5,6x52R

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14146 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 5,6x52R
Máš 308W sólo a zapodievaš sa myšlienkou kúpiť aj čosi "menšie!.
<br/>Mal som sršña 22Ho, aj Rem.222, ale len preto, že som za socializmu nemohol hneď zohnať 5,6x52R a bol som nedočkavý. Sršeň bol príjemný, robil mi veľmi dobré služby na líšky, ale okliešťovala ho vzdialenosť streľby a tiež aj dåžka nábojnice 36 mm pri použití na raticovú zver podľa zákona. Rem.222 bol príjemný, bal.hodnoty a výkon sa zlepšil, nebol som oklieštený ani vzdialenosťou, ani zákonom. Príliš veľká rýchlosť a malá váha strely sa správajú po &quot;VOJENSKY&quot;, t.j. majú nie celkom dobrý smrtiaci účinok
<br/>a hodne znehodnocujú divinu, ale vojenský kaliber je tak robený zámerne. Strela po náraze sa akoby rozprskla hneď napovrchu a ako celok do vnútra moc nepreniká.
<br/>Hlaveň pri 222 treba meniť rýchlejšie, ako pri 5,6x52R.
<br/>5,6x52R sa správala a správa vždy poľovnícky.
<br/>Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14148 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 5,6x52R
Ahoj KIA, aj Ty máš u mňa aspoň jedno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14173 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 5,6x52R
Ja len ze vojensky je .223 Remington,zavedeny v roku 1964.Tvoj byvaly .222Remington bol uvedeny v roku 1950,ako prvy bezokrajovy kaliber skupiny 22vojok.
<br/>
<br/>A este co sa tyka vymeny hlavne u .222em.,ta tvoja kolko vydrzala?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14175 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x52R
Ja by som vzal 223 Rem v CZ 527 a ak chceš, aby zásobník netrčal von a krajšiu pažbu, tak model Florian/novinka/. A že by 5,6x52R menej poškodzovala divinu, no neviem. Do 223 je obrovský sortiment streliva a pokiaľ si trpezlivý a nestrieľaš cez kríky, ale na lúke alebo na strnisku, je Rem. 223 naozaj skvelý. Mal som ho už 2x a nakoľko sme srnčí revír, uvažujem že sa znova k tejto ráži vrátim. Je to ľahká guľovnica, plece Ťa od nosenia bolieť nebude, stačí aj 4x optika a do 200m na srnca z posedu nemáš problém. Najdlhšie som ho mal súvisle 5 rokov a nestalo sa mi, že by som z posedu minul, alebo dohľadával. A to som v tej dobe strieľal obyčajný SB poloplášť. Neskôr som používal Normu a potom som prešiel na RWS - tí sa zobudili až keď videli veľký nárast 223 v poslednej dobe, oproti 222. Ale začínal som 222 a 4x optika - aj tá bola výborná, ale 223 je podstatne silnejšia. Na srnčiu stačí aj 222. Tak si vyber a šťastnú ruku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14217 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému 5,6x52R
Nemělo by tam být na konci....... jendo? Taky bych si dal pivo;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14365 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Prave to zhanam.Ako 2hu flinticku na lisky a pochodzky po hore.Len tych ceskych je malo vidiet.Nakonic som objavil-aj s Meoptou za 12t.Oplati sa.A bue dobra pre zacinajuceho juniora.Na lisky moze trenovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14498 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému 5,6x52R
Ktorá munička vyrába strelivo tohto kalibra okrem S&amp;B? Na východe som sa s inou značkou nestretol.
<br/>Ja vlastním Zh 305 kal 5,6x52R, ale zatiaľ asi iba pol roka. Tohtoročná zima ma veľmi nepotešila - zháňal som ju hlavne na líštičky ale lov na ne bez snehu nie je ono! :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14511 od Hrox
Odpoveď od Hrox na tému 5,6x52R
NAzdar Bubi. 5,6x52R je super kaliber. Otec ma ZH-cku a ja mam R222. Je to univerzalny kaliber no vhodnejsi do srncieho revira. PRe zacinajuceho polovnika musis zvazit na aky lov ju chces. PAda po nom vsetko no treba mat urcite skusenosti.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14516 od vik
Odpoveď od vik na tému 5,6x52R
Cherry, RWS a NORMA ich určite robí...a je ich dostať aj na východe...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14528 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému 5,6x52R
ZH -čku som kupoval ako 2 zbraň , hlavne na škodnú. Väčšinu roka nosím solo 30-06 Springfield. Zatiaľ som aj s ňou nadmieru spokojný. Pri dobrom umiestnení nespôsobuje takú pohromu ako sa tvrdí.
