Jaký máte názor na ráží .243W srnčí zvěř a třba lončák do 60kg

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57616 od MieN
Minulý rok v Zelenči bol v ponuke dosť široký výber streliva Sako ( nájdeš o tom článok na www.horar.sk ), mal tam Gamehead 6,5 g, dobré strelivo, ale možno mal aj 243 win Twinhead 6,5 g ( Nosler partition ), ktoré strieľam už pár rokov, je to hodne kvalitné, presné a výkonné strelivo ( pozri stránku Sako), SST by som tiež nebral, je príliš mäkké na tie rýchlosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57617 od Akela
Sako Twinhead mi poslal kamoš, tak som to študoval pred 2 hodinami, vyzerá to dobre, Sako je za tie prachy kvalitné strelivo. Skúsim sa popýtať. Strieľal som v osmičke 13gr. Hammerhead, nemalo chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57621 od Patrik-30-06
Já mám velice dobré zkušenosti s účinkem a přesností s Hirtenberger NP 100gr a Blaser CDP, ale ten je trochu méně přesný než Hirtenberger. Zbraň ZKK 601 zeiss 7x50 diatal, v pažbě pillar beeding a epoxid. HP rozptyl na 100m v kryté střelnici 3 rány na 1KČ CDP to samé 5koruna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57623 od Akela
Kde sa dá zohnať ten Hirtenberger?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57624 od Baikal
skus v BA na Vajnorskej, ja som tam kupoval Hirtenbergery do .300WM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57625 od Akela
Ktorá to je firma ja som Stredoslovák z dediny, asi Hermes?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57626 od Akela
Ktorá firma to je? Som inostrannyj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57627 od Baikal
mysim ze teraz sa to vola Polovnik Kuruc, Hermes je inde...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57628 od Akela
Zavolám tam, momentálne komunikujem s Detex v Česku, majú sa mi ozvať ohľadom Sako. Vyzerali byť nádejne ochotní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57631 od Akela
Poďakovanie Patrikovi a Baikalovi za info, objednal som Hirtenberger Nossler Partition 6,5gr v DYNAX Blava. Ochotné a slušné jednanie, už sa teším na nastreľovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57632 od bearhunter
akela:
<br/>
<br/>v januari 2010 si napisal toto:
<br/>
<br/>Ja mám 243ku asi rok, zatiaľ tri diviaky a nejaký srnec s vysokou žiadne skúsenosti, zatiaľ, skvelá zbraň a aj veľmi dobrý kaliber, ja vždy popri osmičke musím mať aj niečo trošku štipľavé. Diviaky boli do 70 kg dva boli strelené KJG v ohni, minimálne poškodenie a jeden strelený Federal Power Shok, tiež ostal. Syn strelil diviaka tiež Federalom aj ten ostal, zatiaľ som prijemne prekvapený, srnčia žiadny problém,divina znehodnotená primerane ako to už pri rýchlych strelách býva. Osobne by som sa nebál týmto kalibrom streliť u nás čokoľvek okrem maca. 243 má aj kamoš, poľuje roky na vynikajúcom mieste u nás v okrese vysoká, daniel, muflón čierna, tiež bez problémov. Samozrejme že sa stane že ti odbehne zver a prípadne aj nedohľadáš, ale to sa stane aj po osmičke a mne sa to stáva ozaj zriedka - som trpezlivý a počkám, čo má prísť to príde. Ten Federal Power Shok ma zatiaľ nesklamal. A za tú cenu...Zbraň minimal. spätný ráz, výborná balistika, dobrá optika - na čistom, málo snehu resp. strnisko - tak sa dá vychutnať poľovačka.
<br/>
<br/>preco teraz prechadzas na hirtenberger ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57633 od Akela
Prechádzam na Nosler Partition, ktorý bude tvrdší a podľa mňa lepší/a určite je drahší/ ako od Federal, lebo rád skúšam niečo nové, čo zároveň nevylučuje, že sa časom k Federal vrátim. Po Hirtenberger sa chystám na Hornady. KJG som už vyskúšal. Mal som 3 balenia Federal a myslel som si, že mi vydržia akosi dlhšie, ale 243 nosím na posed celú zimu /osmička smutná v trezore/ a ide jar, nerátam každý náboj, tak sa mi nejako rýchlo minuli. Rád si tiež vystrelím v obmedzenej miere na terč, trebárs aj s posedu v reále. A škodnej sú u nás mraky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57642 od bearhunter
akela
<br/>
<br/>kedze sa poznas s franom tak som si myslel ze mas dobre informacie ake strelivo predava a tym padom aj vies ze ma vela druhov z FEDERAL u okrem ineho aj tento
<br/>
<br/>5.51 gramov Barnes® Triple-Shock® X Bullet® seria Vital-Shok®
<br/>
<br/>takze myslim ze ak hladas nieco tvrdsie tak rozhodne vyskusaj tento spytaj sa frana na prakticku spokojnost zakaznikov ktori ho od neho beru a uvidis a rozhodni sa
<br/>
<br/>ma respektive ti urcite objedna v dobrej cene aj nosler partiion
<br/>
<br/>6.48 gramov Nosler® Partition® Vital-Shok®
<br/>
<br/>pozri si balistiku a udaje na www.federalpremium.com/products/rifle.aspx
<br/>
<br/>nechapem preco si obisiel frana a objednavas inde ale to je tvoja vec ...
