Jaký máte názor na ráží .243W srnčí zvěř a třba lončák do 60kg

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9554 od miso
Tabuľkovo je táto ráž dostačujúca na srnčiu aj lanštiaka do 60kg. Pri vhodne zvolenej konštrukcii strely a dodržiavania poľovníckej vzdialenosti je to podľa mňa ráž vhodná na lov všetkej u nás žijúcej zveri (v rukách rozvážneho poľovníka), snáď okrem veľkých kusov diviačej(najmä v zime). Na spoločné sa podľa mňa nehodí vôbec.Súdim to poďla toho,že jeden známy s ňou poľoval asi 10 rokov a strelil s ňou niekoľko ťažkých kusov jelenej a mnoho diviakov do 100kg. Teraz poľuje s .270Win, ale na .243 spomína v dobrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9555 od stano
Poľujem s týmto kalibrom už 15 rokov a nemôžem povedať ani jedno zle slovo.Strelil som s tým od srnca, cez diviaka,daniela,muflona po jeleňa a vždy bez problémov. Samozrejme treba aj dobre umiestniť ranu. Zver väčšinou ostáva v ohni. Strieľa sa stým úplne pohodovo - takmer žiadny spätný náraz. Jedine v čom sa mi neosvedčila je lov líšok.Výstrel je tak veľký že koža je nepoužiteľná.Nemenil by som za iný kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9557 od Stefan49
Pouzitim spravneho streliva na odstrel spomenutj zvere je tento kaliber vynikajuci.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9562 od milan153624
Děkuji všem kteří jste mi napsali svůj názor na můj dotaz na kulovnici s kalibrem .243W.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9570 od Akela
Kamoš s 243 poľuje 20 rokov, má to v ZKK a strieľa všetko. Nevymenil by ju za nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9657 od BBrit
Taky lovím s 243W,střelivo RWS KS a jsem spokojený.Ale je fakt ten,že záleží dost na umístěný rany.Hůř umístěná rana a už je problém,zvláště u vysoké.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9670 od milan153624
Ahoj BBRITe můžeš ještě napsat něco o těch nábolich RWS KS já střílím s nábojem PST a potřeboval bych snad ještě nějaký další těžší náboj a s větší energii na 100m moje PST se zeleným plastikovým hrotem mají něco přes 2000energie na 100m. Díky za odpověď . Milan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9671 od texedo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9697 od BBrit
243W,RWS,KS - 6,2g, dopadovka ve 100m 2218J.Winchester,Blaser,Norma dělají třeba 6,48g střely a Geco 6,8g.Ale já mám zkušenosti,kromě SaB, akorát s Remington HP,Power Lockt,které měly 5,6g a dělaly velké podlitiny. Asi 6let používám tyto RWS a jsem spokojený :)Mám stím sřeleny kusy i 180-190kg a co si budem nalhávat.Zdeformovanou kuličku nacházím většinou na druhé straně pod škárou nebo dekou,takže nemá už dost energie na průstřel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24224 od psew
Ahoj vospolokl, prosim vas striela niekto s patronmi od Winchestra, konkretne ballistic Silver typ. Je niekde na Slovensku moznost tieto naboje kupit, alebo ako sa daju objednat. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24278 od janicok
Treba skusit Federal 6,5g Nosler partiton strela urobi co ma a energia na 300m cca1750j znamemu som pred 4 rokmy doniesol s Hainburgu skatulku na skusku a uz ine nestriela okrem skodnej. Skoda ze uz obchod nefunguje uzivaju duchod;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41112 od Patrik-30-06
Chtěl bych se zeptat někoho kdo má zkušenost s 243win a 6,5x55SE, které ráži by dal přednost? Zvažuji, že vyměním 6,5x55SE za 243, ale nejsem si jistý jestli neudělám chybu. Nyní lovím převážně v nížině, kde je skoro naprostá rovina a v jedné části honitby je úplná planina na délku tak 2km a k odstřelu holé srnčí zvěře se nedostanu pod 150m skoro nikdy. Loví se u nás divočák, srnčí převážně a občas přetáhne jelen a daněk. po žních je pole naprosto čisté a bez překážek a na účelový lov prasat mám 30-06. Nyní lovím holou s 222rem, ale tu mám cíleně kupovanou místo malorážky a na škodící zvěř.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41113 od Stefan49

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41125 od lanus
Patrik - I keď je 6,5x55SE univerzálnejší a do lesa jednoznačne vhodnejší(ťažšie strely)v Tvojom prípade by som so zámenou nešpekuloval najmä ak máš v zálohe 30-06 !
<br/> Skôr by som voľné peniažky investoval do kvalitného ,,ďaleko dosahovateľného&quot;
<br/>puškohľadu (pokiaľ to je aktuálne) !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41127 od Patrik-30-06
Já měl do Sauera hlaveň i závěr, ale nikdy jsem s tím nic nestřelil jsem byl v horské honitbě, kde se střílelo do 150m a v lese někdy i tak, že jsem si říkal, že mně bude stačit i prak. Na 6,5x55 mám 6x42 Meoptu, protože mi stačila, ale teď jí mám tak na ozdobu a budu muset koupit něco s větším zvětšením a paralaxou. Nejsem si jistý tou ráží, protože u nas kde kdo tvrdí jak je 243 lepší jak 6,5x55SE, ale podle mě je výhoda na léto když je vzrostlé obilí a řepka těžší střela kolem 10,1g což do 243 nenaláduju. Výhoda u 243 je výběr sériové munice na střelbu na větší vzdálenost, protože do 6,5 jsem našel jen Nosler BT od Normy 7,8g a ten asi nebude ideální a Accubond nedělají jen na přebíjení a to neprovozuji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41129 od lanus
Patrik - treba naládovať správnu guľu do 6,5mm , napr:
<br/>
<br/>
<br/>
<br/> [/] /www.lima-wiederladetechnik.de/6,5-mm/6,5x55.htm [/]
<br/>
<br/>
<br/>V ponuke je aj do 30/06 !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41135 od Patrik-30-06
KJG je u nás problém sehnat spousta lidí ani neví co to je, ale jednu dobu jsem o nich sám uvažoval, ale možná zkusím ten Nosler Balistic tip 7,8g. 243 Se mi i líbí, že se dělá s krátkým závěrem, buď bych koupil strší ZKK 601 nebo Nový Remington 700.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41142 od kolesart
naladuj do 3006 nove TSX v 110 grain a mas po probleme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44463 od Akela
Prosím Ťa, môžeš mi dať na teba mail? Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47045 od Akela
Tak ako čerstvý majiteľ 243ky som zatiaľ strelil dva diviaky, na doporučenie Bubiho, čo sem prispieva, som použil strelivo KJG. Diviaky boli jeden asi 40 kg a druhy do 60 kg. V obidvoch prípadoch vzdialenosť blízko 100 metrom. Rany tesne za lopatku na rebrá, obidva sa zlomili v ohni/ani krok/ a chvíľku odkazovali. Obidva kusy prestrelené, vstrel a výstrel dierka. Inak veľmi ľutujem, že som neodfotil poškodenie diviny. Nebolo totiž na moje prekvapenie takmer žiadne, alebo oveľa menšie ako po mojej obľúbenej osmičke. Možno je to náhoda... Streľba s 243kou je skutočne lahôdka, som si to vychutnal. Takže určite ostane u mňa v trezore ako druhá guľovnica - teším sa na srnčiu ruju a rozľahlé strniská. Tá 243ka v KJG má pre mňa skvelú balistiku a určite ju využijem, teším sa tiež v zime na líšky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 761 návštevníkov a žiadni členovia on-line