Jaký máte názor na ráží .243W srnčí zvěř a třba lončák do 60kg

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49785 od Patrik-30-06
Chtěl bych se zeptat někoho, kdo má s 243 zkušenosti na jelenech, kterou by mi poradil střelu. Mám doma Hertenberger Nosler Partition a SST Light magnum Hornady. Potřebuji to na jelena 130-150KG

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50995 od tomasvanco
tak ja mam CZ550 243 W.pouzuvam strely RWS pred 3 tyzdnami som strelil jelenicu cca.94kg na 80 metrov podarila sa mi idealna rana na komoru presne sieste rebro vstrel medzi 7-8 vystrel.jelenica odbehla 15 metrov a zhasla.takze som s tymto strelivom velmi spokojny.uvidime co sa podari dalej.Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51738 od jumbo
Prečítal som toto fórum niekoľkokrát.Našiel som si niečo aj na českých stránkach, ale múdrejší nie som. Chcem niečo do W243 na líšky,srnčiu a lanštiaky.Poraďte čo si vybrať. Celkom sa mi pozdáva KJG, ale bojím sa , že sa bude správať ako celoplášť.Doteraz som používal len silnejšie kalibre.Poraďte niečo z praxe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51744 od lanus
JUMBO - skús Normu/Oryx;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51748 od Bubi
KJG sa urcite nebude spravat ako celoplašť v 243Win.Popytaj sa Akelu ako mu padali diviaky po 243 s KJG. Ani krok.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51750 od Patrik-30-06
A neničí to KJG hlaveň?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51753 od Bubi
Pozri web a uvidis preco ju nenicí. Projektil ma 5 krúžkov a tie sa otieraju o vyvrt.Takze ovela mensou plochou ako klasicka konstrukcia...laicky povedane.Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51757 od 8x57zalaba
ahojte, najprv som mal gul. 243Win, neskoršie som dostal aj 8x57JS, ale viacej diviakov som strelil s 243Win, strelivom 6,8g GECO, ani raz sa mi nestalo, že diviak, aj srnec by odišli nad 20-40m. aj jelena na komoru a po výstrele ostal v ohni. aj ja som bol celkom prekvapení. tú gulovnicu žiadnom prípade nepredávám nikdy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51761 od lanus
8x57zalaba - nerobí to "Geco" do líšok priveľké diery ?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51763 od Akela
Ja mám 243ku asi rok, zatiaľ tri diviaky a nejaký srnec s vysokou žiadne skúsenosti, zatiaľ, skvelá zbraň a aj veľmi dobrý kaliber, ja vždy popri osmičke musím mať aj niečo trošku štipľavé. Diviaky boli do 70 kg dva boli strelené KJG v ohni, minimálne poškodenie a jeden strelený Federal Power Shok, tiež ostal. Syn strelil diviaka tiež Federalom aj ten ostal, zatiaľ som prijemne prekvapený, srnčia žiadny problém,divina znehodnotená primerane ako to už pri rýchlych strelách býva. Osobne by som sa nebál týmto kalibrom streliť u nás čokoľvek okrem maca. 243 má aj kamoš, poľuje roky na vynikajúcom mieste u nás v okrese vysoká, daniel, muflón čierna, tiež bez problémov. Samozrejme že sa stane že ti odbehne zver a prípadne aj nedohľadáš, ale to sa stane aj po osmičke a mne sa to stáva ozaj zriedka - som trpezlivý a počkám, čo má prísť to príde. Ten Federal Power Shok ma zatiaľ nesklamal. A za tú cenu...Zbraň minimal. spätný ráz, výborná balistika, dobrá optika - na čistom, málo snehu resp. strnisko - tak sa dá vychutnať poľovačka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51765 od spider
čau.používam 243-jku tretiu sezónu srnčia,škodná.minuly rok som začal používať strelu nosler BT 95 grs. a nosler partition 100 grs.ale uplne postačí BT
<br/>
<br/>dobrá balistika,dobrá ranivosť,výstrel väčšinou do 5 cm.max spokojnosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51767 od 8x57zalaba
