Ma niekto skusenosti s IZ 18

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44804 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Neviem čo si tým chcel povedať a ani smiešne mi to nepripadá, niekedy fakt potrebuješ aj tretiu, štvrtú ranu. Neviem čo tu píšeš o guľometoch keď štandartne guľovnice majú kapacitu zasobníka 4-5 nabojov. Ja som iba konštatoval z môjho pohľadu, že táto zbraň (konštrukčne, nie kvalitou ani ničím iným) nie je najvhodnejšia (nie, že by bola totálne nevhodná)do honu. 308-čku som mal aj ja takže viem, že je to dobrý kaliber a práve preto, že som ho mal ho neodporúčam do honu. Je to skôr o konštrukcii zbrane, proste plaziť sa po kríkoch s jednoranovkou v ruke by mi nepridalo na pocite bezpečia. Ešte raz nemam nič proti IŽ ani proti 308W. Nech si chlapec kúpi čo chce v podstate mi to môže byť jedno. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44808 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
janci250 - proti jednotkám nič nemám,ale do pohonu je výborná broková ruská dvojka so skrátenými hlavňami na cca 60cm! Touto úpravou dosiahneš nulové zahrdlenie=slušný rozptyl s jednotnou strelou ;ideálné krytie brokov na ,,krátko" napr.pri norovaní ako aj výbornú manévrovateľnosť !:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44810 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
A ak by si si ju naozaj chcel kúpiť, tak do jednoranovej zlamovačky sú lepšie a na to určené náboje s okrajom, teda R. V IŽke by som teda radšej vzal 7,62x54R ak sa Ti páči 7,62. Ono "šparchať" nožíkom zaseknutú nábojnicu a spoliehať sa na to, že postrieľaný kanec chvíľu počká nemusí byť až taká sranda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44813 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Lanus ty máš takto upravenú dvojku ? čo ej to slušný rozptyl? Si si istý že dosiahneš nulové zahrdlenie? ruské brokovnice čo majú pevné chokle nemajú náporové zužovanie, takže keď 12 cm, odfaklíš predsa ti niečo zostane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44816 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
mrzí ma, že som sa vôbec zapojil. prečítal som si znovu, čo sa janči pýtal...... a aj ostatné príspevky. som tu vôbec na poľovníckej stránke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44831 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
ak niesy náročný a nepotrebuješ strieľať ako rusky partizán tak je to dobrá voľba, využívam už dobrých 7 rokov kal 308W a ku mojej spokojnosti mi slúži dobre, veľkej popularite sa tešia skôr menšie kalibre;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44836 od janci250
Odpoveď od janci250 na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Dakujem pekne pani čo sa ujali mojej otazky, snad potom kupim asi schrankovu verziu 308w lebo to s tym kancom asi nieje sranda....ani ma to len nenapadlo že bude treba zrepetovať niekedy a čo potom.... teda diky moc všetkym.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44841 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
iboo - i napriek tomu že ,,rusandy" nemajú špecialne t.j. náporové zahrdlenie ak z nich odrežeš tých cca 12cm neostane po zahrdlení nič (môžeš si to jednoducho overiť) !
<br/> Ďalšou výhodou po takejto úprave je i možnosť použitia aj tých najhrubších brokov resp.klasickej sférickej gule (aj cez,, húštinu&quot;).8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44867 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
odrezal si ? testoval si krytie ? kamoš má I 26E (broková dvojka 12/12) a je z nej odfaklené 10 cm, strielal v pohode bažanty na polovnícke vzdialenosti, takže niečo na tom bude, aj nebude, netestoval som krytie, takže neviem. Viem len pohladom do hlavne dokázať, že niečo ti zostať musí. Máš niekolko &quot;odskokov&quot; ktoré spolu dokopy dajú to proklamované zúženie hlavne. Poteším ťa, MP153 má náporové zúženie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44879 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
iboo -a Ty si myslíš ,že tie krúžky čo,, vidíš&quot; pri pohľade do hlavne sú prejavom ,,x násobného&quot; zahrdlenia ?!?!?! (na takéto bájky už neveria dúfam ani kandidáti !)
<br/>
<br/> Vezmi obyčajný špirálový vyterák a presvedč sa pri plynulom tlaku kde Ti bude zadrhávať.;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44880 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
iboo - len pre objasnenie : rozdiel medzi klasickým a náporovým zahrdlením spočíva v absencii krátkeho valcovitého ukončenia na konci hlavne!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44957 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
OK, ale stále si mi neodpovedal na moju otázku...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44966 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
iboo - ja osobne som predmetnú úpravu nepotreboval robiť (nemám brlohára; na bažanty už dávno nepoľujeme a na spoločné p. mám guľovnicu )avšak zopár takýchto úprav som doporučil a flinty slúžia k spokojnosti svojich majiteľov,bez problémov !8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44972 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
o tom, či budú slúžiť bez problém tu reč nebola, predmetná bola zmena rozptylu, na ktorú som sa pýtal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44977 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
iboo - moja odpoveď zodpovedala skutkovému stavu t.j. keďže neišlo o moje zbrane
<br/>tak som ich rozptyl ani sústrel osobne netestoval a tak som napísal len to ,čo mi bolo od ich majiteľov oznámené !Nemám však dôvod o ich stanovisku t.j.prejavenia spokojnosti, vôbec pochybovať !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45020 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
nepochybujem ani ja,a le padlo by vhod keby sme tu amli enjaký dôkaz, krytie pred a po, rozptyl brenekov pred a po , či tá úprava dokázatelne stála za to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45058 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Ahoj Janci. Treba povedať, že v pohone nie je času na vybíjjanie zásobníkov na diviaky. Stihneš maximálne dve mierené rany. Tie ostatné často nestoja ani za babku. Ja radšej vystrelím raz, ale poriadne. Ak je ti sympatickejčia brokovnica, doporučil by som ti ráž 12/76 a do toho Brenneky-39 gr. A ani ponorka Nautilus nemá šancu. Aj ja som začínal s Brenekami a 16-kou, ale na silného diviaka to bolo málo. Teraz mám guľový expres Iž 94 v 308W a zatiaľ je to v pohode. Základom je kvalitné strelivo, do gulovnice by som odporúčal strelu s viazaným jadrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45130 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Ako ti strieľa ten expres? Sústrel atd.... dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45145 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Sústrel mám stiahnutý na 3 cm od seba. Na veľké vzdialenosti s tým nestrielam, diviaka mám najďalej streleného asi na 110 metrov. Presnosť sa mi javý ako veľmi dobrá. Na srnca by som si trúfol aj na 150 metrov. Spúšť je bez napináčika, ale dá sa na to v pohode zvyknúť. Jediná vec, čo mi na nej chýba sú ejektory, pretože nábojnice 308 W sa ťažko vyberajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45154 od Hunter78
Odpoveď od Hunter78 na tému Ma niekto skusenosti s IZ 18
Zdravim citam tu na tie izky vselico o ich presnosti ale ta udajna nepresnost sa zevraj tyka skor vecsich kalibrov a napr 223rem tam ze je to v pohode.Neviete niekto poradit co je natom pravdy?Celkom by sa mi pozdavala taka jednotka v malom kalibri ale nechcem byt sklamany ze kupim a nebude to presne.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.200 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 139 návštevníkov a žiadni členovia on-line