Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11009 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Akú zbran si vybrat?
Rolo ak ti môžem poradiť, neskracuj to. Kedisi sa vyrábali aj celopažby s dlhšou hlavňou.To vôbec nieje pravidlo že celopažba musí byť zákonnite kradšia,ak ovšem nechce niekto prerobiť M.N. 7,62 SV, aj keď sa v dnešnej dobe vyrábajú celopažby kradšie. Statnému slovákovi, aký si myslím aj ty , by nemalo robiť problémi nosiť ju po hore.To s tými zmenami vo výkone a presnosti je pravda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11011 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
Rolo ja mam celopazbu sice 8x60S ale je tam dlha hlaven nic to na krase nestraca .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11020 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Rolo samozrejme sa to da a neboj, neovplyvni to presnost. Mozno bude trochu viac kopat a to je vsetko. treba sa o tom pobavit s puskarom, ale myslim ze na takyto zasah nie je potrebne povolenie, kedze dlzka hlavne nie je nikde udana v dokladoch zbrane. Takze ti odporucam obratit sa na www.kruty.sk[/]majstra , ktory ti ochotne poradi. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11041 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Akú zbran si vybrat?
Skrátenie hlavne je možné urobiť legálne - pred tým je však nutné, podobne ako napr. pri výmene hlavne nechať zbraň podrobiť kriminalisticko-expertíznemu skúmaniu. Odporúčam Vám obrátiť sa na Vaše príslušné oddelenie správnej služby zbraní PZ, kde Vám povedia bližšie informácie.Toto je jediný možný legálny spôsob.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11049 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem Vám za užitočné informácie. Asi nechám pôvodnú 60cm-vú hlaveň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11061 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Tuším si sa zľakol tej expertízi Rolo.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11101 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Skrátenie orig. hlavne považujem za krajné riešenie v prípade vystrieľaného ústia a pod., kedy flinta zozhadzuje a skrátením možno toto čiastočne odstrániť. Ak je však flinta dobrá, nemá zmysel babrať do nej, vo fabrike zrejme vedeli, prečo a akým spôsobom vedú vrtanie - jeho stúpanie atď. a to sa prepočítava na danú dåžku hlavne. Neodporúčam do dobrej flinty šprtať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11102 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Akú zbran si vybrat?
:-o :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11130 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Akú zbran si vybrat?
Rolo skrátením hlavne neovplivníš ani výkon ani energiu dnešne strelivo je na takej úrovni že svoj max. výkon má strela už pri jednej tretine dlžky hlavne ak hovorím o 600mm.jediné čo sa zmení je hlukový efekt a (možno dopad streli o nejaky ten centák).Ak by sme hovorili o rýchlosti a energie to je tak zanedbatelné že strelec to nemôže za žiadných okolností spozorovať jedine počitačovy test by ti ukázal nepatrnú odchylku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11131 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Akú zbran si vybrat?
:liar:IGOR žiadna balisticko-kriminalistická expertíza sa nemusi robit veď tam nejde o zmenu hlavnej časti zbrane...:P.Jednoducho pride zbrojárovy povie dlžku ten ju skráti posunie pevné mieridlá ukončí ustie prestrelí ju na strelnici a to je všetko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11132 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Akú zbran si vybrat?
Steyr čo to tu meleš o vrtaný a stúpany drážok veď to je dáné či má hlaveň 470mm,520mm,600mm alebo 650mm.Nemáš ani šajnu o tom pretože hlaveň ako polotovar má nejakých 700-800mm a tá sa skracuje na určitú dlžku.Prešo má teda CZ-527 v kalibri 7,62x39 hlaveň dlhú nejakých 470mm ona ako polotovar mala 700mm len si v Brode povedali že urobia takýto model a hotovo. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11133 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Akú zbran si vybrat?
