malokalibrovky a gulovnicky

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29047 od minoC
Odpoveď od minoC na tému malokalibrovky a gulovnicky
Zdravím Vás "Hoši" nemáte niekto skúsenosti s malorážkou NORINCO cal. 22LR Lever action ? Poškulujem po nej aj kôli cene a zdá sa mi to ako dobrá alternetíva výšantiť sa na strelnici .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29055 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému malokalibrovky a gulovnicky
Čo sa týka ZBK tak čo sa týka presnosti tú si ľudia dosť chvália neviem nemal som ju ale tiež o nej uvažujem ako o druhej zbrani ale počul som na ňu sťažnosti že pokiaľ je na nej trochu vlhkosti a hneď ju poriadne nepoutierate a zabudnete na ňu tak že hneď strašne hrdzavie aké máte stým skúsenosti a aj stou presnosťou je taká presná ako sa o nej vraví hrdzavie tak strašne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29056 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému malokalibrovky a gulovnicky
s tym hrdzavenim to je pravda ale ja som to mal v standarde ale myslim ze v luxe by ta povrchova mala byt lepsia a s tou presnostou ja som to mal fakt presne a este ta spust je naozaj zrela a upravu ale ja som si na to zvykol a a uz mi to nevadilo mozno tym ze som hodne strielal a ziada sa este na tejto zbrani upravit pazba je dost hrozna ale je to inac taka super flinticka ja som bol spokojny [siel som do sveta-musel som predat] chcem si to teraz kupit naozaj sa to da objednat z toho hubertlovu??? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29057 od Akela
Odpoveď od Akela na tému malokalibrovky a gulovnicky
ZBK som si kúpil v "savažke" lebo bola ľahká a na obdobie keď sa "neloví", resp. na srnčiu. Na 100m som ju s českým poloplášťom nedostal do 15 cm kruhu. Nestrieľal som len ja, lebo som začal o sebe pochybovať. Ani ostatní nepochodili lepšie. Optika meopta 6x42, montáž original na ZBK. Bol som šťastný keď som sa jej zbavil. S ČZ 527 v 223 a 222 niečo úplne nezrovnanteľné. Spúšť som dal upraviť puškárovi, mala krásne drevo v Lux. Po každej prechádzke vo vlhkom, alebo zimnom období bola "okamžite" hrdzavá ako kmotra líška. Určite medzi viac zbraňami môže byť aj vydarený kus, ale riskneš to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29059 od Akela
Odpoveď od Akela na tému malokalibrovky a gulovnicky
Kúpil by som radšej staršiu a o niečo drahšiu ČZ 527. Z vlastnej skúsenosti už nekupujem len lacné veci a radšej došetrím, hlavne pri zbrani, počkám a potom kúpim, aby som sa nesklamal, nebolo by to prvý raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29061 od smire
Odpoveď od smire na tému malokalibrovky a gulovnicky
Ja som tiez vlastnil ZBK 110 v standartnom prevedeni, v kalibri 5,6x50 R mag. Pravda je, ze pazba je taka neokrochana, kovove casti su nachylne na hrdzavenie, spust tvrda a najmä dlha. Spust som si dal upravit a potom to bolo OK. Co sa tyka presnosti,tak rozptyl do 3 cm na 100 m, cize super. Strielal som len S & B, poloplast 3,24 g. Zbran som mal 6 rokov, ulovil som s nou cca 45 lisok, do 5 ks diviacej zveri o hmotnosti nizsej ako 50 kg. Predal som ju len z financnych dovodov, nakolko som sa rozhodol si zaobstarat na moju W 308 kvalitnu optiku - Meostar 3 - 12 x 56 RD. ZBK 110 LUX by mala mat pazbu z orechoveho dreva a aj povrhova uprava kovovych casti by mala byt OK!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29063 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému malokalibrovky a gulovnicky
Problém je vtom že sa mi páčia zľamovacie zbrane je to taká klasika mám GB kde je síce napínačik ale vôbec ho nepoužívam som proste zvyknutý strieľať bez neho takže tá spúšť by nemusela biť až taký problém. Pozeral som aj na IŽ ale ako píšeš jedny si ju chvália druhí nadávajú aj keď je síce za nejakých 5000 tak sa mi ju nechce kupovať ako lotériu a čakať ku ktorej skupine sa zaradím či budem nadávať alebo chváliť.
<br/>Tá ZBK lux nevyzerá zle aj tá cena v Hubertlove je dosť zaujímavá to hrdzavenie by som ešte nejako aj prežil proste by sa viacej čistilo ale tá presnosť hmm neviem niektorí stým robia dvoj streli stým že si to nemohol dostať do 10cm si ma dosť prekvapil to by ma fakt štvalo to je predsa len moc veľký rozptyl aj na lacnú zbraň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29064 od saris
Odpoveď od saris na tému malokalibrovky a gulovnicky
ja mám IZ 18 SPARTAN 223 rem. Šikovné prevedenie a som s ním spokojný. Na 100m sa zmestím do 3 cm a to nie som nejaký skúsený strelec. Používam celoplášť federál 3,6 g. Skúšal som aj české strelivo a aj partizána. Spokojnosť. Teraz sa zahrávam s myslienkou na hornady 4,6g. (nie som istý s tou gramážou).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29067 od Akela
Odpoveď od Akela na tému malokalibrovky a gulovnicky
Aj ja som ju kúpil pre to, že nevyzerala zle a keď som uvidel to drevo/neviem, kde to tí šialenci berú/ - svokor je stolár a otec drevár, bol som rozhodnutý. Ale slušná zlamovacia guľovnica za 7000 korún? Veď za to nekúpiš ani kvalitnú zimnú obuv! Prajem Ti, aby si mal viac šťastia ako ja. P.S. Pri každej predajni by mala byť 100m strelnica, kde by si si overil rozptyl zbrane. Snívajte s nami. U Fraňa v NR už stavajú 2 tunely+reštauráciu, aby si mohol prípadne zapiť a zajesť kúpu novej zbrane. Bude to tam super. Pochodil veľa strelníc v Európe, kým sa rozhodol pre tento model. Držím mu palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29069 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému malokalibrovky a gulovnicky
Kolega má tú IŽ v 308W a je tiež spokojný tvrdí že je presná aj na tú som pozeral ľahká na prechádzky a v podstate univerzálny kaliber ale niektoré reakcie na internete na túto zbraň ohľadne presnosti ma od nej odradili.
