Kormorán

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11113 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
Výr, možno by stačilo i 50 ale 100 Sk za kus. Možno by pomohla možnosť pre rybárov pozvať poľovníka, nečlena PZ v kormoráňom revíre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11114 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Máš pravdu, dnes uplatňovanie škôd na PZ nehrozí, ale zajtra..
<br/>Bijem na poplach, pretože to čo som tu popísal, sú poznatky oficiálne, teda nie úvahy.
<br/>Poľovníkom to nie je jedno, ale ktosi posúva čierneho petra na naše plecia. Ruka v ruke neschopnosť exekutívy vysporiadať sa s problémom, Slov. rybárskeho zväzu jak by smet(ako hovoríme na strednom Slovensku). Myslím, že poliaci vyplácajú odmenu cca 100Sk za preukázateľne ulovený kus tiež. A poľov. skúsenosť mi hovorí: broky min 4,0 košíkové, najlacnejšie za 7,50 Sk, a lepšie. ¡Uspešnosť niekde 40-60%, +pes do vody - a začína mrznúť! Návratnosť v podobe akéhokoľvek úžitku, okrem radosti z vydreného úlovku žiadna. Som aj rybár, takže môj osobný prístup je trochu iný, ale nemôžem predsa po celej poľovníckej verejnosti chcieť, aby to robila &quot;na oltár vlasti&quot;.
<br/> Takže môj záver: po počiatočnej eufórii príde nemilé vytriezvenie! A zas nebude toho, kto taký stav privodil!
<br/>Stalo sa pravidlom, že hasíme dôsledky, ale neodstraňujeme príčiny.
<br/>
<br/>Takže už nie je žiadne keby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11115 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
Papo: mlátime tu prázdnu slamu. Ohľadom možného vymáhania škôd od poľovníkov, biješ na poplach podľa mňa úplne zbytočne. Škody spôsobujú vtáky, ktoré prilietajú zo severu...rieky nie sú nijako chránené ...SRZ neurobilo pre ich ochranu do teraz úplne nič....takéto škody sú od poľovníkov nevymožiteľné. Ak si však len chcel naplašiť pár čitateľov tohto fóra aby neľutovali náboj tak to beriem. :)
<br/>
<br/>Ja som rybár aj poľovník. Ako poľovník nemám žiadnu možnosť loviť kormorány -ani to smiešne povolené množstvo. Ako rybár som z toho veľmi smutný lebo som za posledné dva roky videl v priamom prenose výsledok ich účinkovania. Za rybami cestujem namiesto 200km (Váh-Ružomberok) teraz už cez 300km (Dunajec, Poprad...) Na budúci rok budem možno vďaka kormoránom sedieť doma, lebo vyžerú aj to posledné.
<br/>Jediné čo som mohol urobiť bolo pousilovať sa pri zbieraní podpisov na petíciu za zrušenie celoročnej ochrany. Na petíciu súčasný minister odpovedal pekným listom, v ktorom konštatuje že on aj tak nič nemôže urobiť a tým petícia asi skončila v koši.
<br/>Začínam postupne nadobúdať presvedčenie že kým tie vody nebudú privátne, nenájde sa nikto kto by vedel problém naozaj účinne vyriešiť, SRZ svoju neschopnosť dokazuje v plnej kráse.
<br/>
<br/>Verím že ak by sa schválila doba lovu, budú rybári prví, kto ponúkne odmenu za odstrel a posledný koho napadne od poľovníkov vymáhať škody. Čo však bude naozaj neviem, sú to len čisté špekulácie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11118 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Kormorán
Staci mi hodit sem alebo do mailu,kontakt a podmienky polovacky na kormoranov,ludi na to mam.Ak to pomoze veci,a dokonca si tym prilepsi tamojsi revir-nech sa paci,cakam.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11120 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kormorán
aj nejaký pes zvyknutý na čabŕňanie v chladnejšej vode by sa našiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11121 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Výr, dôležité je pomenovať problém a to ti ukáže, ako ho riešiť.
<br/>znovu: lov kormorána je povolený od 1.10.2006 do konca marca 2007! Rybári(SRZ) sú potichu, prdia do stoličiek tak ako doteraz! Len si pripomeň genézu petície - jej počiatok nemá s aktivitou orgánu nič spoločné, vznikla kvôli nečnnosti SRZ! Chceš strieľať? Spoj sa s PZ, ktorých sa to týka, tento typ hosťovania nie je až taký problémový, treba to aspoň skúsiť! Nikoho neplaším, tí čo tomu aspoň trochu chcú rozumieť, rozumejú, tí čo tomu neveria, požiadajú o stanovisko SPZ, SRZ, ministerstvá... Keď sa zorientuješ, potom budeš &quot;plašiť&quot; ty.
<br/>Súčasný minister nemudroval a odstrel bez mediálnych hier podpísal!