Lanus- raz poškodil velmi kožušinu, nevyčkal som na vhodný moment, strielal som šikmo cez lopatku a na druhej strane velmi roztrhol:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51818 od saris
Ahoj, už si tým strelil líšku??? aké bolo poškodenie kože?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51819 od miso243
Používam 243 asi 2 roky. Výsledky nemajú veľkú výpovednú hodnotu, kvôli hľadaniu vhodnej munície často mením používaný druh(pre rozptyl). Zo začiatku som mal Geco 6,8g potom hirtenber 100 gr nosler partition. S tým strelený 3 ročný jeleň na 60 m cez lopatky. Priestrel, na vstrele chytené rebro aj ramenná kosť na výstrele rebro, padol asi po 20 m poškodenie diviny v norme. Potom ma zlá dostupnosť streliva priviedla k prebíjaniu. Momentálne používam 2 druhy. 87 gr V-max 950 m/s- líšky počúvajú výborne aj pri horších zásahoch, masívne poškodenie orgánov aj kožušiny(čo ja osobne neriešim). 3-r srnec 270metrov na mäkko šikmo od stredu brucha po rebrá na druhej strane poškodená pečeň, nebol priestrel, padol o chvíľu vstal prešiel 30m a zaľahol, dostrelený zblízka asi po pol hodine, zostatková hmotnosť 51 %. 90gr Sciricco 905 m/s - na počudovanie sa rýchlo deformuje, masívne poškodenia aj u líšok. Lanštiak asi 80 kg 170 m zasiahnutý na vysokú lopatku,strela prebila plochú kosť lopatky chrbticu a plochú kosť lopatky na druhej strane a uviazla vo svale (objavil ju konečný spotrebiteľ pri krájaní na guláš :) )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51820 od Akela
Ešte nie - teraz dlhodobo nemám na nej optiku, lebo jednu idem predať - odmontoval som a novú ešte nemám osadenú, špeci ma to mrzí dnes - napadol sneh. Možno ju skúsim bez optiky - to som už neskúsil roky. Podľa mňa to nie je kaliber na líšku ak poľuješ kvôli kožke. Ale na ďaleko na líšku, to je už iná káva. Opretý o auto bežne trafím 8cm terč na Odmeraných 200m. Musím 243 nastreliť a teraz sa to zas posr...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51824 od mirob
270 m srnec...obdivujem..úprimne...ja niekedy neviem prečítať srnca ani na 100m:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51829 od miso243
Mám optiku so zväčšením 24x, a okrem toho srnca môžeš vidieť viac krát aj na 5 m a nemôžeš vystreliť . Keď ho vidíš neskôr z diaľky a môžeš tak ho ulovíš. Okrem toho tú blbú hru na roky,centimetre a gramy môžeš prehrať aj zblízka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51838 od mirob
máš pravdu...ja som si bol istý že je to srnec na ktorého mám povolenku...(všetko bolo ako má byť zo vzdialenosti asi 60 m)..a po ulovení a po vzhliadnutí hotovej trofeje to tak uplne nebolo.. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51864 od spider
Čaute.Považujem 243-ku za postačujúci kaliber do tých parametrov ako je v názve.Na väčšiu zver nemám skúsenosť.
<br/>Postačuje na strelbu aj až do 250 metrov s perfektnými podmienkami.nebudem menovať kto to skúšal vie.Osobne som strielal na cca 220-230 metrov na srnča a bez problémov,pri korigácii kríža som zdvihol kríž asi o 10 cm.Líšku som strelil na cca 160-170 metrov.
<br/>Neviem si zatial pre seba predstaviť nič lepšie na škodnú a srnčiu pri väčších vzdialenostiach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52797 od Ivan270
Túto sezonu som použival SAKO 5,8G,sa mi zdá že je to tvrdá strela.Líšky zostávali na nástrele,desinové rany,vstrel ťažko vyditelný,výstrel iba podla vytečenej kvapky.Ako celoplášť.Srnča na 120m tesne za loatku,plúca odbehnutie asi 230m! málo farby ! Jelen 220Krokov vysoká komora,zostal na nástrele,dostrelovaný.toš moje skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 485 návštevníkov a žiadni členovia on-line