohybujuce sa hrebenom asi 2km od nas a aj napriek hustemu lesu su vidiet vcelku dobre, keby boli na otvorenej krajine, tak aj z vacsej dialky bo to boli super foto.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4173 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
na akych strankach si mozem pozriet niake zrkadlovky,chcem zobrat niaku na splatky niaku kvalitnejsiu co uz bude stat za hriech

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4174 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Na tej Olympus stranke su kategorie fotakov, su tam aj digitalne zrkadlovky, staci pozriet a vyberat, myslim ze kazda znacka fotaku ma na webe nieco podobne, staci sa nalogovat priamo na ne:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4175 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Martin,
<br/>Mrkni aj na www.zive .sk, klikni na digifoto, je tam kopec zaujimavosti:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4176 od donmarko
Odpoveď od donmarko na tému Digitálna fotografia
stranok je vela, www.digineff.cz, www.fotoaparat.cz, www.steves-digicams.com/
<br/>ceny aspon priblizne mozes pozret na www.fotoinfo.sk, alebo www.hej.sk a podobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4200 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Digitálna fotografia
diky za tie stranky.docital som sa dost zaujimavich veci o foteni co sa mi urcite zidu a urcite aj nieco skusim este raz diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8248 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Digitálna fotografia
Páni čo fotíte, má z Vás niekto praktickú skúsenosť s Fuji FinePix S5600 (5mpx, 10x zoom) ? Rozličné recenzie som už trošku čítal, ale mňa zaujímajú postrehy niekoho, kto ho už skutočne omakal v teréne - v revíri..
<br/>Vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8255 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
mrkni na fotografovani.cz, na foru toho najdes dost o kazdom fotaku:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8259 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Digitálna fotografia
Brano diky, ale písal som že rozličné recenzie som si už pozeral, ja som chcel pocut názor niekoho z Vás - poľovníkov a milovníkov fotolovov, kto ho už mal v ruke a fotil s ním zver v prírode za najrozličnejších podmienok... Je možné že nikto a ja Vám za pár dní sám ukážem výsledky, aspoň dúfam, lebo už som sa viacmenej primerane k svojim nárokom/podmienkam/možnostiam rozhodol preň..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8261 od brano
Odpoveď od brano na tému Digitálna fotografia
Na fore nie su recenzie, tam pisu ludia, ktory maju tie fotaky, kazdy foti nieco ine, takze sa kludne da najst niekoho, kto s tym foti to, co chces ty, alebo staci napisat do fora, na co si zvedavy, tak sa ti skor niekto ozve, ja som tak tiez hladal info o mojom vybratom fotaku hned potom, ako som si precital recenzie a dost ludi ho malo, takze som videl aj fotky, ktore s nim urobili a aj som si mohol precitat ich skusenosti, takze skus tak, na tom fotografovani.cz je skutocne dobre forum, je tam diskusia o kazdej znacke, takze majitelia fuji maju svoje vlakno, kde pisu skusenosti a davaju fotky atd, takze tam skus mrknut, slovenske fora, to je nic moc, pretoze dost slovakov je na tych ceskych, tuna nie je taka masa ludi, ktory maju digital -myslim taky lepsi digital

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8265 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Digitálna fotografia
o.k., na tomto konkrétnom som nebol, tak sa tam mrknem a snáď sa neznechutím... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8271 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Digitálna fotografia
Basky, so zn. Fuji nemám žiadne skúsenosti (používam Canon). Ale pozrel som si parametre toho FinePix S5600. Má zoom 38-380 mm. A z vlastných skúseností Ti môžem potvrdiť, že ohnisko 380 mm je na fotenie voľne žijúcej zveri dosť málo. Chce to teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou (po prepočte) aspoň 500 mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8274 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Digitálna fotografia
Akela: ja by som ti poradil hlavne jednu vec, ktora je podla mna dolezitejsia ako fotoaparat. K zrkadlovke potrebujes hlavne poriadny objektiv, nakolko zver moze byt aj dalej. Fotaky su v dnesnej dobe dost podobne, teda co sa tyka kvality, dolezite je aby ti vyhovovalo ovladanie. Vacsi doraz by som kladol na dostupnost objektivov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8281 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Digitálna fotografia
O.K., som si toho vedomý, ale 1. zvážil som svoje finančné možnosti, 2. doposiaľ sa mi darilo byť pri, resp. dostať sa k zveri dosť blízko /fotil som zver už aj 135mm objektívom klasického kinofilmového foťáku - a jej veľkosť na fotkách bola primeraná, len bohužiaľ citlivosť mnou používaných filmov bola slabá - ISO max400 a pri primerane dlhých expozičných časoch to už viac boli mazance ako obrázky zveri. Čo som fotil v dobrom svetle a zároveň na otvorených scenériách to už bolo fajn, ale takých príležitostí na bližšie je zákonite pomenej.../

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8683 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Digitálna fotografia
AS fotoaparatmi je to viacej komplikovane nez zo zenami! Hlavne v tom ze to pomerne dost stoji a potom zase cim je to starsie je to myzernejsie! Venujem sa fotografii tak vela ako aj polovnictvu, akeby som mohol poradit-ak mas zaujem naozaj na dialkovu fotografiu bolo by najlepsie si zabespecit digitalnu zrkadlovku s moznostou vymenneho objektivu.Jedine tuna mas moznost prerazit tak zvany 10x zoom (priblizovanie). Na kvalitne dialkove fotografie potrebujes prinajmensom 300mm objektiv. Co sa tyka svetelnosti, tieto aparaty umoznuju ASA nadstavenie niekedy aj do rychlosti 3200. Podivaj s ana Canon/ digital Rebel, ktory nie je v skutocnosti o moc drahsi nez fotaky zo zafiksovanym (nemenitelnym objektivo! Budes viacej spokojny!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 706 návštevníkov a žiadni členovia on-line