malokalibrovky a gulovnicky

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32354 od extremesport
Odpoveď od extremesport na tému malokalibrovky a gulovnicky
Zdravim, prosim vsetkych ktory maju akekolvek skusenosti s kalibrom .17HMR aby tu skusili zanechat zopar slov. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32359 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému malokalibrovky a gulovnicky
O 17HMR-ke bol fajn na clanok na streleckych strankach,zial tie su "mimo provoz".Vzhladom k cene streliva do nej na SK (stoji uz menej ako 10,-Sk/ks?) jej mierna balist.nadvlada nad 22LR nevyznieva az tak presvedcivo.Je to len moj nazor,chvilku som nou bol aj ja ocareny...:P Pred dlhsou dobou som ju mal objednanu v CZ Varmint,ale kedze sa v Brode neuracili vydlabat jednu hlaven behom cca. 2-3 mesiacov,tak som objednavku zrusil....a z dnesneho pohladu nelutujem.S troskou nadsazky by som povedal,ze najlepsia malorazka pre polovnika je 222/223R. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32373 od Akela
Odpoveď od Akela na tému malokalibrovky a gulovnicky
Skvelý postreh!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33489 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému malokalibrovky a gulovnicky
Nema niekto skusenost s malokalibrovkou TOZ 78??Cena vyzera celkom lakavo.Ale co kvalita??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33504 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému malokalibrovky a gulovnicky
je to skvela malokalibrovka,ked sa chces venovat odstrelu skodnej hlavne srstnatej je neuveritelne ucinna a zaroven setrna voci kozusine. velkou vyhodou je pouzitelnost v blizkosti obydlia , strela sa ihned triesti po zasahu a neodraza sa a tym tak neohrozuje okolie.Je super presna ja som strielal 10 ran na 100m vsetky rany som zakryl poldecakom. naboje Hornady . myslim ze to moze byt aj lepsie , zalezi len od strelca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33527 od petob
Odpoveď od petob na tému malokalibrovky a gulovnicky
To ako vážne?Mne 22 LR klesa na 100m 20 cm.A strielam Blaser HV.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33562 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému malokalibrovky a gulovnicky
pozri si v balistickych tabulkach vykon a hlavne rychlost 17hmr, pri takej vahe streli to ozaj lieta super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33563 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému malokalibrovky a gulovnicky
Vsetko fajn,len nesmie fukat vietor....:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33573 od miros
Odpoveď od miros na tému malokalibrovky a gulovnicky
Tak po roku a mesiaci mozem zodpovedne povedat že volba prejst na hornet bola spravna CZ 527 op. meopta 3-12x50 strelivo RWS v zdialenost od 20m-156m 8 ks liska 5 ks liscata 3 macky 1pes 6 ks straka/ sedivka podla mna bezkonkurencna hracka na akukolvek skodnu poskodenie koze minimalne a hlavne skoncilo akekolvek odbiehanie aj po jednej rane na mako ostalo lisca ucupene a druha rana to ukoncila vrele doporucujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33608 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému malokalibrovky a gulovnicky
jasne , hornet je super ale to uz skor 222 alebo 223 rem. ja som isty cas pouzival 5.6x50Rmag a veru okrem diviaka neodyslo z nastrelu nic dalej ako 5m. 60kg diviak streleny na komoru odysiel 35m. mal som taku skusenost ze celoplaste robili viac paseku ako poloplast (do 100m).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33689 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému malokalibrovky a gulovnicky
Nazdar Sokoliarik1. Malorazku TOZ 78-04 vlastnim 2 roky. Vystrielal som z nej hlavne na strelnici niekoľko tisíc rán a stále som maximalne spokojny. Trosku som sa obaval presnosti (hlaven je o trosicku kratsia v porovnani so ZKM) ale obavy boli zbytocne. Je to velmi presna zbran a bez problemov papa vsetky druhy streliva. Najviac s tym chodim na strelnicu a vyzera to, ze najlepsie jej sedi asi najlacnejsie strelivo od CCI Blazer (teda aspon mojej). Tak isto velmi pekne lietaju aj CCI Velocitor, ale toho naboja je asi skoda na dierovanie papiera. Na druhej strane TOZ 78 pri blizsom pohlade nezakryje skutocnost, ze sa jedna o rusky vyrobok :] AJ ked to robi tulsky zavod, Rusi sa asi neseru s tym, ak kde-tu nieco nelicuje atd. Ale