malokalibrovky a gulovnicky

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29387 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
Viem že sa čuduješ že Hornet na srnca. Zákon to síce nedovoľuje ale "sršeň" je účinný na srnca aj na 100m. Balistické údaje ale aj prax Ti to jednoznačne potvrdia. Tomu ver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29389 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému malokalibrovky a gulovnicky
Viem že to ide aj s malorážkou sa dá streliť jeleň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29390 od miso
Odpoveď od miso na tému malokalibrovky a gulovnicky
Páni, opatrne s niektorými vyhláseniami, toto fórum čítajú aj začínajúci poľovníci či členovia krúžkov KMPP. Ono aby si niektoré rady neosvojili a vyhlásenia typu aj "malorážkou sa dá streliť jeleň" by tu odznievať nemali...Všetko sa dá, ale zákon hovorí jasne a nerád by som bol keby sa tu rozbehla polemika či je vhodný hornet na srnca či jeleňa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29391 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému malokalibrovky a gulovnicky
Šak práve o to mi išlo proste zákon to neumožňuje a je jedno či náboj áno alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29393 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
Obidvaja máte pravdu. ( miso aj Hornet )
<br/>
<br/>Len aby bolo jasno:
<br/>1. O malokalibrovke tu nebola reč!!!!
<br/>2. Pripravuje sa nový zákon o poľovníctve, čiže budem veľmi rád a isto nie som sám, keď v novom zákone nebude hovorené o dåžke nábojnice. Myslím tým aby použitie jednotlivých kalibrov (nábojov) nebolo obmedzované na dåžku nábojnice. Sú dôležitešie kritéria na určenie vhodnosti kalibru na konkrétny druh zveri ako samotná dåžka nábojnice. Nový zákon by mal vychádzať napr. zo: prierezového zaťaženia strely, hybnosti, priemeru, rýchlosti strely, a najdôležitešie je výber strely na ten ktorý druh zveri a samozrejme aj energie strely. Čiže, nesnažme sa zatvárať oči o takýchto dôležitých veciach. Nediskriminujme a nezavrhujme niektoré kalibre na lov zveri preto, že to nedovoľuje terajší zákon. Prax jednoznačne ukáže a nie zákon. Ja hovorím, najdôležitejšie je ako strieľame a potom čím. Najprv sa trochu zamyslime nad tým či zákon vychádza z logiky a praxe. Ale vidno že zákonotvorcovia nad týmto nerozmýšľali, lebo keby áno tak by Horneta nevylúčili z použitia na odstrel srnčej a mláďat ostatnej raticovej zveri.
<br/>Trochu som odbočil od témy, za čo sa ospravedlňujem. Myslím že to čo som napísal stojí aspoň na zamyslenie. Alebo nie????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29395 od miso
Odpoveď od miso na tému malokalibrovky a gulovnicky
Áno, ako sa to tu už neraz preberalo nie je dôležitá dåžka nábojnice ani všemožné J,ale mnoho iných faktorov. S tvojím príspevkom súhlasím takmer do bodky. Ono je veľa nelogických vecí, ktoré prax vyvrátila, ale aj mnohé,ktoré potvrdila. Vezmi si len taký .223rem. Niektorí s tým doteraz strieľali všetko(čo samozrejme neschvaľujem),ale teraz si s tým-podľa návrhu zákona, nevystrelíš ani na prasa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29400 od yegi
Odpoveď od yegi na tému malokalibrovky a gulovnicky
Tak potom taká 12-ka nemá konkurenciu, hlavne, že leží?Pochopil som to dobre? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29480 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
Tak to máš absolútnu pravdu čo píšeš. To s tým .223 rem. je síce pravda. Tu je zase vidno ako logicky a prakticky naši &quot;odborníci&quot; zákonotvorcovia rozmýšľajú. Ak také niečo napíše ten kto sa pokladá za odborníka na zbrane a poľovníctvo, tak to je úbohé. Naozaj. Budeme sa môcť hanbiť ak takýto zákon prejde do praxe. Je to škoda. No čo už, možno raz príde naozaj skutočný odborník a zmení to. Možno....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29482 od snipko
Odpoveď od snipko na tému malokalibrovky a gulovnicky
Nie, nepochopil si to dobre alebo vôbec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29599 od oravar
Odpoveď od oravar na tému malokalibrovky a gulovnicky
Vlastním ZBK 5,6 x 52R. Za tie peniaze je to veľmi ľahká a presná zbraň. Komu nevadí výzor zbrane vrele doporučujem. Spočiatku som mal aj ja problémy s nastrelením. Je u nej velmi tvrdá spúš a dosť mi to rozhadzovalo. Po zjemnení spúšte dosahujem rozptyl v kruhu 2cm na 100m v ľahu. Skúsenosti mám také, že celoplášťom strelené líšky na komoru pokiaľ nie sú v ohni odbiehajú do 15m, poloplášťom 2x pes vlčiak v ohni, další odbehol do 10m. Srnčie v zostáva v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29601 od Akela
Odpoveď od Akela na tému malokalibrovky a gulovnicky
Akým strelivom strieľaš z tejto zbrane rozptyl 2cm na 100m?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29602 od oravar
Odpoveď od oravar na tému malokalibrovky a gulovnicky
Klasika S@B, ale ked kupujem tak aspon 4 baliky-seriu. Stalo sa mi, ze medzi seriami nabojov bol rozdiel, musel som nastrelovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29603 od lajozko
Odpoveď od lajozko na tému malokalibrovky a gulovnicky
oravar, koľko si strelil s tým srnčieho aaké bolo správanie po rane?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29604 od oravar
Odpoveď od oravar na tému malokalibrovky a gulovnicky
Len 1 ks, vzdialenosť okolo 50m. Srnča sa len zošmyklo do travy - šikmá komora spredu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29605 od oravar
Odpoveď od oravar na tému malokalibrovky a gulovnicky
Kupil som ju hlavne na líšky, lebo 30-06 je predsa na ne nie moc vhodna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29606 od lajozko
Odpoveď od lajozko na tému malokalibrovky a gulovnicky
koľko máš líšok túto sezónu ? ja mám so 30-06 veľmi dobre výsledky na líšky a aj ostatnú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29607 od oravar
Odpoveď od oravar na tému malokalibrovky a gulovnicky
Ja som z 30-06 tiez spokojny (vysoka, diviacia, srncie), ale chcel som nieco lahsie a tichsie na kmotry. Dost som zatazeny v zime oblecenim. Tuto zimu jednu a jedna odbehla postrielana na nohu. 2006/2007 - 6ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29609 od lajozko
Odpoveď od lajozko na tému malokalibrovky a gulovnicky
tých 6 sa mi zdá moc, na to kde poľuješ?!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29630 od oravar
Odpoveď od oravar na tému malokalibrovky a gulovnicky
Darilo sa, aj ked tych lisok mame asi 1,5 na clena. Sme asi 5 v zdruzeni ktori robime odstrel za cele PZ. Tento rok mi to nejde, ale chcel by som este aspon 2.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #30334 od Rob
Odpoveď od Rob na tému malokalibrovky a gulovnicky
Ma niekto skusenosti z malorazkou CZ 511 poloatomatom ? Spolahlivost , presnost a narocnost na udrzbu ?
<br/> Vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 110 návštevníkov a žiadni členovia on-line