ČZ 527 7,62x39

pred 17 rokmi 2 dňami #16364 od hospodar23
ČZ 527 7,62x39 bolo vytvorené hospodar23
Vlastním guľovnicu ČZ527 7,62x39 a dostal som od známeho niekoľko kusov vojenských celoplášťov ale neviem či ich môžem použiť v tejto zbrani, lebo som počul, že tieto náboje poškodzujú hlaveň. Poraďte mi ak s tým mate neaké skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #16374 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému ČZ 527 7,62x39
Náboje môžeš kľudne používať,nepoškodzujú hlaveň,akurát ju musíš po každej strelbe vyčistiť,lebo vojenský prach je agresívny a ten má vplyv na hlaveň.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #16375 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému ČZ 527 7,62x39
Dodatok: vojenský 7,62x39 je o 0,04 mm hrubší ako štandartné lovecké náboje a medený plášť je trochu tvrdší ako na plášťoch loveckých nábojov.Nemal by to byť problém,keďže RWS vyrába lovecké strely TIG a TUG s ocelovým poloplášťom a používajú sa bežne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #16376 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Troška ťa upresním :
<br/>1) u &quot;vojenských&quot; 7,62x39 mm (resp. náboj vz. 43) nie je agresívny strelný prach. Podstatou problému je, že tieto náboje obsahujú zápalky na báze traskavej ortuťi. Tieto splodiny spôsobujú u bežných zbraní (napr. uvedená CZ 527) koróziu hlavne a preto je potrebné, ako si uvádzal hneď po streľbe zbraň poriadne vyčistiť. Vojenské zbrane, pre ktoré je toto strelivo určené majú preto vývrty hlavní chránené vrstvou tvrdochrómu.
<br/>2) Plášť u &quot;vojenských&quot; 7,62x39 mm nie je medený, ako uvádzaš ale poväčšinou oceľový plátovaný tombakom, alebo oceľový fosfátovaný.
<br/>3) Gro &quot;vojenských&quot; nábojov 7,62x39 mm má strelu, ktorá obsahuje jadro z oceľe. Podľa súčasného zákona o zbraniach a strelive je táketo strelivo - strelivom zakázaným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16384 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému ČZ 527 7,62x39
Úplne presne, do bodky a písmena!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16399 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému ČZ 527 7,62x39
Ďakujem Igor za výstižnú odpoveď. Viem, že strely s oceľovým jadrom sú zakázané ako napr. S-Ball a neuvažujem o tom, že ich budem používať na zver, len som chcel veďieť či mi nepoškodia hlaveň keď si s nimi občas zastrieľam na strelnici.
<br/>Dajú sa zohnať náboje do tohto kalibru aj od iných výrobcov ako je S&amp;B?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16401 od kurt
Odpoveď od kurt na tému ČZ 527 7,62x39
Oceľové jadro nie je zakázané pre streľbu na zver, ale úplne. Držanie týchto nábojov na akékoľvek účely je protizákonné podľa zákona o zbraniach a strelive (mimo ozbrojených zložiek, čo ty asi nie si). S-BALL nemá olovené jadro, ale S-BALL Plastik. Tento kaliber robí aj PRVI PARTIZAN, ale neviem kde to zoženieš. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16404 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému ČZ 527 7,62x39
Áno Kurt myslím, že ťa rozumiem,ale tých pár striel ktoré vystrelím na strelnici dúfam nikomu neublížia aj keď sú oceľové. A k S-Ballu PLASTIK nie olovené ale oceľové, viem je to len preklep. maj sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16405 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému ČZ 527 7,62x39
Asi skor chcel napisat, ze S-Ball je celoolovenna jednotna strela a S-Ball PLASTIK je jednotna strela plastova s ocelovym jadrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16412 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Civilné 7,62x39 mm (bez jadra) dnes vyrába viacero muničiek, napr. :
<br/>1) Sellier&amp;Bellot, ČR
<br/>2) Prvi Partizan, Srbsko - pozri stranky www.hunterpro.sk
<br/>3) PMC, USA - www.pmcammo.com
<br/>4) Wolf, Rusko - www.wolfammo.com
<br/>5) Barnaul, Rusko - www.ab.ru/~stanok/eng/index.htm
<br/>6) Sako, Fínsko - www.sako.fi - strela Speedhead, Gamehead
<br/>7) Lapua, Fínsko - www.lapua.com/index.php?id=862
<br/>a iné

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 23 hodinami #16427 od kovboj
Odpoveď od kovboj na tému ČZ 527 7,62x39
