Aká je vhodná zbraň pre začínajúceho poľovníka?

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20217 od Baikal
Ja pouzivam 7x57 a lovim prevazne srnciu zver, prilezitostne ciernu a vysoku. Je pravda, ze 7x57 mi na tieto ucely bohate postacuje. Kedze vsak pozeras na Zastavu, mne by pri prevaznom pouziti na vysoku bola sympaticka v kalibri 8x57JS a tiez celopazba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20221 od lubo
lovecccc 7x57 si nekupuj, radšej potom 8x57, ja som mal 7x57R a nebol som spokojný , je to len môj osobný názor, momentálne mám 7,62x54R a úteková vzdialenosť po rane sa skrátila na polovicu okrem toho, že zver výborne farbí čo uľahčuje dohľadávku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20235 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Aká je vhodná zbraň pre začínajúceho poľovníka?
luk a šípy:D:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20236 od sako80
to lovecccc:baijkal ti radi dobre ja by som sa tiez priklonil k 8x57js je to vyborna raz a zver dobre pada.lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20237 od Marceliusko
Môj názor na zbran pre začínajúceho polovníka 7x57/12 čiže gulobrok veď kolko trofejovej zvery sa ti ako začínajúcemu poľovníkovi podarí uloviť preto ten brok - mačka ,líška,sojka,hrivnák atd.(každý začínajúci polovník je hladný za výstrelom) a 7x57 je podla môjho názoru postačujúci na všetko ostatné vrátane jelenej alebo diviačej bez rozdielu hmotnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20282 od Kwazovsky
Súhlasím s tebou. Na začiatok super zbraň, nech spozná revír a potom uvidí či bude meniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20462 od lordik
suhlasim, jednoznacne gulabrok 7x57R, osobne mam viac gulovnic, ale najviac vyuzivam gulabrok.a s dobrym strelivom strelis aj jelena aj diviaka.treba zas rozumno strielat.a ten brok je castokrat na nezaplatenie.Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20463 od lordik
neviem, aky typ zveri lovis, no moja skusenost s tvojim kalibrom je trosku ina.je silny, ale nemyslis, ze pre zacinajuceho polovnika je to moc?v jeho ako uz spominali hlade po vystrele moze silny kaliber sposobit nejake nestastie.odrazi sa gula atd...radsej pomalsi kaliber, a nato postacuje 7x57R, aby sa naucil ako mlady, a po roku, dvoch moze menit ked sa mu nebude pozdavat...to mas ako keby si dal zacinajucemu soferovi do ruky ferrari, to je istota, ze sa niekde vysype a ece aj moze nekoho zabit...treba mu dat feliciu a ked sa nauci, prejde na neco ine. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20491 od Poacher
To si kde nabral, ze 8x57 sa bude viac odrážať ako 7x57 a že 7x57 je pomalší kaliber? Povedal by som že rýchlosti sú tam v priemere rovnaké, ak ni o niečo vyššie u 7x57. 8x57 má navyše ťažšie strely v priemere, takže odraz bude menší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20495 od babrosX
osobne si myslím, že tou 7x57 nič nepokazí. Je to rokmi osvedčený kaliber a pokiaľ bude mať dosť peňazí aj tak bude po pár rokoch kupovať ďalšiu pušku, možno ich kúpi a predá 10 kým nájde to, čo ho naozaj osloví. Dnes už nie je taká situácia, že sa dá vybrať z pár druhov a nakoniec sa ti újde iba to čo majú v obchode a to máš na celý život. Ja som sa ako začínajúci poľovník dal presvedčiť na 7x64, nemôžem povedať nič zlé na ten kaliber, ale teraz som presedlal na 30-30win, lebo viem, že len výnimočne by som strieľal nad 100 m. Nová puška mi naozaj perfektne sadla a som spokojný. Niekto musí vyskúšať X pušiek a kalibrov kým si nájde to svoje. Prajem veľa šťastia v hľadaní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20497 od Poacher
Samozrejme, nechcel som povedať svojim posledným príspevkom, že 7x57 nie je dobrý kaliber, alebo že je nevhodný pre začiatočníka. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20501 od Baikal
Ake kriteria ste vzali pri tomto odporuceni do uvahy? ja som pred 7 uprednostnil 8 z dovodu, nie ze by 7x57 bol nejaky nedostatocny, ale predsalen pri prevaznom love vysokej mi vychadza 8 ako bezproblemovejsia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20505 od puro
Nehnevaj sa precitaj si co si napisal a zvas to,uplna blbost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20506 od Stefan49
:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20507 od puro
Podla teba stefan49 ma lordik pravdu?Ak ano napis viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20515 od majod
Ja si pod pojmom začinajuci polovník, predstavujem napriklad môjho osemročného chlapca,ano jemu pasuje do ruky nejaky remington alebo 7*57 ale tu sa zrejme jedna o com pisete začínajuci mladý, mechom udretý polovník ,ktorí bol vcera prehlásený za svojpravneho.Takže milý ,mladý ,začínajuci zober 7*57 zo par rokov poluj ak mas kde ,potom pridaj 1mm na 8*57 a ked budes velký kup si 3006.-neni to hluposť?Druha možnosť ,chod medzi kolegov na strelnicu odskušaj,počuvaj, famozne reči vydel dvoma,ale na co si davaj trosku bacha aby si trafil.Prajem vam vsetkým LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20517 od leica
začínajúci poľovník by si mal asi kúpiť malokalibrovku a naučiť sa najprv dobre strieľať a manipulovať so zbraňou za každých podmienok, hlavne v noci, ked to bude vedieť na 100% tak nech si kúpi akúkoľvek guľovnicu, ktorá mu sadne do ruky..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20518 od Kwazovsky
Medzi 7x57 a 8x57 je asi rozdiel ako medzi BMW a AUDI. Skôr sa rozhoduj či gulobrok, opakovacia guľovnica alebo jednuška. Podľa mňa si kúp to čo sa ti páči a nech je to spoľahlivé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20526 od Stefan49
Nieeeeeeee, puro, prave ze som sa rehnil nad lordikovou volovinou!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20529 od alanko81
necitam to od zaciatku,ale mam taky nazor ze neni zbran pre zaciatocnikou ked mas dobre nastrelenu a mas dobru musku staci ti aj kamen:)v dobrom!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 347 návštevníkov a žiadni členovia on-line