<br/>Chceš privatizovať? To budú platiť privátne zákony? To na privátne plochy kormorány nesadajú? Ide kongres SRZ, máš tam svojich delegátov, tak sa realizuj. A povzdelávaj sa trochu aspoň v základoch-poľovný zákon a s ním súvisiace predpisy.
<br/>S určením doby lovu kormorána : prečo platíme za škody spôsobené zverou? Lebo sú poľovná zver s dobou lovu(a maco ani to nemá).
<br/>A prečo vlastne posúvaš odmeny na rybárov, veď ryby sú to isté čo zver - bohatstvom štátu, ktorý to zas nerieši do dôsledkov, ale posúva problém mimo seba.
<br/>A aby si nemal nejaké iné myšlienky: poznám názory aj iných poľovníkov, sú ochotní s kormorámni pomôcť aj bez náhrad. A ja tiež mam na kormorána hosťovačku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11122 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
papo: na dvoch rybárskych stránkach som ponúkol že prídem aj s priateľom pomôcť s odstrelom ak bude mať niekto záujem....nikto sa neozval...osobne nikoho z tých končín nepoznám... ponúkol som to aj rybárskemu hospodárovi na VN Bešeňová ...ten skonštatoval že povolenku vybaviť nevie.
<br/>
<br/>Privatizovať nechcem ale viem že „naše“ vody nikto nechráni a „súkromné“ určite chrániť bude....keby sa totiž starali ľudia o spoločné ako o svoje tak aj komunizmus mohol fungovať :)
<br/>
<br/>Delegáti na kongrese? Tak to bol fakt dobrý vtip. O fungovaní demokracie v SRZ a mojich možnostiach do toho zasiahnuť mi fakt nemusíš držať prednášku. Je to samostatná téma a nemá zmysel sa tu tým zaoberať.
<br/>
<br/>Čo sa týka odmien nikomu nič nepodsúvam....v Čechách ich vyplácajú...ja by som vyplácal tiež, keď budem čakať že to za mňa vyrieši štát (tak ako to riešil doteraz) tak sa dočkám len prázdnych riek....
<br/>Odstrel schválil už predošlí minister pred rokom -nerealizoval sa pre vtáčiu chrípku - ale to kto to podpísal vôbec nie je podstatné....
<br/>
<br/>Sú poľovníci ochotný pomôcť aj bez náhrad ... áno a ja som jeden z nich, ale ak by sa malo odloviť naozaj adekvátne množstvo z toho čo sem priletí, tak podobne zmýšľajúcich dosť nenájdeš a môžeš si o tom hovoriť čo len chceš.
<br/>(Mimochodom veľa úvah o cene náboja nájdeš aj v tomto fóre a keď vidím že človek uvažuje o tom či je 40,-Sk za guľový náboj veľa alebo málo - živo si viem predstaviť ako všetci bežia strieľať kormorány. Mimochodom bol už za tých 23 dní vôbec nejaký strelený?)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11124 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
máš pravdu, napadla ma ešte jedna vec: štruktúra SRZ je ako pre dementov: Mestské organizácie sú presne tým, o čom hovoríš v súvislost s privatizáciou. Tie združujú jednotlivé nesvojprávne miestne organizácie. A či by nepomohlo zmeniť štruktúru podľa vody? Tam, kde je voda, má byť organizácia, ktorá ju obhospodaruje presne tak, ako revír v SPZ. A je po probléme. Lenže súčasný stav je pre porovnanie s nami takýto: Na sídlisku si založíme PZ a poľovať budeme na spoločnom okresnom chotári, a keď si priplatíš, tak na spoločnom slovenskom. (keby som to nepísal ja, tak hneď odpovedám, že je to riadny dríst). Ale je to tak. Z toho potom vyplýva aj súčasná realita pri kormošoch. Ale poteším ťa, niektoré miestne org. už nahlas hovoria o aspoň akých-takých náhradách-samozrejme z ich minirozpočtov, a to sa budú musieť ešte z toho zodpovedať pred vrchnosťou!
<br/>Hosťovanie: Tu by sa mali naše vrchnosti dohodnúť, uverejniť to a doporučiť dotknutým PZ ústretovosť pri hosťovaní.
<br/>A k Čechám - sú tam aj poľovníci-profesionáli, ktorých odmena je závislá na výsledkoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11125 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Kormorán
Znovu davam do placu ponuku pre dotknute oblasti - kontakt na mna xwolf@azet.sk,cislo na mobil cez mail.
<br/>Ludi,ktori nemaju problem s cenou naboja a streleckou vykonnostou mam.Ak si chce nejake zdruzenie pomoct-som k dispozicii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11126 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
chlapci, na váhu a turci je zatiať doslova pár kusov, chvíľočku treba ešte vydržať, sľubujem pomôcť, [r]nezabudnem! [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11127 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
Myslím že zmojich príspevkov to už bolo jasné ale napriek tomu dávam rovnakú ponuku ako lovec_1:
<br/>[r]Som ochotný pricestovať na pomoc s odstrelom do postihnutej oblasti aj s priateľom.
