slovenský kopov

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8510 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Bohužiaľ, sťažnosti ľudí sú väčšinou všeobecného charakteru, málokto povie konkrétne, že kto kedy a v čom pochybil, ale v podstate riešime problémy individuálne, od prípadu k prípadu. V odôvoditeľných a najmä konkrétnych a preukázateľných prípadoch to riešime nepredkladaním návrhov na delegáciu týchto problémových rozhodcov na akcie, na ktoré má klub dosah. Pri akciách usporiadaných SPZ môžeme len pripomienkovať, ale rozhodnutie je na SPZ, ktoré rozhodcov deleguje. Musím však pripomenúť, že spolupráca s kynologickým odborom SPZ je zatiaľ uspokojivá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8511 od Mak
Odpoveď od Mak na tému slovenský kopov
Ja si myslim, ze v poslednom case su ceny steniat prilis vysoke. Potom samozrejme kazdy tlaci svojho jedinca do chovu. 8000Sk za steniatko a este neviete co ste kupili. Nemyslitre si, ze je to vela?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8512 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Mak kupa stenata je vzdy loteria ale ak chces mat vyssiu pravdepodobnost dobreho buduceho psika ci fenky treba hladat kvalitneho chovatela a dobrych rodicov . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8513 od Mak
Odpoveď od Mak na tému slovenský kopov
Ako ja nic proti tomu, len som mal nazor nato, preco talci kazdy svojho psika do chovu. Samozrejme aj som kupil od dobreho chovatela, nic proti tomu.Dufam, ze sa chapeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8519 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Pán Cimbalík, konkrétny dôvod zhoršenia exteriéru a pracovných vlastností kopovov vidím v nízkych kritériách pri zaraďovaní do chovu u psov tak isto ako aj u sučiek. Plemeno je momentálne genotypovo aj fenotypovo veľmi nejednotné, variabilné a veľká časť jedincov sa vzďaľuje žiadúcemu typu. Proti tomu sa dá zakročiť jedine prísnou selekciou-t.j. znížením počtu chovných jedincov a výberom len niekoľkých najlepších(výborných ako v exteriéri tak aj v práci). Pričom aj u nich je potrebné sledovať ich schopnosť prenášať tieto pozitívne vlastnosti na potomstvo. Je to síce trochu komplikovanejšie, ale nie nerealizovateľné. Navyše Slovensko je malá krajina a početnosť populácie Slovenského kopova nie je tak veľká, aby bolo potrebné používať v chove také množstvo chovných psov, aké je tam zaradené teraz.Ďakujem za Vašu reakciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8520 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Mak urcite sme sa pochopili ;) , len moj nazor je taky ze dost ludi vidi len zarobok zo steniat a psiky su druhorade ale takto sa dlho pokracovat neda a ostanu nakoniec len kavelitne jedince a ludia co sa tomu naozaj chcu venovat . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8521 od Mak
Odpoveď od Mak na tému slovenský kopov
Uplne suhlasim. Ale myslim si ze Stefan Cimbalik a ost. vsetko robia preto, aby sa chov zlepsoval.
<br/>Ale urcite su chovatelia, ktori dodatocne tetuju psov a pod. Co s nimi? Ako tomu zabranit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8523 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Poacher, počty chovných jedincov by som neznižoval, ale dal by som si viac záležať na tom čo robí chovateľa chovateľom = na výbere vhodných párov. Neznižoval preto, aby bolo z čoho vyberať. Ak si chce niekto psa uchovniť, nech si ho uchovní, nech je na jeho zodpovednosti čo uchovní a ako to uchovní. Chovateľ ustráži oveľa ľahšie to, na čo by klub pomaly potreboval plateného vartáša. Bičom na chovateľov, nech potom je zverejňovanie výsledkov ich činnosti, v dnešnej dobe nie je veľký problém, aby sa tak dialo prostedníctvom internetu na stránkach príslušného chovateľského klubu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8524 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Mak v nazoroch sa zhodneme , ja tiez davam klobuk dole pred Stefanom a jemu podobnymi ktorym ide o dobre meno a zachovanie narodneho plemena slovensky kopov . ak si bol vsak na klubovke v sielnici mohol si vidiet ze tam boli aj v uvodzovkach chovatelia nie len u kopovov ale aj inych plemien a ako som uz spominal boli rozhorceny nad posudkom ich psa . No bolo vidiet aj spickove jedince a na ne je radost pozerat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8527 od vik
Odpoveď od vik na tému slovenský kopov
Je to v slovenskej mentalite, držať hubu a krok...:( Málokto si chce niekoho rozhnevať...
