Guľovnice Remington

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56001 od bor1s
Odpoveď od bor1s na tému Guľovnice Remington
Asi nevies citat- nemam model 770 a nikdy kupovat nebudem, no skusal som ho.
<br/>
<br/>Mam Sauer 202, 303 si nikdy nekupim!
<br/>
<br/>Ako vidim, si zastanca zbrani CZ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56006 od Hunter78
Odpoveď od Hunter78 na tému Guľovnice Remington
Neviete niekto aka je teraz aktualna cena Remington700 VTR v 223R alebo 243Win?Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56008 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Guľovnice Remington
Čo mám vedomosť tak aj ČZ je lepšia voľba ako ten Tvoj zázrak,ktorý
<br/>má tak časté sklony k roztrhnutiu hlavne a zväčšovaniu úsmevov používateľov :-p
<br/>
<br/>Mojim koňom je ale Mauser 03 Alpine, s ktorým poľujem.
<br/>Keď poľovnícky dospeješ možno si aj Ty kúpiš Mauser 03,
<br/>alebo Ti Tvoji kamoši,keď budeš poslúchať požičajú Krieghoff
<br/> :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56010 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Guľovnice Remington
pipenka chces povedat ze aj XCR je šrot???co sa mu roztrhne hlaven??,..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56011 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Guľovnice Remington
co takhle hodit nějaký foto do galérie aby jsme se mohlo pokochat pohledem na mausera ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56012 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Guľovnice Remington
Bubi prekvapuješ ma,nebodaj máš XCR ?????? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56013 od bor1s
Odpoveď od bor1s na tému Guľovnice Remington
Mal som v ruke Krieghoff, aj Mauser. Urcite si Mauser 03 nekupim. Remington som si kupil ako sportovu pusku na strelnice. Do lesa mam Sauer 202- vidno ze si tu zbran nikdy nedrzala v ruke.
<br/>Myslim, ze mam dostatok kamaratov a priatelov co maju siroky zaber(Vilo Frano, nebohy Veteska a spol.).
<br/>Myslim, ze Ty skor mas nejaky komplex, prip. problem s Remingtonom a Sauerom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56014 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Guľovnice Remington
Poprosila by som Ťa teda,aby si sa p. Fraňa spýtal,prečo by Ti
<br/>odporučil / neodporučil &quot;super pušku&quot; Sauer 303,ktorú by si ,ako si napísal
<br/>nikdy nechcel.;/Keď už mám teda ten komplex zo Saueru.
<br/>:-o
<br/>Teším sa na Tvoju odpoveď!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56049 od eso
Odpoveď od eso na tému Guľovnice Remington
Inak mal som v rukách rem 700vku plasťák.... na prvý pohľad to pripomína vzduchovky Hatsan v Turecka....to spracovanie... Záver nič moc, spúsť bez napináčika. Veľmi jednoduchá zbraň...až moc jednoduchá na môj vkus. Podľa mňa poľovnícka zbraň v európskych pomeroch by mala byť kus &quot;nábytku&quot;...nie nepodarok za 20korún. Ale proti gustu.....žiaden dišputát...... Nech tým, čo to kúpia to dobre striela:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56051 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnice Remington
Absolútne súhlasím aj keď Remington má tiež niekoľko cenových poschodí a sú tam aj iné &quot;kúsky&quot;. Ale ak by som sa mal rozhodnúť medzi remingtonom v základe a zachovalou ZKK /povedzme od rodiny/, vzal by som ZKK. I keď ak sa chce začínajúci poľovník dostať k novej zbrani s optikou za fakt lacný peniaz je remington v základe jedna z možností. Hlavne robia dobré a to ostatné je vec vkusu i keď ja osobne by som zbraň bez napináčiku nekupoval. A môže byť spúšť vyladená akokoľvek. A ako si napísal, chod toho záveru bol fakt hrozný, je to skrátka kusovka za pár korún v Amerike.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56053 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Guľovnice Remington
Som majiteľom guľovnice remington 700 SPS, kaliber .243win., plastová pažba. Mám ju pár mesiacov, strelil som s ňou 8 líšok. Cena je priamo úmerná kvalite. Za tých pár euro žiadny zázrak netreba čakať. Ja som ju kupoval ako x-tú zbraň, a aj preto výber padol práve na ňu. Ďalším dôvodom bolo, že bola dostupná v prevedení pre ľaváka. Používam ju výlučne ako zbraň ,,pracovnú,, na odstrel líšok. Plastová pažba sa dobre udržiava, je ľahká na nosenie. Keďže často striedam rôzne zbrane, spúšť mi neprekáža, myslím si, že je to skôr o zvyku a tréningu. Používam strelivo Federal, 100grainové, softpoint. Na 100metrov, s oporou sa zmestím do 2 - 3 cm, čo si myslím, že je pre poľovné účely postačujúce.
