Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10316 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Chlapci vy vsetci sa obzerate iba po novych zbraniach. Je to cisto vasa vec, ale daju sa najst klenoty u konciacich polovnikov, aj ked na prvy pohlad vyzeraju ako kusy stareho zeleza. Stara brnenska mauserovka zo 40-tych rokov v rukach polovnika, ktory z nej za cely zivot vystrelil par sto nabojov ... Pazba nalomena, hlaven biela. zbran sa nosi na kuse spagatu. Na nej stara otrepana zeisska. Ale staci mal generalka a mate zbran, ktora vas nikdy nesklame. Nemecky napinacik, tichy chod poistky, nehlucny a tichy zaver. Zbran je lahka a makka. Vyborny tvar pazby. To bol moj pripad. Moja tetka 8x57JS uzrela svetlo sveta v roku 1949. Uz z domu nepojde, ak nebude moj syn polovnik, darujem ju niekomu, kto si ju zasluzi, ale to bude dufam az o nejakych 50 rokov. Je to srdcovka. Ahojte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10317 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Velmi strucne:
<br/>-.30-06Springfield pouzivam na vsetku zver od skodnej cez srncie atd. az po ciernu
<br/>
<br/>-mam zvlast velmi dobre skusenosti so strelami od firmy Lapua - Mega vo vsetkych vahach: 9,7;12;13gramov .Taktiez mam dobru skusenost s SST od Hornadyho,velmi dobre mi minulu sezonu sluzila Sierra SBT 13,0g.A vela inych-prebijam a moznosti su velmi,velmi siroke...
<br/>
<br/>-kratky vyber: Sierra SBT 13,0g-diviak 90kg na 268metrov(merane laserom,minulu sezonu),zasah na lopatku,priestrel,od nastrelu odisiel 7-8 metrov....
<br/> Lapua Mega 9,7g-jelen na 120 metrov,nechcena rana na lopatku (kus sa v momente spustania pohol),prestrelena lopatka a rebra na oboch stranach,gulka ostala ukazkovo deformovana pod kozou na druhej strane,jelen odisiel cca. 30 metrov od nastrelu(fotku tej Megy mam,mozem poslat na mail)
<br/>Hornady RN 14,3g-diviaci na spolocnych od 30 do viac ako cca.160kg,prestrelene,odchadzali od 0 do 25 metrov....atd.,atd.
<br/>
<br/>-Najmensie poskodenie so strelou Lapua Mega,ostatne (Hornady,Sierra,Nosler...)sem tam nieco podliate,avsak minimalne-skor by sa ziadalo napisat,ze oproti stavu diviny,ktoru som kedysi ulovil s nabojmi S&amp;B,to bolo poskodene nepatrne (S&amp;B gulove naboje s ich povodnymi strelami/SP,SPCE,HPC/ je nieco hrozne-ci uz pre divinu,pusku,presnost strelby...-a presne tu treba hladat povod polovnickej latiny vo vztahu k 30-06,ze podlieva a rozbija-ano,je to tak,ale pri pouziti S&amp;B)takze vo vseobecnosti mimoriadna spokojnost.Ked zoderiem hlaven,co bude asi za 2-3 roky,urcite sa vratim k .30-06Sprg.
<br/>
<br/>P.S. - skodna-liscie kozusiny nezbieram,lisky cielene likvidujem.Najviac lisku rozflaka (aspon mne)nadupany 12,3g SpirePoint od Hornadyho-to je cista explozia.Najmenej sportovy Scenar od Lapui.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10318 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Citujem ta: &quot;Ale staci mal generalka a mate zbran, ktora vas nikdy nesklame. Nemecky napinacik, tichy chod poistky, nehlucny a tichy zaver. Zbran je lahka a makka. Vyborny tvar pazby.&quot;
<br/>
<br/>Tieto atributy postrada sucasna produkcia CZ,a este to vraj &quot;treba prehliadat&quot;.Pokial poznam majitela,alebo je schopny puskar posudit stav opotrebenia vyvrtu,moze to byt po pozitivnom hodnoteni laska na cely zivot ako pises nizsie... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10324 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Akú zbran si vybrat?
striealt mozes to ti nikto nezakajuje len ak ta to tak strasne bavi tak kup samopal, hlaven nezoderies to urcite nie ale treba sa trochu zamysliet ci si polovnik alebo ostrelovcac a to je dost podstatny rozdiel ked ta to tak strasne bavi tak kludne v tom pokracuj ale ak to robis pravidelne tak skus porozmyslat?????dufam ye si v najbliysej dobe vzstrielas par prvych miest!!!
