Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10704 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Práve si ma označil za snoba, preto si nemyslím, že naša diskusia by sa uberala správnym smerom. Zdá sa, že máš po víkende zlú náladu. Prajem Ti pekný deň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10706 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím všetkých strelcov i čarostrelcov, tento týždeň by som chcel kúpiť kolimátor na brokovnicu(možno bude na guľovnici). Na trhu je pomerne pestrá ponuka od lacnejších a menej známych značiek až po úplné kvalitné veci renomovaných značiek. prosím poradte, lebo som z toho "jeleň".Lovu a strelectvu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10707 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Poradil by som Ti Docter, ale hrozne sa bojím, že budem označený za snoba. Skús sa spýtať v Autokompo Zvolen na cenu aj s montážou. Oni ich dovážajú a kamoš čo spolu poľujeme si ho veľmi chváli /má ho na ZKK 7x57/ a ide mu cez to na spoločných karta. Aj mne sa pozdáva, ale ako vieš, všetko je otázka financií. Tf. do Autokompa 045/5325231. Takže šťastnú ruku pri výbere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10708 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ešte som zabudol že Docter vydal nový, veľmi pekne spracovaný prospekt, kde je aj kolimátor a pár ďaľších horúcich noviniek, ak ich poprosíš v Autokompe, určite Ti ho pošlú na Tvoju adresu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10737 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Akú zbran si vybrat?
Ja mam oko, ale to uz je tiez v kategorii tych drachsich, samo ze docter je krajsi a drachsi, len sa nedaj nahovorit na nejaky plast China alebo Taiwan, ak to chces dat na gulovnicu tak min to OKO a to je uz od 5 500 nahor, bez montaze, na sinu by som priamo nedoporucoval, este tak na brok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10743 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Iba info bez referencii: V Polovnictve a rybarstve ma inzerat ista firma z Dun.Lužnej,co predava kolimator-kopiu malickeho Doctera,cena nieco vyse 4 tisic.Mal som to v ruke,vyzera obstojne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10745 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Akú zbran si vybrat?
Nevieš náhodou, je to len kopia vonkajsich tvarov, alebo to má napríklad aj automatické nastavenia jasu ako origoš Docter? :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10746 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Akú zbran si vybrat?
Kto už mal možnosť v praxi - v revíri ošacovať OKtarget /OKO/ aj DocterSight - pýtam sa Vás: Podľa Vás ktorý z nich je pohľadovo /priehľadovo/ lepší, napr. z pohľadu veľkosti a tvaru svietiacej ´bodky´, alebo veľkosťou a tvarom priehľadovej plochy/sklíčka... a pod.?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10749 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Hm,to ma nenapadlo sa spytat.Tvarovo je to rovnake,zapina/vypina sa to odobratim/asadenim krytky.Zamerna osnova je svietiaci bod.Sorry za tu regulaciu,to neviem.Skus mrknut na inzerat v PaR a zavolaj mu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10757 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
S Docter Sightom poľujem od poľ. sezóny 2001 a zatiaľ spokojnosť. Detailne ho porovnať s OKOm neviem, ale z vizuálneho porovnania a porovnania technických parametrov mi jednoznačne sa miska váh prikláňa k Docteru.
<br/>Jedinou jeho nevýhodou je to, že pri prechode húštinami, ja ho mám na pevno na Marline, pomerne ľahko stratíš krytku. Nakoľko som už stratil dve, krytku skladám už pred pohonom, napriek tomu mi baterka vydržala štyri sezóny. Mierenie je pohotové a senzor vonkajšieho svetla je tak citlivý, že bodka od šera húštin, až po jas slnečnej a zesneženej stráne je vždy dobrá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10776 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ešte k tomu Docteru - kamarát s ním chodí v zime von aj v noci na postriežku a strieľa zhruba do 80-100m, najmä na snehu a tiež sa mu darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10880 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Akú zbran si vybrat?