<br/>
<br/>Myslím si, že kategórii low-end je to konkurencie schopná puška. Netreba čakať zázraky, porovnáť ju so Sauerom, Merkelom či Krieghoffom.
<br/>
<br/>Ak je niekto začínajúci poľovník, prípadne nemá dostatok voľných finančných prostriedkov, môže to byť vhodná voľba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56058 od bor1s
Odpoveď od bor1s na tému Guľovnice Remington
Vilko mi odporucal tuto pusku na spolocnu polovacku, resp. do Afriky vo velkych razach. Ja som bohuzial odmietol, pretoze semi-auto sa mi velmi nepaci/jedine semi auto co mam je M4A1 a vz.58/.
<br/>
<br/>Snad vsetci vieme co sa stalo Sauer&amp;Sohn- aj majster tesar sa obcas utne. Ale zatial nikto nehlasil, ze by sa niekomu nieco stalo pri manipulacii so zbranou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56065 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Guľovnice Remington
Vazeni pratele, dekuji vam za vase nazory na tuto zbran, rad bych se take trosku pripojil do diskuze; za prve -kdyz jsem ja zacinal myslivcit byl problem kulovnici dostat a v tedy stala na dnesni pomery velmi malo, byl jsem rad i s brokovnici.Ja jsem doposud majitelem jen nasich ceskych zbrani a verte ze jsem spokojen, ne ze bych na novou a drahou nemel, ale proste jsem s nimi spokojen, svuj ucel splnuji.rikate zde -smejd za par korun, ja si zjistil ceny u va na slovensku a ta zbran stoji zhruba 1200E a to neni malo.Takze Vam dekuji za nazory. Jeste posledni slovo; znam mnoho polovniku na slovensku a verte maji obycejne zbrane, na ktere museli horko-tezko zarobit, a ja si je velmi vazim, naopak znam i ty kteri maji zbrane za tisice euro ale z nich nikdy polovnici nebudou. jeste jednou dekuji za vase nazory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56191 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Guľovnice Remington
Pravdepodobne si vlastníkom ešte kvalitných pušiek ZKK 600-601, ktoré si držia cenu stále,aj teraz sú v inzercii za cenu pár &quot;korún&quot; menej ako nová. O puškách ZG alebo Z ani nehovorím história sama o sebe . Skús si kúpiť novú CZ, podľa mňa je to lotéria, kto má rád vzrušenie je to pre neho ako stvorené, vybalíš z krabice, krásna , nevieš ako bude strieľať, ale je nová tak nemôže byť problém a hups, rozptyl 10-12 cm ako nová, potom zistíš, že raz neutrieš železo po posliedke a môžeš brúsiť, v najhoršom prípade zistíš, že puzdro záveru nie je zakalené a výstrelmi sa pechuje tak, že ti mení nástrel, mám pokračovať ...Podľa toho čo hovoria úžívatelia si myslím, že stačí. Mám živý príklad od kolegu CZ 527 carbine, nadšenie ako víno, prvý problém neodpaluje, reklamácia výmena záveru, znova neodpaľuje, výmena puzdra záveru, tretiu reklamáciu nestihli v lehote , šťastný odchádza z peniazmi . Ďakujem zatiaľ si neprosím a na fóre pozerám recenzie / hlavne Americké / Remington, Tikka, Sauer, Mauzer. Mám aj CZ 527 223 R, myslím si,že jedna vydarená puška, slúži skvele , ale rok výroby 2000, teraz by som si ju ako novú už nekúpil, prečo asi ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57214 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Guľovnice Remington
