Jaký máte názor na ráží .243W srnčí zvěř a třba lončák do 60kg

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57653 od pipenka
Možno,že vychvaloval autá Jaguar,pretože strelivo je asi na ho...,stačí si prečítať nemecké lovecké fóra,ako to po ňom padá?!Ževraj ku každým 100 ks bude dodaný v akcii, aj 1ks Bavorský farbiar na dohľadávanie.
<br/>:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57655 od lovec_1
napis mail na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58087 od janko80
Strieľal niekto v tejto ráži Blaser CDP a aké ste s tým mali skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58121 od marian2
važeny 243 je zbran pre ustálenych polovnikov,je radost s nou polovat, viem o com vravim mal som ju ked sa tu predavalo strelivo lem s/b, a az bude moznost kupim si ju este raz, vynikajuca zbran,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58287 od fadre
kamarat s nou strelil jelenicu na 350 m presla asi 100m pokial niekoho nesvrbi prst da sa s tym strelil cokolvek. dobremu strelcovi staci malorazka zlemu nepomoze ani kanon. tato strela je predsa rychlejsia vzhladom na pomerne malu gulku a velku napln ale v kombinacii s tazsiu strelou sa da vybrat aj na velke kusy. na blizko do trochu podleje a rozbije ale ked je strela tvrdsia tak je to elegantne strielanie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58298 od pavelb
OK fadre, tak ake strelivo....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58299 od pavelb
bearhunter, aku znacku maš tú .243?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58308 od fadre
ja jednoznacne uznavam FEDERAL je to podla mna najkvalitnejsie strelivo na nasom trho co sa tyka pomer kvalita a cena v niektorych razach je lacnejsie ako ceske ale ucinok neporovnatelny. ceske strelivo volam ,,silvestrovske,,-jedine na silvestra vystrielat do neba. mozno ma niekto za tento nazor ,,zametie pod koberec,, ale moje skusenosti su taketo. a co sa tyka novej strla EXERGY propagacny material velmi zaujimavy ale ta cena verim ze 99% z nas radsej priplati par eur a kupi si RWS alebo normu a ostane mu este aj na pivo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58387 od slavetinskyjan
Blaser CDP 6,5g ve 243W střílím třetím rokem. Srnčí, daňčí, černou a škodnou. Těžší zvěř vždy prostřelená, minimální odcházení z nástřelu, většinou zvěř leží na místě. Proti klasickému poloplášti se střela netříští, výstřely u srnčího jsou poloviční. Do 200 metrů bez problému na cokoliv (asi krom jelenů)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #63337 od ciko
Rozhodujem sa medzi Blaser CDP 6,5 g, Winchester Ballistic Silvertip 6,18g, Winchester Power-Point 6,48 g a Geco Teilmantel 6,8 g. Čo by ste poradili z tohto? Má niekto skusenosti s týmto strelivom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #63338 od Akela
Geco škrtni a kúp si Blaser alebo Federal Nosler Partition. Federal strieľam a nemajú chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #63339 od ciko
Kupene Winchester Power point 100 grs. Tak uvidiem ako sa to bude správať,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 11 mesiacmi #63703 od Malinowskij
Ahojte,
<br/>
<br/>idem si kupit Steyr-Mannlicher model L stutzen (kratsia hlaven) v razi .243 Win - je to nastrelene na RWS KS. Vela som si o tejto razi precital, ale potreboval by som od Vas jednu radu - KJG od Saxa alebo Lutza Moellera alebo Blaser CDP? S tym, ze by som chcel, aby to kozusinu velmi neposkodzovalo? Poloval som s .222 Rem, takze o rozvahe pri strelbe problem nie je. Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 11 mesiacmi #63705 od Akela
