7,62x54r mate niekto skusenosti

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42796 od tmarcel
7,62x54r mate niekto skusenosti bolo vytvorené tmarcel
zdravim vsetkych,som tu novy tak sory ak cosi zmrvim, polujete niekto s tymto kalibrom?ake strelivo sa vam osvecilo na ciernu a jeleniu zver?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42797 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
samozrejme mimo nabojov vojenskeho povodu,vlastnim iz 18 v tomto kal,zo zaciatku som pouzival sb 11,7gram poloplast,no priznavam ze som boltrochu rozcarovany,jelenia zver sice vyborne farbila no bolo to aj dost podliate,spenena krv okolo vstrelu,devastacia zveriny asi ako spr 30 06,priestrel vzdy co sa pamatam,ale co ma najviac trapilo bolo ze sa vzdy oddelilo jadro od plasta ktory som nachadzal na protilahlej strane pod kozou _u tazsich kusov,,z olova som nachadzal kusky o velkosti cca2x1x3mm vzdy 3 az 5ks.u diviakov to bolo este horsie,mozno je to sposobene aj vzdialenostou,ta nikdy nieje vacsia ako 100m,najcastejsie okolo 50,tu bol tiez priestrel takmer vzdy,farbenie slabsie.
<br/>rozhodol som sa vyskusat nieco ine a len nahodou som objavil ruske barnaul spbt 13,2gram,vstrel len priemer streli podliatiny minymalne - 2az3cm okolo vstrelu,vystrel priemer asi 3cm,diviaci aj vysoka zatial vzdy velmi dobre vyfarbena,priestrel zatial takisto vzdy,do teraz sa mi nepoderilo najst ziadne casti zo streli takze asi ta strela drzi lepsie po kope,liska strelena na cca 50m na komoru padla v ohni vystrel asi o priemere 2cm.takze na tych rusov nemozem nadavat,mam s nimi ovela lepsie skusenosti a hlavne je to setrnejsie strelivo k divine,jedine co sa da vytknut je kovova lakovana nabojnica.tolko moje skromne skusenosti,mate niekto odskusane nieco ine?dakujem za kazdu skusenost ci radu.lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42799 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
mojou prvou gulovnicou bola takisto iž 18 v tomto kalibri, začínal som takisto s dostupným strelivom SB. presnosťou to bolo super, ranivosť - nestrelil som s tým len jednu srnu. Kolega, ktorému som ju predal strelil kanca cca 200 kg na cca 180m so strelivom barnaul SPBT, komorová rana (plúca) odbehol 30m. Iného lanštiaka cca 80 kg na cca 50 m rana na srdce prvi partizan 11,7 g SP zostal v ohni a tak pokračujem ďalej skúsenosti mljho kolegu. Potom som mal chvílku ruský GB 12/7,62x54R poviem vám to je iný tank. kalibrovo, výzorom, váhou, spätným rázom..všetkým 8-) To že nachádzate oddelené jadro od plášťa a kusy olova pri strelách SB nebude vzdialenosťou, ale kvalitou strely. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42818 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Marcel vyskusaj si najst niekoho kdo prebíja.ak ma vybavenie a vyzna sa daju sa do .311 čo mas ty dávat strely .30 ako ma 30-06,308w.len potrebujes na to špecialnu matricu...a tam sa da dost experimentovat so strelivom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42837 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
pepies prepac,ale si si isty?lebo 30 06 a 308win strely su v diam .308 a tento moj je .311,ja sa v tomto nevyznam ale nebude potom tato strela mensia?alebo inak sa spytam nebude ju podfukovat?aky to bude mat vpliv na presnost?aj ked pri tych mojich vzdialenostiach to mozno nemusi az tak poznat,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42839 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Som si istý a pre tvoje info si pozri rubriku 7,62x39.ten naboj ma zhodný priemer .311...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42840 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
dakujem za radu,poobzeram sa a pozhanam si o tom viac info. este raz vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42841 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Marcel ak nechces experimentovat s prebíjaním a mas dilemu kup si do tvojej flinty strelivo od Fi.Lapua.7,62x54R s 12 gr. strelou Mega.Je to super strelivo a navyše je tam 12gr.strela čo dávaju do 308w a 30-06.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42843 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
