7,62x54r mate niekto skusenosti

pred 14 rokmi 3 týždnami #53941 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Chlapci nemáte niekto vyťahovač na Mosin Nagant, Opu Vz.54? Do čerta, dnes som ho na odlomil. Nikde na nete a ani po známych to neviem zohnať. Uhrineki, ty si bližšie k východným susedom, nie je u Vás niečo na sklade? Asi mi ostáva, len to dať vyrobiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53983 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
No opýtal som sa známych a tak to vyzerá že tu tiež nikto toto nemá.Ale keď chceš tak ti to vyrobím sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54100 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Ahoj, a čo ti k tomu treba? Nejaké rozmery, alebo poslať odlomený? Už som dostal nejaké ponuky, jeden záver je za 60euro a druhý za stovku. Radšej dám vyrobiť, je to istejšie. Ešte som ich nevidel, neviem v akom sú stave. Hoď nejaký kontakt na teba, hned ťa volám. Dosť ma to súri. Bola to vlastne moja chyba, prebité gule išli do vojenských nábojníc, rozptyl fantastický, ale po štvrtej išiel von len záver a trn vyťahovača a nábojnica v komore. Zabudol som ich pred strielaním potrieť, zapieklo ju v komore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54146 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Zdravím ťa, chcem sa naučiť prebíjať, takže okolo toho niečo čítam.. no a práve niekde bolo napísané, že zlomenie vyťahovača môže byť, okrem iného, aj následkom zle skalibrovanej nábojnice v dolnej časti, po výstrele sa dilatuje, no a potom je problém ju vytiahnuť..ale to je len teória, v tejto veci som zatiaľ teoretik. Čo sa týka kalibru, občas použijem Mosin na strelnici, no zatiaľ najhoršie, v zmysle, rozptylu vychádzali ťažké poloplášte Barnaul, nehovoriac o ortuťovej zápalke, ktoré môže pri nedostatočnej starostlivosti poškodiť hlaveň..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54147 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Ja by som povedal že záleží či je ta nábojnica mosadzná a lebo vojenská kovová.No a čo sa mňa týka moc tomu neverím že tie matrice zužia tu vojenskú nábojnicu tak ako to má byť.Ale neskúšal som to tak neviem,len sa držím pevnosti materiálu.A druhá vec je že som počul že tie strely nemajú taký priemer aký majú mať.To znamená že sa používajú strely z priemerom 7,8 a nie originál7,62.Možno par výrobcov robí originál,ale pokiaľ to človek nepremeria tak nevie,aspoň si to myslím a z prebýaním nábojov nemám žiadne skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54158 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Prepáčte pomýlil som sa,tie strely majú mať 7,92 a nie 7,62,ospravedlnujem sa;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54206 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Treba dat pozor na diameter, Mosin, OPu 54... je vsetko dia.311, nie 308. Treba objednat gule zo zahranicia a ziadny problem. Uz to tu bolo rozdebatovane. Ja som nemal ziadny problem s vojenskymi nabojnicami, len som ich zabudol potriet pred strelbou, tak som takto dopadol. Sustrel fantasticky, len po stvrtu ranu, potom isiel vytahovak do certa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54309 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Kde v zahraničí sa dajú objednať strely .311 resp.aj iné, napr. 7 mm. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54312 od petob

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54335 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
vdaka..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56529 od pzrohovce
Odpoveď od pzrohovce na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Zdravím, vlastním 2 zbrane v tomto kalibri. /7,62x54R/. Jednu som si nechal urobiť na zákazku /výmenné hlavne na ZH 303 opracované z pôvodných guľometných v dľžke 65 cm/. Tá je v pohode. len je ťažká na nosenie. Druhá je super pekne opracovaná karabína podľa všetkého vz.44. Nie je jednoznačné to povedať. lebo prešla dôslednou úpravou ešte pred prvou zbraňovou amestiou. Veľmi ergonomická pažba, povrchová úprava, páka záveru atď. Radosť s ňou manipulovať. Až na ten záver. Poradí mi niekto z Vás, či sa dá nejako prerobiť, nahradiť, aby bol polovníckejší, bezpečnejší. Budem všetkým veľmi vďačný. Pre túto nevýhodu ju veľmi málo používam. S pozdravom Jozef.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 470 návštevníkov a žiadni členovia on-line