Aká je vhodná zbraň pre začínajúceho poľovníka?

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20821 od lovec_1
:D Moj prispevok bol mysleny ironicky,ale mozno ti to uslo....:D Vtip je v tom,ze ktokolvek je tu schopny zahlasit na "svoj" kaliber,ze ma "fajn balistiku",pricom sa ale v 99% pripadov opiera o katalogove udaje,pripadne o tie,co su na baleni nabojov,ale ktore budu velmi nepravdepodobne zhodne s tymi,ktore produkuje jeho puska.
<br/>
<br/>Takze ked niekto vypusti podobny vyrok,mam o zabavu postarane.;)
<br/>
<br/>A k vymyslenym cislam-o ktorych by sa uz dalo hovorit ako o fajn krivke,kde sa netreba babrat s prenasanim zamer.bodu,klikanim,laserovanim a podobnymi nezmyslami modernych polovnikov/strelcov/lovcov,to by .308W s beznou 9,7g lubovol.strelou musel produkovat asi takyto priblizny vykon:
<br/>
<br/>Vo= 1050m/s
<br/>Eo= 5347J
<br/>
<br/>100m +30mm
<br/>200m 0mm
<br/>300m -156mm
<br/>
<br/>Takze s tvrdeniami o dobrej,fajn a neviemakej este balistike by som zaobchadzal aj s pohladu bezneho strelca radsej opatrnejsie... :D:D:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20831 od zachi
ja som to tiež myslel s nadsázkou pre takých ktorý by nevedeli o čo sa jedná aj keď sa to na pol. kurze učí. čítal som tvoje príspevky v inej téme a myslím že ty máš prehlad čo je balistika

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20832 od Branislav
Nazdar Lovec_1. Nemas nahodou Tikku? Ak ano, prosim, mohol by si napisat svoj mail? Vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20834 od lovec_1
To,co sa vyucuje,resp. prednasa na strelectve v ramci pol.kurzu,tak o tom mam tiez nie prilis &quot;valnu&quot; mienku....:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20835 od lovec_1
Mam... Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20837 od puro
Aj moja 8x57 je fain balistika.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20838 od puro
Sibo sa jednoducho pital ja som jednoducho odpovedal,je to dobra raz do jeho reviru.Tabulku si nastuduje kazdy ja hovorim z hladiska pol.praxe.Prepac ze som mu neodoslal seminarku.LOVU ZDAR.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20839 od puro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20841 od sibo
puro dakujem, a aj ostatnym, rozmyslal som najprv nad IZ 18 MN v razi .308Win ale neviem ci to nie su vyhodene peniaze, ci sa ta zbran oplati aj ked cena je to uzasna, inak som este uvazoval nad Brno Effect aj v .308Win ale zial momentalne nie je k dispozicii maju 8x57JRS aj ked tu je uz cena trosku vyssia a budem musiet dosetrit. Mate niekto skusenosti s IZ 18 MN? pocul som, ze ma nejake nedostatky ale vraj sa daju odstranit navstevou u dobreho puskara. Alebo mam radsej na nu zabudnut a predsa len dosetrit? P.S.: chcem jednoranovu zlamovaciu gulovnicu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20842 od Jaro
poznam 4 ludi co ju maju a vsetci ju bud museli dat prerobit alebo ju dali radsej prec :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20843 od puro
Sibo ja som mal tvoj problem,dosetril som a mam 8x57 jrs bettinsoli.Ja viem ze je to dost penazi+puskohlad, ale neoplati sa setrit na zbrani.No toto tu bolo riesene,nech sa rozhodnes tak alebo tak prajem ti pevnu ruku a lovu zdar.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20844 od sibo
ako si snou spokojny?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20845 od lovec_1
No a aka je teda z pohladu polovnickej praxe &quot;fain balistika&quot; u tej tvoje osmicky??? Neuraz sa,ale 90% polovnikov je balistika na h...o,pretoze jednak ju nepoznaju,a po druhe ju nevedia vyuzit,pretoze vo vacsine pripadov strielaju na bezne vzdialenosti,kde pokles strely nehra rolu.Tak ake tam reci o vyhodnej,fain,dobrej,pecenej,varenej a inej balistike,ked nema vyuzitie?Len pre napisanie slov a pochvalenie si toho svojho??? Toto nebrat ako kritiku teba,alebo niekoho ineho,ale ako podnet na zamyslenie sa pri pisani prispevkov...;):D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20847 od puro