Tak, doma pribudol další kus železa, nový Remington 700XHR v 300WinMag. Reku sa podelím o dojmy. Na môj vkus lahučká flinta, ak som to dobre odvážil, tak 3,3kg. Weaver lišta Recknagel ERA, rychloupínacie krúžky, cena za komplet 900eur. Hodil som tam Meoptu 7x50 a davaj na strelnicu. Lapua Mega myslím 13,0g, rozptyl na 100m asi 3cm. Skusil som tam dať Swarovski, rozptyl to isté. Treba sa pohrať ešte s laboráciou. Uvidíme. V pleci ju trochu cítiť, predtým som strielal Brno v tejto ráži s Pachmayr patkou a ústovou brzdou, takže zo začiatku nezvyk. Ale čo sa mi veľmi páči, je spúšť. Tam sa amíci švihli. Dá sa fantasticky doladiť, vôbec nepotrebuje napinák. Veľmi dobre sedí v pleci, oceňujem protišmykové plochy a výborná vyváženosť zbrane. Bol som trošku skeptik, čo môže byť dobré z USA, keď to tam stojí okolo 750-800 dolárov, ale som veľmi milo prekvapený. Už zháňam po nete úsťovú brzdu, nedarí sa, asi to dám vyrobiť. A rýchlo na Middway, objednať dobré strelivo a vyhrať sa na strelnici cez sviatky, nejaký dobrý Barness TTSX jej namiešať na mieru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57239 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Guľovnice Remington
to kde sa ti podarilo tak dobre kupit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57240 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Guľovnice Remington
Lovec1 mi dal tip, bolo to aj inzerované na nete. Jeden pán profesor z Košíc bol na poľovačke v Kanade asi pred mesiacom, kúpil ju tam novú,strelil 5 rán, doniesol si to domov, pár telefonátov a je u mňa doma v skrini. Zajtra ju testujem u nás na spoločnej. Češi ju tiež vozia na objednávku v tejto ráži a bez tej montáže, tiež tam nie je nejaká prehnaná cena. No, uvidím , ako sa osvedčí, len sa jej musí trafiť laborácia streliva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58501 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Guľovnice Remington
Tak a už je XHR minulosťou, nová pažba s pištolovou rukoväťou na mieru, vybratie na prsty, super úchop, nová hlaveň Lothar Walther 73cm dåžka, na ústí 29mm hrubá, /osadenie firma LIRA p.Remeník/, trošku som sa pohral so spúšťou, je v trojfarebnej kamufláži Krylon, váha cca 7,5kg bez optiky. Poraďte ako sem dám foto. Včera som zabehával hlaveň, Swarovski 6x42 duplex /lebo optika je vyplatená od polovice decembra a stále nie je doma z USA-opticsplanet/ rozptyl s kúpeným strelivom Norma Oryx 13,0g - 3 rany teraz merané 16mm. Celkom slušné na tú optiku, je tam dosť hrubý kríž. Čiže za málo peňazí veľa muziky. Príde optika a niečo dobré jej namiešať, tak verím, že ten rozptyl stiahnem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58507 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Guľovnice Remington
opticsplanet už málo čo posiela z USA...mne nechceli poslať Burris..tak som to objednal inde.. :o)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58511 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Guľovnice Remington
Najviac ma hnevá, ze ta optika je zaplatená a nič neprišlo. Neviem či mám ešte čakať alebo to objednám z Čiech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 149 návštevníkov a žiadni členovia on-line