slovenský kopov

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15093 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému slovenský kopov
mily pan jager dal som si namahu a prestudoval som cele Forum kde ste pisaly kde ste kazdeho len kritizovali len 4krat ste chvalili a to len svoju stanicu farbiarov zatim vase tel. cislo jednim slovom vidite vtom len BIZNIS tak vy sa povazujete za toho odbornika tak nam vysvetlite preco farbiar padol pracovnych vykonoch nechcem tym povedat ze nadrzavam kopovom ktory tiez neni na vrchole lebo skusky su skusky a prax je prax ,, kynologije zdar,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15096 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
no velmi odbornosti zatial nemozno pouzit kedze nevieme v akej honitbe bude psik pracovat a aka prevaha zvery tam bude, v kazdom pripade hrubakom jazvecikom sa nic nepokazi, ako bolo uz viac krat spomenute kopov je hlavne duric a to duric do hornateho, tazkeho terenu a do vacsich revirov, aj farbiarov je skoda len na srnciu, treba vychadzat zo spomenutych veci, velkost, struktura, druh zver.
<br/>
<br/>ps zacinat sa tu dohadovat aky kto je kynolog je strata casu, za kazdeho hovori jeho pes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15098 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
rudolf39;) mas moje sympatie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15099 od ptl
Odpoveď od ptl na tému slovenský kopov
zdravím, děkuju všem za rady a připomínky!!! jezevčíka už má otec ale nezvládl s ním zkoušky, jsou to dobří psi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15100 od ptl
Odpoveď od ptl na tému slovenský kopov
zdravím, děkuju všem za rady a připomínky!!! jezevčíka už má otec ale nezvládl s ním zkoušky, jsou to dobří psi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15101 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému slovenský kopov
Ešte raz sa ospravedlňujem za odbočenie od témy, no možno to nie je ani odbočenie.
<br/>Problémy sa vyskytujú u oboch našich nár. plemien a určite aj ČF či už to je lysivosť, alebo exteriérové vady a hlavne neustálenosť .Môj názor je , že aj u kopova išla dole ostrosť a durenie diviaka.
<br/>Asi to je o záujme niekoho vplyvného dostať svojho psa do chovu aj na úkor kvality. A to ,že niekto je funkcionár v klube alebo rozhodca mu to len uľahčuje. No a potom ,že je na výstave alebo poľovačke vidieť kopova alebo SHS, čo sa viac podobá na dedinského orieška je len dôsledok ich snahy
<br/>V záujme záchrany plemena by mali ísť vlastné záujmy bokom, ale to je asi len moje zbožné prianie.:(:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15105 od e2l
Odpoveď od e2l na tému slovenský kopov
ja si chcem tiež kúpiť psa, neviem sa však rozhodnúť medzi slovenským kopovom a daxel kopovom. Zo zveriny tu máme prevažne srnčiu a vysokú, čiernej je tu menej, ale nájde sa. Je tu horský terén. Poraďte!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15109 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
kup radsej farbiara

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15111 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému slovenský kopov
V tomto souhlasím s jagrem.Kopov zahanbí farbiara jedině tehdy,když bude v rukách člověka,který s ním nebude dělat to, co má.Nebo že by pes,který je používaný jako honič,byl mávnutím proutku lepší než vycvičený barvář s praxí?Ještě jsem toho moc nezažil,ale myslím,že toto asi pravda nebude.A že upadá barvář v pracovných vykonoch,to podle mě není plemenem,ale zas ničím a nikým jiným než majitelem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15112 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
BBrit vzdy je to len o majitelovi - co toho psa naucis to bude vediet . Druha vec je ako sa dba aj o vyberanie vlohovo a exterierovo najlepsich jedincov do chovu ale to je zas ina tema . Moja skusenost , videl som kopova ktory pri dohladavkach vysokej bol spickovy , ale pri dureni podpriemerna praca motal sa len panovi pod puskou . Tak isto zazil som ludi co pouzivaju farbiare na durenie diviacej zveri , tito majitelia nepochopili na co zas farbiar asi je potom sa cuduju ze im nechcu makat na starsich stopach ako su 3hod .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15117 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Zdravím Jaro, mohol by si stručne popísať ako prebiehala táto dohľadávka s kopovom, ktorého si spomenul?
<br/>Druh zveri:
<br/>Vek:
<br/>Pohlavie:
<br/>Či bol sám alebo v čriede:
<br/>Hodinu kedy sa na kus strieľalo:
<br/>Akým kalibrom a akou strelou:
<br/>Predpokladaný zásah:
<br/>Znaky na nástrele:
<br/>Znaky na stope ( farba, striž, úlomky kostí, záleh):
<br/>Počasie:(teplo,sucho,vietor,sneh,hmla...)