<br/>
<br/> a po dalsie ja som nikomu nic nevnucoval len som sa vyjadril ku tomu ze ak o niecom pisem tak nech to je odo mna a nie od troch kamaratov!!!;)
<br/>
<br/> vidim ze mas s pouzivanim IZ-18 veeeelmi dlhodobe skusenosti, ak som to dobre pochopil tak IZ je absolutne neoladatelna a neda sa pouzit??? myslim ze ti to mozem vyvratit vlastnim aj tuto flintu druhu sezonu a nedam na nu dopustit!!! mozes mi prosim ta vysvetlit v com spociva neovladatelnost a nespolahlivost tejto zbrane??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10331 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Vidis,a uz sme tam,kde som nechcel,ale kde som zial tusil,ze sa ocitneme....
<br/>Napisem ti to takto:
<br/>Naco preboha by mi bol samopal? Je to tak nepresne,ze by som s tej strelby nic nemal...Na samopale nezoderiem hlaven?To mas prosim ta odkial?
<br/>Som polovnik,a vo volnom case sa zdokonalujem na strelnici-aky je prosim ta podstatny rozdiel medzi odstrelovacom a polovnikom? Niektory z nich nemusi vari presne strielat?
<br/>Ano,bavi ma to dost-ale neviem nad cim mam porozmyslat? Ak ide o tie strelecke preteky...sklamem ta-bol to polovnicky pretek,gulovy viacboj.
<br/>
<br/>S tym vlastnym nazorom mas dokonalu pravdu-vsetko,co nielen na tomto fore pisem, mam osobne a vlastnorucne vyskusane.
<br/>
<br/>S IZ-18 mam viacrocne skusenosti-prakticky odkedy sa zacala dovazat sa s nou stretavam,s tych x-desiatok kusov,co som nastreloval,boli obmedzene pouzitelne 2-3 kusy v kal.5,6mm.Je to jednoducho produkt najnizsej cenovej a kvalitativnej kategorie-to je zial neoddiskutovatelne.Rozumiem tomu,ze ti mozno staci ze to striela smerom od teba,a na istu vzdialenost je mozne aj nieco trafit - rozhodne to ma daleko od toho ako ma vyzerat solidna gulovnica.To rozhodne neber ako nemiestnu kritiku,alebo nebodaj urazku,jednoducho iste typy ludi,nie su schopni pochopit a uvedomit si objektivne fakty.
<br/>
<br/>Chces nejake najcastejsie zapory IZ-18:
<br/>-chod spuste
<br/>-vyvrt v hlavni nie je vo velkom pocte pripadov koncentricky
<br/>-&quot;plavajuce zasahy&quot;-velka chutovka hlavne pri 308W a 30-06Sprg.
<br/>-uzamykanie u silnejsich kalibrov po viacerych ranach zacne stavkovat,a zbran nejde zlomit
<br/>-element (nie je mozne ho nazvat sinou,aj slovo element je prilis vzletne),na ktory sa ma uchytit montaz optiky je casto tak mimo osi,ze nie je mozne dotiahnut nastrel korekciou na optike,alebo je zdeformovana,potom je ju nutne prefrezovat,chyba na nej zachytny ozub na montaz,takisto je nutne dofrezovat
<br/>-je nevyhnutne odborne osetrit kontaktne plochy spustoveho mechanizmu (prelestit je slabe slovo)
<br/>-ked sa to vsetko necha urobit a doladit,tak to nakoniec vyjde tak,ze si dotycny nestastnik za tie peniaze mohol kupit slusnu ZKK aj s povodnou optikou.Poznam vela (doslova desiatky) ludi,co si zaumienili,ze prave oni s toho spravia pouzitelnu pusku,menilo sa vsetko-hlaven ,pazba,uprava zamykania,spustoveho mechanizmu,nova sina pre optiku.Ked to finalne zratali,tak s otvorenymi ustami zistili,ze si mohli radsej kupit slusnu zanovnu,resp.aj novu gulovnicu.
<br/>
<br/>Ak ta tvoja netrpela ani jedinym z horeuvedenych neduhov (a to nie su zdaleka vsetky vymenovane)tak to bol asi zakazkovy kus pre Putina:]
<br/>
<br/>Napis prosim ta,ake naboje pouzivas,na aku vzdialenost s tym cudom strielas,a aky rozptyl s nou dosiahnes,ak vobec bude mozne o rozptyle hovorit.Dalsou z negativnych skusenosti z IZ-18 a jej nadsenymi majitelmi je to,pokial pominieme,ze to striela panubohu do okien,ze velmi radi pouzivaju lacne vojenske strelivo - v lese na zver.Drviva vacsina predanych kusov su v kalibroch 7,62x54R a 7,62x39.Ktovie preco to tak je,vsak?!
