5,6x52R

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22537 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 5,6x52R
V jednej teme pises ze treba dat uctu kazdemu kalibru a v druhej , že nechodis plašit a ranit zver do lesa s 6,5-kou a je doma len na okrasu. ma to logiku? 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22546 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 5,6x52R
Snazis a sponovat, ale este na to nemas!:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22549 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 5,6x52R
NIC nepotrebujem sponovat to boli tvoje vyjadrenia8-L8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22631 od miros
Odpoveď od miros na tému 5,6x52R
ajaj tak to zrejme nepôjde škoda tak bude nemčur :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22675 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Stefan napisal,že nepoluje s kal.pod 6,5mm. 25-06 Rem. je 6,54x63.Takze je to v pohode.Striela urcite na väcsie vzdialenosti ako my, takze tie rychle lahke strely by sa mu len triestili.8-L8-L;):)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22679 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 5,6x52R
Bubi, mal som 2506, teraz ju ma kamarat a je spokojny, pred par rokmi strielal na medveda, nic velke, na cca 75m, a museli sme ho dohladavat, 7mmRM to dokoncila:D. Strela z 25-06 bola pekne ulozena na komoru-ale ako si napisal-rostriestila sa,medved by bol aj tak urcite zhasol lenze boh vie kde-sli sme po nom okolo 300m a este stale bol v pohybe!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22681 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 5,6x52R
Precitaj si spetne Stefanove prispevky o co mi islo8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22683 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Vsetko je O.K!!!!!!!! Sme v podstate 1dna rodina- a tak trochu sa doberame,,????,,,,Hlavne ze si rozumieme.:):):):););););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22685 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
7RM mam./Browning/Uz aj ten Leupold./hotovy American/Maximalna spokojnost.Nedam dopustit.25-06 kupim alebo 6x62 Freres,na srnciu a mensie diviaciky.:x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22694 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 5,6x52R
... srncia a na diviacky tak to ano. ;epsie nez .222/3 alebo .243:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23659 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 5,6x52R
Mal som už dávnejšie guľobrok UB 5,6x52R/12 a spomienky mám iba príjemné. Smrtiaco presná a príjemná. Akurát, že samotná puška bola dosť ťažká. Čo sa týka účinkov, súhlasím so stefanom49.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23660 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 5,6x52R
A používal som strelivo Norma soft point 4,6g/71 grains, s rýchlosťou 2788 fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23665 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Aj to ladujem.Norma je dobra.Ale dobre boli aj ceske SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28351 od hunter55
Odpoveď od hunter55 na tému 5,6x52R
Vlastním tento kaliber už viac rokov k úplnej spokojnosti, požívam iba na srnčiu a škodnú, aj preto, že je to kozlica a má brok. Ulovil som s ňou aj pár lanštiakov. Je zujimavé, že u tohto kalibru podľa tabuliek sú najvýkonnejšie české SB, u ostatných kalibrov je to naopak.
<br/>Bubi,papo - &quot;silnejší ako Zuzana, prestrelí 35 cm hranol&quot;, preklep to nie je. Tiež mi nechceli veriť, až som na 40-50 m prestrelil 37cm smrek(zmeraný lesníckou šublerou) aj kartónovú krabicu za ním a strelu sme hľadali ešte v zemi. Bola to celoplášťová strela české SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28365 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Celoplast moze.Tomu sa da verit.Ja tiez sem tam ouzijem tento kal. ale hlavne junior.Na diviaciky sme este nevyskusali-trosku mam obavy,by sme len nepostrielali zver.Na aku vzdialenost tie lanstiaky bezpecne padli?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28374 od hunter55
Odpoveď od hunter55 na tému 5,6x52R
Všetky diviaky ulovené z posedu do 50 m na hlavu iba jeden na komoru, odbehol cca 70 krokov, otvorený terén, bolo vidno kde zhasol. Po komorovej rane na nastrele žiadna farba, nebol prestrelený ale bol vyfarbený do vnútra. Srnčia na komoru vždy prestrelená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31475 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 5,6x52R
ak to niekto prebija vedel by mi doporucit prach a strelu? matricu uz mam a uvazujem nad strelou norma bleitspitz 70grs a prach ACC 223O

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31477 od belson
Odpoveď od belson na tému 5,6x52R
Prebíjal som to pred pár rokmi (zbraň som predal, neskôr aj matrice). Neviem o akej strele norma hovoríš, len chcem upozorniť, že rozmerovo je 5,6x52R takmer o desatinu mm väčší, než ostatné kalibre s označením 5,6mm, u ktorých je skutočný priemer strely v technickej norme C.I.P. uvádzaný ako 5,70mm, kým u tej tzv. &quot;savažky&quot; to je 5,79mm. Nepoznám dôkladne sortiment všetkých výrobcov striel (najmä nie európskych), ale keď to bolo pre mňa aktuálne, poznal som len dva druhy striel s originálnym priemerom pre tento kaliber. Český S&amp;B (5,79mm) a americký Hornady (.227&quot;). Možno sa dá dosiahnuť uspokojivý rozptyl aj s &quot;bežným&quot; priemerom strely, ja som to nikdy neskúšal. Používal som strelu s predpisovým priemerom a na niekoľkých kusoch srnčej robila česká strela výbornú prácu. Zostávala zvnútra na protiľahlej strane a poškodenie diviny takmer žiadne. Čecha by ti nemal byť problém zohnať. Keď zahrabem vo svojom archíve, možno ti nájdem aj laboráciu. Škatuľku striel od Hornadyho ešte mám, ak chceš, zbavím sa jej za nákupnú cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31478 od belson
Odpoveď od belson na tému 5,6x52R
Ten smejko tam určite nepatrí, zrejme kombinácia zátvorky a čohosi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31479 od belson
Odpoveď od belson na tému 5,6x52R
A ešte: Česi robia strelu s priemerom 5,79mm ako jediní aj v celoplášti, čo dáva majiteľovi takejto zbrane trocha väčšie možnosti. Ale už dosť, nie som platený za propagáciu S&amp;B, skôr naopak, vo všeobecnosti nemám o ich strelách valnú mienku, tento dielčí názor je výnimkou ;) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 332 návštevníkov a žiadni členovia on-line