7,62x54r mate niekto skusenosti

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52058 od dudino18
Odpoveď od dudino18 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
zdravim Kolegovci kto by mi vedel poradit daku univerzalnu gulovnicu na lov srnčej jelenej diviačej aky kaliber je idealny na tento lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52062 od army9
Odpoveď od army9 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Zalezi kolko chces dat do toho penazi . Zbytocne ti tu budeme odporucat Mauser , Manlicher , Merkel a pod. ak ti rozpocet nevyda .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52063 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Nejak si sa celkom netrafil do temy. Na dalsich stranach najdes vhodne temy a stovky prispevkov na tuto temu - vyber univerzalnej zbrane,kalibru,strely....atd.,atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52074 od lubo
Odpoveď od lubo na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Tak predvčerom sa mi stala nemilá vec. Igman 7,62x54R mi zlyhal , našťastie to bola len líška.Strelil som na prašivú líšku, padla, no postavila sa a upaľovala, rýchlo som prebil zlamovačku , namierim a CVAK. Nechápem, zalomím, náboj odpálený, zápach dymu ale najhoršie, že strela zostala v prechodovom kužele. Bolo po poľovačke. Doma som ju v pohode vyrazil, ale nechcem vedieť čo by stalo keby bol výstrel neštandardný, strela v polke hlavne a neskúsený strelec by v zápale "boja" nabil ďalší náboj . :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52992 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Myslim si že najidealnejši kaliber na naše podmienky je 308Winschester.Gula ma dobru balistiku,da sa stym strielať aj na vätšiu vzdialenosť a ma slušnu dopadovu energiu.Ale sto ludí,sto chutí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53003 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
A na toto si kde prisiel? Odkedy ma 308W lepsiu balistiku ako napr. 7x64 alebo 270W??.A ideal.kaliber???? Ten neexistuje. Kazdemu vyhovuje nieco ine.
<br/>Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53006 od spider
Odpoveď od spider na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
sorry ale pre priaznivcov 7,62x54R
<br/>nemám dlhodobé skúsenosti,ale zbraň pre tento kaliber praktická nie je,izh-18 je na dve veci,mosin je dlhý,dragunov zase po etickej stránke???
<br/>strela ,vlastne náboj SB je úplný shit,prebíjanie je komplikované ohladom parametrov strely.keď som chcel dobré náboje bolo to strašne drahé.
<br/>dobré náboje znamená rýchla smrť,málo poškodenej zveriny.
<br/>
<br/>PS:môj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53012 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
so zabezpečením streliva by nemal byť až taký problém
<br/>vo viacerých obchodoch som ho videl bežne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53014 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Tak to mi povedz, prosím ta kde si ho videl. Nemyslím Partizan,Igman,Barnaul... To je dobré na odmastnenie hlavne. A české, tiež žiadna výhra. Možno budem prekvapený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53022 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
to je už iná vec druh streliva
<br/>
<br/>súhlasím s názorom, že neexistuje ideálny kaliber.
<br/>
<br/>Ja mám 30-06 a pokladám ho za dobrú voľbu pre mňa nie vo všeobecnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53023 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
trebars NORMA 7,62russian strela ALASKA 11,7gram.
<br/>alebo LAPUA 12gram. MEGA,potom SAKO HAMMERHEAD,SUPERHEAD a este tretia,teraz si nespomeniem. najnovsie Winchester 180gr JSP ale ten asi na slovensku bezne nedostanes
<br/>neviem,staci to na prekvapenie:)skus si pozriet americke fora o tomto kal.a to strielaju starimi mosinmi,obcas dokonca monolitni ako BARNES TSX.je jasne ze tento kal. je len na okraji zaujmu municiek ale az take zle to s nim nieje,aby si si z neho nemohol vybrat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53024 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
spider jednu zbran by som nasiel(okrem iz)FINCLASSIC gulabrokova kozlica v kal 7,62x53R/12x76.inak neviem kolko kusov si ulovil ty tymto nabojom od sel.bel ale mne to padalo pomerne rychlo(,ranivost dost velka)aj tymto shitom.s tym poskodenim zveriny to uz take idealne nebolo-priznavam:)preto som presiel k inej znacke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53026 od spider
Odpoveď od spider na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
čau tmarcel.
