Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26681 od rici
Je to klasické poľovné plemeno na všestranné použitie.Aky máte na toto plemeno názor?Ako ste s ním spokojný?Máte nejaké vhodné rady na toto plemeno?Ďakujem Vám vopred.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26686 od Jaro
No ja ho povazujem za mojho favorita medzi stavacmi , hlavne kratasa . Bavil som sa s ludmi co maju dratakov a maju problem v lete ze sa im velmi rychlo prehrieva organizmus .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26701 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
ja ho mam ale nemoze ist u nas na spolocnu lebo je vysoky my polujeme na skodnu a na diviaky .kratkosrsteho mam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26735 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
kupuj psa podla toho kde a na co polujes, jaro to pocujem prvy raz, ked polujes na diviakz a skodnu, kup durica, terriera, jazvecika, krepelaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26740 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
ja viemm ale to tak sme ku nemu prisli jedna znama mala postihnuteho syna a on s nim chodil do lesa a potom ho musela ist hladat tak nam ho dala za darmo oni ho mali s nemecka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26756 od Jaro
matej to nie je z mojej hlavy ale od ludi co maju drsnakov ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26757 od pedro
Mal som aj drôtosrstétho teraz mám kraťasa. Podľa mojich pozorovaní ja kraťas rýchlejší, čo sa menej skúsenému vodičovi nemusí vyplatiť. Draťák sa mi zdal spoľahlivejší na stope, ostrejší a vzhľadom na srsť aj odolnejší. Práca draťáka a v poli je podľa mňa podobná napr. českému fúzačovi, to znamená pomalšia ale istá, čo pri terajšom spôsobe poľovania svoje výhody. Práca kraťasa sa podobá skôr pointrovi. Začínajúcemu poľovníkovi by som doporučil draťáka, alebo českého fúzača. Pokiaľ chceš robiť špičkovú kynológiu (memoriály a pod) tam prevažujú kraťasi, ale ani ostatné plemená sa nedajú zahambiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26763 od LEON
no jestli je maj zarostlý jak do ruska tak se jim možná přehřívaj ale spíš to bude tím že jich je 80% skrmenenjch jak prasata stačí se podívat na svodech a výstavách co by by museli potom dělat dlouhosrstý ohaři s kvalitní podsadou která se ani ve vodě nanamočí mě setr v pohodě stačil pointřici i při +30 je to o výživě a správný kondici kterou má málokterý pes díky sračkám za tři stovky z marketu ve kterých je akorád kostní moučka soja a nejlevnější obiloviny tak že tím pádem akorád kvanta cukru po kterých ji nabývá špek místo svalu nechápu proč si někdo pořizuje psa když nemá na pořádný žrádlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26765 od Jaro
Leon podrdobnosti neviem veru ale zistim a ta vaha tiez asi bude o niecom hovorit 45kg nemcur asi nebude v idealnej kondicii . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26767 od LEON
tak to máš pravdu to že 45kg na 65 cm není normál jsem se snažil taky vysvětlit jednomu kolegovi unás ale jemu se to hold líbí ne nadarmo sami němci doporučují 30kg pak ten pes má sílu rychlost výbušnost a hlavně vytrvalost na pořádnou práci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26768 od lordik
mame 2 stavacov, kratasa aj hrubeho nemca...spolu makaju ako hodinky...kratas ma lepsi nos a je rychlejsi, hruby zas je ostrejsi...v lete hnali v kukurici diviakov, hrubemu sa to stalo osudne, kanec mu prekusol prednu nohu, drzala len na kozi, kratas sa vratil s 20 cm srafom na chrbate od klov...este ze sa vratili :o))
<br/>suhlasim s tym, ze treba psa podla toho kde polujes, na poli asi hruby nemec al cesky fuzek...moj nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27150 od rici
páni a ostatný čo?či nemáte toto plemeno?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27232 od Basky
