Skúsenosti s kalibrom 8x57JS

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2177 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
suhlasim, CZ je dobre dielensky opracovana, ale brno 98 versuz zastava je prast alebo uhod, vdaka seriove montovanemu nemeckemu napinaciku sa skor priklanam k zastave. Ku kalibru 9,3 x 62 - je super na natlacku, ale na srnciu je to diletanstvo, alebo na lisku, hi-hi.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2178 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
do brna 98 má zástava kvalitou opracováni hodně daleko a k 9.3-62 stahoval jsem loni sní ulovenou srnu a byl to čístý průstřel bez podlitiny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2189 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Kto máte skúsenosti, porovnajte 9,3x62 a 9,3x74R. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2190 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
kosačka jedno aj druhé, ale výsledok stojí za to;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2191 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
ale teraz vážne, tieto dva kalibre má súčasne myslím si málokto, takže nejakého ich vzájomného relevantného porovnania sa asi ťažko dožiješ (možno sa mýlim). Ako písal ivbe, primárne na nátlačky, nadhánky a ťažkú zver, dá sa aj srnčie, ale nie na lopatku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2193 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Ktoré je účinnejšie, ale pritom šetrnejšie ku zverine, ľahšie, ako napr. Norma Vulkan, či RWS DK, alebo ťažšie, ako napr. Norma PP, či RWS TUG.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2194 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
k tej 8x57, diviak cca 120-130 kg, strela norma- Vulkan, strelený na cca 30 metrov, priestrel srdca, strela zostala na druhej strane pod kožou (vyoperovaná pri draní), počas prieniku telom obtrela lakťový kåb. Diviak po rane bez značenia bežal do kopca, po cca 50 m padol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2195 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
tak to ti neporadím, treba sa opýtať skúsenejších

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2196 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
možno k tomu TUG-u, niekto ho chváli, niekto zatracuje, videl som TUG z 9,3x62, ktorý chlapík vyoperoval zo zeme po strelbe na kanca, diviak prestrelený tak na 100 metrov zostal na mieste, strela vraj išla ešte tak 20-30 cm do zeme. teraz prešiel na RWS-KS, vraj mu vadilo, že prestrelovalo a zver odskakovala. Ale u hermesa iné ako TUG myslím, že ani na predajni nedržia, vraj je naj dopyt po tejto strele, samozrejme, že v tomto kalibri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2197 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
TUG je asi najtvrdšia strela od RWS, hneď na II, miesto by som dal KS. Najmäkší je TIG -resp. najskôr sa rozloží a potom ešte H-mantel. Ak by som si mal vybrať, tak rozhodne TIG s tým som poľoval a nemá chybu. Pri KS sa najmä majitelia tenších kalibrob /6,5x57 napr./ sťažovali že prestreľuje zver a neodovzdáva energiu. Ale k tomu sa nevyjadrujem, sám som ho nemal možnosť vyskúšať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2671 od dusan
Odpoveď od dusan na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Skúsenosti dobré.Iný kaliber na diviaky by som ani nechcel.Moja 8ka nekope.Mám urobenu pažbu na mieru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2994 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Michal mne už aj diviak esbalku nakomoru neznačil a bolo to 40kg prasa.Niekedy ťa prekvapí aj dobrá rana a musíš dohladávať.Tu platí dobré staré porekadlo.Dôveruj ,v tomto prípade flinte,ale preveruj a dobre si prezri nástrel a prejdi sa ešte po stope.Inak nech sa ti darí.LOVU ZDAR:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2998 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Nepochopil som, že kde si zaradil ten H-mantel, či medzi tvrdé alebo mäkké strely?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3004 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Je to klasická dvojjaderná strela, ale určite je tvrdšia ako TIG. Predpokladá sa jej požitie na vitálnejšiu zver. Nemci na RWS píšu že sa rozkladá len pri náraze do kostí "silnej" diviny, dal by som ju k tým tvrdším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3007 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Preto som sa pýtal, lebo ja som už odskúšal H-mantel a preto by som ho zaradil medzi vyslovene tvrdé strely. Strelil som 4 ks diviakov od 40 do 130 kg, na vzdialenosti od 10 do 150 m a všetka kusy zostali v ohni a všetky mali obojstranný priestrel. Ona tá strela so svojou špecifickou konštrukciou sa aj špecificky správa. Predná mäkká časť sa úplne rozločí a zadná tvrdá aj po náraze na tvrdé tkanivo ako sú kosti zachováva svoj valcovitý tvar a pokračuje v prieniku. Preto ho pravdepodobne výrobca odporúča na vitálnu a nebezpečnú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3009 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Čítal som o ňom, že je vyslovene vhodný na spoločné poľovačky. Nešlo mi to presne preložiť z Nemčiny, ale píšu tam o nejakom žliabku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3018 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
V strede je plášť prelisovaný dnu, čím vzniká ten žliabok, ktorý oddeľuje spodnú tvrdoolovenú od hornej mäkkolovenej časti. V reze to pripomína písmeno H, od čoho výrobca odvodil aj názov tejto strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3022 od cimbalik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3055 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Čo sa týka 8x57JS, sám ju nevlastním, mám 8x64S, by som uviedol, že v spojení RWS 12,8 TIG uplne super caliber. Ja tieto strely používam v už uvedenej 8x64S a bez najmenších problémov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3064 od johny
Odpoveď od johny na tému Skúsenosti s kalibrom 8x57JS
Práve sa mi vrátila brokovnica z expertízy a idem si dať preložiť guľové hlavne kalibru 8x57 JRS. Mám 8x57 JS celopažbový brnenský mauser a ten kaliber ma presvedčil. Takže experimentovať sa chystám už len so strelivom. Budúci týždeň mi prídu SB so sierou. Presvedčil ma kamarát tak to vyskúšam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 275 návštevníkov a žiadni členovia on-line