Aká je vhodná zbraň pre začínajúceho poľovníka?

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20669 od matulkoh
ja by som vychadzal z reviru kde budem polovat, ale dvojku 16 al. 12 a gula od 6,5 - 9,3, ja osobne 8. kamos ma 12x70:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20670 od matulkoh
12x70 gulu- vola to zastavovac diviakov, moze byt aj horsia rana ale na fleku lezi, no hold ako doprevadzac a prof. lovec musi mat aj taketo nieco.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20671 od PoloVlad
Ďakujem-aj-za-tvoju-radu.Ale-ako-si-to-myslel?Mal-by-byť-prvou-zbraňou-guľobrok?Neviem,
<br/>ale-nebude-mi-chýbať-druhá-broková-hlaveň-pri-spoločnej-poľovačke-napr.-na-kačice.
<br/>Alebo-si-to-myslel-pred-guľovnicou-by-bol-lepší-guľobrok?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20676 od matulkoh
urcite myslel gulobrok lebo mozes mat k nemu aj vymenne brokove hlavne, na skodnu, na kacice, drobnu, a na posed, pohon, prechadzky gulu+brok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20680 od Peter33
ja som rozmýšľal nad guľobrokom ZH 304 7x57R/12, no neviem ci je to dobrá voľba, má tvrdú spúšť, jedine u puškára dorobit na predný kohút napináčik.Poradte ci je to dobrá voľba alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20683 od MarianJevocin
Odpoveď od MarianJevocin na tému Aká je vhodná zbraň pre začínajúceho poľovníka?
Vhodná je podľa mojej mienky aj CZ 584 mod.4 - guľobrok 7x65R/12 a k a k nej sú v sade aj výmenné brokové hlavne. Guľobrok na individuálne poľovačky alebo spoločné /podľa toho v akom teréne poľujete môžeš poprípade používať brokovú hlaveň/ Brokové pri poľovačke na drobnú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20684 od matulkoh
kamarat ho ma, dal si urobit napinacik a je max spokojny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20686 od lordik
neviem, co je blbost na tom aby mal zaciatocnik kaliber typu 7x57...podla mna staci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20687 od lordik
klobuk dolu, uplna pravda, Lovu Zdar...keby aj ini mali podobni nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20691 od pytliak
Ja si myslim, ze vsetko zalezi na tom v akom reviri sa bude polovat a ake ma majitel financne moznosti. Ja som zacinal s gulobrokom ZH s vymennymi brokovymi hlavnami a bol som s tym spokojny takmer 10 rokov. Je to zaobstaranie si dvoch zbrani v jednej za velmi priaznivu cenu. Casom som zfajnovel a vymenne brokove hlavne som vymenil sa samostatnu brokovu dvojku a prikupil som tiez solo gulu. Gulobrok zostal na spolocne polovacky na diviakov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20696 od Romero
Určite je všestrannejšie využitie guľobroku .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20701 od zoran
Píšeš že poľuješ v lesnom revíri-jeleň,muflón,diviak, srnec a škodná.Tak v tom prípade by som si kúpil 8x57 solo,celopažbu a optiku meoptu 2100 7x50 s červeným bodom.Môj názor,alebo možno sen aj s tým tvojim revírom.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20781 od nugy
Ja polujem len styry roky, cize som este velmy mladý polovník. Ako mladý polovník, ktorý poluje v podobnom revíry ako by si chcel ty, ti radím jednoznacne gulabrok. Máme z otcom aj brokový automat, aj pár solo brokovnic, 7x57 gulu + 308Win. zlamovaciu, ale pri pochôdzkach takýmto revírom je gulabrok nenahraditelny. Dakedy sa ti hodí brok na macku, straku, lísku na blízo a inokedy zasa gula na väčšie vzdialenosti. A ako uz mnohí napísali, dajú sa prikúpiť aj brokové hlavne.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20785 od sibo
ked uz sa bavite o tych kalibroch u solo, co tak na zaciatok .308Win, aky je Vaz nazor?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20786 od puro
Preco nie ma ju otec a neda na tento kaliber dopustit,ma celkom fain balistiku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20789 od Baikal
Sibo, vzdy je vyber prvorady od charakteru reviru a od toho aka zver sa v akych mnozstvach lovi. Ak budes v polnom reviri, kde sa dostanes k lovu skodnej a drobnej zveri, zbytocne by si kupoval ako prvu zbran solo gulu .308W ;) ak niekomu radit, v prvom rade treba vediet kde bude najviac polovat, na aku zver a podla toho ist bud do solo broku a gule, pripadne do broku kombinovaneho s gulou. Tolko volba podla povahy reviru. Vyber kalibru gule treba zvazit na zaklade druhov lovenej zvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20809 od sibo
to je samozrejme, mal som na mysli revir aky bol spomenuty na zaciatku tejto diskusie, lesny revir s moznostou lovu vysokej, ciernej, srncej, skodna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20813 od zoran
W 308 je aj podľa mňa dobrý kaliber čo sa týka balistiky, ale oproti spomenutým 7x57,8x57,9,3x74 podľa mňa dosť podlieva . A v jednom čláku Myslivosti som čítal že keď im má prísť na poľovačku hosť s W308,tak pes musí byť v pohotovosti.Ale to by som bral skôr s rezervou,záleží predsa aj na umiestnení zásahu a tiež na strelive.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20814 od lovec_1
Clovek si jednoducho niekedy nemoze pomoct a vola prekonat chut polozenia otazky nie je.....Uz som to tu cital x-krat,ale stale akosi neviem...
<br/>
<br/>Prosim ta,co sa skryva pod pojmom &quot;fajn balistika,dobra balistika a pod.&quot; ??? :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20818 od zachi
ak vieš čo je balistická krivka tak by ti to mohlo byť jasné jednoducho guľa moc nestúpa ani neklesá na vzdialenosť napr.300 m. myslím že do tejto vzdialenosti. firmy udávajú hodnoty balistickej krivky. alebo po lopate na100 m +3,5cm 200m 0 300m -15 cm. čísla sú vymyslené

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 109 návštevníkov a žiadni členovia on-line