<br/>niekedy sa kazdy chova cudne ... respektive kazdemu obcas šiši

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57643 od Akela
Vidím, že tomu celkom nerozumieš. To, že Fraňo predáva Federal, neznamená že do 243 Winchester má všetky laborácie, ktoré nájdeš na stránke Federal, resp. že ich vie aj objednať a ak ich objedná, že ich dostane v nejakej &quot;normálnej&quot; čakacej dobe. Náboje sa nekupujú ako rožky v pekárni. Slovo licencia a s tým spojené problémy Ti asi tiež nič nehovorí.
<br/>5.51 gramov Barnes® Triple-Shock® X Bullet® seria Vital-Shok® je ľahká a veľmi rýchla strela, ktorú nechcem. Stránku Federal mám preštudovanú, ale je to o tých možnostiach obchodníkov a aj licenciách. Len pre Tvoju informáciu som kontaktoval výhradného dovozcu Hornady /preštuduj si ich stránku/ a pozri koľko robia laborácií do 243ky a typni si koľko majú na sklade vo firme u nás - odpoveď je nula. Takže, nie je to také jednoduché ako tu píšeš a či sa chovám čudne, no ja neviem, objednal som si tovar u niekoho pre koho som sa sám slobodne rozhodol. A ten výraz šiši mi pripadá dosť teplošský.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57644 od bearhunter
akela
<br/>niekedy prilis teoretizujes a jedna vec su nastudovane stranky vyrobcov a druha vec pouzitie ich vceliciek v praxi takze pokial si dobre cital tak som ti odporucil aby si kontaktoval kamarata a spytal sa ho na prakticke chovanie BARNES triple shock nie teoreticke reklamne zvasty predajcov typu scout guard SG550 je perfektna kompaktna kamera zo super fotkami v noci do 14 metrov
<br/>napisal som to preto ze roky uverejnujes prispevky okrem inych aj na tomto fore, sprtas sa v tomto nasom spolocnom hobby to znamena ze si rovnako šiši a uchylny trochu ako my vsetci ostatni
<br/>takze vzhladom na to ze si tu kopec krat vybavoval priatelom cenu u frana na pusky a podobne tak som predpokladal (mylne) ze ta napadne konzultovat s nim aj taketo veci ako je UCINOK STRELY BARNES Triple shock v .243 Win na nasej zveri ale vidim ze si jesitny a nepochopil si to ... nevadi GOOD LUCK a vela polovnych osobnych a sexualnych uspechov v roku 2011 prajem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57645 od Akela
Práve že teoretizujem málo a všetko si overím v praxi, nepíšem o niečom čo som nevyskúšal, alebo o ráži s ktorou som nepoľoval. Však ak chceš niečo napísať o 243ke a strelive, ktoré v nej strieľaš, alebo si strieľal máš možnosť, si tu správne. A ak som ješitný, lebo som Ti nedal za pravdu, tak to beriem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57646 od miso243
Zver, na ktorú by malo zmysel Barnes použiť, nemožno legálne touto strelou loviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57647 od lovec_1
Ja som si zobral u Jedličku v Zelenči Federal Vital-Shok, strela Sierra SPBT 100grs. (6,5g). Kedze nestiham prebijat, tak som sa na stovku ulakomil.... Na fabricky naboj je to super, z mojej varmintky to chodi s overenym rozptylom 5ran/10cm/500m, co bohate postacuje. S ucinkami velmi zatial neporadim, mam konkretne s tymto strelivom strelene iba dve danielky, lanstiaka a nejake lisky. Vsetko v ohni, komorove rany.
<br/>
<br/>Inak do 243W tam mal mimo tohto aj Nosler Partition od Federalu, klasicky SP od Federalu, dalej mal SAKO Gamehead 5,8 a 6,5g. No a samozrejme KJGecko.
<br/>
<br/>Inak ked sa konecne dostanem k prebijaniu 243W, tak tam tu Sierru SPBT kludne znovu napcham.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57649 od Bubi
Mne stacilo,ked mi FRano zacal vychvalovat strelivo Jaguar ake je super ako vsetko pada atd atd.
<br/>A ked uz spominas monoliz TSX..radsej dam prednost KJG. AKELA kupil dobre.Frano tak muti ludom mozog ze je to az smiesne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57651 od miso
kde chodis buchat na 500m? ak vies doporucit vhodnu strelnicu, budem rad...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 330 návštevníkov a žiadni členovia on-line