S Docter Sightom polujem od roku 2001........ Zacinam teda uplne rovnako a rovnaky je aj moj nazor, je to super vec a spicka v kolimatoroch bez akejkolvek diskusie. U nas v PZ ho mame asi 4-5 a bezvyhradna spokojnost. Vsetky sme kupili vo ZV vo firme Autokompo, ja osobne si ho na spolocne polovacky vzdy nahadzujem na GB a niet k tomu vyhrad. Jeden kamos ma OKO, ale k porovnaniu sa radsej nevyjadrim, lebo by som bol zaujaty......
<br/>V prospech Doctera.... Zdravim vsetkych.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10887 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Akú zbran si vybrat?
Velice by me zajimalo porovnani Saka a Sauera, Sako jsem nikdy v ruce nemel ale cetl jsem o nem samou chvalu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10900 od fera
Odpoveď od fera na tému Akú zbran si vybrat?
Má někdo zkušenost s ruským dvojákem MP-221 &quot;ARTEMIDA&quot; ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10907 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Sako je veľmi kvalitná zbraň, len sa doposiaľ veľmi u Fraňa nepredávala, kvôli cene - každý radšej vzal Mannlicher alebo Sauer. Nakoľko tietro zbrane Fraňovi ostávali na sklade, znížil ceny. Hovoril som s ním minulý týždeň. Takže bez napináčika 41000, s napináčikom 44000. Čo je už celkom zaujímavá suma za tú kvalitu. Má s nimi ešte jeden problém. Ak niečo objedná, dodacia doba okolo 7 mesiacov, to isté Tikka. Dodacia doba Mannlicher jeden týždeň, Sauer jeden mesiac. Momentálne má na sklade SAKO 308W, 7x64, 30-06, 7mmremmag.
<br/>Môj veľmi subjektívny náror je ten, že ide o veľmi kvalitnú zbraň, ktorá ale nie je tak dizajnovo pekne urobená ako napr. Mannlicher. A aj keď budem označený za snoba, Sauer je niekde inde. Mannlicher stojí zhruba 51000,- ale je &quot;raz tak pekný&quot;, takže to zláka prevažnú väčšinu zákazníkov. Sako robí tiež kratšie hlavne s čudne zakončenou muškou. Puška mi pripomína karabínu a tvar pažby je tiež taký &quot;severský&quot; ale bezpochyby je železo veľmi kvalitné. Patrím k tým, ktorým musí zbraň padnúť aj do oka, každý kus pokladám za malé umelecké dielo, preto som nevolil Sako i keď je kvalitné. Výhodou Saka je aj orig. montáž Optilock, ktorá stojí &quot;len&quot; 4000,- Sk. O Saku a Tikke je dosť údajov na www.detex.cz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10953 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Akú zbran si vybrat?
Dekuju za zajimave informace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10955 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
Aj BROWNING je o.k. Všetko okolo zbrani je subjektivne.Padne do oka alebo nie.Hlavne aby padla do ruky.Na severe a v tažšich podmienkach ine zbrane ako TIKKA
<br/>a SAKO hadam ani nevidis.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10979 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Akú zbran si vybrat?
Prosím Vás, legálne dá sa skrátiť 60cm hlaveň na 52? Chcel by som ZKK 600-ku prerobiť na celopažbenú guľ., ale s kratšou hlavňou.
<br/>Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10980 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Akú zbran si vybrat?
Ak áno, ako to ovplyvní rozptyl a účinnosť kalibru?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11002 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Skratenie hlavne z 60cm do 52 cm moze,avsak nemusi ovplyvnit rozptyl strely!
<br/>Prakticky balisicky vykon sa tak isto velmi nepreukaze, hoci stratis niekolko percent tlaku-co sa prejavi v rychlosti strely-V/ms.
<br/>
<br/>Vsetky balisticke zmeny a vysledky sa daju samozrejme opravit druhom streliva!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 151 návštevníkov a žiadni členovia on-line