<br/>máš pravdu finclassic existeju a dokonca to môže byť super zbraň,čítal som pár recenzií, nie len gulabrok ale aj gula gula existuje.ale nie je to 54R.
<br/>strelil som pár kusov srnčej ale hrôza,keď to bolo na krk už sa dalo,používal som SB.
<br/>náboj,vlastne kaliber sa mi páči len že sólovku nerobia žiadnu.mal som ižku potom mosina dlhého ale na polovanie strašne nepraktické,nepraktická poistka ak chcem mať zavretý záver.predal som a chlapík tvrdil že najlepšie to žralo barnual 13 gram.
<br/>chcel som sa k tomuto kalibru vrátiť ale nemôžem tam osadiť to čo chcem strela je .311
<br/>tak že len tolko
<br/>ak by si mal záujem mám matricu LEE

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53041 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Máš pravdu robia toto strelivo, ale v diametri 308, už som sa oklamal asi pre tromi rokmi. Teraz tam mám 150gr.TSX a ešte mi ostali 100ks Sierra Proí Hunter. Gule robí viac výrobcov, takže prekvapený nie som, ja ich objednávam z USA do Nemecka. Bacha na dia.311 to má Spider pravdu a tá Alaska je určite v 308.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53045 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Potrebujem radu ohľadom hlavne na Mossin mimo fóra.Ozve sa niekto?Dám potom na forum kontakt.Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53046 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
....na doplnenie uvádzam,že sa mi jedná o Mossin na znehodnotenie s dobrou hlavňou.Neviem či to nie je komerčný mail,ale ak ano tak sa ospravedlňujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53049 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Nazdar ,,lubo,,mne sa čosi podobné stalo,nebudem sa o tom rozsiahlo zmieňovať,nebolo to strelivom,ale v konečnom dôsledku som prišiel o hlaveň.Keďže Mosin mám už vyše 15 rokov, po estetických úpravách/samozrejme odborných/ som ju používal až do tej nešťastnej udalosti, bol som s touto flintou maximálne spokojný.Jednak čo sa týka presnosti i kalibru,ktorý je podľa mojich skúseností na naše podmienky dostatočný.Ja som pužíval strelivo zo začiatku originál ruské(v Maďarsku robili poloplášte),potom Lapuu a nakoniec Sel.Bel. Nemal som problémy.Ja som nepoužíval vojenské guľometné náboje ani len na terč.Moja je krátka jazdecká karabína.Maximálne presná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53060 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
nazdar...a neprezradíš nám čo sa Ti prihodilo ??? aby sme sa mohli vyvarovat prípadným problémom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53064 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
...ale ano,len som nechcel z toho urobiť príbeh na čítanie.Jednoducho som pri páde nabral nejakú hlinu aj s kamienkami tak nešťastne,že to upchalo hlaveňa zrejme dosť tuho. Povrchovo som to očistil.ale do hlavne som sa nepozrel(zásadná chyba),dosť som sa ponáhľal na posed. Na/ne/šťastie vyšiel srnec, vystrelil som a bolo.Mal som šťastie,že nepovolil záver,ale hlaveň.Preto moja rada znie: Pri akomkoľvek páde alebo len škrtnutí hlavňou o sneh,zem a pod.SKONTROLOVAŤ hlaveň. Vyplatí sa to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53069 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému 7,62x54r mate niekto skusenosti
Povedal som len svoj názor,z nikým sa nehádam.Len vychádzam z toho že voľakedy som mal 7,62X54R a potom som prešiel na 308 Vinschester.Mne ten to kaliber vyhovuje a som s nim spokojný.Okrem toho iný kaliber ako 7,62 ... by som si nekúpil.S pozdravom uhrineki.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 571 návštevníkov a žiadni členovia on-line