7,62x54r mate niekto skusenosti

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44045 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
No a zase mám pokazenú náladu. Tak čo potom slušnejšie strielať v tejto ráži? Asi, ak je to možné, zohnať gule od Normy a prebiť. Alebo sa trápiť s českými nábojmi a hrešiť pri dohľadávaní. Nechcem špekuľovať súpiť Normy v obchode a bude mi to rozhadzovať, keď je to .308, už som sa raz takto oblafol na ruskom guľobroku, že som to horko ťažko strepal na výkres A4.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44050 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Predat flintu??? :P:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44064 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
konštruktívna otázka - si na 100% istý že rozptyl "ledva A4" bol spôsobený pravé zámenou gulí 0,311 za 0,308" ? naozaj ? fakt? No tak potom ti nezostáva naozaj nič iné, len si kúpiž nejaký jednoznačnejší kaliber, kde nemôže dôjsť k zámene gulí, napríklad 8x57 :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44075 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Bol som pri nastrelovani onoho gulobroku,S&B strielal velmi slusne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44094 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
som velmi zvedavý, keďže ťa poznám...čo je podla teba "velmi slušne" ?? Ale keď tak, tak potom naozaj predať a bude pokoj. Alebo si mal majitel kúpiť Tajgu v kalibri 7,62x53R, aj taký sa robí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44154 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Netráp si hlavu, priateľu! Kúp si maďarské ťažké poloplášte a nebudeš dohľadávať, ani až tak nepodlievajú. Ba ani po českých netreba dohľadávať, len sú blatové a podlievajú. Ale v tomto kalibri mi všetko padalo ako handra aj s Igmanmi, aj s partizánmi,, len sa mal dobre pri mne aj pes kvôli devastácii diviny, ak som štrajchol napr. lopatku.Čo šlo z nástrelu ďalej, tak bolo hluché:], alebo som to pobabral ja :-o. Lacco, do toho je ládung lacný, tak sa na strelnici vyšanť,zži sa s flintou a budeš spokojný . :-o S Barnaumi nemám vlastnú skúsenosť, preto o nich nepíšem. Steyr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44172 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Je to staručká OPu54, vlastne nová, darček od kamaráta, zobral ich zo skladov pár kusov, jednu mi daroval, vôbec nestrielaná, založil som tam PSO 6x42, vlašimácke idú gula do gule. Mám ju nejaký rok v skrini, uvažujem ju použiť teraz, treba niečo na monitoring, tak cez spln niečo streliť. Netrápilo ma s ňou strielať, zatiaľ je ešte nejaké železá iné v skrini. Ale ja nie som extra fanda Igmanov, SB, Partizánov... Ale asi skúsim tie maďarské zo zvedavosti. Iboo: Ten guľobrok sme s Igorom skúšali na 100m, s českými išiel okolo 5-6cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44298 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Vieš, tu je skôr na mieste otázka, akú flintu v tomto kalibri máš. Rozhodne či už OP Vz.54, alebo upravené mosiny sú flinty, ktoré sú veľmi dobre použiteľné na poľovné účely,Idem sám, alebo v úzkom kruhu priateľov, no problem, beriem ju. Ale ak idem napr. na hosťovačku na pozvanie, alebo čosi podobné, tak by som zobral niečo iné, aby som tam nepôsobil trošku - no neviem teraz nájsť vhodné slovo. :-o. Kaliber je rozhodne v pohode. 8-L.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44299 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Prepáčte,poviem aj ja svoj názor.
<br/>
<br/>Myslím.že treba si najskôr zadať kritérium prečo tento kaliber chcem.Ak by som totiž chcel
<br/>len postreľovať zbytkami obsiahlych zásob ČSLA,tak to mnohí čitatelia pochopia.Ak by som
<br/>chcel kaliber zbrane,ktorý sa dá nazvať univerzálne použiteľný na Slovensku,tak to tiež mnohí pochopia,pretože tento ,,patrón,, nie je zlý.Podľa môjho názoru, v tomto prípade ide o to ,v akej zbrani je vyhotovenie.A tu sme problému na koreni.V tomto kalibri je toho v ponuke zbrojoviek veľmi málo.Zostávajú znova staré vojenské zásoby,ku ktorým sa mnohí
<br/>,,a som to aj ja,, stavajú rezervovane.
<br/>Z toho potom vyplýva problém s nákupom munície.Zkrátim to.Ak chceš ochutnať inú zbraň
<br/>s inou muníciou,je k dispozícii veľa streleckých klubov kde to nie je problém skúsiť.podľa môjho názoru na našu našimi dedmi zveľaďovanú faunu postačia aj zbrane a kalibre osvedčené.
<br/>P.S.
<br/>Sám som majiteľom zbrane aj v tomto kalibri,takže viem čo píšem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44305 od lubo
