Skúsenosti s kalibrom 8x57JS

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3068 od dusan
Odpoveď od dusan na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
sierra-výhoda: presnosť,malý vstrelný a výstrelný kanál
<br/> menej sa rozkladá a to pri srnčej môže byť problém.
<br/> Ak by si mal záujem môžem Ti poslať foto projektilu čo prešiel cez diviaka cca 130kg,od ľavej prednej,šikmo až k pravej zadnej.A deformácia minimálna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3069 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Potvrdzujem Dušanove skúsenosti. Sierra SPBT (Game King) je strela určená ako svojou konštrukciou, tak aj tvrdosť strely, na streľbu na väčšie vzdialenosti! Mám ju odskúšanú v .308 Win. Hirtenberger a v 6,5x55SE PMC (hoc aj rôzny výrobcovia streliva, strela a to aj v prípade SB je vždy od Sierry) a na základe toho sa obávam, že budeš sklamaný. A to ešte dodávam, že ako Hirtenberger, tak aj PMC majú určite vyrovnanejšie a kvalitnejšie strelivo ako SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3070 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Priateľ lovil srnca cca.50metrov,tri krát ho prepálil potom použil SB až tá ho zvalila.
<br/>Neveril som mu pokiaľ neukázal štyri diery vdeke respektíve sedem(v oblasti komory)
<br/>Strela neodovzdala energiu.Neuveritelné no srnec ho obchádzal oblúkom takže mal čas
<br/>na opakovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3073 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
V 7x57 ma tato strela absolutne sklamala. Myslim na Sierru. Myslel som ze tazka strela bude dobra aspon na spolocne polovacky, ale omyl. Obycajna 11,2 str. hrana je aj na spolocne lepsia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3077 od johny
Odpoveď od johny na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
No tak to ste ma teda nepotešili ... dal som si doniesť 100 kusov ... takže asi dám inzerát na e-zbrane ... :{ ... Do pekla, s poloplášťom som bol spokojný, tiež som sa vás mohol najprv spýtať ... no čo už ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3078 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Johny: Vyber si strelivo s akoukoľvek dvojjadernou strelou a určite budeš spokojný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3079 od miso
Odpoveď od miso na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Johny ešte nehádž &quot;flintu do žita&quot; Otec poľuje so SB Sierra v kalibri 7x64 a nevymenil by ich za iný druh od SB. Predtým poľoval s klasickými SPCE 11,2g no Sierry sa mu osvedčili ako lepšie a menej náchylne na prekážky...strelil nimi viac kusov na rôzne vzdialenosti a ešte nedohľadával....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3097 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Chlapi, čo sa týka streliva, Cimbalik tomu rozumie, vie, čo píše. Skutočne, strely H-mantel možno považovať za výborné (v kalibroch, ktoré považujeme za primerané na lov raticovej) a nesklamú ani na srnčiu, ani na ťažké kusy... TIGy a H-mantel napr. od RWS musia uspokojiť našinca výsostne ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3098 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Aj ja polujem 7X64 a strielal som siery SB ale rých eom ich vymenil nestáli za nič zver odbiehala daleko i ked bola strelená na komoru!! SB Siera je omyl!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3099 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Aj podľa mojich skúseností je táto strela do 7mičky tvrdá. Navyše sa mi z tela zveri po zásahu odrážala hocikde a neotvárala sa. Na jednu dobrú ranu, pripadali 4 nepodarené a zver bola zasiahnutá na komoru. Prešiel som na Normu a neľutujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3371 od leica
Odpoveď od leica na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Na akú Normu si prešiel? Ja som v 8 používal Vulkan 180gr a veľká spokojnosť čo sa týka diviakov od 40 do 150 kg padali v ohni a poškodenie diviny je minimálne, ale napr. na dančiu sa mi to neosvedčilo, lebo nikdy táto strela nespôsobila priestrel a zver mi nikdy neostala v ohni preto som prešiel na Nosler partition 200gr, táto strela ma úplne uspokojila či pri diviakoch tak aj pri srnčej , jelenej a muflončej zveri... preto som Noslera začal používať aj v 308W, iba raz som našiel projektil pod kožou jeleňa, deformácia bola ako v katalogoch, v predu hríb , v zadu tuhý valček, chcel som tým iba povedať že na diviačiu zver je Norma Vulkán výborná, ale Nosler asi na všetky u nás lovené druhy zveri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3374 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Prešiel som na Normu Oryx 10,1 a nemám problém. Strelil som s ňou niekoľko kusov zveri a strela sa mi zdá, ako by som to správne pomenoval - vyrovnaná? Vždy sa správala takmer rovnako. Zver mi neodbieha ďaleko a pekne farbí, zakaždým priestrel okrem daniela, ten bol strelený spredu, ale tiež odbehol len pár metrov. Na spoločných používam 11,2 čecha - strižná hrana, nablízko stačí. Normu môžem len doporučiť. Pred Normou som vyskúšal všeličo, najlepšie 10,50 RWS TIG. Norma je však lacnejšia zhruba o 400 sk. A RWS v TIGu sa skôr rozkladal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3383 od leica
Odpoveď od leica na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Ja som momentálne bez 8 , mám iba 308 ale už mám zasa v pláne 8 tak to potom vyskúšam, k tým pohonom- ak čecha tak radšej ogivál 11,7 ako strižnu hranu , zdá sa mi že lepšie ide cez húštiny, i ked čo je to cez húštiny pravda, však. Náš revír je prales a tak je strela cez úplne voľný priestor skôr výnimočná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3387 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Páni, ja mám 8 x 57 JRS, používam strelivo Norma, strela Alaska, 12,7 g. na spoločných poľovačkách v pohone spokojnosť. Mám skúsenosť, že diviaka do 100 kg /v četene/ prestreluje, strela sa nedeformuje, len preletí telom diviaka. Jednoducho potrebuje odpor aby sa deformovala. Na srnčiu pre značnú deformáciu diviny nepoužívam. Môj postreh a skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3406 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Má niekto z vás Zastavu v 8x57JS?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4015 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Včera som bol v Autokompe Zvolen /kamoš kupuje guľovnicu/ a mali veľmi peknú 8x57JS Antonio Zoli v s prevedení super lux s napináčikom, lídnicou a gravírom. Veľakrát som ju obrátil v rukách. 37 000,- Sk. Ach jaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4016 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Test Zastavy v 8x57JS som objavil v časopise Zbrane strelci a lovci ak máte záujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4027 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Johny: mohol by si napísať o zamýšľanej úprave tvojej brokovnice ( na dvoják ?). Ako si to dáš urobiť ( nový zväzok, vsunutie do odrezených hlavní v nábojovej komore ... ?)? Máš to overené? Kto to bude robiť a čo to stojí? Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4029 od johny
Odpoveď od johny na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Pôvodne mali ísť guľové hlavne do pôvodnej objímky, ale kôli zníženiu hmotnosti som sa rozhodol na odporúčanie puškára dať urobiť novú. samotná ZP 49 je dosť ťažká, takže dobré každé deko. Ale je to jediná brokovnica, ktorá s prehľadom znesie tlaky guľových nábojov na záver. Na hmotnosti niečo ušetrím aj na hlavniach, lebo budú mať len 52 cm. O cene ti napíšem, keď bude hotová. Potom dám aj fotky do galérie a zhodnotím robotu ... Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4030 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
pozeral som do ich katalogu, na tých zbraniach čo maju aj puškohľady su v tej cene ako uvádzaju alebo treba to ešte priplatiť. Nevieš náhodou ked si tam bol?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 456 návštevníkov a žiadni členovia on-line