Poľovnícke doplnky

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12057 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke doplnky
já mám od Novesty holinky s neoprenem už druhé.Vzhledem k tomu, že mám neustále zmrzlé nohy, tak mě neopren neoslovil.Na denní nošení, pochůzky v honitbě, do pohonu jsou dobrý.První mi asi po 3 letech aktivního nošení(byl jsem hajný) zpuchřeli v nártech a pak jsem je o nějakou haluz roztrhnul - ty byly ale ještě s kožíškem. Když přijdu k nám na společnou, hodně myslivců Novesty nosí. Myslím, že jsou cenově dostupnější než zahraniční gumová obuv a na praktický nošení stačí;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12058 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Poľovnícke doplnky
Ide mi o to, ci nie je v nich zima v snehu....alebo radsej kupit Huntery (teraz vysli nove s kozenych vrchom). Alebo radsej nejake lepsie kanady? Videl som nemecke celkom dobre, no neviem ci v nich nebude zima nohu v zime...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12060 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke doplnky
Jde o to jakej máš krevní oběh ;)Někdo má nohy pořád zmrzlé, někdo ne. Do nshu jsou dobrý, pokud budeš chodit, na společný na štont, nebo na čekanou v zimě bych si je nebral.Nehledě na to že kůže je lepší izolátor v zimě než guma;)
<br/>Někde jsem zahlédl že u nás v ČR vyrábějí koženou obuv s kožichem z berana, myslím zs cca 3,5 tis. Kč, to už asi bude o něčm jiným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12063 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Poľovnícke doplnky
Podla mna by bol dobry model Hunter Winter N28139. Je tam aj nejaka vkladacia stielka. Co na to povies?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12068 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke doplnky
Dudab nevím, neviděl jsem, Sorry;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12069 od vik
Odpoveď od vik na tému Poľovnícke doplnky
Čižmy od Novesty sú celkom kvalitné, ale vhodné iba na prechádzky pri nie príliš tuhých mrazoch, sneh, voda, blato im nevadí, ani noha to nepocíti, ak sa prechádzaš...Na posed by som ich v tuhej zime nedoporučoval zobrať...Ja som to raz skúsil, a skoro mi zmrzli nohy...To už radšej tie Hunterky... Sú za prijateľnú cenu, kvalitné a teplé...Osobne nosím do tuhšej zimy boty Meindl, ale to už je iná cenová relácia...Chlapi, čo nosia Hunterky, sú s nimi spokojní...Tiež uvažujem o ich kúpe...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12070 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Poľovnícke doplnky
Huntery nie su ale moc dobre na chodzu...na stand alebo na posed su ok, no do pohonu ked potrebujes prejst aj par km su ako galose...nie je moc pevna noha....tak neviem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12071 od vik
Odpoveď od vik na tému Poľovnícke doplnky
Na prechádzku Ti budú Novesty úplne postačovať, ja ich tiež často použivam na prechádzky a do honu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12076 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Poľovnícke doplnky
Huntery sú ozaj dobré len na posed,cca po roku chodenia mi totiž popraskali v ohyboch a začalo mi do nich zatekať.Taktiež chôdza v nich nie je vôbec pohodlná. Na chodenie používam vysoké topánky značky ARMS ktoré by mali byť vybavené klima membránou ,ale tie mi tiež prepúšťajú vlhkosť najmä v rose.Zaujímavé je však to,žekeď som išiel v nich cez potok ,tak tam sa vlhkosť nedostala.Za dobré sa považujú už spomínané Meindly alebo nový typ kanád(vo výstroji ich má myslím polícia)s membránou Sympatex a výrobcom je Bardejov. Veľa tiež však záleží ako a čím obuv ošetruješ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12077 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Poľovnícke doplnky
Meindl model Spitzbergen GTX. nejlepší zimní boty, který jsem kdy měl. až ta cena, ale mám s něma nejlepší zkušenosti. při zimních čekaných v kombinaci s goretexovou ponožkou nezebou nohy a oři šoulačkách při správném ošetření ani při chůzi mokrou trávou nepropustné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12092 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Poľovnícke doplnky
Cena je ale nejakych cca do 10 000... tolko za topanky nedam. Poradte nieco do 4000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12096 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke doplnky
Ako často chceš tých 4.000 investovať? Pozri si ponuku v.d. www.webpark.sk/podtatran/member.html[/]Podtatran . Ponúkajú aj zimné poľovnícke čižmy. S tými skúsenosť nemám, ale s iná obuv od nich mi vždy dobre poslúžila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12099 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovnícke doplnky
nezabudaj že nohy maš len jedny a tie topánky by ti mali vydržať minimalne 7-8 rokov. Myslim Meindl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12102 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Poľovnícke doplnky
v ČR cena 7.690,- Kč. dřív sem si kupoval každý dva roky jiný goretexový boty do lesa zn. prabos, lowa atd. žádný zátěž pohybu v lese nevydrželi. investoval jsem sem do nich vždycky 3000-4000 a nikdy nevydrželi dýl než dva roky. teď sem si koupil meindli a sou skvělí. mám je necelý dva roky a zatím žádný problém. mají s něma dlouholetý zkusenosti i moji přátelé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12104 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke doplnky
tak ako pose viktor . nie sme taki bohaty povacsinou aby sme mohli kupovat lacne veci a noh mame len jeden par . ja mam meindl taiga je to spicka . mam ich 7 rok . ine uz nekupim len tento typ a tuto znacku .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12118 od leica
Odpoveď od leica na tému Poľovnícke doplnky
Aké Meindlovky používaš, ja mám arktidy, je v nich naozaj príjemne, no uvidím ako v nich bude v tuhom mraze...mám ich iba 2 mesiace no a zatiaľ som spokojný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12119 od leica
Odpoveď od leica na tému Poľovnícke doplnky
Nosíš ich aj v lete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12122 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke doplnky
leica na leto mam nizsi typ island pro - tie vsak nosim skoro stale maju 6r ale su este v dobrom stave tie tajgy nosievam od jesene do jari . a planujem si este kupit uplne lahky tym a to bud 6.0 men mid gtx alebo maine men mid gtx ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12155 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícke doplnky
Neviete poradiť nejakú dobrú predajňu v BB, ZV alebo v Martine? Resp- nejaký zásielkový obchod, kde majú &quot;slušné ceny&quot;? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12156 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Poľovnícke doplnky
Akela - nenapísal si čo chceš kupovať, oblečenie, zbraň, príslušenstvo atď. Nie všetky doplnky vrámci oblečenia sa dajú kúpiť v poľovníckych obchodoch. Ja som si podstatnú časť zimného oblečenia kupoval aj v športových obchodoch, napr. Gore - Tex vetrovku, Windstoper vestu samozrejme len vždy zelenej farby. Viem, že je problém s touto farbou u výrobcov oblečenia najmä klimatického. Takže čo chceš kupovať ?
<br/>
<br/>LEICA - mám aj ja dlhoročné skúsenosti so značkou MEINDL nielen u topánok ale aj oblečenia. K obuvi : myslím, že firma MEINDL vyrába ako jediná ,,vibram ,, podrážku podľa tvrdosti terénu. Je to značené aj na prísl. druhu obuvi. Pre Tvoje info. Gore-Tex futro je vhodné len na tzv. aktívny pohyb, nie na dlhé sedenie bez pohybu na posede vzhľadom k tomu, že Gore - Tex membrána - vnútorné futro je konštruované na odvádzanie potu a tepla od chodidla. Aj ked cena je taká aká je kvalita je dobrá. Záleží len koľko môže človek investovať do oblečenia, topánok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 191 návštevníkov a žiadni členovia on-line