co si myslite o skuskach polovnej upotrebitelnosti

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4667 od matulkoh
mali by byt povinne pre niektore plemena alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4669 od vjedator
To si myslím aj ja, pretože tým, že nie sú povinné u niektorých typických pracovných plemien, sa bohužiaľ ničia desiatky a u niektorých plemien stovky rokov ťažkej šlachtiteľskej práce. Je to neúcta k tejto práci, ktorú nepozná ten čo ju neokúsil. Je to veľká škoda. Pokiaľ chce niekto chovať takéto plemeno len tak pre potešenie, nech si teda chová, ale bez papierov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4671 od matulkoh
absolutny suhlas, ozaj pozri si posledny spravodaj a tie keci o genetike, autor zabudol, ze bez vyskusania nezistime ci pes dane vlohy ma alebo nie, a reci ze je to skaza pre plemeno lebo ludia ho nechcu s tym tiez nesuhlasim, pozrime na jagosov, naradsej pocuvam poucovania od ludi co nikdy nijakeho pracovneho psa nemali ani neurobili, rad by som sa dozvedel ako je mozne ze pes fox polovne vedeny po super predstaviteloch plemena s desiatkami titulov nevleze do nory ani si neporadi s macatom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4673 od vjedator
Ten článok som čítal. Autor chce povedať, že aj keď sa u daného jedinca pracovné vlohy neprejavia(čo može byť aj chybou vodiča), može ich ale prenášať na potomstvo, lebo v tom jedincovi tie vlohy sú. Na druhej strane je tu riziko, že prenáša aj zlé vlohy a preto jednoznačne, keď sa nepreukáže ako pracovný pes so skúškami, nemá v plemenitbe čo hľadať.
<br/>To máš pravdu a práve u Foxov som si to najviac všimol. Tam niektorí robia ako hodinky a niektorí nebudú robiť, keby si ho aj zabil. Sú v tom dosť nevyrovnaní.
<br/>Je pravda že asi zo 75-tich %percent je to na majiteľovi, ale na druhej strane keď to pes v sebe nemá, možeš sa aj roztrhnúť.
<br/>Čo sa týka Jagošov, tí majú jednu výhodu, sú tak neovládateľní a tak drzí väčšinou, že si ich niekto len tak na gauč nevezme a takto nedojde k zabitiu ich vloh. A vlohy teda majú super, to im nemožno uprieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4674 od DKo
Sú plemená vyložene poľovné, ale medzi poľovnými sú i viacúčelové (záchrana, canisterapia, drogy a pod.) a poznám i jedno, ktoré poľovníci &quot;ukradli&quot; rybárom = labrador. !!! dobre, že ukradli poľovníci a nie niekto iný !!!
<br/>Skúška do chovu na overenie pracovitosti a povahy áno, ale nie úzko špecializovaná na lov. Skúšky poľovnej upotrebiteľnosti, nech sú a nech je ich čím viac. Nech máme pracovných šampiónov, ale poctivo zaslúžených a nie obojočne prižnúrených.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4726 od perdix
Nikdo labradory neukradl!!! Labradoři byli už cíleně šlechtěni v Anglii jako lovecké plemeno, pouze jejich předci byli používání jako pomocníci rybářů. Něco podobného by jsi mohl napsat o x plemenech, kteří byli šlechtěni z různých předků, ale je to naprosto scestné. Další věc je ta, že prapředek všech psích plemen byl v pravěku využíván k lovu.
