Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19461 od Riccardino13
Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti bolo vytvorené Riccardino13
Zdravím Jágri,
<br/>Chcel by som Vás poprosiť čo najviac &quot;praktických&quot; rád ohľadne ráže 6,5x55SE!
<br/>Strielam väčšionou srnčiu, škodnú,sem tam diviačik.
<br/>Vopred ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19471 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Zdravím, jednu dobu jsem tuto ráži odsuzoval, ale bylo to proto že jsem měl skušenosti pouze s čekým střelivem. To nebylo dobré, poničená zvěřina, odcházející, špatně barvící kusy. Zkušenosti od několika loveckých hostů. Pak jsem ale viděl vhodný výběr střeliva a musel jsem změnit názor. S vhodným střelivem dobrá ráže na tu zvěř kterou píšeš. Jinak švédové s tím střílí vše, od tetřívka po losa a jsou spokojeni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19472 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Prehladaj forum je to tam 6,5x57-6,5x55

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19537 od Riccardino13
Odpoveď od Riccardino13 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Miros, čístal so tú debatu na tému 6,5x57.... a myslím, že sa dostala niekde inde a vôbec to nebolo k veci.
<br/>Bol by som rád keby mi tu niekdo odpísal, kto používa túto ráž, teóriu si prečítam aj v knihe... Praktické info sú pre mňa podstatnejšie. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19547 od majod
Odpoveď od majod na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Nechcem ťa odradzať od tejto ráže,pri rozumnom zvážení loveckej situacie a streleckých schopností .môže byť.Chceš info potvrdene praxou tak citaj.Doprevadzal som hosťa na daniela 6,5*55se strela sierra,rana na pluca daniel beži dupla na pluca daniel beži po asi 350 m daniel sa pokusa znova o unik dostrel na krk.Dalsia sit. výstrel na jeleničku strela chytila branicu a pecen dohladavka asi 3km neuspešná.Môj nazor je taký, že pokial je výstrel dobre umiestnený je vsetko v poriadku a to plati aj pre remingtony a pod.ak nie a nemas výborneho psa tak je to v riti.Inac co sa týka ranivosti tak sa nam osvedcil dopelkern a hornady.Ja som sa toho zbavil kolega to este má a ked ideme loviť spolu tak tato zbran ostava doma.Na to ale co piseš ty co od zbrane požaduješ je to asi to najlepsie z čoho si môžeš vybrať.Lovu Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19548 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Chyba nebola v kal. ale v strele. So Sierrou som mal v 7x57 veľmi negatívne skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19556 od majod
Odpoveď od majod na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
S osmickou alebo 9,3 aj s vystruhanou strelou s dolomitu alebo sipkoveho krika by obidva kusy lezali po par metroch.Jednoducho aj horší zasah silnejši kaliber uspech zaručí.Ja som tu uviedol len dva pripady lebo inac by som mohol pisať aj knihu o pozitivach a negativach.Inac jelenica odisla s hornady ,a sierra mi napr v 7*65 robila dobre služby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19559 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
SB a tobôž Sierra (ja som odskúšal Sierru laborovanú PMC) je najhoršia varianta pre tento kaliber. S RWS DK, alebo Norma Oryx mám zatiaľ vynikajúce skúsenosti. Celkove, kto to odskúšal, tak chváli aj Lapua Mega 10,1 g. Absolútne nesúhlasím s Majod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19560 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Sierru som odskúšal aj v .308 W, laborovanú Hirtenbergerom a tak isto sa mi neosvedčila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19565 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
moje skromne skusenosti su identicke...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19578 od johny
Odpoveď od johny na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Sierra v SB: Kúpil som 100 ks do 8x57JS a 8x57JRS ... darujem prípadnému záujemcovi ... možno na ťažké kusy by bola, ale bežná zver prestrelená, energia neodovzdaná, dohľadávka. Aj srnec strelený na komoru, ktorému na výstrele vytlačilo pľúca odbehol 80 metrov. Myslím to vážne, zvyšné kusy darujem pokiaľ to chce niekto vyskúšať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19590 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ja by som pár tých 8x57JS aj vyskúšal, po čom sú?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19594 od johny
Odpoveď od johny na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19595 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
majod nie som ten čo sa tu hada ja mam 6,5*57 za sociku som strielal cechune 8,2 g. nebolo to ono ale ine sa moc nedalo zohnat dedo mal zasobu 10,0 g tiez cech to bolo o poznanie lepsie po nastupe raneho kap.(než revolta) som presiel na RWS KS 8,2 g. bolo to nieco neporovnatelne s cechom ci sa to kamosom za Moravou polubuje alebo nie posledne obd. cca 2,5-3 roky strielam RWS 9,1 g. DK a mne to pasuje nemam problem mam tento kal. rad (poskusal som toho dost a v trezore mam od 22 hornet po 8*75 RS) nehovorim ze 6,5 je univerzal ale kto vie strielat a hlavne nestriela za kazdu cenu nemoze mat problem. Trocha zavrtam hovoris jelenicka chytena branica a pecen a 3 km neuspesna dohladavka (podla foto uz bolo davno co si mal 20 ) ;/ no podla mna bol na draka bud pes alebo to nebola pecen mne to po zasahu pecene odbehlo max do 200 M a farba bola ukazkova ci uz vysoka alebo divak o srncej netreba ani kecat dokonca slusne to funguje aj na muflona . sierru nepoznam a nepouzivam ono je obr. rozdiel v strelach ale ta pecen proste nepasuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19596 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
na zaciatku ta tema bola v pohode len potom sa to blbo zvrtlo skoro ako vsetko co sa tu komunikuje. Ale v pohode podla mna ten rozdiel 6,5*55-6,5*57 je min.mozno budes na tom lepsie ta 55 mam dojem ze Norma to laduje 10 g. strelou neviem ako sa chova kamarat ma 6,5*55 a v Blave mu to niekto laduje na RWS DK 9,1 a nepocul som ho nadavat aj ked on to tak casto ako ja nepouziva je skorej na 8 ckovom kal. podla mna je to v pohode len sa netreba nahanat za kazdu cenu ranu si treba zvazit ( oblubujem kecanie ze to moje delo prejde aj cez travu aj haluz )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19601 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Miros tie cechune boli asi 8,5 gramové a tie 10gramové asi boli 10,2 a 10,3 gramové. Zopár ich ešte doma mám. Je pravda že RWS je trochu iné kafe. Tiež ho ládujem, ale ešte viac mi sedel Hirt. NP- 9,1 g. tento kaliber by som nemenil. Skúsil som toho dosť, ale skrátka je to môj kaliber.
<br/>Majod, Tvoj postoj k tomuto kalibru je príliš radikálny a povedal by som málo objektívny. So Sierrou to je ale možné. Je dosť nevyspytateľná, ale nepripisoval by som to kalibru. Sierra svoje narobila aj u iných a väčších kalibrov. Ďalšia vec- nemyslím si že väčší kaliber rieši problém zlého zásahu. Môže trochu pomôcť, ale ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19605 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Poacher je to mozne presne to uz neviem mam mozno 2ks 10,2 alebo 10,3 je to neskutocne dlha strela nieco podobne som pozeral mozno 2 roky dozadu u jedneho nemcura ale to bolo nieco ako 6,5*70 R zakazkova zalamovacka len ta nabojnica bola bez akeho kolvek zuzenia len taka ceruzka .Neviem mozno to bude trochu blbe ale kto vlastne laduje do nabojou Sierru co to je za gulka da sa to niekde pozret. Ja som reagoval len na tu poznamku o zasahu pecene lebo to podla mna nepasuje mozno ma pol. pospo. ine skus. al zasah na pecen sa rovna koncu teda aspon podla môjho nazoru_

