7,62x54r mate niekto skusenosti

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42988 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
čože? že ALASKA je nič moc? zjavne nevieš o akú strelu sa jedná a verím, že si ju v praxi ani nevyskúšal :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42989 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
samotjrejme že bude vhodná aj na prasatá, aj na srnčiu a rovnako aj na jelene, daniele a muflóny.mám nejakú tú velmi dobrú skúsenosť s touto strelou tak viem. Ešte by som odporučil skúsiť sako hammerhead , alebo sako super hammerhead.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42992 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Ja osobne som začal poľovať so zbraňou IŽ 18 v tomto kalibri a mám na ňu skutočne výborné spomienky. Teraz ju vlastní môj otec. Začínal som s klasickým 11.7 gr. SP od SB, no nič moc. Potom som vyskúšal aj HPBT od SB-no tak to nou komment. Na raticovú zver, aj na srnčiu bola absolútne nevhodná. Potom som presedlal na Bleispitz od Normy a to už bola iná káva. Aj keď je to len obyčajný poloplášť, strela držala dobre pokope a netrieštila sa tak ako SP od SB. Môj otec momentálne používa Super hammerhade od fi. Sako. Alasku som síce sám nevyskúšal, ale vrelo by som ju odporučil každému. Túto strelu laboruje Norma do kalibrov, ktoré sa používajú štandardne na lov losov.Od srnca po jeleňa by som touto strelou lovil všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43044 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
pepies ozvem sa po prichode na slovensko,teraz to neide.vasilij vdaka,toto su informacie co som potreboval,tie spbt by som si nekupil,este som nepocul nikoho co s nimi lovil ze by ich chvalil,iba ak na papier ci na skodnu,a to snad v ziadnom kalibry. teraz som si zaobstaral prvy partizan sp tak hned ako miniem barnaul prestrelim to na ne,no na jesennu sezonu chcem vyskusat nieco inaksie,mozno prave tu spominanu normu ak na nu niekde narazim.
<br/>iboo a pepies tie 7,62x53r su vraj vyrabane specialne pre finsky nosin nagant ,308,tie maju ine hlavne ako ruske,311 pre mna to bola novinka,beriem spat ak je to blbost,ja som to len pocul od znameho.lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43054 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
ano je to pravda, ej to finska varianta mosina so &quot;zapadnym &quot; diametrom, teda .308&quot; inak neviem,a le zrejme sa jedná o tvoj preklep, strela &quot;spbt&quot; je práveže velmi vhodná pre odstrel raticovej zveri , SPBT - soft point boat tail. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43140 od lubo
Odpoveď od lubo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Norma Alasku do tohoto náboja nelaboruje, je to len názov na krabičke , podľa katalógového čísla je to len bežný SP, ale dosť kvalitný ! Ja lovím s Igmanom , ťažko hodnotiť , stopro lepšie ako SB .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43143 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
ale hej. pozri lepšie. chvílu bolo v katalógoch zobrazované aj beispitz, aj alaska. v každom prípade to čo tam vždy bolo je alaska

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43169 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Chlapi, tak teraz neviem, robí to nejaká lepšia fabrika v 7,62x54R, lebo z vašich príspevkov som dopletený, či ich vyrába Norma. Igman mi išiel ako lusk, skoro guľa do gule ale iba prvých osem patrónov zo škatule, potom to začalo lietať na 10cm, samozrejme z vychladenej, čistej hlavne. Partizan,Igman a im podobný bordel, to je dobré fakt len na prefúknutie hlavne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43170 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
tu ide o endorozumenie v zobrazovaní v katalógoch. v každom prípade alaska, aj bleispitz robí norma. nezhoda je v tom, že ktorý z týchto dvoch. moje informácie sú také, že sa jedná o alasku. v každom prípade sa jedná o kvalitný poloplášť od firmy norma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43176 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Chlapi - pes je zakopaný v tom že Švédi sa chovajú ako Taliani t.j.v katalógu majú uvedenú Alasku;na nete v Angl.majú soft point a v Švedštine uvádzajú Blyspeds !