<br/>Jinak si myslím, že psi loveckých plemen by měli mít jako jednu z podmínek chovnosti loveckou zkoušku a ne pouze ověření vlohových vlastností nebo povahy. Bylo by to i proto, že by tyto psy chovalo míň &quot;nemyslivců&quot; a nesnižovala by se úroveň chovu, tak jak je to u některých plemen v současnosti patrné. V různých dobách docházejí určitá většinou i lovecká plemena do módy a nikdy to není ku prospěchu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4729 od matulkoh

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4730 od matulkoh
suhlas s nazorom na polovne skusky, ale mudri ludia sa dnes ohanaju genetikou a nazormi odbornikov co vyslachtili nula nula .... mali by si uvedomit ze nie vsetko nove je dobre, dokonca som osobne zazil zosmiestnenie jedneho z velkych chovatelov psikov, super pracantov osobami, ktore si to mozu dovolit z hladiska svojho postavenia a teda aj sily. vyjadrovat by sa k tomu mali len ludia kompetentny, ktori nieco dosiahli a maju vysledky. ako to ze si necenime nazorov ludi, ktorych psy maju tolko skusok ako cele kluby nie, patrime v europe medzi krajiny s naj. psami ale ked to takto pojde tak tam dlho nevydrzime. no dost bolo kecania lebo si to odnesem na nejakej akcii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4736 od tibo
Každý pes sa správa presne tak ako ho majiteľ naučil,usmernil jeho vlohy.Jagoš si nenechá brnkať na nos ani fušovať do roboty.Vlohy zabíja,ak majiťeľ po týždni-dvoch
<br/>vypustí psíka z kotca a čaká zázraky.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4741 od jager
zaujímavé názory, iba by som rád vedel aké plemená vlastníte a aké ste s vašími štvornohými priateľmi, dosiahli pracovné výsledky. Môžete sa snami podeliť o skúsenosti?;)
<br/>Chcem sa niečomu priučiť, ale najskôr ma zaujíma zdroj informáci a jeho dôveryhodnosť. Vďaka8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4745 od welsh
jager, prepáč, ale ten tvoj príspevok vyznieva dosť nadradene. nevieš s kým sa rozprávaš a tvoje skúsenosti ti ešte nedávajú právo sa takto chovať. nič proti tebe nemám, ale nemám rad ľudí, ktorí sa povyšujú, aj keď nepriamo, nad druhých.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4746 od DKo
Pedrix a Matulko, verte-neverte k labíkom mám pomerne blízko a prezradím vám, že povinné OVVR boli v našom klube zavedené práve skrz povahu, pretože vďaka určitému &quot;nepochopeniu&quot; retrívrej povahy za strany našich poľovníkov prechádzali do chovu agresívne psy. Všimnite si koľko máme poľovných skúšok pre retrívre na Slovensku a odpovedzte si sami, či sú lepšie OVVR alebo nič. Opakujem všimnite si počet skúšok pre retrívre a nie pre sliediče alebo stavače.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4747 od DKo
Jager, mne tvoj príspevok nepripadá nadradene a skôr mi pripadá podradene až podradne to čo sa píše o retrívroch na tomto portáli. Naše potvory si môžeš pozrieť goret.ahoj.sk[/]tu 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4749 od Akela
Nepáči sa mi keď niekto vyzdvihuje niektoré plemená a niektoré radí na tie spodné priečky. Na tej francúzkej TV stanici Chasse a péche veľmi často dávajú lov divých kačíc na riekach a rybníkoch a ako aportér tam prevláda retríver. Je to krásny a silný pes, myslím, že aj veľmi dobre cvičiteľný. Bolo by dobré zachovať poľovné vlastnosti aj u nás, aby sa nestal iba módnym plemenom, ale aj plnohodnotným poľ. psom. Mám na mysli konkrétne prípad maďarského stavača, ktorý sa stal tiež módnym plemenom a pomaly ho chová viac nepoľovníkov čo nie je na prospech tohto plemena!
