Aká je vhodná zbraň pre začínajúceho poľovníka?

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19543 od RadekS
Ja jsem s Vami za jedno, s 8x57 je moc příjemné střílení, několikrát jsem si zkusil 9,3x62 a take to bylo dobré, kolega s tím má nastřílené 200 ran do zvere a je také spokojený. Sám použivam 8x64S, je do ní levnější strelivo jako do 8x60S. Určitě ale nechoď pro 7x57, dá se s tím lovit, není to problé, ale už si musíš počkat na ideální ránu, ne na daleko atd. Větší kalibr oceníš i při společné polovačke, a hlavně bude méně dohledávek. Jestli kulobrok nabo solo kulu? Já jsem měl kulobrok nekoli let. Od té doby, kdy jsem si koupil solo kulu, neměl jsem kulobrok v ruce. A střílím tím i škodnou, všechnu a jde to! Moje rada do tveho reviru? Kromě jelena mám všechno stejné, na jelení zver jezdím a proto ti radím SOLO KULOVNICI 7x64 A VÍCE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19707 od ptl
Baikal 7,62*54R ideální zbraň pro nás začátečníky;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19714 od Bubi
gulomet vz.59?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19719 od Akela
Takže 9,3x62 vhodná pre začiatočníka? No neviem, ale tú 7x57 by som rozhodne doporučil skôr. Najmä ak ten začiatočník nevie čo s ním výstrel z ťažšieho kalibru urobí. Práve preto, že pri 7x57 treba počkať na ideálnu ranu a nestrieľať na extrémne vzdialenosti sa mi javí pre začiatočníka veľmi vhodná. Poľoval som 7x57 - 10 rokov. To čo strelíš ako Ty píšeš na ďaleko 9,3x62 ja strelím aj 7x57. Chce to len dobrý odhad a pravidelný tréning. Komfort streľby je neporovnateľný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19721 od Igor
Podstata je v zodpovednosti strelca na čo a v akej situácií vystrelí - niekto môže byť taký, že striela čo len zbadá zver iný čaká dokým si na 100 % nie je istý že padne. Viem, že toto tvrdenie sa dá vyvrátiť, no všetci vieme, že v poľovníctve sú rôzny ľudia s rôznym prístupom ...
<br/>Môžme tu diskutovať a doporučovať sto rôznych kalibrov a zbraní to však nič nezmení na tom, že každý je iný a vyhovuje mu niečo iné. Nakoniec poľovník len praxou získa nejaký ten svoj vlastný úsudok o tom čo je preňho to naj. O tom je sloboda voľby, hoc vždy okliešťená určitými požiadavkami stanovenými príslušným zákonom. Či ten je už dobrý alebo nie to na dalšiu diskusiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19728 od eso
Igor - súhlas;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19735 od leica
ja mám taký pocit že každý si preferuje ten svoj kaliber, ja som porovnával 7x57R, 308W a 8x57JS, rôzne typy zveri najčastejšie diviaky ,,, na okamžitý učinok, tj zver ostáva v ohni je 8 a ciastočne aj 308, 7 sa mi osvedčila menej veľa dohľadávok a pomerne moc rozbitá divina.. asi by som mu odporučil tú 8..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19739 od Poacher
Ja by som každému začínajúcemu poľovníkovi doporučil 22LR a nech trénuje, trénuje a trénuje. Potom už bude dosť jedno, aký kaliber si zakúpi. Každý kaliber je dobrý, len treba vedieť stireľať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19753 od foxhunter
Ak by si sa spýtal pytliakov, tak 90% odporučí 22 long rifle, je tichá , presná ,lacné náboje a ak si trošku dobrý strelec tak stým strelíš všetko možno aj medveďa, ale ja viem,že ty si to myslel správne ako poľovník. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19762 od Poacher
Jasné, rozumieme sa.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19764 od saris
Ja ako začiatočník som mal najprv brokovú kozlicu............neskôr som si kúpil 308W. Spokojnosť na mojej strane......je to primeraná ráž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19834 od tommi18
ja som tiez zacinajuci polovnik(polujem 2 roky)a vlastnim zbran 8x57JS a nedam na nu dopustit...vrele odporucam!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19857 od zachi
ja polujem dlhsie a netvrdím že moja je uplne najlepsia. počkaj keď netrafíš či sa nebudeš na nu vyhovárať. Ale nechcem ti kaziť radosť to bolo myslené zo žartu. išlo len o to že pluješ krátko na nejaké závery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19866 od Akela
Zachi napísal si to dobre, ale inak skvelý preklep, zlepšil si mi náladu. Pozdravujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19899 od zachi
asi som bol rychly a zabudol som na o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20110 od Kwazovsky
Keď si budeš kupovať pušku v niečom ti poradím, kúp si mostíkovú montáž. Ja mám starú ZKK 600 so starým puškovým ďalekohľadom Zielvier raz som ju nastrelil síce som minul v tedy okolo 20 nábojov ale od vtedy som ju nastrelovať už nemusel. Prežila také pády, že iné pušky by už na 50 m niesli cez meter. Môžeš mať hocijakú pušku, keď raz ani netušíš, že ti zle nesie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20114 od miso
Nuž, nemyslím si,že záleží na type montáže, skôr na značke a materiáli, z ktorého je vyrobená. Montáže z ľahkých zliatin sú na silnejšie kalibre absolútne nevhodné, oceľovou montážou veľa nepokazíš. Ja osobne preverujem nižšie montáže, teda bez podhľadu, pretože čím je puškohľad bližšie k osi hlavne tým lepšie. A načo zbytočne zvyšovať svetlú výšku zbrane, potom je dosť neskladná a ťažšie sa s ňou manipuluje. Na trhu je už kopa veľmi kvalitných schwenk montáží, ktoré eliminujú nevýhodu toho, že nemáš podhľad-v pohone alebo pri dohľadávke v hustom poraste jednoducho puškohľad zhodíš a je to....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20141 od lacika85
S tou montazou mas pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20180 od lovecccc
Ahoj Jágri .Som začínajúci poľovník a rozhodujem sa pre kúpu zbrane .Mám vyhliadnutú Zástavu M70 kal. 7x57. Neviete mi niekto poradiť či je kal.7x57 pre mňa vhodný? U nás máme srnčiu sem tam diviačiu ale hlavne veľa jelenej zvery .Chcem samozrejme používať zahraničné strelivo (RWS,NORMA) a strieľať tak do 150m . Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20214 od lacika85
Moj nazor je taky,ze uplne staci na kazdu u nas zijucu zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 297 návštevníkov a žiadni členovia on-line