este raz opakujem, nie je coho sa bat je velmi presna, lahucka, na pleci ju ani necitis. Mam na nej Bushnell 3-9x32 rimfire (dodava sa aj s montazou, ktora je dost nizka, takze cielnik musel ist z flinty dolu). Hlavne by mal clovek vopred vediet, co od zbrane ocakava. Ak to chces hlavne na skodnu, tak nerozmyslaj a ber ju. Ak chces iba chodit na strelnicu, tak ja by som uz dnes vzal nieco ine (asi ZKM 452 Silhouette), ale to je len moj osobny nazor. Povodne som bol skalopevne presvedceny o tom, ze s nou budem strielat skodnu, ale chodim stale s gulobrokom a malorazku mam na dierovanie papiera :D Jo, a aby som nezabudol, ale to asi ani netreba spominat, TOZka stoji cca 6000 Sk. Za tu cenu asi nic ine nove nezozenies, ale este raz opakujem, nemas sa coho bat. Prajem vela uspechov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33692 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému malokalibrovky a gulovnicky
zdravim,prosim vas v slovrose BB maju toz-78-01 ,aky je v tom rozdiel? tam stoji 7500sk. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33707 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému malokalibrovky a gulovnicky
Nazdar. Principialne medzi nimi nie je vobec ziadny rozdiel. 78-04 ma na usti hlavne pod krycou maticou zavit pre nasrofovanie tlmica (kvoli krajinam kde je legalny). Jedna zo 78 sa uz z fabriky dodava aj s namontovanou optikou - vyzera hrozne, asi im nieco zostalo este z fronty:P. No a nie som si isty, ale myslim, ze 78-01 asi ten zavit na tlmic nema. Zasadny rozdiel medzi niimi nie je. K cene sa vyjadrit neviem, zeby inflacia ;) Ale ak sa nemylim, Frano v NR ich ma lacnejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33709 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému malokalibrovky a gulovnicky
A este nieco z webu TOZ ohladom TOZ 78:
<br/>They are intended for professional, amateur hunting and sporting. These simple and reliable carbines provide easy handling. Reloading is carried out manually by means of a sliding breech bolt. The drum rear-sight mechanism is adjusted for shooting at distances of 25, 50, 75 and 100 m. There is a closed front sight adjustable on vertical and horizontal lines. It is possible to mount an optical sight. There are trigger pull and trigger creep adjustments. The standard set of TOZ-78 includes an optical sight.
<br/>Models TOZ-78-05 and TOZ-78-06 have an extra heavy barrel; they are used only with an optical sight. An export version of models TOZ-78-04 and TOZ-78-06 is with twists on the muzzle part, which allow applying extra choke tubes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33876 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému malokalibrovky a gulovnicky
Tak zatial dakujem pekne, chcem ju viac do reviru ako na strelnicu , a vyzera to tak ze ju teda kupim.Potom napisem ako som spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33878 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému malokalibrovky a gulovnicky
....no a co chce s tym basnik povedat!?8o:liar::D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33891 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému malokalibrovky a gulovnicky
Najprv citat,potom mysliet,potom nakoniec pisat prispevok...:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33922 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému malokalibrovky a gulovnicky
:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33924 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému malokalibrovky a gulovnicky
..I wonder, just wonder...how many members of this Forum can understand both of these contributions since some genius decided to copy it in English!..... Yes I can read and understand this so can you, but it will not make any difference for rest of them...as for your respond (strictly between you and I) save your self the effort, I told you long time ago as what I think about you! Please just deal with it in your name and leave me out of it!:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33927 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému malokalibrovky a gulovnicky
....a Branislav, mimochodom, ak je tato zbran kulovnicka, neviem kde si stiahol tuto stranku-su v tomto preklade dve podstatne chybi!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 120 návštevníkov a žiadni členovia on-line