<br/>Ale to o pozornom a správnom umiestnení rany platí asi pre väčšinu kalibrov. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14532 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x52R
Len pre mojho juniora.Ma 13r a bude trenovat na pnikoch a maximalne na lisky.Ja by som z toho na diviaka asi ani nevystrelil.Asi mam predsudky ale s takym kal.som nikdy nepoloval.Moje srdce patri 7cke.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14536 od Hrox
Odpoveď od Hrox na tému 5,6x52R
NAzdar bubi. JA polujem s mojim Rem222 hlavne na srnciu a na skodnu. Nerobi taku paseku ako 7.64 z ktorou mam svoje skusenosti. Posledna skusenost bola taka, ze mi vysla crieda diviakov no nebolo nad cim uvazovat. MAl som zo sebov 222-ku. LAnstiak dostal na komoru no neodbehol dalej ako 15 m. TAkze pre mna je to najidealnejsia zbran a som snou velmny spoojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14559 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 5,6x52R
s tymi malimi kalibrami a diviakmi (lanstiakmi) je to o nahode. lanstiak, s niekolkovrstvovym zasusenym blatom na sebe je dost odolny voci 222 takze opatrne ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14565 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 5,6x52R
Hornet skonštr. myslím bratia Koucký, na EXPO Plzeñ získal zlatú medailu, po jeho úspechu išla 222. Ak mám byť presný, 223 ako voj.zbraň neuspela až tak moc ani vo vojne vo Vietn., kde ju dokonca predčil aj náboj 7,62x39, ktorý má ťažšiu strelu a v húšťinách bol stabilnejší. 223 má veľkú rýchlosť a malú váhu strely a táto usmrcuje akýmsi hydrod.-šokovým efektom,ochrnutím nerv.centier,resp.ukonč. Uvedená voj.strela
<br/>mala viacmenej zraniť prísl.vietcongu,aby sa okolo neho zhrkla pomoc a tým pádom to oslab.jednotku. Mám rád osobne kalibre, resp.strely, ktoré sú pomalšie, vytvárajú hríb,prechádzajú najlepšie obidvomi polovicami tela, len čo najmenej znehodnocujú zverinu, sú dostatočne silné a tým pádom sa správajú po poľovnícky. Usmrcujú ináč,ako
<br/>223 a aj 222, ktoré ja nazývam,že sa správajú po vojensky,príliš veľkou rýchlosťou a malou váhou strely.Inak proti týmto zbraniam nič nemám,ale používam inú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14566 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 5,6x52R
Ešte som zabudol o hlavni 222. Ja som nemenil, lebo som predal. Ale čítal som odb.lit.
<br/>znalcov z odb.zbraní a str., že údajne už po vystr. 500-800 rán treba rátať s výmenou hlavne. Dve už &quot;obrúsene hlavne strelou&quot; po celej dlåžke som mal v ruke a veľmi pozorne sme si všímali presvietením hlavne, čo urobí rýchla strela s drážkami po celej dåžke hlavne./samozrejme záleží aj od strely, z akého materiálu je vyrobená/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14576 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 5,6x52R
Rad by som si tu &quot;odbornu literaturu&quot; precital...:D To budu taki odbornici ako Dr.Ing.Jirko H. a spol.,kde najoblubenejsim zdrojom informacii su marketingove materialy vyrobcov zbrani a streliva.... Bezna hlaven loveckej gulovnice by mala vydrzat pri pouziti kvalitnych striel strielat s presnostou postacujucou pre polovnictvo (cca. do 1,5 v horsom do 2MOA) do cca. 3-4000 ran.Taky extrem opotrebovania hlavne ako uvadza ta akoze &quot;odborna literatura&quot; sa deje napr. pri kalibroch 6,5-.284 a podobnych tercovych specialoch.Aj najbeznejsia gulovnica musi s tym najmizernejsim strelivom minimalne 2000 ran a to este za predpokladu minimalnej udrzby....Doporucujem nejaku lepsie literaturu,nie pseudoodborne prvotiny autorov,ktory vystrelili o 20 nabojov viac,ako clenovia ich auditoria.Len neviem ci existuju nejake seriozne preklady.
<br/>
<br/>Ked budem mat cas,necham premerat vyvrt mojej .30-06,som zvedavy,co to povie.Momentalne ma cez 1500 ran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14578 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x52R
jarry9 - prepáč, ale koľko máš rokov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14593 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 5,6x52R
JARRY 9 - nepomýlil si si náhodou tému tu na Fóre ? Nechcel si napísať Tvoj príspevok do témy ,, Na rozveselenie ,, ? Rád by som videl aj ja tú hlaveň čo si voľným okom postrehol to ,, obrúsenie hlavne strelou ,, chcel by som mať taký zrak ako máš ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14601 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 5,6x52R
Mirek, to vieš, nie každý máme &quot;šubléru&quot; v oku ;-) aj ja by som chcel taky zrak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14602 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 5,6x52R
Od riadku 3 po riadok 7 Tvojho článku s Tebou jedn. súhlasím, ale k tomu 6,5-284
<br/>v riadku 6 by som ešte niečo pridal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 343 návštevníkov a žiadni členovia on-line