<br/>Porast: (smrekový,listnatý...)
<br/>Stárie stopy pri nasadení psa na stopu:
<br/>Dåžka práce na remeni:
<br/>Dåžka durenia, ak bolo:
<br/>Doba stavania , ak bola:
<br/>Celková dåžka stopy:
<br/>Trvania dohľadávky:
<br/>meno psa, skúšky z výkonu, pes, suka, vek, Názov Chovnej stanice
<br/>Kontakt na majiteľa psa, alebo niekoho kto sa dohľadávky zúčastnil.
<br/>Myslím to v dobrom.
<br/>
<br/>Špičkové Farbiarské práce si vždy zaznamenávam a nie len farbiarov ale aj Slov. kopova, alebo AJD.
<br/>Jaro, Možno I Ty svojím krátkym príbehom prispeješ do mojej skromnej zbierky.
<br/>Vďaka!
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15118 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
nedakuj Jager tvoja schizofrenia ma udivuje . 8o povedal som si pred nedavnom ze na tvoje prispevky uz nebudem reagovat toto je moj posledny prispevok na tvoju adresu . :x dalej to tu uz nebudem rozvadzat , nie som odbornik ako si podotkol ze ocakavas prispevky odbornikov takze bohuzial moje skromny poznatok laika ti je k nicomu . zbohom .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15125 od macek
Odpoveď od macek na tému slovenský kopov
Ako vidím, budem musieť chodiť do hory s perom a notesom.................................................................:D:D:D:D:D:D:D:D:D
<br/>
<br/>a aj stopkami.............................. :D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15126 od macek
Odpoveď od macek na tému slovenský kopov
Jardo, keby si na to odpovedal, tak by som si o tebe myslel svoje........................ :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15127 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému slovenský kopov
chlapi ale ved to nemyslel v zlom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15131 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
chlapi je to cele blbost, vynikajuci farbiar bude na farbe lepsi ako vynikajuci kopov, ale otazka znela uplne inak, do akeho reviru ma ist a na aku pracu? stale tvrdim, ze jazvecik bohate staci, urcite neprebehne dve doliny a nezastavi jelena a neozve sa mocnym hlasom, ale farbiar je to spickovy, tie medzinarodne skusky sa robia na 48h alebo 72h stope, teraz neviem, nasadia ta na stopu mas hodinu, zbieras kosticky, a rozhodcu stretnes jedine pri zhasnutom kuse. takze este raz do maleho reviru jazvec staci, este ho vyuzijes ako brlohara, aj poduri a farbiar je spickovy. ked clovek dojde na skusky tak jazvece su vacsinou 4, neomylne. ide o psa, majitela, vycvik. zazil som uz aj kopova aj farbiara co sa vratili zo stopy, ktoru potom urobil moj pes s uspesnym koncom, ale nezazil som jazveca, ktoreho ked clovek nasadil na stopu by nesiel. farbiar aj kopov patria do hor s vysokou a ciernou, nie na roviny, micro reviry so srncou, aj ked su tam diviaky. moj nazor, a ci som odbornik? to necham na posudenie inym, za mna hovori moj pes, a moje dva clanky v myslivosti. ps kazdy sa musi stale ucit, mozno som v porovnani s niekym odbornik, ale s inym som len ziacik 1triedy ZS.
<br/>
<br/>vratme sa ale k teme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15165 od marek455
Odpoveď od marek455 na tému slovenský kopov
ja mam krizeneho dobremana a tiez sa podoba na kopova a paradne duri srnciu zver dokonca uz par kusov aj zadrhol.Aspon neminam patrony.Ale neviem ho naucit durit diviaciu a do obory ma nechcu pustit..neviem preco..vsak je urcena na vycvik nie?A potrebocval by som aj dobreho brlohara, bo mame vela jazvecov, je na to dobry kopov??ale bo mam radsej kupit farbiara??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15168 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Pises, ze &quot;... je na výstave alebo poľovačke vidieť kopova alebo SHS, čo sa viac podobá na dedinského orieška je len dôsledok ich snahy...&quot;, no ale ved kopov je vlastne len vysledok krizenia a vyberu z dedinskych orechov. Ved tak kopov vznikol a genetika je zazracnica zazracna, kludne ti v desiatej generacii vyskoci gen po pra pra predkovi. Preto je aj kopov tak rozdielny v jednotlivcoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15169 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Marek455, fakt, ale fakt dobra provokacia8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15172 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Marek sak nech duri raz ho nejaka vcelicka dobehne a bude dodurene ;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 187 návštevníkov a žiadni členovia on-line