slovenský kopov

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61999 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Este ze bol vcera 1. april.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62001 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
veeru, ako prvoaprílový žartík by to naozaj sadlo:]... skutočnosť je však iná. vraj predsedníctvo kynologickej rady SPZ sa na tom už uznieslo. zámer preložím to do ľudskej reči. zbastardeného kopova nedosahujúceho štandard výšky v kohútiku/a na výber je ich dosť/ skrížia so zbastardeným prerasteným jazvečíkom. pracovný názov super plemena: jevfík.
<br/>
<br/> nuž priatelia, klobúky do ruky, povstaňme za zvukov hymny spk... kurňa, nezbláznil sa niekto? veď hrajú internacionálu 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62002 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
píšu, že zámerom nie je umelo vytvárať konkurenciu slovenskému kopovovi, ktorý jednoznačne svojim použitím dominuje resp. je určený do náročných podmienok horských revírov takže by sme mali slovenského kopova horniackeho a tzv. slovenského kopova dolniackeho . Zámer je jasný, ale rozporuplná je jeho realizovateľnosť v súčasných slovenských podmienkach poznamenených vysokou nevraživosťou a nestabilitou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62003 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Dušan, keby boli aj výborné medziľudské vzťahy, snáď nemáme čo vylepšovať na našom prastarom národnom plemene ?!? Príď 28.4. sa pozrieť na klubovú výstavu do Zvolena a uvidíš. Podľa mojich informácií tam budú už teraz jedince, ktoré sa približujú tomu vytýčenému plemenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62005 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
tak to sa prídem kuknúť, bude to jedinečná príležitosť, ktorá sa nezopakuje! slovensko sa zviditeľní v celom svete!!! disponujeme neuveriteľným chovateľským potenciálom, ovládame techniky, ktoré nám do dvoch mesiacov od prijatia uznesenia umožnia predstaviť svetu nové plemeno! vytýčili si smelé úlohy, zacitujem:
<br/>Cesta k tomuto cieľu nie je jednoduchá ale kľukatá, niekedy je plná prekvapení, stojí veľa úsilia a námahy, vedomostí, materiálnych a finančných prostriedkov a musí byť spojená so zanietenými ľuďmi, ktorí sa pri prvých známkach neúspechu nedajú odradiť ale majú jasnú predstavu o výsledku takejto práce.
<br/> cieľavedomá obetavá práca KR SPZ prináša ovocie! vôbec som netušil, že potláčanie chovu znižovaním kritérií chovnosti pri foxoch a jagošoch je predznamenaním vzniku nového, krátkonohého super psa pre slovenské revíry! skláňam sa v nemom úžase pred genialitou tvorcov nového, nížinného kopova! ešte treba dojednať na SHMÚ, aby nepadal sneh a je to! ak sa to nepodarí, tak vyšľachtíme zas nové plemeno, vyššie, čo sa snáď bude podobať súčasnému kopovovi. nuž smelé ciele, žiadna trochárina! nepochybujem, že takéto dobré správy zaznejú i na snemoch spz, spk, je čím sa pochváliť. tak naše peniaze sú v dobrých rukách, ak boli prezídia také prezieravé, a na takéto ušľachtilé ciele už odsúhlasili primerané objemy peňazí!
<br/> je treba ísť vpred, nehľadieť na neprajníkov, dávať si nové a nové ciele! ochotne ich zaplatíme, veď je to na dobrú vec! a ak by som mohol poprosiť, nejaký kopov pre rybárov by nebol? mal by mať aj plávacie blany...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62006 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Štefan, ty do toho isto lepšie vidíš, ale ja som to pochopil ako vytvorenie nového plemena a nie vylepšovanie pôvodného. Práve vytvorenie nového (ďalšieho) plemena by mohlo eliminovať tlaky na vylepšovanie pôvodného a teda pôvodné by sa zachovalo. Do ZV prísť nemôžem, mám čosi na Orave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62007 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Vôbec tomu nerozumiem. Čo sa týka plemena Slovenský kopov, tak o ustálenosti jeho exteriéru sa hovoriť určite nedá. Čo jedinec, to originál. Minimálne v tomto smere je dostatok priestoru na realizáciu. A to nehovorím o stále väčšej (opodstatnenej, či neopodstatnenej) kritike jeho povahovej stránky. Ak niekto potrebuje kvalitného, nízkonohého duriča do nenáročných terénnych podmienok na dolniakoch, tak má jazvečíkov, alebo daxla! Je na čase sa zobudiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62009 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Nemôžem sa stotožníť ani len s myšlienkou vyšľachtenia nejakého neopodstatneného nového plemena, ktoré bude mať v názve slovenský kopov. Pokial je potreba nízkonohého plemena tak ich je tu v ponuke dosť. Je tu len otázka, či nám budú duriť zver alebo nie. Vzdialenosť durenia sa dá zvládnuť výcvikom. Za príklad dávam českých kopoviarov, ktorí neustálym privolavaním svojích kopovov počas priehonu ich praktický ovladajú na krátku vzdialenosť. O exterieri už aní nehovorím. Keď sa spoja tie nízke škaredé &quot; zmrdy&quot;s jazvečíkom, ktorý magor môže tvrdiť že z toho vznikné ušľachtilejšia hlava ako má kopov?
