30 - 30 Winchester

pred 17 rokmi 1 týždňom #16009 od babrosX
30 - 30 Winchester bolo vytvorené babrosX
Zdravím kolegovia, mám na Vás jednu prosbu, vie mi niekto dať bližšie informácie o zbrani Marlin v kalibri 30 - 30 Winchester?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16012 od nugy
Odpoveď od nugy na tému 30 - 30 Winchester
Uplne do detajlov neviem,ale uz som mal tu cest smou strelit diviaka. Na spoločne
<br/> polovačky je to parada. To prebijanie je dost dobre, rychle. Kamarat ju ma a je
<br/> spokojny. Uz smou strelil aj par kusov vysokej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16016 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Vlastním Marlin 30AS v tomto kalibri dva roky. Doterajšia bilancia 2 jelene, 1 jelenica, 1 srnec a 6 líšok. Na diviaky som štastie nemal. Používam poloplášť od SB a nemôžem povedať jedno krivé slovo. Jeleň na 80 m komora odišiel 20 m, jeleň chrbtica v ohni, jelenica v ohni, srnec dosť nepodarená rana na krížovec, dostreľoval som ho, líška len jedna bola viac roztrhnutá lebo som trafil lopatku. Kaliber je šetrnejší ako 8x57JS ktorú mám tiež. Ak preferuješ streľbu do 150 m tak odporúčam. Čo sa týka zbrane. Je krátka a veľmi presná. ľahká však nie je. Ide k 4 kg. Veľmi rýchle prebíjanie a výhodné pre ľaváka, preto som jú kúpil. Nosím ju keď ma niekde pozvú lebo je to univerzálna zbraň. Hovorím, od líšok po vysokú. Ak chceš niečo konkrétne, pýtaj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16035 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16039 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
ďakujem za radu, zaujímalo ma to aj z toho titulu, že aj ja som ľavák a prebíjanie klasickej guľovnice je dosť nepraktické. Chcel by som ju využívať hlavne na spoločných poľovačkách na diviaky v pohone. Len som si nie istý či je ešte v tomto kalibri dostupná na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16046 od nugy
Odpoveď od nugy na tému 30 - 30 Winchester
Znami ju predava v tomto kalibri.Kupil automat,tak ju dava prec.Ak mas zaujem, napis mi mail. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16051 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
hmm no záujem by som mal napíš podrobnosti ak môžeš je v kalibri 30 - 30? Má niekto osobné skúseností aj s inými kalibrami pri opakovačkách Marlin?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16056 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16066 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
díky za link ten som už prelúskal predtým, škoda že tam nie je nič viac k tomu. Johny si ľavák? Kde to vyhadzuje prázdne nábojnice? Nemusíš pritom odlíciť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16069 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Nie som ľavák, ale stav môjho pravého oka je príčinou, prečo strieľam už desiatky rokov na ľavú stranu. Už je to pre mňa priroduené. Preto preferujem zlamovacie zbrane a bol to aj jeden z dôvodov prečo som si zaobstaral Marlina. Nábojnice vyletujú šikmo dopredu takže nemusíš odlícovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16071 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
skúšal si aj iné značky streliva? (nieže by som mal niečo proti SB používal ho celý život môj starý otec a používa ho aj krstný so strýkom). Máš tam namontovanú aj optiku? Ja by som chcel pušku využiť iba čisto do pohonu na diviaky. Ty máš typ 30AS nevieš náhodou rozdiely medzi tými typmi čo sú na stránke frano a tvojím, resp. medzi všetkými? jediné čo som si všimol bola pri jednom type dåžka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16073 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
so strelivom Sb som u tohoto kalibru maximálne spokojný až na veľkú padavosť ale keďže ja som strelec tak do 150 m a ty to chceš do pohonu tak to je zanedbateľné. Skúšal som aj prvi partizan ale len na strelnici. Je o niečo presnejší ako SB, na 50 som robil dvojstrely. Teraz som si zohnal krabicu nábojov hornydy expanzion s plastovou špičkou ale ešte som nenastrelil optiku na tieto náboje. Strelivo SB s olovenou špičkou sa ti časom zdeformuje lebo pri nabíjaní tlačíš jeden náboj za druhým. Čo sa týka účinku na zver je strelivo SB skutočne výborné. Neprestreľuje, odovzdáva maximum energie a nepodlieva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16075 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
ak sa nemýlim tak je aj cenovo naprístupnejšie :) čo potom robíš s tou zdeformovanou špičkou? ozaj tie rozdiely medzi jednotlivými typmi Marlinu nevieš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 dňami #16135 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
čau johny, tak som sa rozhodol, v piatok idem pozrieť jednu Marlinku v ráži 30-30 ak bude v dobrom stave beriem ju :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #16175 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Neoľutuješ, daj vedieť ako si dopadol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 dňami #16243 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
čau Johny tak mám ju už tu pred sebou. Je to rok výroby 00 ale dobre zachovalá. Kúpil som ju aj s montážou a puškohľadom Seadler 3 - 9 x 40 za 14 tis. Neviem či ju stihnem vyskúšať tento víkend, ale budúci určite :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 dňami #16245 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Tak to blahozelam, je to super cena, ja som dal za svoju 22 bez optiky, tak nech sa ti s nou dari

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16285 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester
Len pre zaujímavosť. Nekupoval si ju náhodou v LC?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16303 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
No bola v LC ale chlap bol zo ZV a doniesol ju do BB, prečo sa pýtaš? Máš s ňou nejaké osobné skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16304 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
ešte mám také malé otázočky, neskúmal niekto či sa dá vymeniť poistka naopak? Je možné niekde na nete nájsť nákres s popisom, návodom? Johny ako ju nosíš v pohone? Zaistenú spustenú?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 147 návštevníkov a žiadni členovia on-line