Ma blaseracku hlaven to je plus, no opakujem sa.Zatial som spokojny ale nechcem nic vnucovat netvrdim ze nic lepsie nie je.Je to na tebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20848 od puro
Napis ING KRIZANOVY,ja viem o balistike h...o.Strielam na pol vzdialenost teda asi podla teba beznu.Ale aka je bezna? 90% polovnikov to nevie definovat.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20850 od Lubo1
Bezokrajovy naboj do zlamovacej zbrane nie je to najstastnejsie riesenie. Mal som to v 243 aj 30-06 ale to vytahovanie, hlavne v zime robilo pri niektorych nabojniciach problemy. Bezokrajova nabojnica je konstruovana do gulovnice. Tu IZ si urcite nekupuj. Je to rusky kol, z ktoreho trafis tak akurat vies co. Zatial su spokojni iba ti, co ju kupili a nevediapredat. Inzeraty typu &quot;z rodinnzch dovodov&quot; su plne tychto ruskych smejdov. Komora, ako pre dwlostrelecky naboj, rozhadzuje to ako ked naduje kravu, drevo ako do pece, spust len pre trenovanych, no strach. Ten Brno Efekt v kal 8x57R ma spoluziak z Oravy a je s nou celkom spokojny. Ja mam ZK99 sice v razi 6,5x57R, super pusticka, lahka, presna, pohladna. Ten efekt mal byt vlastne vylepsena ZK99, no vylepsena je tam hlavne cena. Uvazujem tiez o 8x57R. Kolega ju ma v Manlicheri a je snou velmi spokojny. Minuly mesiac s nou u mna strelil srnca na krk na 200m. Poznam experta z Medzilaboriec, ktory nou strelil jelena na 350m vojenskym celoplastom s urezanou spicou/uz uboce na uboc, merane Pozmapom/. TAk ako pise lovec, nie kaliber, ale celkovo puska rozhoduje. Lacne maso len psy zeru. Inac, niekto tu prezentoval zlamovacku SABATTI. Mam od nich kulobrok. Velmi presna zbran, vyborne prevedena, lahka. No zlamovacku od nich nepoznam. No ak sa nenatahuje spust na krku pazby, tak nevidim ziadnu vyhodu oproti Brnu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20875 od papo
Nepoznáme sa náhodou? Pár arogantných najmúdrejších som už stretol. A k náhodou nie, tak pri tvojom ponímaní diskusie a znaleckých stanoviskách ma to nemrzí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20880 od Lubo1
Klidek Papo. Nie som ziadny super odbornik. Ja len tvrdim, ze co sa tyka zlamovacich zbrani, urite by som nebral bezokrajovy naboj. A co sa tyka kalibru, od 6,5 je to skutocne do 2OOm iba o strelcovi. Tiez som miesal od 243 do SPR. a nakonie som z 12 zbrani zostal pri dvoch kalibroch. 6,5 v zlamovacke a gulobroku a a 7x64gulovnica. Kulobrok mam na spolocne s natlackovym Meostarom, gulovnicu s Meoptou 2100. Jednusku mam na dohladavky a skusky. Myslim,na nase podmienky ze to uplne staci. No ta 8x57 ma laka tiez. Ak chces skutocne odbornika na zlamovacie zbrane, myslim, ze sa spytaj Martina. Ten uz ma nieco za sebou.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20887 od Vyr
Ohľadom zlamovacích zbraní -resp. ohľadom bez okrajového náboja poviem vlastnú skúsenosť. Ako prvú guľovnicu som kúpil Brno 98 - .308W
<br/>Po dlhej dobe som si povedal že by som rád zlamovaciu guľovnicu. Po veľmi dlhom zvažovaní som ju kúpil v rovnakom kalibre - .308W -nikdy som neoľutoval.
<br/>Po niekoľkých rokoch používania môžem povedať nasledovné - nikdy som nemal problém vyberať nábojnicu a to ani v situácii keď som „opakoval“ .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20889 od papo
ďakujem za radu, ja mám klidek, na rodiel o teba. IŽ18 .308 som si kupil za istých okolností, na krátky čas, pretože som podľahol drístom podobných odborníkov. A čo sa ukázalo? že mi to okukávajú, ako je možné, že to má také pramatre. pre úplnosť, používam normu alaska 11,7 gr. takže sa brzdi vo svojej vševedúcnosti a nemiešaj sa do toho, čomu nerozumieš, nebudeš tu na smiech, prípadne nenapáliš niekoho svojou aroganciou tak, že ti zvalí posed.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 162 návštevníkov a žiadni členovia on-line