<br/>Ja problém vo veľkom počte chovných psov či súk nevidím, problém je viac v rovine nízkych kritérií na uchovnenie daného jedinca. Ako po exteriérovej tak aj po pracovnej stránke...Ak by sa zvýšili a sprísnili, myslím si, že by to pomohlo zvýšeniu kreditu kopovov...
<br/>Myslím si, že exteriérovej kvalite jedincov a následnej selekcii nevhodných do chovu psíkov, by pomohla povinná bonitácia všetkých chovných jedincov...
<br/>Čo sa týka práce psíkov, na memoriále, alebo vyššie skúšky (národné, medzinárodné) by pomohli predskúšky (napr. víťaz východu, stredu, západu)...Tam by sa ukázala kvalita psíkov...
<br/>Samozrejme bolo by to časovo a finančne náročnejšie, ale prispelo by to k vyššej kvalite psíkov...
<br/>Avšak toto neviem, či už nefunguje, nemám o tom vedomosť...Každopádne by som kládol dôraz na zvýšenie a sprísnenie kritérii na uchovnenie psíkov.
<br/>
<br/>
<br/>DKo: Ak by bolo uchovnenie psov na svedomí chovateľov, tak to by dopadlo...To by bol chaos ako hrom. Viac by som napríklad kládol dôraz na praktické skúsenosti poľovníkov so psom či sučkou, t. j. ako poľuje na spoločných, ako kvalitne robí dohľadávku, čo durí, atď. Ale to je skôr scéna zo science fiction, ako realita...Pokiaľ niekoho dôveryhodného nepoznáš, tak je veľký problém sa dostať k relevantným výsledkom psíka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8528 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
Problém je širší.
<br/>Upozorňujem na zápis z konferencie teriérskej, kde sa dočítate, že welšovi k chovnosti by nebolo treba prac. skúšky.
<br/>www.terriers.sk/Vybor_info/ZK051210.htm
<br/>A predseda Ing. Kubaľa v záujme vyššej kvality chovu(citácia zo zápisu):
<br/>Ing. Kubaľa: uzavrel túto tému s návrhom, že chovnosť u welšteriérov nebude podmienená žiadnou pracovnou skúškou. Napriek tomu, že na konferencii sa nezúčastnil poradca chovu pre welšteriére MVDr. Bučko, prostredníctvom Ing. Kubaľu odobruje všetko čo konferencia schváli. Tento návrh prešiel, proti hlasovali 3 delegáti.
<br/>
<br/>Takže klubu sa po &quot;zlepšení podmienok chovu&quot; iných teriérov, napr. foxa, darí likvidovať aj ďaľšie poľovné plemeno. A to je pod hlavičkou SPZ!
<br/>
<br/>Ďaľšia nezanedbateľná vec: rozhodcovia sú často aj majiteľmi chovných staníc. No a čo by dobrý hospodár nespravil pre zlepšenie imidžu svojho, príp kolegovho, príp. predsedovho chovu.
<br/>
<br/>Ďalej, akú možnosť odvolať sa proti výrokom rozhodcu na výstave má účastník?
<br/>Počuli ste niekedy, že bol zmenený výrok rozhodcu?
<br/>Bohužiaľ, som skeptik, lebo finančné záujmy prevládajú.
<br/>
<br/>
<br/>Tu hľadajme príčiny nekvalitného chovu aj pri kopovoch.
<br/> Úprimne: poteší ma každé presvedčivé stanovisko proti môjmu názoru a skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8529 od vik
Odpoveď od vik na tému slovenský kopov
Ja problém v tom, že rozhodcovia sú aj chovateľmi nevidím... Viacerí sú dokonca úspešnými...Problém je v ich svedomí a vedomí, ale to už je v charaktere toho-ktorého chovateľa a rozhodcu v jednej osobe...Veď sú chovatelia, vychýrení svojími reálne dobrými psíkmi či sučkami, a sú aj takí, od ktorých by ste ani zadarmo nechceli šteňa...A to tiež o niečom svedčí...
<br/>
<br/>Inak na skúškach môžeš podať protest proti rozhodnutiu rozhodcu, ale ja som sa osobne s týmto nestretol a ani od druhých som nepočul o realizácii takéhoto opravného prostriedku...
