farbiarske skúšky stavačov - nepoľovník musí mať zbraň pri šúlačke?

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47466 od weimarka
Ešte doložím, že strieľať mi bude poľovník. Mňa zaujíma, či ja musím pri posliedke niesť nejakú zbraň.
<br/>Názory sa rôznia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47467 od abba
Môj starý otec si šúľal Taras Bulbu a nikdy pri tom nemal zbraň, neviem načo, by bola tebe?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47478 od DKo
Zbraň by mal niesť ten, kto strieľa tzn. má na ňu zbroják. Disciplína &quot;posliedka&quot; sa má podobať skutočnému spôsobu lovu posiedkou, ale v našich končinách sa mi javí najrozumnejšie opýtať sa hlavného rozhodcu pred skúškami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47493 od weimarka
Ďakujem, asi si to vyjasníme pred skúškou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47494 od Jaro
Rozhodca ti zabezpeci strelca. Myslim si, ze zopar vodicov bude velmi napomocnych ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47500 od pollo
žiadnu zbran nemusíš niesť posliedka sa dá robiť aj bez flinty a ak si muž tak zbran nosíš pri sebe neustale.:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47517 od weimarka
No to je pravda, lenže ja nosím zo sebou ženské zbrane:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47518 od DKo
aký je ich akčný rádius 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47519 od weimarka
No to je ženské tajomstvo:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47520 od Jaro
fuha tu sa uz preberaju tazke kalibre :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47521 od papo
ja sa v tom tak nevyznám, ale chovatelia poučovatelia by mali ovládať:
<br/>
<br/> Pred otvorením skúšok nastúpia všetky prihlásené psy na prehliadku pred rozhodcovský zbor a veterinárnu prehliadku. Pri prehliadke musí vodič predložiť doklad o členstve v poľovníckej organizácii (s výnimkou poľovníkov a lesníkov z povolania, mladistvých vodičov a cudzincov)
<br/>
<br/>Na jednotlivých druhoch skúšok sa môžu zúčastniť psy príslušných poľovných plemien, ktorým je umožnené ten - ktorý druh skúšok absolvovať. Na skúškach môžu predvádzať psy členovia SPZ, členovia alebo pracovníci ostatných užívateľov poľovných revírov, mladiství vodiči (starší ako 15 rokov) a cudzinci. Pri prehliadke sa vodiči psov, nevlastniaci platný poľovný lístok na území SR, musia preukázať, že sú poistení zo zodpovednosti za spôsobené škody (môže to byť aj jednorazové poistenie). Od tejto povinnosti sú oslobodení účastníci brlohárskych skúšok.
<br/>
<br/>....VŠEOBECNÉ ZÁSADY PRE SKÚŠKY POĽOVNEJ UPOTREBITEĽNOSTI PSOV
<br/> p.s. ak ti pri skúškach strelia ženské zbrane, môže byť z toho trapas...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47522 od weimarka
Fúha, to treba nejaké poistenie? Nemyslím si, že ženské zbrane môžu spôsobiť nejakú škodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47523 od Jenda
Dykť je to jasný jak facka, půjč před policajtem do ruky zbraň někomu kdo nemá zbroják......Myslím flintu:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47529 od DKo
Jaro, ťažké ako ťažké. Ak nevieš tak najtažšie zo všetkého je psie hovno na chodníku. Bo to nezdvihne nik. A najľahšie zo všetkého je chlapské prirodzenie. Bo to zdvihne púhe pomyslenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47530 od DKo
Papo, čo myslíš, že je pri prácovných vlastnostiach poľovných psov dôležitejšie: aby sme sa trikne riadili poriadkami alebo umožnili absolvovať skúšky čo najväčšiemu počtu psov ?
<br/>Ono existuje niečo, čo sa dá označiť ako tzv. vyšší princíp.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47531 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47533 od papo
čo je podľa teba vyšší princíp? porušovanie právnych predpisov? takí ako ty doviedli kynologiu tam, kde je, samý bordel... ak je napísané, že vodič vystrelí, tak vodič má vystreliť a nie sa niekoho doprosovať. a rozhodca si má pred skúškou overiť, či je všetko v poriadku. a východisko je, že vodič bude poľovník. si ty vôbec poľovník, keď neovládaš ani základy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47536 od DKo
Napr. u teba je to pri každej príležitosti a za každú cenu dojebababrať toho, kto s tebou v niečom nesúhlasí. Voči mne si kľudne poslúž, veď teba zas dojebabrú a možno vo svojej dojebabrávacej hluchote a slepote nekoniec dojebabreš sám seba. Ver-never, ale v tomto by si nebol ani prvý ani posledný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47537 od Jaro
A to sa stale bavite o tej sulacke ? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47541 od papo
ja nemám problém ani pochváliť, za drísty si veru nezaslúžiš. píš k veci... a je mi jedno, či so mnou súhlasíš, alebo nie! ty nesúhlasíš s predpisom, s brlohovaním, s pripomienkami k zákonu, s umelými norami... a poviem ti niečo, čo som tu ešte nikomu nepovedal: trhni si nohou! a nevypisuj tu hlúposti, začínaš sa podobať jednému prispievateľovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 400 návštevníkov a žiadni členovia on-line