5,6x52R

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13254 od lubi
5,6x52R bolo vytvorené lubi
mate niekto neaké skúsenosti s kalibrom 5,6x52R ,?
<br/>čo s nim lovite okrem skodnej ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13258 od godi
Odpoveď od godi na tému 5,6x52R
S týmto kalibrom som lovil 15 rokov. Mal som ju ako druhý kaliber a lovil som sním len keď napadol sneh. Ulovil som sním niekoľko kusov vysokej aj diviačej zvery . Strielal som max. do 100m . Po zásahu na komoru zver nikdy neznačila,mal som pocit že som ju chybil aj keď som si bol istý dobrým zásahom. Po zásahu na komoru zver odbieha maximálne 50m a zhasína na vnútorné vykrvácanie. Dalšou nevýhodou je že zver nefarbí.Nikdy sa mi však nestalo že by som zver nedohľadal.Ak tento kaliber vlastní nedôsledný strelec napácha sním veľké škody na nedohľadanej zvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13291 od Jano43
Odpoveď od Jano43 na tému 5,6x52R
Je to &quot;šikovny&quot; kaliber najmä na srnčiu. Relativne tichý a &quot;nekope&quot;. Na vysokú a diviaka je potrebne mať neustále na pamäti vzdialenosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13319 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému 5,6x52R
Vlastnil som zlamovaciu gulovnicu ZBK s tymto kalibrom asi 5 rokov,za ten cas som ulovil niekolko kusov srncej a lisok.Podla mojho názoru je velmi riskantné pouzivat tento kaliber na vacsiu zver ako srncia,inak ako druhy kaliber by som to doporucoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13320 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému 5,6x52R
Ako sa sprava strela po zasiahnutí líšky? Netrhá? Hladam nieco na lisky co by netrhalo a dalo by sa strialat na 100-150m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13381 od miros
Odpoveď od miros na tému 5,6x52R
pstruzik ak len lisky tak hornet bez akeho kolvek problemu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13400 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 5,6x52R
Tiež vlastním už 7 rok kozličku v tomto kalibri. Je to taktiež druhá zbraň. Používam ju hlavne na srnčiu a škodnú. Vlani som ju prvý krát použil pri love diviakov - strelil som lanštiaka cca 50 kg a prasiatko. Lanštiak strelený na krk zostal v ohni, a prasiatko s prestrelenou komorou odbehlo cca 100m. Na vysokú som si zatiaľ nestrieľal. Hodnotím ho ako veľmi šikovný kaliber a chodím s ním do lesa prevažnú časť roka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13458 od saris
Odpoveď od saris na tému 5,6x52R
V akom kalibri ju mas????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13472 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 5,6x52R
sa mi zdalo, že sa tu píše o kalibri 5,6x52R :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13482 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 5,6x52R
pstružik, ak už dávaš takúto otázku, mal by si mať jasno na aký typ strely sa konkrétne pýtaš - v jednom kalibri používané rozličné druhy striel môžu mať diametrálne rozličné účinky. A to ešte nezabúdaj na podmienky streľby a umiestnenia zásahov..!!:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13536 od Kruzic
Odpoveď od Kruzic na tému 5,6x52R
Ked si pisal ze ti odbehlo diviaca 100m po zasahu na komoru tak to neni bohvie co.Ja som tento kaliber skusal na viacej druhov zveri a nie som snou spokojny ani len na srnciu.PO dobrych zasahoch zver odbiehala aj viac ako 100m a skoro vobec nefarbila co bol velky problem ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13543 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému 5,6x52R
diviaca 100m po zasahu na komoru tak to neni bohvie ................. po osmičce ti taky odběhne;) Až se dotaneme do takovýho stavu , že si řekneme ...... po 8x57 při ráně na komoru odběhne sele 2 metry a při té samé ráně 5,6x52R odběhne 150 metrů. tak to budeme machři ;) Tady se pořád dikutuje o tom, co jak daleko odchází...pododle mě je to blbost....Když neberu extrém, že zvěř střelím na měko, na sval...... Když se trefím na komoru, tak se děje, co se děje....trefí to kost, nebo ne, jakej to trefí orgán, jak je vitální zvěř, jak se zachová střela při průniku,jak je zvěř vzdálena vzhledem k její tvrdosti a vzhledem k balistice..energii .... střeli, jak je zvěř natočena vzhledem ke střelci, jestli o nás ví, nebo ne.............. je to moc faktorů, které na to mají vliv a nikdy nedocílíme toho,aby nám zvěř neodcházela a když už ano, tak z toho asi ani na guláš nebude ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13570 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 5,6x52R
Jenda, máš pravdu, aj ja sa pripájam a ešte dopåňam - hodnotiť by mali najmä tí čo môžu povedať - ulovil som tým kalibrom niekoľko desiatok kusov tej a tej zveri, z toho komorových rán asi tak...1/2, 3/4... vzdialenosti od do, zver väčšinou zareagovala tak a tak...hoci zaznamenal som aj takéto kuriozity, resp. netypické správanie po zásahu... Dalších x úlovkov tej a tej zveri som mal /otec mal, syn mal.../ tým istým kalibrom, len som používal strelu Y iného výrobcu a na rozdiel od predchádzajúcej strely, vo väčšine prípadov z 15, 20 a viac to bolo takto a takto..
<br/>
<br/>Vyhlásenia typu, ulovil som líšku... a teraz srnča a strela mi urobila to a to a preto je taká a taká...; také vyhlásenia sú podľa mňa skôr zavádzajúce..¡
<br/>
<br/>Na hodnotenie hocičoho musí byť štatistická vzorka prípadov primerane veľká a podmienky, okolnosti dosť jasne definované, resp. popísané. Niekedy o rozdieloch rozhodujú naozaj naoko ´nepodstatné´ rozdiely..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13571 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 5,6x52R
Konečne dnes niečo, čo sa dá čítať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13572 od eso
Odpoveď od eso na tému 5,6x52R
Múdro hovoríš Jendo. Čo piješ?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13573 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému 5,6x52R
Pivooooooooooo:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13751 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Veru neodbieha a aj gulas uvaris.A ani divina nie je znehodnotena.Chce to len klud a poznat svoju zbran a ake strelivo použivas-vediet to využit a použit.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14136 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 5,6x52R
5,6x52R ?
<br/> Môj osobný názor. Krásny náboj, krásny kaliber, skvost medzi malými kaliberami. Fajnšmekri, ktorí ho vlastnia, asi ťažko sa s ním rozlúčia. Váhu strely, výkon, balist. ho-
<br/>dnoty, účinky na zver a iné nebudem rozvádzať, tie si každý prečíta sám. Veľmi vhodný
<br/>pre požitie pre väčšiu časť roka pre individuálnu poľovačku hlavne cez deň. Ako druhá zbraň v rukách zodpovedného človeka medzi malými kalibrami je bez konkurencie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14139 od kia
Odpoveď od kia na tému 5,6x52R
jarry9 maš u mňa pivo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14144 od saris
Odpoveď od saris na tému 5,6x52R
ako druha zbran?? Rozmyslam nad niecim.... mam 308W a scem aj nieco mensie...hlavne na skodnu. 5,6x52R..hornet...remington...??????? Co z toho vybrat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 198 návštevníkov a žiadni členovia on-line