<br/>
<br/>Jedno pozitívum na záver: na skúškach, hovorí hlavný rozhodca svojmu dobrému kamarátovi, ktorý jeho psíka ohodnotil slabšie, no spravodlivo na základe výkonu psíka: Veď sám uznáš, že na to nemal, resp. mu to dnes nevyšlo...vidíš, že sú aj lepší od neho...Ten, zhodou okolností taktiež rozhodca, ktorí tentoraz predvádzal svojho psíka, len skonštatoval, že má pravdu a že je to úplne v poriadku...Dokonca sedeli v jednom výbore a aj napriek týmto skutočnostiam ohodnotil psa tak ako ohodnotil...S takýmto férovým prístupom som sa stretol zopár krát.:):)
<br/> Avšak aj s tými opačnými som sa stretol...:[:[čo už je trochu horšie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8536 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ak by bolo uchovnenie psov na svedomí chovateľov, tak to by dopadlo...To by bol chaos ako hrom.
<br/>Vik, máš pravdu, ak sa na to dívaš optikou nášho všadeprítomného bordelu, v ktorom si každý robí čo chce a ktorý nazývame demokraciou. Máš pravdu, že na nás treba iba poriadny bič a biť a biť, kým nepochopíme, že slobodu si treba zaslúžiť sebadisciplínou. S náď to pochopíme skôr, ako dokurvíme posledného kopova či iné lovecké plemä.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8537 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Jedno je pravda, vsetko je to o ludoch. A o tom akych ludi si volime do vyborov jednotlivych klubov rozhodujeme my, radovi clenovia. Ja osobne by som si nikdy nezobral stena od funkcionarov niektorych klubov. Je zarazajuce, ked poradca chovu v jednom nemenovanom klube na schodzi zahlasi, ze je potrebne obmedzit uchovnovanie, zprisnit kriteria na chovnost a niektorych jedincov z chovu vylucit, lebo sa odchovava vela steniat a chovatelia maju problem predat stenata (teda aj on). Ale toto nie je cesta. Som presvedceny, ze kvalita sa presadi sama a to, ze niekto nevie predat nekvalitne stenata je len a len jeho problem. Ved vlastnictvo chovnej suky neznamena povinnost pripustat suku kazde haranie. Poznam chovatelov, u ktorych sa na stena caka v poradovniku aj rok. Ale ako som uz povedal, je to o ludoch, o poctivosti a svedomi rozhodcov, funkcionarov klubov a chovatelov. Preto je pred kupou steniatka velmi dolezite poriadne zvazit od akeho chovatela kupit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8541 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
ako pises pytliak a niektori z nich vidia v tom len zarobok a to asi skodi najviac .;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8555 od Jacenko
Odpoveď od Jacenko na tému slovenský kopov
Pytliak mudro pises.Myslim si ze plemeno SK ma dost prisne poziadavky na uchovnenie(vstava- vyborna,SD-I.cena,bonitacia) v porovnani s inymi pol. plemenami ale len psov ktorych majitelia nemaju potrebne znamosti.Na jednej kyn.akcii som sa jeden pan stazoval ze vynalozil znacne usilie,cas,financie kym uchovnil psa SK a vysledok-ani jedno doporucenie k pareniu,po case psa predal neviem komu a zrazu lepsieho psa v okoli niet same odporucania na krytie, pes pari jedna radost vysvetlite mi to niekto? alebo: bonitacia Bijacovce suka nepresla-bonitacia Sielnica suka kandidat chovu 8o.a o priebehu niektorych SD sa uz radsej ani nevyjadrujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8562 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
na slovensku je to tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8571 od tibo
Odpoveď od tibo na tému slovenský kopov
Suhlasím s pytliakom,len jedno upozornenie.Treba chodiť na klubové akcie(zvody,skúšky,výstavy,schôdze,súťaže,aj bez psa a štartu).Potom sa nebude stávať,že na klubovej akcii sa stretne napr.jeden chovateľ a dvaja funkcionári - odhlasujú si čo sa im hodí.Viac ľudí viac zmôže,tlak a kontrola väčšiny znemožní deštrukciu klubu a chovu.
<br/>Z iného pohľadu,organizácia akéjkoľvek akcie je pre každého dobrovoľníka(funkcionára) náročná,pomoc príde vhod.Na spoločných akciach sa členovia lepšie poznajú,dôjde k názorovému zjednoteniú na smerovanie klubu. Osobný názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8572 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
na slovensku je to tak, ale nemuselo byť, ak by sme sa vzdali hesla kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť alebo im lízať ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8610 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Ked uz sme pri frazach, jedna aktualna: &quot;proti vetru sa stat neda&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 314 návštevníkov a žiadni členovia on-line