<br/>Stále sa však jedná o rovnakú strelu s B.c. 0,257 a Vo=785 m/s !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43177 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
hej pozor...alaska a bleispitz (blyspets) je roooozdiel !!!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43179 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
To je pravda, Alaska je ,,tupšia&quot; podobá sa takmer na Megu,ale keď sa pozrieš na ostatné Alasky v predmetnom priemere všetky majú B.c. 0,257 ! a Blyspeds v ponuke nie je !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43180 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
za predmetný priemer považujem 0,311&quot; ted ak si dopre spomínam tak sa jedná len o tento kaliber. všimni si kalibre menšie, povedze 5,6 mm tam figuruje teilmantel, nie alaska. ono v podstate je alaska poloplast, rovnako ako ten teilmantel (blyspets).takze nasa debata nebude mat konca kraja. do &quot;mosinky&quot; sa robi podla katalogu alaska, na tom sme sa hadali. dokazeme si exaktne co to vlastne je ??
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43182 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
iboo - aby to bolo blbovdorne napísané tak najťažší bleispitz ma 11,3g !je laborovaný
<br/>do 7,7 JAP. a 7,65 ARG.
<br/> Švédi (Norma) majú na nete chybu lebo je zjavný nesúlad medzi tvarom strely v náboji=
<br/> Alaska a priloženom detaily kde je uvedený Bleispitz resp. Soft point v závislosti od toho aká je jazyková mutácia!Tu sa môžeš presvečiť :
<br/>www.norma.cc/sortimentjakt.asp?Kaliber=1...rnamn=7,62%20Russian 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43185 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
iboo - teda exaktne Alaska je poloplášť s premenlivou hrúbkou plášťa a oloveným jadrom s vyššou prímesou antimonu so stabilným letom určená na odstrel strednej a ťažšej zveri,kladúcej väčší odpor proti vnikaniu strely!
<br/>
<br/>Bleispitz - je klasický poloplášť s prudkou expanziou určený k lovu zveri so slabším odporom voči vnikaniu strely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43189 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Zase som z toho k.....! Na budúci týždeň si chcem objednať strelivo od Normy, mám doma OPu54, v 7,62x54R objednám si Alaska, zaujíma ma, či je to .308 alebo .311? Tak kde je pravda? Kto povie záverečný ortiel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43193 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Zdravim ta. Ja strielam alasku uz 3 roky a som velmi spokojny. Vacsinou strielam jeleniu a diviaciu zver. PO zasahu dobre farbi a nerozbija. Vrelo ju odporucam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43194 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
exaktne ti hovorím, že strelivo firmy norma pre kaliber 7,62x54R má diameter strely 0,311&quot; , či je to &quot;alaska&quot; alebo &quot;blyspets&quot; to je jedno. 0,311&quot; a hotovo8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43195 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
nepoučuj ma ako neznalého :[ Ja som tu nebol ten, kto nevedel čo robí Norma do 7,62x54R, to bol &quot;LUBO&quot; . ty si ma presviedčal, že &quot;Chlapi - pes je zakopaný v tom že Švédi sa chovajú ako Taliani t.j.v katalógu majú uvedenú Alasku;na nete v Angl.majú soft point a v Švedštine uvádzajú Blyspeds !
<br/>Stále sa však jedná o rovnakú strelu s B.c. 0,257 a Vo=785 m/s !&quot; ...... takže? Ja som tu odzačiatku tvrdil, že do 7,62x54R robí norma strelu Alaska, len raz som pri telefonáte dovozcovi do KN počul, že robia aj Alaska, aj Bleispitz, čo sa mi ajsne javilo ako omyl. Alaska od počiatku až dodnes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43198 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
iboo - ja som len reagoval na otázku čo Si mi poslal o 00.42 hod Ty a nie ,,LUBO&quot;
<br/> ;) tak sa:[ na seba a nie na mňa8-L .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 292 návštevníkov a žiadni členovia on-line