Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11633 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Seva, aké máš skúsenosti s tou 6,5,x65 RWS?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11638 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Akú zbran si vybrat?
6,5x65 RWS. Střílím s ní teprve 1,5 roku. Původně jsem si ji pořídil na odstřel kamzíka v Alpách. Je to ráže určená pro střelbu na velké vzdálenost. Střela s plochou dráhou letu. ONV 190 m. Trochu mě u ní limituje nabídka střeliva. Střelivo pokud vím vyrábí pouze RWS a laboruje pouze střelu KS-Kegelspitz Geschoss - jedná se o střelu s proměnnou tloušťkou pláště s jedním jádrem. Parametry tohoto střeliva hmotnost střely 8,2 g, V0 870 m/s, E0 3103 J, V100 786 m/s, E100 2533 J, V200 707 m/s, E200 2049, V300 632 m/s, E300 1638 J. Střílel jsem s ní i několik kusů srnčí, černé, vysoké a dančí, u nás spíš jen na vyzkoušení a zatím s ní nemám žádné negativní zkušenosti. I těžší zvěř je vždy prostřelena a i s horším zásahem daleko neodchází. Nepodbarvuje, zvěřinu nepoškozuje. Myslím, že by se dala srovnat možná s 270 WIN. Jak sem již napsal střílím ještě z 308 WIN. Tato ráže je pro mě srdeční záležitost a když střílím na normální lovecké vzdálenosti tak zvolím 308. Neomezený výběr střel a ta velikost 51 mm oproti 65 mm. Pokud bych měl jet lovit zase někam, kde se bude střílet na velké vzdálenosti a lovit zvěř do velikosti jelena tak 6,5x65 RWS beru určitě sebou.
<br/>Ještě k brnu a CZ. Zřejmě mám štěstí na výběr kusů.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11645 od gender
Odpoveď od gender na tému Akú zbran si vybrat?
aky nazor mate na guovnice bajkal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11654 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Akú zbran si vybrat?
Matulkoh, mohol by si my to presnejsie popisat ako to funguje pri kupe zbrane v Rakusku a potom s jej dovozom lebo ja cestujem dost casto do Rakuska a mam tam aj jedneho znameho a ten je polovnik tak mozno by sa podarilo nieco pekne najst prave tam, dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11657 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Akú zbran si vybrat?
Oprav parametrů u 6,5x65RWS : V0 930 m/s, V100 842 m/s, V 200 760 m/s, V300 682 m/s
<br/>E0 3546 J, E1002907 J, E200 2368 J, E300 1907 J. Trochu jsem se přehlídl a napsal parametry 6,5x65 R RWS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11708 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
mam otazku trosku z inej oblasti zbrani. Poradite mi kvalitnu znacku loveckych nozov. Chcel by som si kupit novy poriadny noz. Uvazujem nad Smith &amp; Wesson.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11709 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Kamarát má skvelý na dranie, ale sa nezatvára, je to PUMA a ja mám tiež veľmi dobrý, je to BOKER. Iný som zatiaľ nevyskúšal, nebol dôvod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11710 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Podlal mna su dva druhy nozov: tzv. &quot;reprezentacne&quot; a &quot;pracovne&quot;. Ked mas na mysli noz pracovny, ja by som Ti odporucal svajciarske noze Victorinox. POdla mna velmi dobra kvalita a cena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11716 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Akú zbran si vybrat?
Španielske NIETO. Používajú oceľ 440c. Jeden som kúpil bráchovi minulý rok na vianoce a keby to nebol dar tak mu trocha aj závidím. Kvalitný materiál, kvalitné vypracovanie za slušnú cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11717 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
chcel by som noz so sklopnou cepelov, samozrejme pracovny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11724 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Ak chceš so sklopnou čepeľou tak zvoľ Spyderco, alebo Benchmade. Sú to špičkové nože aj keď nie práve najlacnejšie, ale zase za tú cenu nekúpiš lepší nôž v tak kvalitných oceliach. Smith and Wesson nemá medzi nožiarmi veľmi dobré renomé. Ak chceš o tom trochu pokecať obšírnejšie tak mi napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11754 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Akú zbran si vybrat?
Sibo- nože sa rozdeľujú zo zatváracou a pevnou čepeľou. Je len na Tebe pre ktorý druh sa rozhodneš. So zatváracou čpeľou je nôž náročnejší na údržbu myslím tým čistotu, pri vyvrhovaní sa dostáva do noža najviac nečistôt. Nože s pevnou čepeľou sú menej náročné na údržbu. Napr. ja na spoločných poľovačkách pre vyvrhovanie používam kombinovaný nôž s otváracou čepeľou, opatrený poistkou, pílkou na prerezanie zámku a vyvrhovákom. Pre dratie kože a rozrušovancie diviny používam nôž s pevnou čepeľou. Využiteľnosť čepele je max +,- 10 cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11755 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Akú zbran si vybrat?
Veľmi dobrá kniha o poľovníckych nožoch je www.martinus.sk/?uItem=12348[/]Poľovníci a poľovnícke nože

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11757 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
dakujem za radu, pozriem, prestudujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11758 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
S týmto úplne súhlasím, ja po skúsenostiach používam presne také isté nože ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11798 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
Ake mate skusenosti s CZ550 Lux v kalibry .308Win, uvazujem nad jej kupov a rad by som nejake nazory. Urcenie: raticova zver, teda hlavne diviaky a vysoka. Alebo zvolit iny kaliber? Aku optiku? Dakujem za radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11799 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
No neviem...kupovat kvoli nozu knihu...........:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11805 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Akú zbran si vybrat?
Stačí si požičať. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11807 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
...na ten druh zveri co spominas daj radsej nejaku osmicku.....zicher je zicher....aby si nemusel chodit daleko od nastrelu 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11810 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Akú zbran si vybrat?
dusab - rybkou všetko nespravíš....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 230 návštevníkov a žiadni členovia on-line