Odpoveď od lubo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Veľmi dobrá otázka . Ja som chcel iž ako pracovnú pušku ,v 308 W sú problémy s vyťahovaním nábojnice, známy ju mal, predal a kúpil Mosina . Ja som od začiatku chcel s random a neľutujem. Niektoré veci sú medzi nebom a zemou , alebo medzi ústim a srsťou . Jeden fakt je ale jasný , po tomto padá a padá veľmi slušne .Mám to tiež s čím porovnať . Súhlasím tiež , že na hosťovskú sa hodí niečo iné . Upravené 44 alebo 91/30 mi nesedia , pripadá mi to ako po II sv. vojne keď sa legalizovali gulové zbrane z frontu . Proste extrémy nemám rád, poznám poľovníka ktorý má neupravený 91/30 , zo špásu hovoril, že dostrelnú ranu nepotrebuje , má oceľovú botku... V tejto dobe kedy začína byť poľovačka luxusom by sa na estetické cítenie vo vzťahu ku oblečeniu a výzbroji malo dbať. Poľovník čo si kúpi simonova má len jeden cieľ vypráskať zásoby vojenských nábojov , v prípade Mosina by to mohlo byť tak nejak podobne , že . Sme na Slovensku , niektoré rodiny majú určite ešte neotvorenú plechovicu, čo starý otec vymenil zo Sergejom za pálenku. Prečo to nevyskúšať na zvery, poopilovať špičku, vyvŕtať dierku , zapíliť na kríž, ved je to zadarmo . Trafil som , zagága nejaká húska ;). Starší ,ktorí si kúpili pred X rokmi s guľovnicou náboje po 25 Kčs a tešia sa, že im s nich neubúda nakoľko keď to odovzdajú vnúčikovi, nemusí nič kupovať za veľké peniaze sa pousmejú . Ďalší extrém , ako som vyššie uviedol , nemám rád extrémy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44321 od Martin22
Odpoveď od Martin22 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
ja mam tiez pusku v tomto kal. a som s nou spokojny. naboje som si daval prebijat , daval my tam 14g strelu s riadenou deformaciou, ale momentalne pouzivam 13g barnal. ceske SB neodporucam. jedina nevyhoda tohoto kal. je malo vyrobcov a prevedeni striel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44331 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Veď ona za dva roky bola asi dva krát vonku, aj to som ju skúšal strielať cigáňom zatúlané psiská s českým strelivom. Barnauli tu na okolí nikto už nemá, ešte skúsim Nitru-Fraňa a aj tie maďarské. A je to original Opu54, aj sa rozhodujem, či ju predám, ale celkom sa mi páči, taká pekná starožitnosť v skrini. Aspoň, že je nestrieľaná, ja som z nej buchol asi 40 nábojov. A na spoločnú, pre boha, kto by to nosil? Ťažké, nespratné, dlhé, samozrejme, že všetci škúlia po tebe. Ale na posed, oprieť, keď je dobre nastrelená, tak radosť strielať. Ale asi bude celý rok pekne naolejovaná oddychovať v skrini.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44347 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Nechceš ju vymeniť za IŽ 18 MN v tomto kalibri?:]:]:],na nej kolimátor,presná na lovecké účely.S doplatením?:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44356 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
i MOSIN může slušně vypadat;) www.myslivost.cz/media/detailObrazku.asp?IDObr=1616[/]zde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44359 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Ale jasné, mám podobne urobenú;) . Napriek tomu ostávam pri tom, čo som napísal Laccovi . 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44360 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Veď presne o tom som ti písal. Kamoš má OP 54 a miluje ju. 8-L Samo, že zásadne používa lovecké strelivo a je navýsosť spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44370 od Martin22
Odpoveď od Martin22 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
naboje barnal maju v suranoch ale dostanes ich aj v blave

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44447 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Už som sa rozhodol, nechám si ju, jesť to nepýta, možno ju moje nenarodené vnúčence dobre predajú v budúcnosti. Bol to dar od kamaráta, to sa nepatrí predať. Aj ma mrzí, že som špekuľoval. Štyri flinty mi stačia. Ak ma bude Lovec01 provokovať, tak prikúpim niečo mocné. Celkom sa mi pozdáva výkon .300RUM, mám chrobáka v hlave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44448 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Nemáš náhodou na nich číslo? V piatok mám tadiaľ cestu, tak sa asi zastavím. Kedysi som si tam kúpil flintu, viem kde to je ale odpratal som kontakt na nich. Mám posledných 5 Igmanov, tak zajtra ich plesnem po líškach u kamaráta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44453 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
laco1- Jáger Zbrane a strelivo
<br/> Štefánikova 11
<br/> Šurany
<br/> 0356503296

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 348 návštevníkov a žiadni členovia on-line