<br/>Neber si to zle,ale jednoducho objektivne vzate-ta vec jeproste haraburda.Ze to niekomu postacuje,nie je predmetom mojho zaujmu,ale nestastim dotycneho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10335 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím s názorom, že IŽ-18 sa nedá hodnotitť ako model, dá sa hodnotiť len každý jednotlivý kus, lebo každý je iný. Pri jej kúpe musíš mať šťastie, alebo ju reklamovať dovtedy, kým nenatrafíš na dobrý kus. Ja ju mám už 3 roky v kalibri 7,62x39. Kupoval som ju so zámerom používať ju na strelnici na zdokolnalovanie sa v streľbe, keďže strelivo je bezkonkurenčne najlacnejšie, takže mi nerobí problém streliť na strelnici stovku. Z inej guľovnice by som si to nemohol dovoliť. Samozrejme hneď po kúpe prešla dvoma úpravami. Prvá bola úprava pažby, ktprá vyzerá ako kopyto. Druhou úpravou bolo zjemnenie spúšte, keďže bola mierne povedané, tvrdá. Musím povedať, že MOJ KUS je ozaj dobrý. Na 100 metrov nerozhadzuje o nič viac, ako ostatné moje zbrane a najváčšia chyba je vždy v kuse medzi pažbou a spúšťou. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10353 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Ak Ti doteraz nik nepomohol tak mi napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. pošlem Ti dealera na brunox.... ja som dostal vzorku na IWA a naozaj je super... ja s ním zasa čistím iba rúry a české pušky lebo iba tie mi hrdzavejú... je to naozaj voňavka medzi olejmi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10354 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Mohol by si mi na Teba nechať e-mail? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10355 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
To si povedal pekne, zabudol si len na mizivý brunír a blato z ktorého je uplácaná....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10378 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Na poľovníctve MN je odkaz na stránku: Páni, ak máte cestu do Prahy a chcete novu kulovnicu: www.zbrane-praha.cz/index.php?volba=akce&oc=101 . Je to skvelá zbraň za výbornú cenu. Tak lacno ju u nás určite nezoženiete a aj kaliber je klasika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10390 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Videl som to tiez, kto chce investovat viac do gulovnice, nemal by vahat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10403 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Dobrá cena , Ty čo si dal za toho Tvojho???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10423 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Obchodné tajomstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10488 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
no aj to je odpoved...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10489 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Za zbran viac ako 50 a menej ako 60 tisic.K tomu plus montaz,pravdepodobne EAW,alebo nieco podobne....Vsetko zalezi od toho,aky si napr. s Franom kamarat,vsak...:]8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10507 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
U Sauera je to zložitejšie - je tam veľa variácií aj rôzne montáže a potom je to o tých známostiach s Fraňom. Sauer robí napr. 10 druhov dreva na pažby, ktoré sú aj náležite finančne odstupňované. A je tam ešte Classic, Select, Elegance a potom také špecialitky okolo 200 až 300 000,-. Samozrejme forest a pod., kanelované hlavne, skrátka je tam toho naozaj veľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10690 od baracka
Odpoveď od baracka na tému Akú zbran si vybrat?
Ake mas skusenosti so Sauerom.Rozmyslam nad kupov Sauer alebo Sako.Mam 8 57 a pomaly dosluhuje.Vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10698 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Sauer je skveká zbraň skutočne v špičkovej kvalite. Nad Sakom by som veľmi neuvažoval, nakoľko za cenu Saka máš už nižšiu verziu Sauera Classic. Syn má Mannlichera, takže ich občas doma porovnávam a kvalita spracovania je u Sauera podstatne vyššia. Aj Fraňo mi povedal že i keď je Sauer drahší, väčšina zákazníkov sa rozhodne práve preň. Ja mám Select v 308W a nemá chybu. Inú guľovnicu už mať nebudem. Sauer môžem len doporučiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10701 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ak chceš nejaké bližšie info, resp. máš ešte nejaké otázky ohľadom cien, ktoré sa veľmi líšia podľa predajcov píš na : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10703 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Napíš dôvody, prečo by Sako nemohlo byť porovnateľné, alebo dokonca aj lepšie, nielen ako nižšia verzia Sauera Classic? Alebo preto, lebo všetci snobi momentálne básnia len o Sauerovi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.162 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 457 návštevníkov a žiadni členovia on-line