Ja polujem s 243 mimo ine aj KJG - dierka dierka a prakticky vsetko v ohni nemal som problem. Diviaky aj kusy okolo 100kg v ohni tiez, co ma dost prekvapilo - preferujem 8x57JS dlhodobo. Po vystrielani KJG strielam v 243 Federal Nosler Partition s vybornými výsledkami /treba byt len trpezlivy/ ale to som sa naucil pri 222 a 223 a 5.6x52R . CDP som doposial na zver nevystrelil, ale mam ho pripravene v osmicke, takze ziadne skusenosti. Ja len za seba, nesiel by som v 243 do stutzen hlavne, podla mna 243 je skor na hlaven blizsiek 60cm. Ale ako druha gula v skrini je 243 dobra volba. Mam kamosov co 30 rokov poluju len s 243, ale to je ich volba. Takze KJG velmi neposkodzovalo - to si chcel vediet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63787 od oziris
ahojte, hlavne akelu by som sa rad spytal, ake strelivo odporuca na diviaky v tomto kalibri. diviaky su u nas skor vzacne, ale ked sa sem tam daky objavi, rad by som mal vhodne strelivo. hlavna poziadavka je, aby som mohol bez obav strielat na komoru a aby podla moznosti strela zabezpecila dostatok farby pri pripadnej dohladavke. vaham medzi federal vital-shock so strelou nosler partition 100 grs alebo hornady 243 win custom so strelou BTSP 100 grs. pripadne este norma oryx? dakujem za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63788 od Akela
Ja strielam Federal Nosler Partition bez najmensich problemov, strelil som aj 4 ks vysokej bez dohladavky. Strielal som aj monolit KJG - vsetky diviaky /do 100kg/ v ohni. Ale radsej mam klasiku a ta rychlost monolitu mi moc nesedela. NP je super, strielam ho aj v osmickach. Neprestrelil som len jednu jelenicu šikmo za lopatku dopredu/ 243/ a aj odbehla asi 40m. NP pokladam za absolut. klasiku a nemal som vyraznejsi problem, dokonca a to musim priznat tie diviaky po 243 padali lepsie ako po osmicke. Vsetko do 100m. S 243 pri farbe ocakavaj problem, na to je osmicka uplne inde. . Snazil som sa vzdy presne na komoru, co sa mi viacmenej aj podarilo. Oryx a BTSP som neskusal - nemal som dovod. Tie federaly v NP maju krasnu modru spicku - ocelovomodru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63789 od oziris
Dakujem, Akela. NP ma jedlicka v zelenci. Pytal som sa preto, ze na niektorych americkych forach som nasiel staznosti, ze NP federal neprestrelil jelena (myslim jelena, nie jelenika bielochvosteho). a vraj po hornady resp.federal btsp je dost farby. no ale to je jedno. ked vravis, ze nosler partition od federalu je dobry, dam na teba,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63790 od Akela
Vies, je to 243. Nie je to kaliber na jelena aj ked pri dobrej rane som nemal nikdy problem, speci pri 243 musis byt mimoriadne trpezlivy, aby si to neposral. Na cistom, pekne zboku a komora, tak sa da. Pisal som, ze mam kamosov co cely zivot poluju s 243. Su to pripady, ked zacali s 243 ako prvou gulovnicou a potom im na kazdej vadil spatny raz. Tak ostali pri 243. A niektori este hrozne setria na strelive, co mi speci pri tejto razi pripada dost slabomyselne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63791 od oziris
Chapem. Ja som si tento kaliber vybral kvoli rovinatemu reviru u nas a prevazne skodnej/srncej. Diviakov mame malo, vysoku ziadnu, a inde polujem zriedkavo. Takze moj ciel bolo dociahnut co najdalej, co sa mi s lahkou gulickou dari. Este sa ta chcem spytat, za aku cenu kupujes tie noslery a ci si niekedy skusal strelivo winchester power point?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63792 od Akela
Ine strelivo som po NP neskusal a cena je obchodne tajomstvo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 238 návštevníkov a žiadni členovia on-line