iboo mohli by ste sa podelit trochu viac o dojmy z toho ruskeho gb?ja totiz tiez uvazujem o gb v tomto kal,boli ste s nim spokojny a odporucili by ste ho ako dalsiu zbran?okrem rusov robia zbrane v tomto kal. tusim len finclass a na to by som musel ovela dlhsie setrit:)su totiz trochu za mojim financnim horizontom.pouzitie hlavne na spolocne polovacky,pripadne v zime na posed- liska,diviak.problem s tvrdou spustou ocakavam,ale to som mal aj pri iz18 no puskar si s tym celkom dobre poradil tak myslim ze toto by ma neodradilo,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42845 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
páni, uvediem na pravú mieru . strelivo lapua a sako nieje 7,62x54R, ale 7,62x53R! nábojnica je kratšia o 1mm a diameter strely je 0,308&quot;, zatial čo u 7,62x54R je diameter 0,311&quot; (čítal som aj o informáciácj s 0,311 a 0,312&quot;) . strelba nábojov 53R z pušky 54R je možná, opačne nedoporučená, až zakázaná. pepies ak chceš niečo konkrétne vedieť, riešme to súkromne. ozvi sa : bogari(at)centrum.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42869 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Nazdar Iboo mas pravdu len som to tu nechcel zbytočne rozpisovat lebo aj 7,62x54R aj 7,62x53R maju tlaky v norme a možes ich používat v 7,62x54R a chalan hlada nejaký dobrý hotový náboj.po výplate kupujem domov PC tak ti urcite napišem lebo zatial fungujem v intern.cafe:-o:-oja experimentujem s 7,62x39 a rad s tebou na tuto tému pokecam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42882 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
pepies - v rámci zachovania mojej stabilnej nervovej sústavy ťa prosím, aby si mi gulovnicu kalibru 7,62x39 už radšej nespomínal:{ . OK, že nemáš PC neznamená že si menejcenný, ja si cením záujem. k tej 7,62x53R - mám doma v zbierke sako hammerhead 13 gramový poloplášť, tuším robia aj 11,7 g, nechce sa mi už hladať. toto by som považoval za dostupnú velmi slušnú voľbu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42885 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Inač Sako Hammer Head velmi dobra volba až na tu cenu 1500skk škatula.inač používal som ho do 308w a mam ho aj v 8x57JS je to naj strelivo,hlavne do pohonu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42887 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
pepies? čože ? no neviem porovnať, aj som kupoval v Rimi v ZA ale nezdá sa mi že by bolo až tak drahé. alebo sa na to vyser a daj si ich prebiť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42895 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Chlapi tak robí niekto strelivo do tejto ráže? Okrem SB,Igman,Wolf,Barnaul? Ja mám doma OPu 54, nosím to len na strelnicu, keď si chcem lacno zastrielať, ale rád by som to už vyskúšal po dlhej dobe aj na posede. Neviem, či netrepem, asi pred 4 rokmi som mal krabicu od Normy alebo Sako. Chcel by som z toho strielať niečo kvalitné, ale lenivý som zisťovať, kto to ešte vyrába.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42896 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
prave som nasiel toto-norma alaska 7,62rusian 11,7gram V0 785ms E0 3606
<br/> len tam pri tejto strele pisu ze je vhodna k odstrelu strednej a tazsej zveri,bude vhodna na prasata a slabsie kusy lanstiaka? cenu sa mi nepodarilo zistit,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42906 od petob
Odpoveď od petob na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Samozrejme že ich vyrába aj Prvi Partizan.Je lacné a na strelnicu v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42907 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Marcel rataj že Norma ta bude stát okolo 55-60skk/ks..a navyše typ strely /Alaska/neni nič moc ja by som siel skorej do Vulkanu,alebo Oryx ak chces odskusat znacku Norma...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42921 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
V ponuke od Normy ( INFO JE PRE tmarcel atd) v tomto ruskom kal. je aj Bleispitz.Vyknovo nie je najhorsi ale bude sa triestit a rozpadavat.Ak mas nabojnice skus najst niekoho kto prebija atd.Ako pise pepies.
<br/>Pre PEPIES....gulobrok. aj brok.hlavne uz som mal.Zväzok gula/ gula mi vyrabali + drevo gravir atd.2800€. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42922 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Marcel ak mas nejake otázky prezvon ma.telefonne číslo maš v bazare na tejto stranke pri inzerate pod mojim nickom.najlepsie bude ked ti poradim po telefone...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 199 návštevníkov a žiadni členovia on-line