<br/>Ono u týchto lacných zbraní to bude všetko o šťastí máš šťastie plná spokojnosť nemáš šťastie tak najlepšie asi zastrčiť k paradajkam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29071 od saris
Odpoveď od saris na tému malokalibrovky a gulovnicky
Niektoré reakcie na túto zbraň sú zlé. Ja mám dobrú skúsennosť.......majú ju aj dvaja známi a sú spokojný. Tiež som premýšľal na IZ 18 v ráži 308W. najprv ale musím predať svoju brno 98 :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29079 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému malokalibrovky a gulovnicky
Aj ja som ma IZ - 18 308W - presnosť SaB na 100m do 4 cm bez problémov --ale tá pažba bola horšia -také kopyto - a ku spätnému rázu sa radšej ani nevyjadrím -ale čo chceme za 5 tisíc ? .K tej ZBK - pozeral som názory na ňu aj na Myslivosti boli by som povedal až veľmi dobréé --k tomu Akelovmu prípadu --hmmm? myslím si že je to skôr výnimka -ten zlý rozptyl --kedže o podobnom niečom som na iných fórach nečítal .a hrdzaveni ? - každú zbraň treba čistiť --ale mne osobne by to nevadilo --ja sa s čistením rád zabávam :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29181 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
ZBK 11O Super Lux v .22 Hornet, mám už niekoľko rokov. Zbraň ako taká je veľmi pekná ale spúšť tvrdá s dlým chodom, povrchová úprava kovových častí slabá často hrdzavie. Najväčší problém vidím v hlavni. Po niekoľkých výstreloch hlaveň vyzerá ako keby mala za sebou neviem koľko rán. To som sa o ňu vždy pekne staral. Ide o to že, hlaveň nemôžem vyčistiť ani za svet. Stále vyzerá ako keby bola už vydretá. Prenosť je zatiaľ super. Používam ju hlavne na líšky. Keby som sa mal dnes kúpiť Horneta, tak jedine v CZ 527 Lux alebo ZH 307. ZBK by som už viac nekúpil. To je ale iba môj osobný názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29362 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému malokalibrovky a gulovnicky
zdravim snipko prosim ta co je to &quot;presnost zatial super&quot; myslim na aku vzdilenost aky rozptyl a prosim ta nepoznas este niekoho zo zbk kto ma taky isty problem ze nevie vycistit hlaven ?? 22-h a lisky akona to reaguju??? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29374 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
Ahoj,
<br/>
<br/>myslím, presnosť je pre každého iná. Pre mňa osobne je rozptyl na 135m do 7cm dobrá. Pre niekoho možno nie. Samozrejme že že sa nájdu aj nejaké tie uletené rany. Takže to som myslel tým presnosť zatiaľ super. Čo sa týka tej hlavne, že ju nemôžem úplne vyčistiť, tak to mi povedal zbrojár že to asi od výroby. Menej kvalitná hlaveň. Aj keď tomu moc neverím, však ju mám v prevedení Super Lux. A menej kvalitná hlaveň??? No neviem.
<br/>Aká je na líšky??? Môžem povedať naozaj dobrá. Skúšal som FMJ 2,9g S&amp;B, naozaj nepatrná dierka na vstrele aj výstrele. Na druhej strane ale líška odbieha 20-50m, a moc nefarbí. SP 2,9g S&amp;B, nepatrná dierka na vstrele a výstrel ako max 5 koruna. Líška zostáva na mieste alebo odbieha max. do 10m. To ale závisí od miesta zásahu. Ako som spomenul, je to skvelý kaliber použiteľný od líšky po srnca. Samozrejme s použitím kvalitného streliva. Teraz som kúpil Hornady V-Max 2,26g, som zvedavý čo to bude robiť. Keď vyskúšam potom napíšem. Keby som sa mal rozhodnúť pre tento kaliber teraz, tak by som uvažoval medzi CZ 527 Lux a ZH 307, možno aj vložnú hlaveň do brokovnice. To by ale záležalo od spôsobu lovu.
<br/>Zatiaľ toľko. Čau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29381 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému malokalibrovky a gulovnicky
zdravim vsetkych prosimvas v akom prevedeni by ste doporucovali kal. 22-hornet prosim okrem ceskych zbrani &quot;tym nemyslim ze nie su dobre!&quot; dakujem lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29383 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému malokalibrovky a gulovnicky
Hmm 22hornet na srnca????;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29384 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
Keď neuvažuješ o českých, tak ja osobne by som bral aj guľobrok Sabatti .22 Hornet/20/76.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29385 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému malokalibrovky a gulovnicky
zakon to nedovoluje ale precitaj si nojnovsiu knihu polovnicke strelectvo od krivjanskeho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29386 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému malokalibrovky a gulovnicky
ja o ceskych uvazujem ale chcel som vediet ci nahodou nema dakto skusenosti aj s inymi zbraniami v tomto kalibri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 552 návštevníkov a žiadni členovia on-line