slovenský kopov

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3949 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Výcvikové dni ako také nerobievame, nie je na to vhodná doba. Riešime to ináč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #6905 od malinovsky
Odpoveď od malinovsky na tému slovenský kopov
Dobrý den, zajímalo by mě, jak se pohybuje cena slovenského kopova - feny s honičskými i barvářskými zkouškami. Děkuji a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #6922 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému slovenský kopov
teda ak sa môžem vyjadriť...som z oblasti kde sa na durenie používajú hlavne Slovenské kopovy a Jagdteriery.....aktuálne mám jagdteriéra, 5,5 roka, pes, brlohárske a dohľadávka srnčej v I.cene.....
<br/>myslel som si aký bude nezvládnuteľný bo som ho kupoval od prvého majiteľa....za týždeň si na mňa tak zvykol, že keď som ho po týždni pustil z vodítka tak mi 300 metrov od chaty začal hlásiť diviaky....musím avšak priznať, že už druhý deň ako som ho doniesol, som sa s ním bol prejsť len na vodítku a vyhnal mi lanštiaka.....
<br/>tento bez i ke´d je velice tvrdohlavý a temperamentný tak so mnou kľudne spáva v spacáku.....a ja ho milujem....a beda ak by niekto zodvihol ruku na mňa alebo niekoho v mojom okolí koho dlhšie pozná...a čím je to spôsobené???len tým že s ním trávim dostatok času....teraz je to problém bo som chorý a ležím doma, ale dnes s ním pôjdem von....
<br/>A čo slovenský kopov????Naše združenie bolo známe tým že z okresu malo najviac psov - duričov....a boli to vyikajúce kopovy....je pravda že práve nás predbiehajú Nemci a Rakušania v kvalite psov, bo u nás je už veľmi ťažké zohnať kvalitné štěna....na výber šteňaťa mám jeden recept...keď som si mal ísť vybrať Cedru (jagdteriérka), bolo tam 6 šteniec.....zobral som kožku z diviaka, dvakrát som s ňou zatočil nad nimi a prvé šteňa ktoré sa otočilo som bral....a teraz u kamaráta robí perfektne...
<br/>s tým akčným rádiusom koopov....nie je to problém....nazačiatku odbehne, ale vráti sa a potom už robí len v okolí 50-100m....(myslím pri spoločných poľovačkách)
<br/>kopovy sú veľmi inteligentné psy a treba si ich k telu prichýliť už ako malé....inak sa vám ich nepodarí vychovať.....ak nemáte na ne čas tak si kúpte radšej dospelého hotového psa, ale nezabúdajte že ten pes tiež potrebuje lásku a voľnosť...
<br/>cena????
<br/>ja som hotového jagdteriéra kúpil za 5500 Sk....
<br/>ale šteňatá kopova mi ponúkali za 8000 Sk.....je to hrozné..ale to len kvôli tomu že má PP....takže počítajte ak chcete od niekoho vymámiť slušnú kopovku, tak si pripravte od 10 000 do 20000Sk.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7685 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Kopoviari, nezabudnite, že uzávierka prihlášok na KV do Zvolena je 30.mája !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8334 od Rammira
Odpoveď od Rammira na tému slovenský kopov
&quot;Ďakujem&quot; účastníkovi sobotňajšej výstavy psov v Sielnici (17.06.2006 ZVOLEN-SIELNICA), ktorý mi nabúral auto!, že zbabelo ušiel a zároveň prosím všetkých, ktorí túto udalosť videli, aby mi poskytli o danom účastníkovi informáciu na môj email. Ľutujem, že medzi poľovníkmi sú aj takéto charaktery. Ďakujem za pomoc! Rammira

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8359 od pacho
Odpoveď od pacho na tému slovenský kopov
to je blbe co sa stalo ale akurat polovnik to nemusel byt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8361 od Rammira
Odpoveď od Rammira na tému slovenský kopov
No neviem aka je pravdepodobnosť kedže to bola poľovnícka akcia. A ten čo zaparkoval vedla mna vystavovať bol. Ale máš pravdu ja tiež nie som poľovník.
<br/>
<br/>Napriek tomu ak jazdiť nevie resp. parkovať nech to bol už hocikto, nech sa to nauči alebo za volant nesadá! A v prípade, ak sa niečo také stane slušné je sa ospravelniť a nemusel to platiť cash stačilo číslo poistky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8363 od pacho
Odpoveď od pacho na tému slovenský kopov
vsak ani ja ale bol som tam s kamaratmi polovnikmi preto som pisal ze to nemusel byt polovnik pretoze tam chodia nazriet aj nepolovnici a to ze ti nenechal odkaz tak to je o charaktere :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8369 od Rammira
Odpoveď od Rammira na tému slovenský kopov
JJ veď aj preto som napísala účastník a nie poľovník na akcii.
<br/>
<br/>Ja som bola vystavovať a myslím že napálený by bol každý komu by sa niečo podobné stalo. Moja radosť z výstavy bola razom preč!