<br/>A aby som neodbočil od témy - o všetkých skúškach poľovných psov si myslím svoje. Na pár som sa ich zúčastnil. Výsledok ma veľmi sklamal, ako všade kde rozhoduje ľudský faktor. Pozn.: je dôležité mať medzi rozhodcami aspoň jedného kamaráta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4753 od DKo
S príležitosti tejto témy by som si dovolil jeden apel práve na poľovníkov. Priatelia poľovníci, hlavne tí, ktorí myslíte i na budúcnosť poľovných plemien, skúste pôsobiť vo vašich zduženiach, tak aby bolo umožnené cvičiť vo vašich revíroch lovecké plemená i vašim nečlenom. Skúsme hľadať cesty spolupráce ku prospechu poľovných plemien.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4755 od vjedator
Tak ktomu apelu sa úplne pridávam, pretože som často vystavený situácii, že musím cvičiť aj v revíroch združení, ktorých nie som členom.Som členom SPZ, ale to už nikoho nezaujíma. Poľovníci chcú mať dostatok poľovne upotrebiteľných psov, ale nechcú vytvoriť podmienky pre ich výcvik. Preto jedna okolnosť zákonite vylučuje druhú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4756 od Jaro
Akela o tych madaroch ani nehovor . Nepolovnik mi prinesie psa ten ma 8mes. sije s nim ako keby mal v sebe 2000 voltov , nevie nic a nahana vsetko co sa pohne do vzdialenosti niekolko km . Majitel chce po tebe pripravit psa na skusky . Pri tom pes nevie naco ma nos , pride k macke a tu oblizuje , prinasat prinasa tak max . na 10m od cloveka a potom caka ze ho budem nahanat a pod. A toto nie je moja jedina skusenost .
<br/>
<br/>Dko . tie vase OVVRky by mali byt este tvrdsie aspon by sa do chovu nedostavali kadejaky gaucaci , hoci vystavne super ale povahovo total flegmatici. som zvedavy ako pochodim ja z retriverkou , chlapi to je robota . Suka buduca sampionka , plavat som ju musel ucit , aport donesie max 2x potom si lahne lebo ledva dycha , nic ju nebavi len chujoviny stvarat , jedine co vie perfektne stat a chodit na volno . robota 0 bodov zatial . ziaden zaujem . Total flegmaticka povaha . a pritom by mal byt retriver zivej povahy a mat v oku iskru ako sa hovori .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4757 od LEON
podle mě by se když né zkouška z výkonu tak aspoň test povahy měl dělat u psů kteří mají být připuštěni do chovu měl jsem možnost pozorovat co dokázali množitelé s Brazilskou Filou když jsme chtěli aby se na chovnost musel složit test povahy tak jsme prohráli a jestli to plemeno někdo znáte tak se podívejte jak dopadlo a to má být pracovní pes který má vydržet ceý den makat na farmě nebo na lovu zrovna tak dopadli desítky plemen o která se začali zajímat množitelé

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4758 od DKo
Jaero, áno mali by byť prísnejšie a mala by sa využívať celá škála hodnotiacich známok od 4 po 0 v jednotlivých disciplínach. Doporučujem ísť na tie, ktoré bude posudzovať náš výcvikár Vlado Paluška.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4759 od kurt
Je mi jasné, že teraz ma väčšina ľudí tu začne pokladať za malomyselného trkvasa ktorý o psoch nič nevie, ale: skúšky z výkonu ako podmienka chovnosti sú blbosť. Pre niekoho sú genetické zákony možno len kecy, ale uvedomte si, že celé šlachtenie je len genetika a nič iné. To že naši predkovia ktorý vyšlachtili plemená s takými vlastnosťami ako chceli je len preto, že sa právali podľa zákonov genetiky a selekcie, aj keď o tom možno ani nevedeli. Problém je v tom, že dobrý cvičiteľ spravý skúšky aj so psom s veľmi slabými vlohami a neskúsený môže mať aj toho najgeniálnejšieho psa a skúšky nespravý. Z uvedených dôvodov si myslím, že skúšky nesvedčia o kvalitách psa, ale cvičiteľa. Jediné čo sa dá skúškami vylúčiť sú psy ktoré nemajú vôbec žiadne vlohy, popri nich sa však zvezie kopec psov ktorý vlohy majú, len sa neprejavia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 403 návštevníkov a žiadni členovia on-line