...zatiaľ iba vo vekovej kategórii šteniatko...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27237 od Gulo
Ale áno máme..:) Ja mám &quot;dróťaka&quot; a nakoľko je to môj prvý pes, ktorého som cvičil,
<br/> tak to nebolo zo začiatku med lízať. Strašne tvrdá povaha, ostrý jak britva, lovecký pud
<br/> niekedy nezvládnuteľný. Ale vekom sa ukľudňuje a konečne si začínam poľovačky
<br/> vychutnávať. Vynikajúci nos a vodára lepšieho u nás nepoznám. Ak by som mal ale
<br/> možnosť vrátiť sa späť a kupoval by som ako neskúsený poľovník svojho prvého psa,
<br/> určite nevezmem nemca. Radšej českého fúzka alebo vyžlu, tie sú ľahšie
<br/> zvládnuteľné. Ale keďže som už trochu &quot;oťukaný&quot;, tak ďalší pes bude jednoznačne
<br/> nemec a drôtosrstý. Proste sú to nádherné psy a pokiaľ sa zvládne výcvik, tak je to
<br/> podľa mňa jedno z najvšestrannejších plemien. Okrem toho mi imponuje ich
<br/> temperament (aj keď som si s ním užil svoje).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27241 od theCat
Tak ako pise Gulo, pre neskuseneho polovnika kratasa neodporucam. Strasny, az nezvladatelny temperament. Ale pokial ho clovek dokaze umravnit, tak to stoji za to. Cvicil som jedneho psa a bol som rad, ked som sa ho zbavil. Nevedel som si dat s nim rady. Ale nakoniec som z neho vykresal dobreho psa, len ma to stalo strasne vela usilia a nervov. Povedal som si, ze kratasa nikdy viac. A teraz mam dve sucky:D Su kludnejsie ako pes a relativne sa lahsie cvicia. Hladacka je krasna-otvorena. Krasne pracuju s vetrom, netreba ich to zvlast ucit, su to predsa lovci. Mladucka vo veku 7 mesiacov pekne priznava starej. Ostrost je relativna, niekedy macku zadrhne ona a niekedy ja, ale este sa nestalo, aby sme to spolu nezvladli. Zatial podla toho co som videl, tak vacsina kratasov ma otvoreny hlas a daju sa cvicit ako hlasici. A ked uz kratasa nieco naucis, tak si to pameta dlho. Este sa mi nestalo, aby ma sklamal. U vyzli sa mi to stavalo pravidelne, hlavne na skuskach a aj fuzek mi sem tam zavahal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31299 od feriforce
Odpoveď od feriforce na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
Zdravím nemá niekto záujem o fenku NDS hnedý beloš s PP 2 roky cena dohodou z rodinných dvôvodov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31302 od feriforce
Odpoveď od feriforce na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
k tomu NDS moje číslo je 0904419498 mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35586 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
som začínajúci poľovník. v našej rodine je to tradícia a tak sme doteraz mali (teda otec mal) iba stavačov prvá bola krátkosrstá beloška DONA(mal som asi 10rokov) ked pošla prišiel ESAN tiež kraťas boli výborný na stope pri vystavovaní a ESAN hlavne pri ostrosti škodná nemala šancu...potom ked pošiel ESAN (asi horúčka) otec si kúpil českú fúzku AJDU. nechcem nič hovoriť aj ked spravila jesenky v I cene ale tým kraťasom sa nedala ani prirovnať a to ked mala ísť do vody tak mala taký strah v očiach že až.Minulý rok v septembri kúpil otec šteňa krátku belošku volá sa DONA je strašne tvrdohlavá ako každý mladý pes, tí čo mali psov od šťeňaťa mi dajú za pravdu....Ja kedže pracujem v BA a nemal by som čas cvičiť psíka uvažujem , ak všetko dobre dopadne,že by som si kúpil nejakého tak 3-4 ročného kraťasa. Neviete v akých cenách sa pohybujú... ako rýchlo si zvykne pes na druhého pána atd. kto má takéto skúsenosti napíšte aby som vedel čo ma čaká.....dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35588 od ondrej
zalezi na tom na akeho psika natrafis ;)................ a cena sa pohybuje podla skusok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35589 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
úplne stačí ked bude mať jesenky, hlavne aby pekne hladal a vystavoval lebo to je najdoležitejšie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 575 návštevníkov a žiadni členovia on-line