7,62x54r mate niekto skusenosti

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43199 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
A aj tie gule niekto meral???
<br/>
<br/>Pretoze napr. LAPUA do naboja s obch. oznacenim 7,62x54R/53R osadzuje vo fabrickej laboracii strelu E 415 MEGA 12,0g s priemerom .308&quot;. (specialne ponukaju pre .311&quot; iba dve strely: .310&quot; D166 FMJBT 13,0g a .311&quot;Spitzer FMJ 8,0g).
<br/>
<br/>Nerobi to tak nahodou aj NORMA? V ponuke samostatnych striel totiz nemaju ziadnu strelu pre priemer .311&quot; a ani sa mi nepodarilo v kratkosti casu najst na nete obchod,kde by sa dala kupit Alaska s priemerom .311&quot;.
<br/>
<br/>Preto by bolo nanajvys vhodne rozobrat fabricky naboj a mikrometrom zmerat priemer strely.Citanie katalogov uspokojivu odpoved zatial asi nedava.
<br/>
<br/>lacco1: Aby to nedopadlo ako s gulobrokom,Normy lietali kde-kade a naopak S&amp;B celkom slusne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43200 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
zatial všetci čítame len katalógy vrátane teba, tak sme na jednej lodi. Kde si som čítal o normalizovaných priemeroch striel, a to pre kaliber 7,62x53R (&quot;západný&quot;) .308&quot; a originál ruský 7,62x54R je 0,308&quot;. je zrejmé, že aj fínske sako robí 7,62x53R s diametrom .308&quot;, rovnako tomu bude aj pri fi Lapua, ktorá donedávna uvádzala len 7,62X53R, neviem čo ich to napadlo pliesť dva v podstate rozdielne náboje a označovať ich rovnako.Firma norma uvádza náboj kalibru 7,62x54R takže v rámci dodržania noriem by strely mali mať diameter .311&quot;. To že strely v tomto diametri neponúkajú ako komponenty si neviem ďalej vysvetliť. Takže mi to pripadá ako zámerné zavádzanie zo strany producenta streliva.jedine čo môžem zistiť ja a odmerať je strela SB, PP a sako hammerhead v tomto kalibri. normu žial nemám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43201 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
lovec_1 - na základe zistených nezrovnalostí s premeraním plne súhlasím !
<br/> Na doplnenie však uvádzam,že Norma na svojej stránke na záložke reloading/calibers/
<br/>7,62x54 Rusian má podrobný výkres náboja, kde je uvedený priemer 7,92mm/0,312&quot; ;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43206 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
ooooprava !!!! v treťom riadku, správne má byť :7,62x54R je 0,311&quot; ( bolo by nezmysle tvrdiť niečo proti sebe)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43207 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
bez tých smajlíkov poprosím. akosi neviem užívať toto diskusné fórum, poprosím o ospravedlnenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43219 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Dnes som pozrel do QuickLoad-u, pre priemer .311&quot; ma na vyber tieto strely od Normy: SP Spitz c.67711 130grs., Semi SP c. 67701 150grs., Semi SP c.67713 180grs.
<br/>Jedina Alaska v tridsiatke je 180grs. s priemerom .308&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43221 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Synonymá ,,a-la NORMA&quot; ,alebo Švédsky gulaš ?!
<br/>
<br/> www.impactguns.com/store/7393923176345.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43222 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
2.pokus o zdokumentovanie údajov na krabici !
<br/>
<br/>www.impactguns.com/store/7393923176345.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43223 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
ano,mas pravdu bol to omyl, samozrejme ze nie spbt ale mal som na mysli hpbt.ospravedlnujem sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43227 od miso243
Odpoveď od miso243 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Ja som tie strely pomeral. Norma má vodiacu časť priemeru 7,82 tak ako aj sako 13g. Ostatné strely, ktoré mám, majú 7,89 mm- MFS FPJ, SB SP, Barnaul 13g, gulometný strieborná aj žltá špička.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43228 od miso243
Odpoveď od miso243 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Ešte čosi. Norma má max priemer na krátkej valcovej časti medzi drážkou a ogiválom a to 7,85. Podobne aj SB SP 11,7 g v rovnakom mieste má 7,92 mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43229 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Máš pravdu, merali sme to, ešte dodávam, že aj Partizany, aj Igmany sú na tom tak, ako Česi, Rusi aj Maďari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43234 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Tak,toto bolo treba vediet a nie vydavat &quot;exaktne&quot; prehlasenia bez overenych faktov. Napisal som este mail do Normy na tech.podporu. Som zvedavy co napisu oni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43236 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
dobre,mam z toho hotovu hadzanu,tolko zmetku pri jednom naboji,to chcel niekto sabotovat tento kaliber ci co?:)podla knihy NABOJE od autorov HYKEL a MALIMANEK sa jedna o jeden a ten isty naboj,ci sa uz oznacuje 7,62x54r alebo 53r,tak co potom viedlo municky k tomu ze osadzaju naboj s rozdielnym priemerom striel?teraz len ako priklad: nestane sa nieco podobne ako keby som vystrelil 8x57J z gulovnice 8x57JS?prepacte ak sa pytam nejaku blbost,ale cim viac sa o tejto problematike dozvedam tym menej toho viem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43238 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Marcel ty si vlastne ani nepotreboval radu na vsetko si dosiel sám.ved uváž:fíni boli pod ruskou okupáciou a viedli vojny s Ruskom.myslíš že by ladovali do svojich mosiniek 30-06 strely???podla mna nie...nemam chut to tu rozpisovat lebo je tu privela odborníkov...a nechám to na tvojom uvážení...;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43258 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
tmarcel - keď vystrelíš náboj 8x57J zo zbrane 8x57JS havária zbrane nehrozí len zväčšený rozptyl resp.dopad strieľ ,,na plocho.,Súhlasím ,že je to podobné s ,,Tvojim prípadom&quot;,aspoň na základe spoločne zistených skutočností! Sám som veľmi zvedaví,aké stanovisko dostane z Normy lovec_1 ?!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43365 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Dnes mi prisla odpoved z Normy,od p. Ake Nilsson-a:
<br/>
<br/>Dobry den,strela v naboji NORMA kal. 7,62x54R je Alaska a jej priemer je 0.308&quot;.
<br/>Na poziadavku zakaznika prilezitostne vyrabame tento naboj aj so strelou s priemerom 0.311&quot;,jedna sa vsak o vacsie mnozstva.(jedna vacsia sarza naraz).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43373 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
lovec_1 - vďaka za informáciu ,bolo žial potvrdené moje podozrenie týkajúce sa aj
<br/>,,švédskych predkov&quot; !:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43390 od lubo
Odpoveď od lubo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Tak neviem,ja som držal v ruke krabičku Norma v predajni AutoKompo ZV a strela mala tvarom veľmi ale veľmi ďaleko od typického tvaru Alaska, potom som si skontroloval katalógové číslo strely a podľa toho to bol SP, laborovaný aj do iných kalibrov, strela má ostrý nos,preto som to nekúpil .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43831 od iboo
Odpoveď od iboo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Aj ja ďakujem za objasnenie. Asi ani norma nebude taká technická &quot;dokonalosť&quot; za akú sa vydáva... (alebo za akú som ju považoval?)....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 343 návštevníkov a žiadni členovia on-line