Skúsenosti s kalibrom 8x57JS

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1191 od johny
Odpoveď od johny na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Jager ty si riadny praktik do pekla. Vies to tu dobre schladit ... Pravda vsak je, ze mas pravdu a zatvarat zbytocne oci pred realitou je len o trosku dlhsie snivanie. Uvidime co nam prinesie buducnost, ale ak nebudem mat kde polovat, mas ma na krku kamarat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1668 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
ivbe: aký typ zbrane je tá tvoja 8x57JRS? Ďakujem. A ešte akú máš na nej optiku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1670 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
ceska jednohlavnova zlamovacka brno ZK 99, optika artemis 1,5-6 x 42, trosku prilachka na tento kaliber, ale pri 2-3 ranach ani nezbadas, pri nastrelovani 8 ran som to uz citil. Mozno by to chcelo kompenzator, ale to na polovnickej puske spati.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1671 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Skutočne bude zrejme trošku ľahká. Čítal som ale na ňu test a tiež bola v 8x57JRS a dopadol veľmi dobre. Mne sa ZK99 pozdávala v 6,5x57. Tá by určite nekopala a potom tá balistika. Aj keď pri osmičke zver rozhodne zostáva neporovnateľne lepšie v ohni. Strelivo máš výborné - prajem presnú mušku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2101 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Priateľa - začínajúceho poľovníka som presvedčil na 8x57, avšak pri pokuse zohnať CZ550 LUX v tomto kalibri sme utreli nos. Objavil som Zastavu, ale nemal som ju ešte možnosť držať v ruke (informácie o tejto zn. sú rôzne). Poraďte, kde by sme Zastavu mohli "poťažkať", alebo kto ešte - v rozumnej cene a kvalite - tento kaliber vyrába. Predajcovia v poslednej dobe na pulte nemajú skoro nič, až keď je objednáš, potom zíraš, čo za čudo ti vopchá do ruky. Kto vie poradiť okolo Zastavy a iných 8x57, prosím, venujte nám trošku svojho času! Ďakujem, lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2103 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Mali sme s kamarátom podobný problém. Pokiaľ nejdeš do solídneho poľovníctva - kde sú zbrane na pulte nemáš šancu. Aj ja som chcel vidieť Zastavu - márne. Všade mi ju chceli hneď objednať, bez toho aby som si na ňu siahol - to je ako oženiť sa bez toho, aby si videl ženu pred svadbou. Brno robí osmičky - nedoporučujem. V poslednom Poľovníctve a rybárstve bol obchod kde majú Zastavy - neviem či sú to Šurany? Oni ich dovážajú - skús pozrieť do časopisu. Inak Rakúske a Nemecké zbrojovky ich robia - napr. Sauer Classic 8x57JS bez lícnice, hlaveň 56 cm stojí v Blave u Hermesa 63 500,- a to je už iná káva. Neviem prečo CZ-Brod ignoruje stále stúpajúci záujem o tento kaliber - asi im nezáleží na obchode! Ale to isté je aj výroba streliva v CZ do rôznych kalibrov. Ak na niečo trafíš - napíš aj ja mám záujem. Na tej Zastave bude starý Mauser záver a pažba aspoň z fota mi nepadla do oka. Odborníci hodnotia kvalitu spracovania týchto zbraní ako "veľmi slušnú".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2104 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Predajna
<br/>
<br/>Trnavská 46
<br/>821 02 Bratislava
<br/>
<br/>tel.: 02 - 44 64 45 11
<br/>fax: 02 - 44 64 45 11
<br/>e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>myslím, že sauer 202 clasic je lacnejšia ako tých cca. 63 000,- Sk, ceny išli za posledný rok dole, treba si zavolať a spýtať sa na cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2105 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Akela, je na nich mauser, ale technicky v tom nevidím problém (ja ho mám na 7,62x54R a no problem), aj keď mannl. to nie je. Ale to musím vidieť! Oceľ je určite minimálne taká, ako česká, ak nie lepšia, ale treba vidieť a mať flintu v ruke (chod spúšte, napínáčik, poistka a pod.) a musí &quot;sadnúť&quot; a to sa dá overiť len osobne. Pokukám PaR i na nete tie Šurany... Som ochotný vycestovať kvôli tomu aj do tých 150-200km. Ďakujem, dúfam, že sa ešte niekto ozve k tejto téme!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2106 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
na zastavu je test na www.e-zbrane.sk a podívej se na www.rehak-lov.com maj tam mauser 98 jsou to uloženky s novýma pažbama

