Jaký máte názor na ráží .243W srnčí zvěř a třba lončák do 60kg

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52800 od lanus
ivan270 - Sako 5,8g je podľa nového zákona už len na srnčiu a škodnú!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52851 od monika
Do W243 pouzivam Nosler Partition spokojnost na diviaky, srncie aj vysoku na lisky pouzivam celoplast

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53399 od Akela
Neviete kde by som u nás zohnal strelivo do 243 so strelou Nosler Partition? Za slušnú cenu. ¡Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53403 od lanus
Akela - SB zaradil náboje s týmito strelami do svojej ponuky; možno budú mať aj slušnú cenu ; treba však otestovať najmä ich kvalitu !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53409 od Akela
Nestrieľam české SB - nie som taký bohatý, keď momentálne mám za lacnejší peniaz Federal, Geco, PMP. Kúsok vyššie Sako, Norma aj. Ja a moji známi nemáme dobré skúsenosti s SB. České guľovnice sú slušné, napr. CZ 527 sa mi vyslovene páči, ale náboje určite nie. Laborácie sú absolut. nepresné, zhruba každý 5 - 7 náboj uletí o kvalite striel budem písať úplne zbytočne. Vo veľkosklade som na magnet skúsil priložiť 5 striel od rôznych výrobcov a len SB sa chytila - sú krásne magnetické, takže ja som ich už pred rokmi vynechal, možno ešte na spoločnú, keď nájdem v kúte kabáta v núdzi a v osmičke je nablízko jedno čím ho švihneš, ale na posed v žiadnom prípade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53412 od lanus
Akela - S výhradami na presnosť streliva SB samozrejme súhlasím ; ale pri Tvojej skúške magnetom by prepadli napr. aj strely ID a UNI od RWS !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53414 od Akela
RWS je drahé, mám z neho dve balenia na vyskúšanie, napr. TIG sa mi nepáčil a za polovičnú cenu mám Normu. RWS je hrozne predražené a ešte aj magnetické? Inak nechápem prečo je také drahé, keď aj iné značky čo sú v koncerne Ruag sú minimálne tak isto dobré a stoja polovicu. Vyskúšal som TIG, DK a TM v rôznych kalibroch a ani v jednom prípade som neostal pri tomto strelive a to na poľovníckych nástrojoch určite nešetrím. Škoda, že nikto nevozí komplet Federal, mal by som otázku streliva úplne poriešenú. všetci majitelia US kalibrov by mali úplne super výber. Veď si stačí kliknúť na ich stránku. Napr. 243WIN, ktorú teraz skúmam. O 308 a 30-06 nehovorím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53421 od army9
Ja mam TIG v 7x57R a s tym ocelovym plastom je to pravda . Federal maju v Zelenci , pozri sem www.horar.sk/index.php/section-blog/37-z...cia-federal-strelivo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53423 od Akela
Tig som strieľal v 7x57 pred asi 10 rokmi, veľmi presný náboj, ale na 100m som bežne neprestrelil diviaka a vtedy som objavil Normu 10,1 Oryx a to bolo úplne iné - lepšie. Odvtedy strieľam Normu a popri tom skúšam aj iné výrobky v iných kalibroch. A ospravedlňujem sa za odbočenie od témy - niekoľkonásobné, ale podebatovať sa dá aj tu. Asi vezmem aj to 12gr. geco, ale nechce sa mi zas prestrelovať osmičku. Pýtal som do osmičky federal 12gr. tuším robia ale nebol v NR na sklade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55111 od slavetinskyjan
S 243kou lovím přes 15 let. Vyzkoušel jsem spoustu druhů střeliva a v současné době jsem zůstal u CDP 6,5g od Blasera. Prostřeluje. Nejhorší střelivo, měkké,které se hodně tříštilo je SP od SB a PTS. Dobrá je Lapua Mega, Federal Hi-Shok i Winchester Silvertip.
<br/>Ranivost u této ráže je překvapivá a lepší než u sedmiček kulovnic. Do 200 metrů není problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57598 od Akela
Tí čo holdujete tomuto kalibru, neviete, kde by som kúpil na Slovensku do 243 Hornady Nosler Partition, alebo SST, resp. nejakú inú kvalitnú strelu? S Federal som problém nemal, len by som vyskúšal aj niečo iné ako Soft Point.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57600 od mikkko
Akela skus napisat sem Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ,stači ked im posles oscanovany zbrojak a evid. kartu zbrane ani ti to pošlú

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57601 od miso243
V ARES Topoľčany mali minule tuším Interbond a nejaký SP SPEER asi 105 gr. Skús aj v Zelenči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57602 od Akela
Ďakujem, zajtra zavolám, jedná sa mi o komplet náboj, nie o strelu na prebíjanie k strelám by som sa dostal, ale dobrí prebíjači sú vyťažení a nechcem to dať len tak hocikomu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57603 od miso243
Aha. Ja som mal na mysli práve strely. To však nevylučuje, že budú mať aj hotové náboje. V Zelenči mávali winchester a federal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57604 od Akela
Vieš, ide ma rozhodiť, keď vidím na stránke Hornady alebo Federal tú ponuku skvelého streliva, napr. do 243WIN a u nás nie je dostať ani prd. Na čo majú tieto firmy u nás resp. v Čechách zastúpenie to fakt nechápem. Ten výber je taký žalostný až hrôza a to je ešte 243 celkom normal kaliber, žiadna brutal špecialita. Pokojne by som zaplatil viac ako 550 sk za krabicu Federalu v Soft Point ak by som mal možnosť kúpiť Nosler alebo SST napríklad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57605 od LEON
SST bych obešel obloukem jestli to teda nechceš jenom na lišky kolegu jsem nepřesvětčil tak stím vyrazil na holou a byl to masakr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57606 od Akela
Jedná sa mi hlavne o Nosler Partition.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57611 od ondrej
SST tiez vrelo neodporucam ..............ale ak chces nieco od hornady skus obchod BETALOV ....dufam ze nerobim reklamu:D evidentne je predavac velkym zastancom hornady a po rozhovore s nim som nadobudol presvedcenie ze nieje problem zohnat cokolvek uz spominanej znacky ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57612 od Akela
Vďaka za info, zavolám tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 402 návštevníkov a žiadni členovia on-line