<br/>mobil na E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/> [/r]
<br/>(je jasné že problémy začnú až keď zamrznú priehrady - to je najkritickejší čas.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11128 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Kormorán
Výr, Papo - plne s vami súhlasím (protichodné názory nezohľadňujem). Jeden fakt je nepochybný: treba problém riešiť ešte v zárodku a nečakať až nadobudne rozmer katastrofy (ku ktorej sa už dnes hrozivo blíži a niekde je to realita). Je však nevyhnutné si uvedomiť nízku popularitu kormorána medzi poľovníkmi. Mali by tu však víťaziť vyššie ciele, nielen osobný záujem. Pokiaľ ide o odmeny za uloveného kormorána, ja ako člen SRZ som za, možno aj väčšina ostatných členov by zdvihla ruku. Ale pochybujem, že predsedníctvo by to potešilo a podľa mňa by akúkoľvek snahu o zavedenie platieb poľovníkom za kormorána potlačili už v zárodku. Napr.: MO, ktorej som členom patrí medzi ekonomicky najlepšie na Slovensku (konštatovanie Rady SRZ). Neviem čo si mám myslieť, veľkú rybu u nás nechytíš, na otázku prečo sa nepustia do rybníka väčšie kusy je obligátna odpoveď - nie sú peniaze, otázka: prečo sa nezarybňuje viac - niesú peniaze. Hrádza je v žalostnom stave - otázka: kedy sa bude opravovať, odpoveď: niesú peniaze. Toto sú odpovede prestarnutých funkcionárov. Peniaze sú, len treba ochotu ich uvolniť na rozumné a účelné ciele, nie na záujmy rybárskej &quot;elity&quot; tej ktorej MO.
<br/>Už keď máme výnimku tak by bolo azda rozumné vytvoriť dobrú kooperáciu medzi SPZ a SRZ a už konečne začať strieľať! Ale.... Som presvedčený, že problém (okrem určitého nezáujmu o kormoša ako trofej) nieje na strane poľovníkov.
<br/>
<br/>Možno si to predstavujem jednoducho, ale načo už do toho teraz zaťahovať rybárov. Nech hospodári príslušných PZ vypíšu povolenky a poďme k vode!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11134 od johny
Odpoveď od johny na tému Kormorán
Netreba žiadne odmeny za odstrel kormoránov. Na Slovensku sú tisícky poľovníkov bez revíru a teda možnosti poľovania. Rybárskej organizácii, ktorá má problém s kormoránom a chce ho riešiť stačí spojiť sa s príslušným PZ, určiť rozumný termín, navariť v tom termíne nejaké dobré halászlé a prostredníctvom tejto stránky zverejniť ponuku. To by ste videli ako by sa dohrnuli poľovníci z celého Slovenska a nik by nepýtal nič za náboje. Všetko je len otázkou schopnosti zorganizovať takúto akciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11135 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Ahoj, Johny
<br/>o tom tu je reč, len kormoši sa pozabudli
<br/>Je príjemný pocit mať podporu. Skúsim to prebrať -od sútoku turca hore po váhu, info dám sem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11143 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán
papo veru daj nech si moja 12ka brokovnicka zastriela hehe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11149 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Kormorán
INFO zo Zvolena. Neviem či aj na Hrone je povolený lov Kormorána ? Dneska ráno som ích videl štartovať z Hrona. Boli 4 kŕdle čo som stihol počítať po 15 ks. Ak tu u nás na Hrone neni povolený lov, pošlem ích teda, kde sa loviť môžu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11150 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Mirek, ty len pekne kus od vody, ani len plašiť a vyrušovať nesmieš:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11152 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
Prečo mám pocit,že unikla podstata problému?Poľovník a rybár sa dohadujú,niekto tretí (pôvodca problému) sa smeje.Pravdepodobne náklady zaplatíme všetci.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11163 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Kormorán
On ich neplašil - splašili sa sami :P nikto im nekázal sa splašiť...:-p8-L:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11226 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Kormorán
Len tak na okraj, ked SRZ ponukne nahrady za odstrel, o.k., ale aby stat vypisal odmenu za odstrel inak chraneneho zivocicha, viete si vobec niekto predstavit tie dosledky. Ved to by bolo ako v minulosti zastrelne za vlka. To by nas z EU pomaly chceli vyhodit, a NGO-cky by si riadne zvysili kredit ako u laickej verejnosti tak i na svojich kontach v bankach.
<br/>Co sa odstrelu tyka, ja si tiez rad pojdem zastrielat, ved lov nie je len pre uzitok, ale hlavne pre zazitky. A nejaka stovka nabojov ma z biedy nevytrhne. Takze ponukam tieto sluzby samozrejme zdarma, ak kdekolvek je potrebne s kormosmi pomoct, rad sa pridam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 165 návštevníkov a žiadni členovia on-line