<br/>
<br/>Hlavne keď jeho auto vyzera ako to moje.
<br/>
<br/>Predne dvere na strane spolujazdca majú prielačinu čo sa niekto nevedel v supermarkete zmestit s vozíkom a urobil si &quot;dobre&quot; na mojom aute! Raz keď oco sedel v aute na parkovisku vrazil nam študent EU BA do zadku a odvtedy sa kufor po zacapnutí zamyka sam!
<br/>
<br/>Pred tromi týždnami mi v robote na parkovisku niekto nabral &quot;prdel&quot; našťastie len čiernu gumu čo je na nárazníku je tam 10 cm šmuha!
<br/>
<br/>Pred dvomi tyždnami mi taky dedo nabral predok našťastie tam nezostalo nic ale videla som to ako to urobil bola som pri aute a cez to všetko dedo cúval dalej! Pôvodne som chcela ostat stat pred autom asi by mi dolamal nohy! Takto si to odnieslo naše auto a teraz toto z tejto výstavy! To je už vrchol!
<br/>
<br/>Potom keď ta niekto vidí isť v takom aute (nedajbože vojdeš do servisu) tie poznamky ti neprajem počuť! A pritom ja som neurobila škrabanec!
<br/>
<br/>Asi tak. Najbližšie koho nachytam pri niečom podobnom zaplatí všetko a za všetkých! Potom si možno budú dávať lepší pozor pri parkovaní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8466 od Mak
Odpoveď od Mak na tému slovenský kopov
Važený pán Cimbalík.
<br/>Mám na Vás jednu otázku.
<br/>Mám mladého 3 mes. slov.kopova.
<br/>teraz v nedelu sa nahodou pobili s jazvecikom, a roztrhla sa mu koza na papuli. Ale velmi, lebo sme museli dat zasit.
<br/>Moze sa este psik zucastnit výstavy? Mozno je to blba otazka, ale neda mi to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8470 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Stefan ako si spokojny z exterierovou kvalitou kopovov na klubovke ? ja som bol dost sklamany niektorymi jedincami . ale to je len uhol pohladu amatera ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8475 od vik
Odpoveď od vik na tému slovenský kopov
Týmto príspevkom si rozhnevám asi každého kopoviara a ich fans...Ale, podľa môjho názoru, sa do chovu dostali jedinci, ktorí k tomu mali až príliš ďaleko... (je to môj subjektívny názor, ktorí ak mi niekto vyvráti som ho ochotný korigovať). Rozprával som s viacerými chovateľmi, ktorí mi to potvrdili...Osobne som videl vychváleného diviačiara (bolo to cca pred 8 rokmi), ktorí po vypustení do obory, slovami majiteľa, nechcel rušiť (naháňať) diviakov...a z odvahy v obore mal 4, sám som sa vtedy pýtal akým zázrakom...
<br/>Do exteriéru sa až tak nevyznám, ale videl som veľa kopovov vzrastom malých, ešte menších, veľkých a dosť veľa, čo tiež svedčí o určítej chovateľskej úrovni...Netvrdím, že nemôže vyskočiť jedinec vyšší, či nižší, ale ak ich je veľa...
<br/>Na záver chcem dodať, že považujem kopova za veľmi dobrého psa, jeho predispozície ho v horských a podhorských oblastiach pasujú na jednotku...avšak,zadovážil by som si kopova iba od skúseného chovateľa, ktorého osobne poznám...
<br/>Na úplny záver dodám, že poznám veľa dobrých kopovov, ale aj veľa šmejdov, ktorí sa dokonca stali chovnými...
<br/>Ocenil by som triezvy pohľad pána Cimbalíka na môj názor, ak mi ho (a nielen on) vyvráti, skorigujem môj pohľad na toto krásne plemeno...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8477 od theCat
Odpoveď od theCat na tému slovenský kopov
Pokial mozme trosku aj ja. Ono sa to v poslednom case nestava len u kopovov, ale aj u inych plemien. Dost sa to napriklad pokazilo s teriermi, uz to nie je to co niekedy. Podla mojho nazoru, nie je chyba v psikoch, ale v majiteloch a kluboch. Na skuskach psov sa casto stretavam s podpriemernymi psami a s nadpriemernym ohodnotenim. Ono je to v tom, ze rozhodcovia su taky dobrosrdecny, ze so slovami: &quot; Psik to vie, ale dnes mu to nevyslo, nechcem mu uskodit, tak....4&quot; , ale aj tym, ze rozhodca a vodic maju k sebe blizko neohodnotia psikov objektivne podla vykonu, ale podla majitela. Takto sa vodici spoliehaju na znamosti a psiky sa poriadne nedocvicuju, alebo v horsich pripadoch necvicia vobec a nie su pripravene na prax v reviroch. Chyba je aj v kluboch, ktore niekedy maju prinizke kriteria na uchovnenie jedinca. Potom sa uz niet co cudovat. A tych par zanietenych a poctivych chovatelov nedokaze udrzat plemeno na dobrej urovni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8478 od pacho
Odpoveď od pacho na tému slovenský kopov
suhlas, to ze ma niekto ku niekomu blizko to bolo , je a bude je to vsade aj vo vystavnom kruhu je to velka skoda ale prachy su prachy :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8479 od vik
Odpoveď od vik na tému slovenský kopov
theCat, ty si popísal de facto, jediný, najvypuklejší problém, od ktorého sa ostatné už iba odvíjajú...To, že každý pozná každého je jasná vec, nikdy to inak nebolo...nikto nie je maximálne objektívny, všade je trochu subjektivity, tak ako každý človek = rôzna individualita. Avšak rozhodca by sa mal snažiť byť maximálne objektívny pri posudzovaní psíka, čomu tak vždy nie je. A od tohto prvého kroku sa potom odvíjajú ďalšie a ďalšie problémy... Ale prestíž a prachy to je to, čo tak ženie dopredu, aj keď by nemali...:[:[:[:(:(:(:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8480 od vik
Odpoveď od vik na tému slovenský kopov
Oprava: nikto nie je úplne objektívny, všade je trochu subjektivity...