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2112 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
tie surany:
<br/>Jager - JAroslav Mraz
<br/>Surany M.R.Stefanika 38, tel/fax +421 35 650 32 96, MOB. 0905 616 251
<br/>
<br/>k TEJ ZASTAVE: slusna zbran za slusnu cenu, na ten nemecky napinacik si ale treba zvyknut

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2113 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Ivbe, vďaka za ochotu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2123 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Ja mam staru CZ 24 gulovnicu 8×57 JS. Je na nej vymenena hlaven a striela presne akurat že na dlhšie vzdialenosti to dost padá. Moc som s nou toho nenastrielal ale zatial zver daleko nikdy neodbehla. trosku to kope ale zvykol som si. Zhanam teraz na nu napinacik (nemecky) ak by niekto vedel o niecom dajte info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2125 od eso
Odpoveď od eso na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Fero, netlač ju tak do pleca. Ulož si ju voľne, len musí byť opretá o plece. Uvidíš, že nekope.
<br/>Skús to na zduchovke. Ak si na vzduchovku poriadne pritlačíš líce - zistíš že kope aj vzduchovka. Mal som tiež taký pocit keď som začínal z 30-06, že vystreliť 10nábojov je utrpenie. Potom ma otec trošku usmernil - a zistil som, že tie kopy sú len zo strachu.
<br/>PS: a keď aj sem-tam kopne - veď sme nejakí chlapi nie? /buď rád, že to nebol kôň!/:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2128 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
eso: keď ju neopriem poriadne o plece tak ma opečiatkuje puškohľad nad oko :o) Ja som si kupil gumenu bodku a už je to v pohode. Väčšinou som si kopanie uvedomil na strelnici ale pri strelbe na polovacke si to ani neuvedomujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2129 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Strieľal som s kamarátovej ZG celopažba, puškohľad 7x50 a nekopala ma. Tiež mám ten poznatok, že pušku netreba veľmi tlačiť do pleca. Ak strieľate s myšlienkou ako veľmi vás puška kopne, tak vá veru aj kopne - psychika je sviňa. Ale jednoznačne na tento kaliber doporučujem gumenné ukončenie pažby. A kto chce urobiť z 308W kal 8x57JS nech si kúpi 13 gr. Sako náboje a bude to aj bez &quot;kopancov&quot;. A keď trafíte, tak aj bez dohľadávky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2151 od sponzi
Odpoveď od sponzi na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Ja som si kupil Brno model 98, dostal som ju v Novych Zamkoch u dovozcu Bogdana na Podzamskej ul. (035/6 400 200) cena cca 18.000,-.Teraz som vsak videl akciu v CS Union (vid.PaR) davaju zlavu pri kupe ,,Brna´´ a ceskeho puskokohladu...
<br/>Mimochodom nekope a nedohladaval som ani raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2152 od sponzi
Odpoveď od sponzi na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Tu Zastavu som drzal, oproti inym mi to pripadalo, ako keby si si vypilnikoval nieco doma vo zveraku alebo to dal spravit brusicovi na CNC stroji...Za tu cenu radsej Brno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2154 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
sponzi, díky, už sme sa rozhodli, že nebudeme experimentovať a kupujeme &quot;Češku&quot;!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2172 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
CS union je dovozca Uherskeho Brodu a nie Brna, Brno je vdaka ofshore obchodnej ponuke uz dva roky v konkurze, cize sa jedna o skladove zasoby, a to Brno 98 je presna kopia zbrane MAuser 98, vyvynutej 1898 r. Bez modernizacie. Ten zaver pouziva stale kopa vyrobcov, ale modernizuju urcite bespecnostne prvky, takze radsej zastavu, ak nie je po ruke CZ Uhersky Brod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2175 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
dnes jsem měl v ruce zástavu je to opravdu jako kdyby to dělali na koleně tak že než zástavu 8.57js tak raději čz 550 9.3-62 to je taky velice šetrná ráže na zvěřinu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 293 návštevníkov a žiadni členovia on-line