<br/> Som toho názoru , že výbor KCHSK sa mal zaoberať zveľadením a zlepšením výkonnosti nášho národného plemena na čo použil aj nemalé finančné čiastky poskytnuté ministerstvom pôdohospodárstva. No moje poznatky zo skúšok a súťaží sú opačné. Výkonnosť a pracovitosť naších kopovov je nízka a mám dojem, že z roka na rok klesá. Sprísnenie výberu do chovu a konkretné preskúšanie z výkonu počas 10 minút v obôrke pri diviakovi sa stalo len obyčajnou fraškou len preto, že sa nedodržuje štatút vypracovaný pre túto skúšku. Počul som, že to veľký boss zapisúje oddaným ovečkám bez preskušania a vedomosti hlavného výcvikara.
<br/> Dokedý tu budeme trpieť a tolerovať úlety jedného samoľúbeho karieristu, ktorý sa chce stať druhým Kolománom Slimákom? Ano je čas sa zobúdiť a zvolať konferenciu klubu za účasti všetkých členou, tak ako to v sobotu urobili farbiaristi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62010 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Inak, pustit do kopova trochu genov jazvecika zas nemusi byt taky zly napad, aspon by sa vylepsili povahove a lovecke vlastnosti. Ale naco vytvarat novydh daxlov? Ved AJD ked je cierneho sfarbenia s palenim, tak je presne ako maly kopov. To takych tam budu vyrabat? Ale ved takych tu uz je dost.A kto ich od seba rozozna. Takych pokusov tu uz bolo a mame plemena, ktore od seba nerozozna nik okrem par odbornikov chovatelov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #62013 od Akela
Odpoveď od Akela na tému slovenský kopov
Aj keď ja nie som chovatel kopova, chovám stavača s týmto názorom absolútne súhlasím. Treba sa venovať národnému plemenu, ktoré je podľa mňa trochu v kríze. Alebo si vyšlachtením &quot;nového&quot; plemena chce niekto postaviť pomník.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 týždnami #62024 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Priatelia, kopoviari,
<br/>ako určite mnohí viete, minulú sobotu vo Zvolene prebehla Konferencia Klubu chovateľov farbiarov za účasti 173 delegátov s hlasom rozhodujúcim. KCHF upustil od voľby delegátov na spádových schôdzach a konferencia sa konala za účasti všetkých členov, ktorí mali záujem o účasť.
<br/>Čo myslíte, nie je tento spôsob spravodlivejší a demokratickejší, ako ten náš systém delegovania obmedzeného počtu členov na spádových schôdzach, ktorý sa navyše dá veľmi ľahko zmanipulovať, čoho sme už boli svedkami v histórii nášho klubu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62114 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
A čo s tým chcel básnik povedať?
<br/>Aj tak sa nič nedeje a mám pocit, že diať ani nebude. Toť posledné pozorovania pár rokov späť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62115 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Kto o to požiadal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62129 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Toť konštruktívny príspevok činorodého kopoviara.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62130 od cimbalik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62131 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
No konštruktívny. Ja som pred pár rokmi neutiekol z konferencie KCHKS v Liptovskom Hrádku ako zbití pes &quot;Slovenský kopov&quot;, nevytvoril som nový bez významný klub, v ktorom sa nedá v podstate nič robiť len komentovať.Môj príspevok bol len na to , že zase kopec rečí ako koza bobkou a skutek utek. Začnite niečo perspektívne riešiť a nie sa len vyhovárať a ohovárať. Pýtal som sa kto podal návrh na Malého Slovenského kopova a odpoveď som nedostal ,okrem sarkazmu a pomenovania ,&quot;Činorodého kopoviara&quot; za to Vám pekne ďakujem. Ozaj ako, už ste sa dosúdili z KCHKS a pánom predsedom klubu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62134 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Pardón oprava pomenovania klubu KCHSK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62135 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
hľadal som kto to navrhol schválilo to predsedníctvo kr spz. no ako dobrým zvykom, pracuje sa v utajení a uznesenie nenájdeš. takže sa ich spýtaj, a poprosím, zaves uznesenie sem. mnohí sme naň zvedaví. a čo sa jeduješ? to hovoríš o tej konferencii, kde bola stovka nečlenov? a divím sa, že nejaká kr spz ešte pracuje. zákon neumožňuje združovať právnické osoby... pracuje v rozpore so zákonom o poľovníctve. to mi viac divné ako nejaký nový skríženec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 týždnami #62142 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Predsedníctvo by sa malo viac venovať tomu, aby kynológiu vôbec zachránili, veď poľ.združenia už teraz neuplatňujú nárok na poľ.psov! Píšete tu o nejakých malých psov pre dolniakov, veď tam slov. kopov má väčšie uplatnenie ako vysokohorských revíroch, viete koľko diviakov sa strieľa na dolniakoch? /snehu na dolniakoch je čoraz viac a viac/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 týždnami #62143 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
predsedníctvo sa dovenovalo. naozaj si si to nevšimol? venovalo sa, venovalo, kým sa nedovenovalo zrušeniu pracovných skúšok u poľovných plemien, venovalo sa nezákonným zasahovaním do kopov klubu , slovenských hrubosrstých stavačov, venovalo sa ich kurátorom /zaujímalo by ma, v ktorej dutej hlave to vzniklo a v zmysle akého predpisu/, o rozhodcoch ... ... a tak ďalej...
<br/>
<br/> a ako som predtým spomenul, privítal by som malého psa s plávacími blanami, možno i šnorchel by mohol mať. . potreboval by som duriča kormoránov. aj na rybárov treba myslieť /prípadne perspektívne na seba/. nad tak potrebným druhom psa s budúcnosťou sa KR SPZ vôbec nezamýšľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 316 návštevníkov a žiadni členovia on-line