<br/>To len kvôli tomu, aby ma poniektorí neťahali za slovíčka...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8490 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Určite môže!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8505 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Slovenský kopov je mladé plemeno, ktoré je v prvom rade pracovné, ale popri tom sa snažíme aj o vysoký estetický štandard. Porovnajte len benevolenciu štandardu jagdteriéra, kde nemci kládli maximálny dôraz na pracovné využitie a exteriér bol pre nich len druhoradý, s prísnosťou štandardu kopova, ktorý je popri tom tiež plemenom pracovným. Genetika je síce veľmi zaujímavá, ale preukrutne komplikovaná veda. Zameriaš sa na jednu vec, ktorú chceš vylepšovať, a pori tom ti vyskočí znenazdajky a často aj z ničoho nič vec druhá, ktorú si si myslel, že si už odstránil. Konkrétne tá kritizovaná výška psov. Kto má hlbšie znalosti o kopovovi, alebo videl staré fotografie z minulého storočia, ten vie, že kopov bol vysoký, často trojfarebný pes, podobný dnešnému sedmohradskému duričovi ( ono ten ich spoločný pôvod vzhľadom na ich súvislé rozšírenie v karpatskom oblúku sa nedá vylúčiť a je viac ako pravdepodobný). A pozrite sa na sedmohradského duriča v porovnaní s kopovom. Tento argument nechcem využiť ako poľahčujúcu okolnosť, samozrejme nechcem zjednodušovať úlohu klubu a jeho vedenia v neustálom vylepšovaní ako výkonnostného tak aj exteriérového štandardu nášho národného plemena, len chcem upriamiť vašu pozornosť na to, že aká je cieľavedomá šľachtiteľská práca, u tak mladého plemena akým slovenský kopov je, náročná. Samozrejme, ako ste na to správne poukázali, bohužiaľ nezodpovednosť, rodinkárstvo a častá neobjektívnosť niektorých tiež-rozhodcov vie pokaziť často dlhodobú a poctivú prácu zanietených nadšencov, ktorí neľutujú obetovať pre túto prácu v podstate všetko, od svojho voľného času až po svoj rodinný život !!! A priznajme si, koľkokrát práve my, najväčší kritici na skúškach a výstavách, keď sa jedná o nás, len aby sme ušetrili neakých sto korún na cestovnom, ideme páriť ku psovi, ktorý je v susednej dedine, aj keď je podľa poradcu chovu najmenej vhodný na našu suku!!! Vždy som veľmi rád, keď niekto konštruktívne kritizuje a preto aj teraz ma veľmi potešilo, že bol taký &quot;pomerne&quot;, hoci podľa mňa mohol byť aj väčší, nakoľko sa jedná o naše národné plemeno, veľký ohlas na našu klubovú výstavu aj na tomto fóre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8506 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Stefan diky za odpoved . Ked sa to tak zhrnie si asi spickove jedince ako buducnost zachovania narodneho plemena a su potom jedince , ktore sa z nejakeho dovodu dostali az tam kde su . Ale ako vravis kopov je hlavne pracovne plemeno . Ak mozem tak exterierovo su krajsie vyssie jedince ako tie mensie . Bolo vsak vidiet niekolko sklamanych vystavovatelov hoci uz na pohlad laika bolo vidno ze ich kopov pocnuc hlavou a konciac chodzov splnal len malo zo standardu . Asi je na skodu plemena ze sa silou mocou kazdy snazi pretlacit svojho jedinca do chovu .
<br/>ale ako vravim moje postrehy berte z nadhladom som len laik pozorovatel .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8507 od vik
Odpoveď od vik na tému slovenský kopov
Erudovaná odpoveď pána Cimbalíka na mňa zapôsobila...Mám akurát jednu otázku: Ako sa klub snaží eliminovať tieto neduhy? Narážam hlavne na fakt rodinkárstva, neochoty cestovať páriť ďalej, neobjektivity...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 370 návštevníkov a žiadni členovia on-line