Z praxe mám skúsenosť s používaním vojenského streliva v 527-ke dobré, ale iba na cvičnú streľbu. Po viacerých výstreloch sa niekedy stane, že nemôžeš vytiahnuť vystrelenú nábojnicu z komory. Poznám človeka, ktorý to išiel reklamovať do fabriky v ČR. Neuspel - používal iné strelivo ako je doporučené. Inak nejde o vadu, ale o zasvinenú nábojovú komoru. Podľa mňa ide o to, že dochádza k podfukovaniu nábojnice v komore a tá je znečistená splodinami výstrelu. Vojenské nábojnice sú väčšinou smaltované a podľa mňa majú menšiu rozťažnosť ako medenné lovecké nábinice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 12 hodinami #16465 od kurt
Odpoveď od kurt na tému ČZ 527 7,62x39
Jasné, že tých pár nábojov nikomu neublíži, ako ani tých pár Plastikov čo sa vystrelí na spoločný poľovačkách zo starých zásob. Pokiaľ viem tak dôvodom zavedenia do nového zákona bolo to že strely s oceľovým jadrom majú vyššiu prieraznosť oproti mäkkému jadru čo môže niekedy vadiť (napr. človeku s nepriestrelnou vestou).:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16534 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému ČZ 527 7,62x39
Áno, je to raz vojenský náboj a teda strely sú konštrukčne a štandartne vyrábané hlavne pre vojenské účely tak, aby mohli aj &quot;prestreliť&quot;a následne aj zraniť, nemusí hneď usmrtiť. Teda vojenská strela musí najprv prestreliť prekážku, za ktorou je ukrytý vojak a potom ho zraniť. Pri love v poľ. je to teda iné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16542 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému ČZ 527 7,62x39
Máte pravdu aj ty aj Kurt, je to vojenské strelivo, ktoré je vyrobené tak aby plnilo svoj účel v armáde a pod... Ale podľa mojich vedomostí v armáde je to pravý opak, čiže tam by sa nemalo používať strelivo ktoré sa triešti a deformuje.
<br/>
<br/>Takže keď použijem toto voj. strelivo vo svojej 527-ke tak jej tým neublížim ak po streľbe hneď vyčistím zbraň.?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16548 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému ČZ 527 7,62x39
urcite jej neublizis akju hned vycistis. ale na druhy den by som doporucil cistit este raz a pre istotu po par dnoch zas zopakovat-ortut je svina...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16551 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému ČZ 527 7,62x39
Áno, len celoplášťové strelivo a to nie len v armáde.
<br/>Neublížiš vôbec vtedy, keď použiješ príslušné strelivo patriace do Tvojej 527. Iné odpovede podľa mňa by boli zavádzajúce. Skús si pozorne prečítať niektoré veľmi dobré príspevky autorov, / chróm.vývrt, vonk.materiály striel, zápalová zlož., rýchlosť voj.strely,
<br/>a iné/ a rozhodni sa. Ja osobne by som do novej zbrane neodporúčal kalašnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16560 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému ČZ 527 7,62x39
Doplnok:
<br/> Aj iné fórum, aj tam sa pojednáva o &quot;Tvojej veci&quot;, ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16563 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému ČZ 527 7,62x39
nezabudnut na jedno- ortut niekedy nevycistis ma 100%, tak najlepsie je hlaven prepliachnut vriacou vodou-po kazdej strelbe! Inak zistis ze docasne ti hlaven zhrzavie, alebo jednoducho nestrielat tymto typom streliva!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16699 od Borsuk
Odpoveď od Borsuk na tému ČZ 527 7,62x39
Pozdravujem pan kolega tak vo svojom prispevku mas uplnu pravdu,totizto mal som moznost oskusat vojenske strelivo a poviem ti ze to robi pekny bordel,strelu ktoru som vystrelil len tak do stromu tak prerazila hned dve stromy o priemere cca.25-30 cm a bol to smrekovec opadavy,takze dost husto vlaknite drevo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16831 od navi
Odpoveď od navi na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravím hospodar23, máš tu flintu vo verzii CARBINE ? alebo inú?Zaujímalo by ma,či si pobadal nejaký rozdiel pri nabíjaní a streľbe s použitím voj. streliva?Ja som vystrelil 3 také náboje /zo zvedavosti/, ale ťažšie to išlo do komory a spätný ráz sa mi videl byť oniečo silnejší, nehovoriac o priebojnosti.Viac to do hlavne nedám.Vyskúšal som poloplášte: SB-tie používam najčastejšie,PMC a Sako , celoplášte mám ruské.Zatiaľ som s tým kalibrom i strelivom spokojný a verím , že aj naďalej budem.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 706 návštevníkov a žiadni členovia on-line