Vážený Tajfi - viď. § 2 písm. a) zákona č. 190/2003 o strelných zbraniach a strelive v platnom znení - citujem : Na účely tohot zákona zbraňou sa rozumie - zariadenie, v ktorom sa strela uvádza do pohybu okamžitým uvoľnením nahromadenej energie; zbraňou sú aj hlavné časti a to - hlaveň, vložná hlaveň, vložná nábojová komora, valec revolvera, mechanizmus záveru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11138 od malinovsky
Odpoveď od malinovsky na tému Akú zbran si vybrat?
Igor, Tajfi je mistr puškař, tak by měl asi vědět, o čem mluví. Stačí se podívat ma galerii Johnyho, na jeho dvoják, nebo na webstránky puškařství Krutý, aby jsi měl představu, co Tajfi umí a že má ruce snad ze zlata. Já mám na ZKK600 zkrácenou hlaveň z 60cm na 52cm a z polopažby celopažpu a žádnou expertýzu a povolení jsem nepotřeboval. Jenom když jsem na druhé kulovnici měnil hlaveň z řáže 7x57 na 30-06, tak jsem musel na zkušebnu a s potvrzením od puškaře na policii, aby mi vystavili nový průkaz zbraně.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11140 od malinovsky
Odpoveď od malinovsky na tému Akú zbran si vybrat?
Steyer, Tajfi má pravdu, mylíš se. Počet drážek, polí, jejich rozměrů a stoupání je dáno pouze příslušnou kulovou ráží, nikoliv délkou hlavně, ta tyto parametry nijak neovlivňuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11141 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Samozrejme ze na skratenie hlavne nie je potrebna ziadna expertiza, pokial hlaven gulovnice nie je skratena na 10 cm..:D:D:D Ktory policajt pri registracii zbrane premeriava hlaven??? Pokial viem tak su tam udaje o klibri, vyrobcovi a type zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11145 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Tajfi,len par poznamok:
<br/>1,Skratenim hlavne meratelne znizis ustovu rychlost a energiu
<br/>2,Strela dosahuje vyuzitelny maximalny vykon v momente ked opusta ustie hlavne
<br/>3,Hlukovy efekt?To je ake kriterium? Myslel som si ze fundovany puskar vie nieco v tom
<br/> zmysle,ze skratenim hlavne vzniknu vyssie tlaky....a vyssi spatny raz.
<br/>4,O aky pocitacovy test ide? Ak to nie je obchodne tajomstvo,rad by som sa o nom cosi
<br/> dozvedel.
<br/>
<br/>Vopred diky za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11146 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
lovec _1 Tajfi je nasa krvna skupina, teda je mu jasne ze vsetky tebou uvedene parametre sa zmenia, ale pre polovne ucely je to zanedbatelne. Prve na co ma upozornil, ked som chcel na dvojaka hlavne 502 mm bolo, ze bude viac kopat ... Neboj, ci je hlaven 502 mm a ci 600 nezistis podla nicoho ineho, len ked ich odmerias metrom ... o tom to je ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11147 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Nehádam sa, napriek tomu každý závažnejší zásah do hlavne, či inej hlavnej časti zbrane považujem za krajné riešenie, nemyslím tým &quot;kozmetické&quot; úpravy). Myslím, že u Waltera, Sauera, Mannlichera atď. sa týmto veciam venujú desaťročia a asi to nebudú amatéri, čo prestrúhali pár želiezok.Viem, že v bežnej praxi sa nič pri podobných úpravách nedeje.... Mám na to proste svoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11151 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Jasne,ja to chapem.Avsak od odbornika na zbrane by som ocakaval exaktnejsie vyjadrenia.
<br/> Ze je nieco zanedbatelne,je otazka uhla pohladu na vec.U mna to neobstoji.Ak to niekomu neprekaza-je to jeho volba.;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11192 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Akú zbran si vybrat?
Igorko tebe sa to pletie ako tym nasim policajtom citoval si zákon dobre ibaže on vraví o niečom úplne inom a ja vravím niečo iné dávaš dokopy jablčka s hruškami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.170 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 473 návštevníkov a žiadni členovia on-line