CZ -550 FS

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39934 od army9
Odpoveď od army9 na tému CZ -550 FS
Zjednodsene skusim vysvetlit . Kovana hlaven vznika tak , ze sa do presne navrtanej gulatiny vsunie trn ktory ma po svojom obvode vyfrezovany profil vyvrtu . Celuste kovacieho stroja skuju gulatinu na trn a vyvrt hlavne vznika vlastne "odtlacecenim" od trna . Kovanim sa ocel "zhustuje" a tym je hlaven pevnejsia . Neviem to iste ale aj starsie pusky CZ by mali mat kovane hlavne .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39938 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému CZ -550 FS
OK. Od coho potom zavisi presnost zbrane? od pouzitej ocele a jej kvality , alebo od niecoho ineho ? Niekde som pocul,ze na starsich zbraniach sa vyvrt hlavne robil vyvrtníkom alebo niecim podobnym/nie som strojar/ a tie prve hlavne vraj boli kvalitne a presne a cim viac hlavni sa jednym vyvrtnikom urobilo, tym ich kvalita klesala.Je to bajka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39939 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému CZ -550 FS
Tiez by ma zaujimalo,preco niektore hlavne maju vyvrt s hlbokymi drazkami, niektore maju drazky plytke. Nemyslim na opotrebenie hlavni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39942 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému CZ -550 FS
na to sú normy ktoré musí každý výrobca hlavní dodržať s určitou toleranciou.ale teba to vôbec nemusí trápiť...:) ty si len kúp kvalitné strelivo a strieľaj;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39946 od army9
Odpoveď od army9 na tému CZ -550 FS
Kvalita hlavne zavisi nielen od ocele , ale najme od presnosti vyroby . Tym "vyvrtnikom" sa robia tzv. pretahovane hlavne . Napriklad vsetky K98k z vojnovej vyroby maju aj hlavne kalene . No ako pisal tajfi nemusi ta to vobec trapit . Hlavne si kup kvalitnu flintu az s tym potom nemas ostaru .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39948 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému CZ -550 FS
Nemozem povedat,zeby ma to trapilo, len som zvedavy.Dakujem za vysvetlenie.Viem ze su odbornici, ktori sa v danej problematike vyznaju a su ochotny poskytnut info.Ja polujem so ZKK 600 v razi 3O 06 a az na tu poistku som s nou spokojny. Poskulujem vsak este po razi 6,5 x 55 SE v celopazbenej verzi.Preto ta zvedavost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39964 od lanus
Odpoveď od lanus na tému CZ -550 FS
Poistku na ZKK Ti šikovný puškár vyladí. FS 6,5x55 SE je popri Springf. výborná voľba,
<br/>
<br/>nezabudni si pýtať nový tvar pažby,je podstatne peknejší !!!
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46179 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému CZ -550 FS
Pravdepodobne idem do Poľska.
<br/>
<br/>bron1.pl/index.php?load=formularz&od=1&do=100

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46203 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému CZ -550 FS
parádne ceny..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46204 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému CZ -550 FS
Strana 23, cena novej 2290 zlotých - zhruba 16 000Skk, nie je to najhoršie. Pozeral som obuv Meindl, tiež sa dá....... aj strelivo.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 524 návštevníkov a žiadni členovia on-line