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19606 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Sierry mozes vidiet tu:
<br/>
<br/>www.sierrabullets.com[/]strely - stranka vyrobcu
<br/> www.sellier-bellot.cz/cesky/kulove-naboj...sierra.php?product=7[/]Sellier &amp; Bellot naboje so strelou Sierra Game King

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19610 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
K problemom striel Sierra GameKing SBT - uvedene problemy som osobne nemal.Neviem ci to bolo vahou strely (13g) alebo laboraciou (Vo=750 m/s),ale zver mi to pekne prestrelovalo aj vo vzdialenostiach,ktore bezne nie su a aj zver odchadzala s nastrelu len par krokov.Popritom ziadna mimoriadna devastacia zveriny.Zrejme sa fabricke laboracie netrafili do charakteristik,ktore by pasovali strele.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19613 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Zdar Miros, Sierra sa asi štandardne do 6,5x57 neláduje, dávajú ju češi do 5,6x55SE. Keď si dáš sierru do vyhľadávača, určite Ti vyhodí aj zopár rezov z nej. Do 57-čky som si ju dal skúšobne naládovať prebíjačom. Bola v pohode, ale zver musela stáť na blatt. Ak to išlo zo šikma, tak to blúdilo jedna radosť. Inak Hornady robí 10,3 gramovú strelu pre 6,5-ky a je to skoro taká dlhá tyčinka, ako tie staré české 10,2 a 10,3. Má to svoje výhody. Zver po nej dobre padá a je tam vysoké zostatkové percento.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5618 návštevníkov a žiadni členovia on-line